Saç Rengi ve Saç Boyama platinden koyu renge dönüş :(

yuanna9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2014
235
44
Saçlarım uzun zamandır platin renk. Önceden konu açmıştım boyamadan saçımı uzatayım kendi eski sağlıklı saçlarım uzasın diye düşündüm. Ama saçlarım platin renk olunca dipler siyah baya tuhaf duracak. düşündükçe sizlere bide bunu sormaya karar verdim. koyu renge boyayım diyorum. Sorun da bu . Saçlarım baya yandı. Yani yanık platin saçı 6 senedir kullanıyorum. Yazık nolur bize artık bu işkenceyi yapma bak biyere de gitmiyoruz dercesine hala bana katlanıyorlar :)))
Merak ettiğim lastiklesmis saç koyu renk boya sürünce sertleşir mi. Yani o eski hamur gibi olan saç aynen kalır mı.
Bide ne renk boya yapabilirim. Bakır tonları istemiyorum. Daha çok orta kumral gibi tonda istiyorum. Karamellik turunculuk bakırlık olmasın saçımda. Ne yapabilirim?

canim öncelikle platinden donmus biri olarak kullanacagin ton koyu kumral veya kahve tonlari zaten hemen akiyoo ve kesinlikle lastiklesme duzelmiyorr ben hem bakim yapiyorumm hem her ay duzenli kestiriyorumm ve tamamen kurtuldum yaniklardan suan sacim katli kutten biraz uzun ve ben koyu kahve yapmistimm suan koyu cikolata kahve gibi oldu 1 ayda ama ben cok bakim yapiyorumm ve saclarim yumusacikk olduu butun yaniklar bitti gitti ama saridan vazgecemeyen biriysen kesinlikle siyaha boyama bidaha donusu yokk Siyahın en iyisi git kuafore guzel bi kesim yaptir baya temizlet saci arkasindanda koyu kumrala boya iki yikamada acik kumral oluyorr zaten yada 5 numara acik kahvee akinca bal tonlari oluyor ve baska boya yapmadan birak sacini dinlendir bakima cekk iki ayda inanmassin degisimine ayy cok konustumm

canim öncelikle platinden donmus biri olarak kullanacagin ton koyu kumral veya kahve tonlari zaten hemen akiyoo ve kesinlikle lastiklesme duzelmiyorr ben hem bakim yapiyorumm hem her ay duzenli kestiriyorumm ve tamamen kurtuldum yaniklardan suan sacim katli kutten biraz uzun ve ben koyu kahve yapmistimm suan koyu cikolata kahve gibi oldu 1 ayda ama ben cok bakim yapiyorumm ve saclarim yumusacikk olduu butun yaniklar bitti gitti ama saridan vazgecemeyen biriysen kesinlikle siyaha boyama bidaha donusu yokk Siyahın en iyisi git kuafore guzel bi kesim yaptir baya temizlet saci arkasindanda koyu kumrala boya iki yikamada acik kumral oluyorr zaten yada 5 numara acik kahvee akinca bal tonlari oluyor ve baska boya yapmadan birak sacini dinlendir bakima cekk iki ayda inanmassin degisimine ayy cok konustumm
Senin saclar dipten mi yanıktı. Benim baya dipten lastik gibi. Uçlarında biraz aldirdim ama çok değil. Küt gibi saçlarım. Boya da aldım. Palette büyülü kahve. Bu aksam boyayacak annem. Suan saçlarım kuruttuktan sonra çok sert. Boyayinca onda değişme olur mu peki. Yani yumuşaklık olur mu

Senin saclar dipten mi yanıktı. Benim baya dipten lastik gibi. Uçlarında biraz aldirdim ama çok değil. Küt gibi saçlarım. Boya da aldım. Palette büyülü kahve. Bu aksam boyayacak annem. Suan saçlarım kuruttuktan sonra çok sert. Boyayinca onda değişme olur mu peki. Yani yumuşaklık olur mu
vanim sacin lastiklesmesi demek sacda vitamjn kalmamiss yani protein eksikligi var demekk oncelikle sacini boya sonra bi soz ver kendine ben bi sure boya yapmicamm o boya paralariyla git guzel bi bakim yaglari al ve elbetteki bemiks bepanthol ve evin ampullerini al sampuanina kirr ve haftada iki kez bi ay bakim yap sonra haftada bire dusurr her ay uclarindan aldirr hem boya temizlenir hem sac kendinee geldikce uzama hizi yukselirr iki aya kadar yaniklardan baya bi kurtulursunn guven banaa

hatta ben 1 ay once kestirdim olctum ensemdeki sac boyu 25 cm di 15 gunde bir yine kestirdimm hala bakima devam bu kadar kesilmeye ragmen dun olctum 26 cm sac olmus dusun kii en az 1 parmak kestiriuodumm ama onler kahkul tarzi kestirdimm yaniklar tam bitti

hatta ben 1 ay once kestirdim olctum ensemdeki sac boyu 25 cm di 15 gunde bir yine kestirdimm hala bakima devam bu kadar kesilmeye ragmen dun olctum 26 cm sac olmus dusun kii en az 1 parmak kestiriuodumm ama onler kahkul tarzi kestirdimm yaniklar tam bitti
Ah ah benimde bitse hemen keske. Bide sari saca alıştım bi tuhaf gelecek koyu renk :) saçlarımın belime yakin uzaması kaç seneyi bulur sence.

Bakan okuyan olursa söyleyeyim. Saçlarımı boyadım. Daha parlak oldu ve o hamur gibi olan görüntü birazda olsa düzeldi. Şükür sarıdan kurtuldum :)

canimm bu haftaa ozelliklee sariyi cok ozleyeceksinn ama unutmaa saclarinin sagligi herseyden once gelirr hayirli gelirr insallah gule gule kullan canimmm

Platinden dönmenin zor olduğunu kendi deneyimlerimden biliyorum.Başta boyayınca oldu gibi geliyor ama akıp gidiyor hemen o renk.akarken de abuk subuk renkler ortaya çıkabiliyor, grileşmeler, yeşermeler gibi...
Bence renk değişikliği konusunda iyi bir kuaförden yardım alın, sonra kendiniz boyarsınız zaten diplerinizi.
2. Bir seçenek olarak, sarıyı da seviyormuşsunuz, 'ters ombre' yaptırabilirsiniz.Böyle bir terim var mı bilmiyorum :) ben sık platin röfle olan saçlarımı evde doğal sarıya çeviririp yine mutlu olmayınca kuaförde diplerimi kumrallaştırdım, sonra sarı kalan kısımları cilaladı ve dip-uçlar arasında güzel bir geçiş oldu, yaklaşık 1 yıldır sadece küllü kumral dip boya yaptırıyorum, birkaç ziyaretimde bir de gerek görüp cilamı yeniliyor kuaförüm.Hem sarıdan tamamen vazgeçmemiş oldum, hem de daha doğal görünümlü saçlarım oldu, çok daha az işlem gördüğünden eskisi gibi de yıpranmıyor saçlarım.

canimm bu haftaa ozelliklee sariyi cok ozleyeceksinn ama unutmaa saclarinin sagligi herseyden once gelirr hayirli gelirr insallah gule gule kullan canimmm
Yok canim hic ozlecegimi sanmıyorum :) aşırı yipranmisti çünkü. Hep kisa kullandim cit cit kaynak falan sıkıldım. Simdi uzatmak icin biseyler bakıyorum uzatıp kızıl yapcam :)))

Yok canim hic ozlecegimi sanmıyorum :) aşırı yipranmisti çünkü. Hep kisa kullandim cit cit kaynak falan sıkıldım. Simdi uzatmak icin biseyler bakıyorum uzatıp kızıl yapcam :)))
Valla ben boyayi hayatimdan cikardimm kendi rengimi kullanmak istiyorum o yuzden uzadikca kestiriyorumm ana sacima kalana kadar devamm

Canim ben platin sarinin ustunee direk palette koyu kakaoya boyadimm 1 ay olacakk iste akti suan koyu cikolata diplerdende koyu kumral ana sacim gelmeye basladii
sacın alt zemini acıkmıs canım suan vaya acık sarı kunral olması gerekmiyomuydu

sacın alt zemini acıkmıs canım suan vaya acık sarı kunral olması gerekmiyomuydu
Valla bende anlamadimm canım 25 dk beklettim boyayi sacimda kizil yansimali bi kahve oldu ve cok sık yikanirim yanii simdiye kadar baya acilmasi lazımdı ama acilmadi gerci ben cok takmiyorum acilsin diyee acik tenliyimm bide gozlerim bal sarisi olunca baya yakistirdii herkess zaten boyada istemiyorumm o yuzden kendi haline biraktimm

Platinden dönmenin zor olduğunu kendi deneyimlerimden biliyorum.Başta boyayınca oldu gibi geliyor ama akıp gidiyor hemen o renk.akarken de abuk subuk renkler ortaya çıkabiliyor, grileşmeler, yeşermeler gibi...
Bence renk değişikliği konusunda iyi bir kuaförden yardım alın, sonra kendiniz boyarsınız zaten diplerinizi.
2. Bir seçenek olarak, sarıyı da seviyormuşsunuz, 'ters ombre' yaptırabilirsiniz.Böyle bir terim var mı bilmiyorum :) ben sık platin röfle olan saçlarımı evde doğal sarıya çeviririp yine mutlu olmayınca kuaförde diplerimi kumrallaştırdım, sonra sarı kalan kısımları cilaladı ve dip-uçlar arasında güzel bir geçiş oldu, yaklaşık 1 yıldır sadece küllü kumral dip boya yaptırıyorum, birkaç ziyaretimde bir de gerek görüp cilamı yeniliyor kuaförüm.Hem sarıdan tamamen vazgeçmemiş oldum, hem de daha doğal görünümlü saçlarım oldu, çok daha az işlem gördüğünden eskisi gibi de yıpranmıyor saçlarım.

canım ben de suan senın anlattıgın sactan ıstıyorum foto koyabılırmısın acaba

Kizlarr emin degilimm henuz ama sanirsam benim sacimdan koyu kahvenin akmamasinin en buyuk sebebii hint yagi ve bazi yaglarla yaptigim haftalik bakim olmus olabilirr saci ve kirpigi koyulastirma etkisi var diyolarr emin olamadim yaa bilen biri baksaa banaaa

Kizlarr emin degilimm henuz ama sanirsam benim sacimdan koyu kahvenin akmamasinin en buyuk sebebii hint yagi ve bazi yaglarla yaptigim haftalik bakim olmus olabilirr saci ve kirpigi koyulastirma etkisi var diyolarr emin olamadim yaa bilen biri baksaa banaaa
koyulaştırır ama tam tersi yağ bakımları boyayı akıtıyor bitkisel oldugu için

canım ben de suan senın anlattıgın sactan ıstıyorum foto koyabılırmısın acaba
Canım kendi saçımı çekmeye çalıştım ama loş ışıkta telefonla çekince renk geçişi hiç net çıkmadı.O yüzden sana netten bulduğum bir foto koyuyorum.Benim saç rengim bu tonlarda ama daha kontrast renkler de yapılabilir seviyorsan.Ben doğal bir renk geçişi seçtim, zaten kendi doğal saçım da kumral olduğundan daha koyu tercih edemezdim. image.jpg

Ben yjmurtali bakim yapinca akiyodu ama yag ve ampul maskesinde akmiyor gerçi onemli olan suan ana sacimin uzamasi boyali kisimlari uzadikca kestirce cunkuu

X