Plasenta previa

Canim valla sozlesmemi varmis ne yarin duzelmesin Ben o sozlesmeyi .......
Gozun aydin canim cok sukur bende atlattim bide benim kanamam oluyordu hep yat yat bikmistim cok sukur kurtuldum...darisi tum arkadaslarin basina Insallah...

he bızdede var aynı sorun tahahutlu
oh cnm sende yatmaktan kurtulmuşun sukur kanama olayıda tabı bıraz can sıkıcı ben onları yaşamadım cnm hıc sadece olasılık vardı ama oda benı tedırgın etmeye yetmıştı gıt gıde buyuyolar kıpır kıpır ıcımde hıssetmek dunyanın en guzel duygularından bırı cnm sende artık sıkıntı bıttı tadını cıkaracaksın bundan sonra ınşalla

Sağol canım ben de iyiyim, fburak gibi benim plasenta da yukarıda artık, ama burası 2. evimiz oldu. Bir de benim bir çenem düştü :KK52::KK52::KK52: yaz yaz bitmiyor :) Bebeğin çok tatlı valla, paşa olacak :)

Kızım da çok iyi, en son 1,5 hafta önce gittim, yüzünü kapadı hep zilli :) Allaha şükür sağlığı iyi. 29 cm. ve 600 gr. idi. Büyümüştür şimdi cadı :) Sabah akşam tekmeliyor anneyi, eşim kızdı biraz önce cadıya, anneye çok vuruyon, yazık diye :KK52::KK52::KK52: Dedim vursun vursun rağzıyım.

ah cnm benım sukru sıkıntın bıttı bbu topik ugurlu heralde nerdeyse plesanta prevıa kalmıcak gıbı
senın kız nazlı kapamış yuzunu bızıkı guzel bızımkı ılk vesıkalıgı verdı bızımde 25+2 de 800 gr dı cok cabuk buyuyolar ondan önce gıttıgımde 400 gr dı yavrucugm nasıl cnm sen ne kadar kg aldın benım 11.5 oldu gecen hafta öyleydı

Evet canım burada yardımlaşıp, destek olmak ve hastalığımızın ne olduğunu,kimlerin nasıl yaşadığını, ne gibi ihtimalleri olduğunu öğrenmek için bulunuyoruz. Canı sıkılan kasım annelerine gitsin, oradaki kızlar şen şakrak, bir de bir güzel kaynana çekiştirmeleri var,kopuyorum bazen :)

TTNET ten neler çektiğini tahmin edebiliyorum canım, insanı kanser yaparlar valla.2 sene önceki tecrübem aklıma geldi, yine kudurdum, bunlar adama doğum bile yaptırtır :). İnşallah hemen çözerler sorununu. Biz şu an uydu-kablo net kullanıyoruz, rahatız.Kık yılda bir sorun çıkıyor ama ilgileniyorlar.

Bakalım bir dahaki sene gitmek isteyecek mi afacan :) Sana çok bağlı herhalde, genelde öyle oluyor sanırım, anneye çoook bağlıysa okul istemiyor, anneyi terketmek istemiyor.
Bu doktorlarda futbolcu gibi yaaa, her sene farklı bir yerde :KK52::KK52: Alışkın olduğun doktoru bırakmak zor, en azından doğuma kadar idare eder inşallah, sen de sıkıntıya düşmezsin. Senin için zor olur, doktorunu ne kadar sevdiğini ve güvendiğini biliyorum çünkü. Ben de eski doktorumu özledim, yine ona devam etmeye karar verdik, memorialdaki. En son bir şeyden dolayı gıcık olmuştum ama doktorluğuna saygım sonsuzdu. Hepimiz için hayırlısı ne ise o olsun.

Sağol canım. Fiyatı ekonomik geldi alayım dedim. Yaa lohusa gecelik takımı konusunda kararsızım valla. Ebru maternityde gecelik takımları 159 TL civarı, ama her cuma çılgın cuma diye birşey yapmışlar ve bazı geceliklerin fiyatı 109 a iniyor. Dün, bir kaç sayfa öncesinde fotoğrafını koydum. Herhalde 109 a onu alacağım. İnternette genelde 150 civarı lohusa gecelik takımları. Eminönüne gitsem orayı fazla bilmiyorum, ucuz yerlerini bulana kadar doğum yaparım. Hem orada daha ne kadar ucuzdur bilmiyorum, 50 TL. ye olduğunu sanmıyorum. Bilen varsa fikir versin bize. Asansörlü beşik nasıl ki, hiç bilmiyom, iyi birşeydir herhalde :KK52::KK52: Bu bebek ürünleri konusunda çooook cahilim. Daha kızımı ne ile taşıyacağıma karar veremedim, en uygun portbebe gibi, hem hafif, taşıması kolay.

Canim valla 10 gun oldu modem bozukmus aldim yenisini hala sorun var bide modeme atmislardi sucu... Valla bugun hop oturup hop kalkiyorum....

Evet uygun almissin zaten cok giyemiyolar hemen kuculuyor...

Asansorlu besik soyle oluyor canim bebegi koyarken alirken kolay olsun diye bir tatafi asagi iniyor.. Ben oglumda acemilikten asansorsuz almistim kullanamadim koyarken alirken zorlandim attim sonra...
Benim de port bebem var malum havalar soguyacak banada o mantikli geldi.. pusetimdr var arabasida oda havalar iyiyken guzel oluyor...

Kasim anneleri super zaten ben telden giriyorum onlari takip edemiyorum cok zor oluyor... Masallahlari var valla....

Evet canim ama temmuzlu ondan mecbur degilmisiz.. bende yazdirmadim... Senin mecbur canim vermen lazim...

hımmmmmmmmmm guzel zamanda doğum yapmışın ttalım ben hıc ıstemıyorum 1.sınıfa gıtmesını elimden bışey gelmıyo martta başlanıcakmış okuma yazmaya ama yınede anaokulu yaşında olduguna ınanıyorum

ttnetle olan sıkıntı yuzunden dırek konuya gırdım ya cnm ondan öle yazmıştım
cnm benım oğluna uzuldum bıde kusma falan yavrumu cok yıpratır kıyamam neysekı ateş duşmuş
ay ne guzel cumartesıye az kalmış benım daha 3 hafta var of öle tatlıydıkı oğlum 1 hafta gectı çok çok özledım ama neysekı fotosu var

Canim Ben bide 15 gunde Dr gidiyorum bakmiyo... Plesentam yukari ciktiya ayda bir bakiyo simdi bebisime...
Insallah yarin daha iyi olur duzelir....

Canim valla 10 gun oldu modem bozukmus aldim yenisini hala sorun var bide modeme atmislardi sucu... Valla bugun hop oturup hop kalkiyorum....

Evet uygun almissin zaten cok giyemiyolar hemen kuculuyor...

Asansorlu besik soyle oluyor canim bebegi koyarken alirken kolay olsun diye bir tatafi asagi iniyor.. Ben oglumda acemilikten asansorsuz almistim kullanamadim koyarken alirken zorlandim attim sonra...
Benim de port bebem var malum havalar soguyacak banada o mantikli geldi.. pusetimdr var arabasida oda havalar iyiyken guzel oluyor...

Kasim anneleri super zaten ben telden giriyorum onlari takip edemiyorum cok zor oluyor... Masallahlari var valla....

ah cnm benım benım kızımında asnsörluydu belis mobılyanın buyuyen ama yenı ev aldık buraya gecerken sattık kesınlıkle bu sefer parkyatak alıcam hem az yer kaplıyo hemde taşınabılme özellıgı cazıp
kasım topğinde demek telden gırıyosun dıe yoksun bende oğlumun cıcışlerını almayı bıtırdım bebek arabamızıda aldık

he bızdede var aynı sorun tahahutlu
oh cnm sende yatmaktan kurtulmuşun sukur kanama olayıda tabı bıraz can sıkıcı ben onları yaşamadım cnm hıc sadece olasılık vardı ama oda benı tedırgın etmeye yetmıştı gıt gıde buyuyolar kıpır kıpır ıcımde hıssetmek dunyanın en guzel duygularından bırı cnm sende artık sıkıntı bıttı tadını cıkaracaksın bundan sonra ınşalla

Kanama olayi cok kotu zaten.. hep ahhh busefer gitti diye diye gittim dra gidince hep Baktim iyi derin bir ohhh cektim...
Buraya alistim gitmiyorum 1 aydir yukari cikti plesentam hepimiz dohurcaz öyle birakcam burayida...

Kanama olayi cok kotu zaten.. hep ahhh busefer gitti diye diye gittim dra gidince hep Baktim iyi derin bir ohhh cektim...
Buraya alistim gitmiyorum 1 aydir yukari cikti plesentam hepimiz dohurcaz öyle birakcam burayida...

cok sukru cnm ınsan normaldede cok korkuyo bışey olucak dıe bıde kanam olunca endışe artar tabı
sukur bıde hareketlerı cok net hıssettıgımzden yaşadını bılmek cok daha mmutlu edıyo ınsanı

hımmmmmmmmmm guzel zamanda doğum yapmışın ttalım ben hıc ıstemıyorum 1.sınıfa gıtmesını elimden bışey gelmıyo martta başlanıcakmış okuma yazmaya ama yınede anaokulu yaşında olduguna ınanıyorum
Cok sıcaktı canim ya afrika sicaklarinda dogurdum sezeryan bide cok zor oldu...
Bende küçük baslamisim canım inan şimdikiler bizden daha zeki...ben çok cabuk soktum okuma yazmayı.. Insallah kızında zorlanmaz canım...

Cok sıcaktı canim ya afrika sicaklarinda dogurdum sezeryan bide cok zor oldu...
Bende küçük baslamisim canım inan şimdikiler bizden daha zeki...ben çok cabuk soktum okuma yazmayı.. Insallah kızında zorlanmaz canım...

hımmmm bak o yönu duşunmamıştım bızım kış bebgı kolay buyumuştu doğumda sezeryandı aam kolay gecen bı döenmde sıcak olmamasından kaynaklanıyo

ah cnm benım benım kızımında asnsörluydu belis mobılyanın buyuyen ama yenı ev aldık buraya gecerken sattık kesınlıkle bu sefer parkyatak alıcam hem az yer kaplıyo hemde taşınabılme özellıgı cazıp
kasım topğinde demek telden gırıyosun dıe yoksun bende oğlumun cıcışlerını almayı bıtırdım bebek arabamızıda aldık
Canim park yatak düşündüm başta bende.. az hareketlenene kadar üst kademede yatircaksin sonra alta alicaksin onada alıp koymak sıkıntılı... Arkadasimda park yatak var alt kademeye koydu zorlandı uste almis tekrar bebek düşmüş simdi göğüs kafesindemi ne çatlak ve kirik var simdi... Onu alirken iyi düşün kouma olayini...
Anacim okasim a.nelerine bir kaç kere yazdim yetişemiyorumki okumaya yazmaya...maşallah...
Ondan giremiyorum oraya...

hımmmm bak o yönu duşunmamıştım bızım kış bebgı kolay buyumuştu doğumda sezeryandı aam kolay gecen bı döenmde sıcak olmamasından kaynaklanıyo

Ahh canim yaz sıcağında sezeryan yerin terliyor her yerin terliyor lohosasin 2 katı sucuk gibi oluyor cok zor... Dr lar bile aneliyatlari mecbur acil olmadıkça yazın yapmıyorlar daha zor iyileşmesi...

ah cnm benım sukru sıkıntın bıttı bbu topik ugurlu heralde nerdeyse plesanta prevıa kalmıcak gıbı
senın kız nazlı kapamış yuzunu bızıkı guzel bızımkı ılk vesıkalıgı verdı bızımde 25+2 de 800 gr dı cok cabuk buyuyolar ondan önce gıttıgımde 400 gr dı yavrucugm nasıl cnm sen ne kadar kg aldın benım 11.5 oldu gecen hafta öyleydı

Evet burası uğurlu gibi gerçekten, hepimiz sağlıcakla doğum yapıp bebeklerimizi kucaklayacağız inşallah :) Maaşallah bebişlerimize, hepsi turp gibi olacak :) Canım ben şu an 25. haftamdayım 6 kilo aldım, hemen hemen ay başına 1 kilo gibi. Böyle giderse çok iyi olur ama, eğer yediklerime dikkat etmezsem 1 öğünde 1 - 1,5 kilo alabiliyorum:18:Sonra aldığım kiloyu hafta içi geri vermeye çalışıyorum. Ben her ramazan doya doya pide yerdim şimdi yiyemiyorum, eşim geçen gün ödül olarak getirdi 1 pideyi yedim neredeyse, şimdi aldırmıyorum :KK25: Eskiden bütün gün tıkınır kilo almazdım, şimdi su içsem yarıyor :KK52: Sen kiloda biraz önden gitmişsin canım, inşallah bundan sonra daha az alırsın, gerçi ne diyorum ben yaa, bebek ve sen sağlıklı olunda doğumdan sonra kilo verilir herhalde, verilmesede ne yapalım dimi şeker. Bazı anneler son aylarda kilo almazmış, belki sen de almazsın. Ben tam tersi son 3 ayda çok kilo alacağım galiba, öyle hissediyorum :KK43:

Evet burası uğurlu gibi gerçekten, hepimiz sağlıcakla doğum yapıp bebeklerimizi kucaklayacağız inşallah :) Maaşallah bebişlerimize, hepsi turp gibi olacak :) Canım ben şu an 25. haftamdayım 6 kilo aldım, hemen hemen ay başına 1 kilo gibi. Böyle giderse çok iyi olur ama, eğer yediklerime dikkat etmezsem 1 öğünde 1 - 1,5 kilo alabiliyorum:18:Sonra aldığım kiloyu hafta içi geri vermeye çalışıyorum. Ben her ramazan doya doya pide yerdim şimdi yiyemiyorum, eşim geçen gün ödül olarak getirdi 1 pideyi yedim neredeyse, şimdi aldırmıyorum :KK25: Eskiden bütün gün tıkınır kilo almazdım, şimdi su içsem yarıyor :KK52: Sen kiloda biraz önden gitmişsin canım, inşallah bundan sonra daha az alırsın, gerçi ne diyorum ben yaa, bebek ve sen sağlıklı olunda doğumdan sonra kilo verilir herhalde, verilmesede ne yapalım dimi şeker. Bazı anneler son aylarda kilo almazmış, belki sen de almazsın. Ben tam tersi son 3 ayda çok kilo alacağım galiba, öyle hissediyorum :KK43:
bende 7 kilocuk almıştım bakalım dr ne dicek ... zaten okadarcık yatmaya bu şekere iyi az bile almışsın demişti :))
dediğin gibi kilolar gidiyo doğumdan sonra yanlız bir sezeryan göbüşü kalıyo nur topu gibi.. bende dr tartısına bakıcam ne dicek 15 gün önce 7 kiloydu şimdi bu yaptığım diyetle noldu acaba ... öyle diyet diyince yanlış anlaşılmasın tıka basa istemeye istemeye yiyorum okadar çok şey varki listemde bütün gün ağzım dolu açıkçası... diyet dediğin sık ve çok yediriyolar yanlız içinde şeker un vs gibi kısıtlama var pilav ve makarnada kaşık hesabı :)) günde 2 bardak süt 2 kase oğurt 10 adet kuru yemiş ara öğünlerde 3 porsyon meyva hatat birinde 2 dilim ekmeğe tost yemekten hariç :KK43:(( onu valla yemiyorum ya midem sızlıyo artık yemekten bukadar yemeye 15 günde sanırım 2 veya 3 kilo aldırmışlardır bana...

Mersenne,

Eminonunden fiyat sormusun bi kac sayfa once :) gorduklerimi yazayim.

Gecelikler Kom'da 45 TL. Outleti var orada. Ben bedenimi bulamamistim.L de sıkıntı vardi o zaman. Bi de ekru renginde israr etmem seceneklerimi azaltti.Pembe istemedim.Fiyatlar, gecelik ve pijamada 40 dan basliyor. Artış,Aqua,Tuba vs. Cok marka var. Dantelli gecelik sabahlik takim aldim 75 TL. Emzirme yeri vs. var. O kadar çok çeşit var ki. 5 TL ye de tac aldim 1 tane. Onden iki yandan dugmeli piyama takimlari 45 TL dediler. 40 verip cikarsin. Gitme imkaniniz varsa gidin bence. Gorerek almak kadar guzeli yok.
Havuzlu handa da fiyatlar cok degisiyor. Alt katlara inmeden ust kattan hicbisey almayin ve pazarlik edin. Dusmezlerse almadan cikin. Arkadanizdan seslenirler. :) Ogrenmisler, yuksek soyluyorlar once.
Bi terlik alamadim daha.
En basta 150-200 vereyim dedim gecelik icin. Oyle de hazirladim kendimi. Sonra orada fiyatlari bir gordum gozlerim parladi. Dusundum de sadece hastanede giyiniyorum.Evde daha rahat takiliniyor. pijamaya,rahat esofmana geciliyor artik.Gecelik pek sevmem. Kizimda aldigim cok sadeydi tac-bant vs. bile taktirmamistim. Bu sefer janjanli istedim biraz nedense :KK70: O kadar sıkıntı cekiyoruz di mi? İnsallah agiz tadiyla giyiniriz hepimiz.
Sali gunune memorial daki perinotologdan randevu aldim. Bakalim ne diyecek gidisata. Doktorumun soylemediklerini ona sorucam bakalim akla karaya.

Bir de alt acma seti alanlar olmus. Hani onu yikamakdan sıkılıp birkac haftaya kaldiracaksiniz ya :p canbebe nin kullan-at alt acmalari var. Tavsiye ederim. kucuk ve cok kullanisli. Disarda gezmede pek iyi oluyor. :) s

bende 7 kilocuk almıştım bakalım dr ne dicek ... zaten okadarcık yatmaya bu şekere iyi az bile almışsın demişti :))
dediğin gibi kilolar gidiyo doğumdan sonra yanlız bir sezeryan göbüşü kalıyo nur topu gibi.. bende dr tartısına bakıcam ne dicek 15 gün önce 7 kiloydu şimdi bu yaptığım diyetle noldu acaba ... öyle diyet diyince yanlış anlaşılmasın tıka basa istemeye istemeye yiyorum okadar çok şey varki listemde bütün gün ağzım dolu açıkçası... diyet dediğin sık ve çok yediriyolar yanlız içinde şeker un vs gibi kısıtlama var pilav ve makarnada kaşık hesabı :)) günde 2 bardak süt 2 kase oğurt 10 adet kuru yemiş ara öğünlerde 3 porsyon meyva hatat birinde 2 dilim ekmeğe tost yemekten hariç :KK43:(( onu valla yemiyorum ya midem sızlıyo artık yemekten bukadar yemeye 15 günde sanırım 2 veya 3 kilo aldırmışlardır bana...

Ben de 10 kusur kilo aldim. Kusurattan bahsetmiycem :KK70: Gozumun onunden tatlilar geciyor yemiyorum. iftara gelenlere getirmeyin diye ariyorum. Cunku aklimda kalacagina midemde kalsin hesabi yapiyorum. Ne kadar gelirse hepsini yiyorum. Annemler tulumba getiriyor dusunsenize 5 kisiyiz 10 tane.
Oyle kasik hesabi yapamiyorum. Ama cok da yemiyorum yemek. Ara ogun felan da yapamiyorum. :KK43: Sutumu iciyorum. kuruyemis dokunuyor zaten. Etimi sebzemi yiyorum arada meyve yemeye calisiyorum. Bana hareketsizlik yaramadi. hipotroidiyim.Yani kilo almaya cok yatkinim. Gene iyiyim ama doktorum begenmedi bu sefer :) Defnede en iyi hastam sensin diyodu ama o zaman calisiyodum ve sabah aksam yuruyodum. Gelsin onlar yatsin bizim gibi bakalim nasil olacaklar.

Senin kilon da gayet iyi canım, o kadar yattık karpuz gibi :KK52:Ben 3. haftamdan 20. haftama kadar yattım. Gebelik diyetlerini biliyorum canım, kasım anneleri bölümünde kızlar yazmıştı diyetlerini, inanamamıştım. Benim beslenme tazrzımda diyettekiler gibi sayılır. Sık sık yiyip az yiyorum, günde 5 öğün falan yemeye çalışıyorum. Haftada 3 kere sabahları (saat 10:30 gibi) bir yumurta, 1 domates, 2 salatalık, 1 dilim kızarmış ekmek. 12:30-1 gibi meyve ya da yoğurt 2-3 gibi az porsiyon yemek bazen sebze sote, bazen tavuk,et sote ya da evdeki herhangi bir yemek. Saat 5 gibi tekrar meyve ya da süt. Akşam 8-8:30 gibi eşimle akşam yemeği. Saat 22 - 23 gibi meyve. Zaten hep akşam yemeklerinde kilo alıyorum, eski porsiyonlarımın yarısını yiyorum ama yine de nafile :KK43: Ben evde her sabah ve akşam tartılıyorum, fazla kilo aldığımı görürsem ertesi 2-3 gün yediklerime müdahale ediyorum :) Kırk yılda bir coşup pide, tatlıyı abartıyorum, o kadar da ödülüm olsun:) Canım kilo almak aslında çok umurumda değil, ama doktorlar bebek için iyi değil dedikleri için dikkat ediyorum, sonra fazla kilo alırım, döner dolaşır azıcık olasılıklar bizi bulur :)

Yaa eşimin arkadaşı 2 sene önce doğum yaptı, tam 32 kilo almış, inanabiliyormusunuz, şaka gibi. Diyet, spor derken şimdi o kiloların hepsinden kurtulmuş durumda.

Mersenne,

Eminonunden fiyat sormusun bi kac sayfa once :) gorduklerimi yazayim.

Gecelikler Kom'da 45 TL. Outleti var orada. Ben bedenimi bulamamistim.L de sıkıntı vardi o zaman. Bi de ekru renginde israr etmem seceneklerimi azaltti.Pembe istemedim.Fiyatlar, gecelik ve pijamada 40 dan basliyor. Artış,Aqua,Tuba vs. Cok marka var. Dantelli gecelik sabahlik takim aldim 75 TL. Emzirme yeri vs. var. O kadar çok çeşit var ki. 5 TL ye de tac aldim 1 tane. Onden iki yandan dugmeli piyama takimlari 45 TL dediler. 40 verip cikarsin. Gitme imkaniniz varsa gidin bence. Gorerek almak kadar guzeli yok.
Havuzlu handa da fiyatlar cok degisiyor. Alt katlara inmeden ust kattan hicbisey almayin ve pazarlik edin. Dusmezlerse almadan cikin. Arkadanizdan seslenirler. :) Ogrenmisler, yuksek soyluyorlar once.
Bi terlik alamadim daha.
En basta 150-200 vereyim dedim gecelik icin. Oyle de hazirladim kendimi. Sonra orada fiyatlari bir gordum gozlerim parladi. Dusundum de sadece hastanede giyiniyorum.Evde daha rahat takiliniyor. pijamaya,rahat esofmana geciliyor artik.Gecelik pek sevmem. Kizimda aldigim cok sadeydi tac-bant vs. bile taktirmamistim. Bu sefer janjanli istedim biraz nedense :KK70: O kadar sıkıntı cekiyoruz di mi? İnsallah agiz tadiyla giyiniriz hepimiz.
Sali gunune memorial daki perinotologdan randevu aldim. Bakalim ne diyecek gidisata. Doktorumun soylemediklerini ona sorucam bakalim akla karaya.

Bir de alt acma seti alanlar olmus. Hani onu yikamakdan sıkılıp birkac haftaya kaldiracaksiniz ya :p canbebe nin kullan-at alt acmalari var. Tavsiye ederim. kucuk ve cok kullanisli. Disarda gezmede pek iyi oluyor. :) s

Evet, bilgiler için teşekkür ederim. Babamlar burada olsaydı onunla Eminönüne gitmek istiyordum, o tüm pijamacıların yerini biliyor. İstanbul dışında tuhafiye dükkanı olan yengem Eminönü'ne alışverişe gidiyor ve babam onu arabayla getire götüre yerlerini öğrendi ama ben hiç bilmiyorum. Ama dediğin fiyatlar, gerçekten yarı yarıya, gitmek lazım. Havalar biraz serinlesin gitmeye çalışırım sanırım, hayırlısı.

Alt açma setini ben aldım. En kötü battaniyesini kullanırım. Bu benim ilk bebek olduğu için bir tane süslü birşey almak istedim. Ama dediğin pratik alt açma bezlerini biliyorum, onlardan da alacağım zaten. Memorialda cihangir beye gideceksin sanırım, sonuçların hayırlı olur umarım.

Kilo konusunda hepimiz haklıyız, hangi insan evladı bu kadar uzun süre yatarda kilo almaz, değil mi ama. Yediklerimizi eritemiyoruz ki, benim doğuma yakın zamanda psikolojik kilo sınırım 15 kg. Umarım daha üstüne çıkmam, çıkarsam da canım sağolsun. 6 ayda 6 kilo aldım. Son 3 ayda 9 kilodan fazla almam inşallah. Bazı hamileler son 3 ayda çok kilo alırmış, kimisi de almazmış, bakalım ne olacak.

Havuzlu handa güzel uyku setleri var mı?

Son düzenleme:
X