Plasentanın aşağıda olması

Merhabalar 4 sene once oğlumda plesanta previa teshisim vardi 25 haftaya kadar surekli yattim sonra şükür rahim agzini kapatmadıgi icin sıkıntı olmadi.
37 haftada dogum yaptim suyum bittiği icin bebegimde bende gayet sağlıklı idIk.
Simdi yeniden hamileyim ve bu bebeginde plesantasi asagida ağır is yapmiyorum, iliski yasak surekli ayagimi uzatıyorum.

Merhabalar 4 sene once oğlumda plesanta previa teshisim vardi 25 haftaya kadar surekli yattim sonra şükür rahim agzini kapatmadıgi icin sıkıntı olmadi.
37 haftada dogum yaptim suyum bittiği icin bebegimde bende gayet sağlıklı idIk.
Simdi yeniden hamileyim ve bu bebeginde plesantasi asagida ağır is yapmiyorum, iliski yasak surekli ayagimi uzatıyorum.
InşAllah yine hayırlısıyla sağ salim alırsınız kucağınıza 💕

Benim gibi olanlar için biraz umut olur diye yazıyorum. Bugün detaylı ultrasonum vardı. Plasentam aşağıda halen ama rahim ağzımı kapatmıyormuş, kenardaymış ve yukarı çıkmaya başlamış 😊 C Cansucp sende merak ediyordun canım, sana da umut olsun seninkide yukarı çıkar İnşAllah ❤
Merhaba,nasil oldunuz acaba?bende de var yukari cikmadi maalesef

Merhaba, Cuma kontrolüm vardı plasentam tehlike teşkil etmiyormuş artık. Siz kaçıncı haftadasınız?
Cok sevindim,ben bugun kontroldeydim 27+3 olmusuz....bana hic tehlikesinden siddetinden bahsetmiyor.ilk detaylida ogrenmistim,daha sonra kendi doktorum da asagida,sezeryan olacak dedi.hala daha sezeryan diyor😔herkesin yukari cikmis normal dogum yapiyor...tehlike dediginiz ne acaba☹

vindim,ben bugun kontroldeydim 27+3 olmusuz....bana hic tehlikesinden siddetinden bahsetmiyor.ilk detaylida ogrenmistim,daha sonra kendi doktorum da asagida,sezeryan olacak dedi.hala daha sezeryan diyor😔herkesin yukari cikmis normal dogum yapiyor...tehlike dediginiz ne acaba☹
Tehlikesi kanama ,çok yoğun kanama. Anne için tehlikeli. Plesantam aşağıdaydı. Sürekli kanamalı sürdü gebeliğim. Sezaryenla kavuştum kızıma. inşallah sizler de kavuşursunuz.

Tehlikesi kanama ,çok yoğun kanama. Anne için tehlikeli. Plesantam aşağıdaydı. Sürekli kanamalı sürdü gebeliğim. Sezaryenla kavuştum kızıma. inşallah sizler de kavuşursunuz.
Bastan beri mi kanamaniz vardi😐cok gecmis olsun,cok ta sukur kavusmussunuz😊benim de kizim olacak insallah.dogumda da asagidaydi sanirim hala dimi,yukari cikmadi sizinde

tan beri mi kanamaniz vardi😐cok gecmis olsun,cok ta sukur kavusmussunuz😊benim de kizim olacak insallah.dogumda da asagidaydi sanirim hala dimi,yukari cikmadi sizinde
20. Hafta başladı kanamalar. 20. Hafta iri bir pıhtı düşürdüm. Acile gittim. Bebek sağlıklıydı. Sürekli istirahatle devam etti. Hep aşağıdaydı plesantam. 37. Hafta acil sezaryene alındım kanama olunca

Cok sevindim,ben bugun kontroldeydim 27+3 olmusuz....bana hic tehlikesinden siddetinden bahsetmiyor.ilk detaylida ogrenmistim,daha sonra kendi doktorum da asagida,sezeryan olacak dedi.hala daha sezeryan diyor😔herkesin yukari cikmis normal dogum yapiyor...tehlike dediginiz ne acaba☹
Aşağıda olunca kanama tehlikesi olabiliyor, o yüzden biraz daha dikkat etmen lazım. Ağır iş, cinsel ilişki yasak mesela. Endişelenme, Allah sağlıkla kavuştursun bebeğine. Plasenta aşağıda olmasa bile, normal doğum nasip olmasa olmuyor. Benim ilk doğumum normal başladı mesela, açılma olmadığı için sezeryana aldılar.

Merhabalar hanımlar,
şu an 17 haftalık hamileyim, doktor kontrolüm vardı, ve doktor plasentanın aşağıda olduğunu bu yüzden çok dikkat etmem gerektiğini söyledi. Plasenta zamanla yukarı yer değiştirebilirmiş ya da doğuma kadar aşağıda da kalabilirmiş. Internette biraz baktığımda bu durumun aslında tehlikeli olduğunu öğrendim. Düşük tehlikesi ya da erken doğum tehlikesi yüksekmiş sanırım. Şu an için bir sıkıntım yok şükür, rahat bir hamilelik geçiriyorum. Benim korkum ilerki dönemlerde ne olacağı. Plasentası aşağıda olup 4üncü aydan sonra kanaması olanlar, ya da bu yüzden erken doğum yapanlar var mı, yada bunun hiç bir etkisi olmayanlar? Tecrübelerinizi merak ediyorum, siz neler yaşadınız?
Hanımlar ben dün sabah 17 hafta içindeyim evde azıcık iş yaptım aslında baştan bu yana yaptığım şeyleri yaptım kan suruntu seklinde geldi igne serum derken bugün kanama yok ama plesenta aşağıya kaymış biraz dedi yatış verdi sizler iyi misiniz şuan benim ilk gebelik bu arada
Merhaba canım 13 haftalık iken kanama geçirdim baya hemde doktora gittik gece iğne ve serum yapıldı kanama kesildi fitil başladı ikinci gün tekrar kanama olunca muayene yapıldı ve plasenta rahim ağzında aşağıda dedi tuvalet dışında kalkma dedi sizin gibi bana da dikkat et dendi ben buna çok dikkat ettim bir ay kadar sonra tekrar muayene oldum plasenta yukarı cikamaya başlamıştı ama kanama leke şeklinde tekrarladı henüz tam çıkmadığı için haftada bir iğne ve günlük 200 mg progestan fitil e devam ettim üç hafta gayet güzel duruma geldi 18. Haftada zaten 25 ten sonraya kadar duzelebiliyor fakat bu seferde plasenta yukarı çıkarken bebeğin kordon damarları rahim ağzında kalmış tam ayaklandim iğneyi bıraktık fitil de kalır derken şuan tuvalet hariç kalkmam yasaklandı ve erken doğum belirtileri var o yüzden elinden geldiği kadar kalkma ilişki yasak eğilip ağır kaldırma bunlara dikket et plasenta konumunu buluyor Allah'ın izni ile bir de ilk gebeligin ise muhtemelen çıkar yukarı rabbim beterinden saklasın ben şuan vasa previa durumundayim

Hanımlar ben dün sabah 17 hafta içindeyim evde azıcık iş yaptım aslında baştan bu yana yaptığım şeyleri yaptım kan suruntu seklinde geldi igne serum derken bugün kanama yok ama plesenta aşağıya kaymış biraz dedi yatış verdi sizler iyi misiniz şuan benim ilk gebelik bu arada
Geçmiş olsun canım, korkma bir şey olmayacaktır Allahın izniyle. Benim de bir gün lekelenme tarzında kanamam oldu ama ondan sonra bir daha olmadı şükür. Plasentam da yukarı çıkmaya başlamıştı en son kontrole gittiğimde. Genelde yukarı çıkıyor ilerleyen zamanlarda, sen yinede dikkat et çok yorma kendini.

Geçmiş olsun canım, korkma bir şey olmayacaktır Allahın izniyle. Benim de bir gün lekelenme tarzında kanamam oldu ama ondan sonra bir daha olmadı şükür. Plasentam da yukarı çıkmaya başlamıştı en son kontrole gittiğimde. Genelde yukarı çıkıyor ilerleyen zamanlarda, sen yinede dikkat et çok yorma kendini.
Benimde dün sabah leke şeklinde oldu sonra iğne yapıldı şuan yok moral oldunuz allah razı olsun hayırlı doğumlar dilerim 🙏🧿🤍

X