Planlı sezeryan ve hamilelikte bıçak saplanma hissi hakkında ?

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
655
255
Arkadaşlar merhaba hepinize mutlu günler diliyorum . 35+3 den yazıyorum . Geceler artık daha uykusuz ve zorlu geçiyor gunduzleri de asla uyuyamıyorum kaygılar da başladı . Normal istiyordum fakat sezeryan olacağım . İğne olmaktan bile korkuyorum aslına bakarsanız. Psikolojik ve diğer sağlık sorunlarım nedeni ile sezeryan planlandı 26. Aralık için . Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz . Ayrıca genel anestezi olacağım büyük bir ihtimal psikolojik durumlarımdan dolayı (panik ) . 33 haftam da doktora gittim bebeğin kilosu 3 kg 49 cm olarak soylendi. Herhangi bir odem el ayak da şişme yasamiyorum henüz . Fakat vajinam da inanılmaz bir şekilde bıçak saplanmasi oluyor. Gün gectikte de artıyor ağrılar ile birlikte. Çığlık atıyorum artık arka arkaya 10 sefer oluyor duruyor. Bebeğin suyu ve gelişimin De sorun olmadığını söyledi doktorum . Nisan ağrılar düzenli olarak gelirse aramami söyledi sadece. Bebeğimin iki hafta ileriden gittiğini söyledi genetik olarak dedi. Çok fazla tatlı abur cubur da yemiyorum hatta refluden boğazım ve küçük dilim maf oluyor yediğimi çıkarıyorum . Bebeğimin ileriden gitmesi doğuma sebep olabilir mi ağrılarım kasılmalarım geceleri o kadar yoğun oluyor ki doktora gidiyorum 5 günde bir. En son 33 de gittim doktorum onlar yalancı sancı seni de dogurtursak hastaneyi kapatıp gidebiliriz dedi gülümsedi şaka yapti e tabi bende alındım 😁 bir kaç güne gideceğim . Son zamanlar da bebegim de aşırı hareketli kaburgam da ayağını hissediyorum sanki çıkacak gibi oluyor kafası da vajinam dan . Ağlıyorum artık sabır diliyorum sürekli şükrediyorum onun için fakat gerçekten çok yıprandım göz altlarim mosmor oldu uykusuzluktan . Doğum yaptıktan sonra kimseye muhtaç olmamak için dua ediyorum bebeğime direk bakabilmek istiyorum . Çabuk toparlanmak için doğumdan sonra neler yaptınız
Teşekkürler şimdiden

Planlı sezaryen oldum, spinal anestezi aldım kendimi o ana bırakıp yaşadım süreci. İlk günler biraz ağrılı, acılı (hastanede ağrı kesici iğne ve serum, evde hap veriliyor) ama 3-4 gün sonra çok daha iyi oluyor bir haftadan sonra her şeyinizi kendiniz yapabiliyorsunuz. İlk günler size yardımcı olacak biri kesinlikle lazım. Oturup kalkmak, uzanmak, bebeği kucağa almak acılı oluyor.
Yaşadıklarınız kendi haftanızı ve bebeğin büyük oluşunu da düşünürsek çok normal korkmayın. 🌸

Son haftalarda vajinada batma hissi çok normal. Ben oturamazdim bile öyle hoplatirdi beni. Doktoruma çok batma var canım çok acıyor diye soyledigimde de oh oh acısın çok güzel demişti 😂 ben normal istediğim için iyi bişey olarak nitelendirdi. Sağlıkla alın kucağınıza

Planlı sezaryen oldum, spinal anestezi aldım kendimi o ana bırakıp yaşadım süreci. İlk günler biraz ağrılı, acılı (hastanede ağrı kesici iğne ve serum, evde hap veriliyor) ama 3-4 gün sonra çok daha iyi oluyor bir haftadan sonra her şeyinizi kendiniz yapabiliyorsunuz. İlk günler size yardımcı olacak biri kesinlikle lazım. Oturup kalkmak, uzanmak, bebeği kucağa almak acılı oluyor.
Yaşadıklarınız kendi haftanızı ve bebeğin büyük oluşunu da düşünürsek çok normal korkmayın. 🌸
Çok teşekkür ederim oyle şeyler duydum ki doğum ile alakalı korkmuştum . Tabi canımız yanacak bir canlı geliyor elbet ama her doğum her bünye farklıdır demeyi başardım .korku var
Tabi yine de . 😁 Söyledikleriniz rahatlattı teşekkür ederim 🥰 zaten ilk iki gün hastanede gececek dediğiniz gibi kontrol altında tutacaklar .

Son haftalarda vajinada batma hissi çok normal. Ben oturamazdim bile öyle hoplatirdi beni. Doktoruma çok batma var canım çok acıyor diye soyledigimde de oh oh acısın çok güzel demişti 😂 ben normal istediğim için iyi bişey olarak nitelendirdi. Sağlıkla alın kucağınıza
Evet kesinlikle otururken ve ya yatarken de fark etmiyor gözlerim fal taşı gibi oluyor acıdan . Çok teşekkür ederim siz doğum yapmadınız sanırım sizde sağlıkla kavuşun bebisinize

Evet kesinlikle otururken ve ya yatarken de fark etmiyor gözlerim fal taşı gibi oluyor acıdan . Çok teşekkür ederim siz doğum yapmadınız sanırım sizde sağlıkla kavuşun bebisinize
Ben doğum yaptım 5 hafta oldu 😍

Siz ne zaman doğum yaptınız geçmiş olsun bu arada 🥰 gözünüz aydın . Bende spinal anestezi olmak isterdim bebeği görmek için . Doktorumla
Tekrar konuşacağım bu konu hakkında belki sakinleştirici bir şeyler verir ağrı kesici almak daha erken oluyormuş sanırım sizin yonteminizle

Çok teşekkür ederim oyle şeyler duydum ki doğum ile alakalı korkmuştum . Tabi canımız yanacak bir canlı geliyor elbet ama her doğum her bünye farklıdır demeyi başardım .korku var
Tabi yine de . 😁 Söyledikleriniz rahatlattı teşekkür ederim 🥰 zaten ilk iki gün hastanede gececek dediğiniz gibi kontrol altında tutacaklar .
Doğum çantanıza kahve de ekleyin ve yiyip içmeniz serbest olduğunda mutlaka için ben içmedim başta ağrım yok gibiydi sonra eve geçince felaket baş ağrısı yaptı narkoz 😂 depend külot almışsınızdır kanamanız ona bakılarak kontrol ediliyor. Koymadıysanız ince bir hırka koyun ben çok üşüdüm bir ara, bebeğe de kalın ve ince battaniye alın. (Odalar merkezi olarak kontrol edildiği için sıcaklığı degiştiremiyorsunuz ☹️) ben coook üşüdüm ameliyattan falan diye düşündük ama sonra eşim de dondum dedi 😂 rahat terlik, havlu, toka, sabahlık, gecelik (depend değiştirmek daha kolay oluyor), anne çayları, kupanız, refakatçi için gerekliler, bebiş için gerekliler ... Sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum 🌸

Siz ne zaman doğum yaptınız geçmiş olsun bu arada 🥰 gözünüz aydın . Bende spinal anestezi olmak isterdim bebeği görmek için . Doktorumla
Tekrar konuşacağım bu konu hakkında belki sakinleştirici bir şeyler verir ağrı kesici almak daha erken oluyormuş sanırım sizin yonteminizle
Benim 70 gün oldu 🐣🌸 anestezicim çok kafaydı benimle sohbet ediyordu derken kızımı çıkarıverdiler 😂

Benim 70 gün oldu 🐣🌸 anestezicim çok kafaydı benimle sohbet ediyordu derken kızımı çıkarıverdiler 😂
Gözünüz aydın 😍 Çok yeni miniciktir şimdi bile ♥️ Hayatı musmustlu ailesi ile güzellikler ile geçsin ♥️ Kız mı erkek mi bebeğiniz 😌 Benim eşim şey diyor doktor asla seni ayık bırakmaz bitti mi bitecek mi hayır hissediyorum ben diyip adamı denersin dikkatini dagitirsin diyor 😁 Doktor ile kapıya çıkmışti eşim doktorum nasıl yapacağız biz bu işi demiş eşime 😁 Doktora dedim içimde bir şey unutmazsiniz dimi haber de denk geldim gülerek şey dedi yok merak etme sayıyorum 😁

Gözünüz aydın 😍 Çok yeni miniciktir şimdi bile ♥️ Hayatı musmustlu ailesi ile güzellikler ile geçsin ♥️ Kız mı erkek mi bebeğiniz 😌 Benim eşim şey diyor doktor asla seni ayık bırakmaz bitti mi bitecek mi hayır hissediyorum ben diyip adamı denersin dikkatini dagitirsin diyor 😁 Doktor ile kapıya çıkmışti eşim doktorum nasıl yapacağız biz bu işi demiş eşime 😁 Doktora dedim içimde bir şey unutmazsiniz dimi haber de denk geldim gülerek şey dedi yok merak etme sayıyorum 😁
Çok teşekkür ederim tüm bebekler ailesi ile tüm güzellikleri yaşasın inşallah 💜 bebeğim kız 🐣 panik ataktan ziyade anksiyete bozukluğunuz var gibi geliyor bana hiç panik atak krizi geçirdiniz mi? Sizinki daha çok farklı senaryoların eşlik ettiği kaygı, korku gibi çünkü

Çok teşekkür ederim tüm bebekler ailesi ile tüm güzellikleri yaşasın inşallah 💜 bebeğim kız 🐣 panik ataktan ziyade anksiyete bozukluğunuz var gibi geliyor bana hiç panik atak krizi geçirdiniz mi? Sizinki daha çok farklı senaryoların eşlik ettiği kaygı, korku gibi çünkü
Evet bende birden fazla rahatsızlık var çocukluğumdan beri psikiyatriler ile büyüdüm diyebiliriz hem kendi cabamla hem doktor desteği ile toparlamistim. Fakat hamileliğim de hepsi birden hortladı . Hatta herkes sana ne oldu sen böyle biri değilsin dedi. Hamileliğimin içinde de düşük tehlikesi erken doğum tehlikesi vs de yaşayınca herkes de beni suçlayıp şöyle olacak bebeğin yok bunu yapmazsan böyle olur diyince iyice kötü olmustum . Son iki aydır biraz daha normal hissediyorum . Doktorum ilaç da vermisti psikiytristim ama bebeğimde doğumdan sonra etkileri olabileceğini öğrenince geçici etki bile olsa kıyamadım direnmeye çalışıyorum halen. Doğumdan sonra depresyon sendrom geçirmemek adına doktora gidip uygun bir ilaç var ise bebeğimi etkilemeyen onları deneyeceğim . Yok ise meditasyona devam 😊

Kaygı ve korkuların eşlik ettiği duygusal krizlere düşünce ve nefes egzersizleri çok iyi gelir tavsiye ederim :)
Çevreye bakmayın çevre psikolojiyi bozar. Genelde destekleyici ve güven verici kimseler olmaz orada 😂

Genel anestezi alma bence spinal çok iyi ve hiç acımıyor o iğne, yalnız spinalden sonra şöyle kafanı rahatlatacak bi sakinlrştirici yapsınlar ameliyat öyle güzel geçiyor ki resmen içmişsin de çakırkeyf olmuşsun gibi:)

X