Pko'lular :(

Ben doktora gitmeden ilacımı bıraktım Allahım insallah en kısa zamanda guzel bi haber alırım :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba hanımlar oncelikle mevlam hiç birimizin kucağını boş bırakmasın AMİNNNN malesef bende bikoluyuym 5 gün ine oldum ardından toz ilaca başladım olamdı ve şu an gilofor diye bir ilac kullanıyorum 2 senelik evliyim daha once bikolu olduğumu bilmiyordum ocak ayında örendim ve şu an atetim 6 gün gecti dün kan testi yaptırdım değerim 1.19 cıktı ve doktorum emin olamtız pazartesi tekrar yapalım dedi sanırırm ki öle hamile deyilim ve bu benim cok canımı acıtıyor allah hepimizin gönlune göre versin ama çok umutsuzum saygılar sevgiler :KK43:

ben de glifor kullanmaya başladım.. gelişmelerden haberdar edin :KK34:

Ben evli değilim önceden 3 ayda bir olurdum kahve tüketimini kestim bir süre 2 aya ve şuan 1.5aya düştü kilo verdim spor yaparak şuan 5 6 gün gecikiyor hayıt tohumuna başlayacagım ve çörek otu bal kullanmıştım düzenli olmasında bununda etkisi var sanırım.Qlairista vermişti doktor mahvetti beni bıraktım evde bi köşede duruyor

hayıt tohumuna başladınız mı? işe yararsa haberdar edin..:KK17:

Kızlar senelerdir polikistik overlıyım. Ne de olsa fark etmiyor diye bazen korunup bazen korunmayarak devam ediyorduk eşimle. Son bir haftadır çok kasık ağrım vardı, göğüslerim üstünden kamyon geçmiş gibi ağrıyordu. Doktora gittim, ben gebe kalmak istiyorum ama daha zayıflamam gerektiğini biliyorum, biraz daha ilerki zamanlarda, bende pko var fln dedim anlattım. Kadın kontrol ederken bana sen hamilesin dedi! İnanamadık eşimle ancak şu an 5 haftalık hamileyim, daha dün öğrendim. Umudunuzu kaybetmeyin, Allah verdi mi veriyor işte... :nazar:

Son düzenleme:
Canım bnde klomen kullanarak hamiş kaldım ....
Benimde işk çocuktan sonra daha co düsensiz olmaya baslamstı
Pkonun düşmanı kılo zaten
Bnde 3 ayda 15 kılo werdim
Şükür 5 aydır ilk defa önrümde düzenli adet görüyorum arkadasım
Kılo wermen inan senin için co güsel
65 kılosun suan bnce en az 60 mış ol bitanem
İlerde senin içindw cok iyi olacak bak
Saglık acısından yani
Bnde suan 63 kıloyum 60 olsummu cocuk calısmalarına dewam....

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok tesekkur ederım canım dıyetısyenle verıyorum zaten hedefım 60 ideal kılom oymuş.. Bnde sırf kılo verınce duzene girecek mı dıye vermeye calısıyorum ınsallah girer bakalım 2 haftaya bebiş olcakmı olmucakmı bellı olur ınsallah olur :KK66:)))ısteyen herkese aratmadan versın rabbım

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben de bir pkoluyum. Hemşireyim ve bunu görevimin ilk yılında öğrendim 4 yıl sağlık okulunda okurken hiç haberim yoktu 7. sınıfta adet oldum bi ara adetlerimin üç beş gün geç kaldığını farkettim ama o kadar sadece ailemin de çok ilgisi yoktu bu konularda hep geçer stresten dediler ama ne ben polikistik over olduğumu bildim nede hipotiroidi olabileceğimi bildim. Şimdi bir yıldır ilaç kullanıyorum doğum kontrol hapı. İlk duyduğumda çok üzülmüştüm şimdi ben evliyi 5 aylık hep zor hamile kalabileceğimden korkuyorum ve diyet grubuna girdim kilo vermeye de kararlıyım bu sefer acaba o zaman düzekilir mi soğan suyuda içmeye karar verdim.Ama bu durum hala çok canımı sıkıyor o kadar çok doğum kontrol hapı kullandıktan sonra adet olamayan çocuk sahibi olamayan insan var ki ben de çok korkuyorum öle olmaktan arkadaşlar :KK43:
Hastalığımı öğrendiğim gün benim için tam bir kabustu hatırlamak istemiyorum ben doğum kontrol hapını bıraktım bir daha kullanmayı düşünmüyorum da ama soğan suyu sadece yeter mi kilo vermeye çalışıyorum adet olamamın buna bi zaaraı var mı bir de doğum kontrol haplarından yasmin mi diane otuz beş mi yardımlarınız bekliyorum çok mutsuz edici bir durum hapları kullanmaktan sıkıldım ben de herkes gibi sağlıklı olmak isterdim üstelik sağlık sektöründeyken bu çok zor yaşlı nineler gibi hap poşetiyle geziyorum.
Şimdiden teşekkürler.:KK53:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben evli değilim önceden 3 ayda bir olurdum kahve tüketimini kestim bir süre 2 aya ve şuan 1.5aya düştü kilo verdim spor yaparak şuan 5 6 gün gecikiyor hayıt tohumuna başlayacagım ve çörek otu bal kullanmıştım düzenli olmasında bununda etkisi var sanırım.Qlairista vermişti doktor mahvetti beni bıraktım evde bi köşede duruyor

kahve dediğiniz türk kahvesi mi nescafe mi ? bende hergün 2 fincan Türk kahvesi içiyorum acaba bir zararı mı var

Bnde bsey sormak istiyorum. adetlerim çok düzensizdi en son 27 ocakta oldum. Bugün 22. Gün hala tik yok. Bu kadar uzamazdi zamani. 4 aylik evliyim hamile olduğumu dusundm test yaptm negtf cikti. P.tesi doktora gttm yumurtaliklrin temiz hamilelik yok dedi kan testi verdi bugün sonuclrini gosterdm hmillk gorunmuo dedi. Kan ilaci ile adet soktrucu yazdi. Adet düzensizliğinin sebebini sorduğumda polikistik over dedi. Ama kafam çok karstik burdan okuduğum kdryla polikistk over için yumrtliklrda kist olması gerek ama bna temz bisey gorunmuo dedi. Kafam çok karstik lütfen aydinltir misiniz. Şimdiden teşekkürler..

simdi ki doktorlar herseyi pkoya bağlıyorlar hormon testine göremi pkolu olduğunuzu söyledi...benimde adetlerim çok düzenli olmasına rağmen doktor bana da pko olduğunu söyledi ama hormon testi yapmadı bu ay yine günün de adet oldum ama miktarı az oldu acaba diyorum doktor beni strese soktu ondan mı az geldi yoksa pkoyla mı ilgisi var...bakalım aksilik olmazsa pazartesi hormon testi yaptırcam

Ben de bir pkoluyum. Hemşireyim ve bunu görevimin ilk yılında öğrendim 4 yıl sağlık okulunda okurken hiç haberim yoktu 7. sınıfta adet oldum bi ara adetlerimin üç beş gün geç kaldığını farkettim ama o kadar sadece ailemin de çok ilgisi yoktu bu konularda hep geçer stresten dediler ama ne ben polikistik over olduğumu bildim nede hipotiroidi olabileceğimi bildim. Şimdi bir yıldır ilaç kullanıyorum doğum kontrol hapı. İlk duyduğumda çok üzülmüştüm şimdi ben evliyi 5 aylık hep zor hamile kalabileceğimden korkuyorum ve diyet grubuna girdim kilo vermeye de kararlıyım bu sefer acaba o zaman düzekilir mi soğan suyuda içmeye karar verdim.Ama bu durum hala çok canımı sıkıyor o kadar çok doğum kontrol hapı kullandıktan sonra adet olamayan çocuk sahibi olamayan insan var ki ben de çok korkuyorum öle olmaktan arkadaşlar :KK43:
Hastalığımı öğrendiğim gün benim için tam bir kabustu hatırlamak istemiyorum ben doğum kontrol hapını bıraktım bir daha kullanmayı düşünmüyorum da ama soğan suyu sadece yeter mi kilo vermeye çalışıyorum adet olamamın buna bi zaaraı var mı bir de doğum kontrol haplarından yasmin mi diane otuz beş mi yardımlarınız bekliyorum çok mutsuz edici bir durum hapları kullanmaktan sıkıldım ben de herkes gibi sağlıklı olmak isterdim üstelik sağlık sektöründeyken bu çok zor yaşlı nineler gibi hap poşetiyle geziyorum.
Şimdiden teşekkürler.:KK53:

gerçekten çok zor bir durum canım.banada doktor 1 ay önce pkolu olduğumu söyledi.bende 11,12 yaslarında guatr tedavisi görmüştüm ama adetlerim hep düzenliydi.şuan 29 yasımdayım doktor pkolu olduğumu söyledi ama hala adetlerim düzenli anlamadm .bende ilk öğrendiğimden beri bu hastalığı araştırmaya başladım çünkü doktor hiç bir bilgi vermedi tedavisi yok dedi belki tedaviyle bebeğin olur dedi...çok üzüldüm bir yandan da bende pko yoktur dedim hep çünkü adet zamanındaki sivilcelenme dışında bir sikayetim yoktu bunu da doktorlar normal görüyor zaten...bende pkolu olduğumu öğrendikten sonra soğan kürü kullandım 15 gün simdi yine zamanında adet gördüm ama miktarı az oldu buda beni korkuttu açıkçası...simdi homon testi yaptırıp yaptırmamakta cok kararsız kaldım çünkü kötüb ir sey çıkarsa diye korkuyorum zaten ilaç verse de kullanamam :KK43:

gerçekten çok zor bir durum canım.banada doktor 1 ay önce pkolu olduğumu söyledi.bende 11,12 yaslarında guatr tedavisi görmüştüm ama adetlerim hep düzenliydi.şuan 29 yasımdayım doktor pkolu olduğumu söyledi ama hala adetlerim düzenli anlamadm .bende ilk öğrendiğimden beri bu hastalığı araştırmaya başladım çünkü doktor hiç bir bilgi vermedi tedavisi yok dedi belki tedaviyle bebeğin olur dedi...çok üzüldüm bir yandan da bende pko yoktur dedim hep çünkü adet zamanındaki sivilcelenme dışında bir sikayetim yoktu bunu da doktorlar normal görüyor zaten...bende pkolu olduğumu öğrendikten sonra soğan kürü kullandım 15 gün simdi yine zamanında adet gördüm ama miktarı az oldu buda beni korkuttu açıkçası...simdi homon testi yaptırıp yaptırmamakta cok kararsız kaldım çünkü kötüb ir sey çıkarsa diye korkuyorum zaten ilaç verse de kullanamam :KK43:

canım benim mutlaka test yaptır eğer zamanında oluyorsan problem yok demektir ama benim adet düzenim de aksadı ben de şimdi zayıflamaya çalışıyorum bir de soğan kürü uyguluyorum umarım yararlı olur sen hiç çekinme belki haşimaton yinelenmiştir o durumlarda adette azalma olabiliyor ilaçlarını düzenli iç bir dereotu balık tüket çok faydası oluyor canım :))

iki yıldır çocuk tedavisi görüyorum ama netice sıfır:KK43: ben de pkoluyum:KK43:((((( bu ay ilk aşılamaya geçecez.aranızda ilk aşılaması tutatn var mı:KK17::KK17::KK17:

PKo lularin çocuğu olmuomu bnde PKo luyum bekarim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım benim mutlaka test yaptır eğer zamanında oluyorsan problem yok demektir ama benim adet düzenim de aksadı ben de şimdi zayıflamaya çalışıyorum bir de soğan kürü uyguluyorum umarım yararlı olur sen hiç çekinme belki haşimaton yinelenmiştir o durumlarda adette azalma olabiliyor ilaçlarını düzenli iç bir dereotu balık tüket çok faydası oluyor canım :))

bende haşimato yoktu ki canım...bu subat ayında endokronojiye gitmiştim hormonların normal istediğin zaman bebek yapabilirsin dedi...ama o zaman tsh t3 t4 hormonlarına baktıı hepsi normaldi.ama nodüllerim vardı biyopsi yapıldı sonucunu alamadık...neden adetim az geliyor bilmiyorum.ağrı kesici ilaç kullanıyorum günde 2 defa acaba onunmu etisi var ya da pkolumuyum bende ...bu arada soğan kürüyle birlikte egzersizle ve az yiyerek 2 kg verdim boyum 1,67 kilom suan 66.6 civarı

bende haşimato yoktu ki canım...bu subat ayında endokronojiye gitmiştim hormonların normal istediğin zaman bebek yapabilirsin dedi...ama o zaman tsh t3 t4 hormonlarına baktıı hepsi normaldi.ama nodüllerim vardı biyopsi yapıldı sonucunu alamadık...neden adetim az geliyor bilmiyorum.ağrı kesici ilaç kullanıyorum günde 2 defa acaba onunmu etisi var ya da pkolumuyum bende ...bu arada soğan kürüyle birlikte egzersizle ve az yiyerek 2 kg verdim boyum 1,67 kilom suan 66.6 civarı

canım benim kesinlikle ağrı kesici kullanmandan kaynaklanıyodur soğan kürünün zayıflatıcı bir etkisi var mı acaba. ağrı kesiciyi neden kullanıyorsun bilmiyorum ama bence azaltmalısın canım pkolu olup çocuk konusunda hiç sıkıntı yaşamayan insanlarda var yaşayanlarda var bu tamamen kısmet allah yardım etsin bize ma biz gerekn önlemleri alacağız :S çok kafaya takmamak lazım en büyük düşmanı stres bu hastalığın bundan kaynaklanıyor ben bi şeyleri kafama takmaya başlayınca ortaya çıktı bu sorunlar ben de :S

kahve dediğiniz türk kahvesi mi nescafe mi ? bende hergün 2 fincan Türk kahvesi içiyorum acaba bir zararı mı var

Ben hepsini bıraktım yani ne türk ne neskafe sadece kahvaltılarda çay onda da bitki çayıydı düzenlendi ama şimdi bende Türk kahvesi içiyorum günde 1 kere adetim gelmiyor kola falanda içdim baya etkisi oldugunu düşünüyorum :/

Ben hepsini bıraktım yani ne türk ne neskafe sadece kahvaltılarda çay onda da bitki çayıydı düzenlendi ama şimdi bende Türk kahvesi içiyorum günde 1 kere adetim gelmiyor kola falanda içdim baya etkisi oldugunu düşünüyorum :/

bende siyah cayı sadece kahvaltı da 1 bardak felan içiyorum colayı da 1yıl önce bıraktım..adetlerim düzenli ama bu ay miktarı az geldi ama Türk kahvesini yıllardır içiyorum sanırım onla bir etkisi yok

bende siyah cayı sadece kahvaltı da 1 bardak felan içiyorum colayı da 1yıl önce bıraktım..adetlerim düzenli ama bu ay miktarı az geldi ama Türk kahvesini yıllardır içiyorum sanırım onla bir etkisi yok

Sanırım yok benimde adetim az oluyor bugun olmam gerekti 5 gün gecikme süresi varmıs belim karnım agrıyor göbegimde çıktı inşallah olurum çünkü bu hafta içerisinde tahlil verecegim :KK43: çok korkuyorum erken menepozdan azaldı falan ay of cok strese girdim :KK14:

Sanırım yok benimde adetim az oluyor bugun olmam gerekti 5 gün gecikme süresi varmıs belim karnım agrıyor göbegimde çıktı inşallah olurum çünkü bu hafta içerisinde tahlil verecegim :KK43: çok korkuyorum erken menepozdan azaldı falan ay of cok strese girdim :KK14:

benimkiler gününde geliyor ama bu ay miktarının az olması korkuttu biraz....inşallah sende de bir sorun yoktur. uzmanlar genelde kızların anneleriyle aynı yasta menopoza girdiğini söylüyor ama annen erken mi girdi menopoza...birde hep mi geç adet oluyorsun hep mi az geliyor miktarı, oda önemli...ben bu aksam yatmadan hayıt tohumu çayı içip yatcam belki miktarı artar

X