Plesenta previa ve kan uyuşmazlığı

Bu saatten sonrada bu sayfaya ne yazık ki herhangi bir yorum yapmayı düşünmüyorum. Çünkü insan kendi yaşadığını bilir. Kendimi inandırmaya çalışmış gibi hissettim ve bu beni strese soktu. Allah kimseye benim yaşadıklarımı yaşatmasın. Herkesin gebeliği güzel geçsin. Ama unutmayın ki hayatın karanlık tarafıda var. İmkansız ihtimallerde gerçek olabiliyor. İnanmak istemediğiniz şeyler başkalarının gerçekleri olabiliyor. O imkansız olan ihtimaller eğer size kötülük getirecekse hiç uğramasın. Ama sonunda mutluluk varsa yaşamaya değer…

İlk gebelikteki kanamanız sizi hiçbir şekilde etkilemedi, yoksa şuan indirect coombs testiniz pozitif gösterirdi. Bu iğne zaten antikor üretilmemesi için yapılır. Yersiz endişeleniyorsunuz.
İğne yaptırmama rağmen testim pozitif çıktı benim ve şuan gebeyim

Biz kan uyuşmazlığın ne olduğunu biliyoruz, orta okulda biyoloji dersinde işledik. Bu yazıda kan uyuşmazlığı genel olarak anlatılmış, bilmediğim bir şey yazmıyor. Ben sizden iğneye rağmen bebeği kan uyuşmazlığı sebebiyle kaybetmenin bilimsel açıklamasını istedim. Yazıda da iğne yapıldığında korkulacak bir durumun olmadığı yazmakta:
Bende kan uyuşmazlığı iğnesi oldum, ikinci çocuğuma gebeyim ama sanki iğne işe yaramamış ve ben şuan indireck coombs pozitif çıktım. Bilimsel açıklamasını yarın doktora soracağım

Bende kan uyuşmazlığı iğnesi oldum, ikinci çocuğuma gebeyim ama sanki iğne işe yaramamış ve ben şuan indireck coombs pozitif çıktım. Bilimsel açıklamasını yarın doktora soracağım
İlk gebeliğinizde ve/veya doğumdan sonra olmuş muydunuz?

İğne yaptırmama rağmen testim pozitif çıktı benim ve şuan gebeyim
İçinizi ferah tutun, yurtdışında bu iğneyi tamamen reddedenler de var. Pozitif durumunda oluşabilecek risklerin aslında çok ufak olduğunu söyleyen bir doktorun yazısını hatırladım şuan. Bebeğinizi sağlıcakla alın kucağınıza 🤲🏻

Evet oldum, hatta toplamda 3 kez oldum. 2 kez gebelikte kanamam olması nedeniyle 1 kez doğum yaptıktan sonra. Testin yanlış çıkma ihtimaline karşılık başka hastane de tekrarladık yine maalesef pozitifim çıktı

X