Pozitif sonrasında kanama/Dış gebelik, yardımcı olur musunuz?

Maviko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
2
0
34
Merhabalar arkadaşlar
Adetten önce bütün gebelik belirtilerini yaşayıp adetimde 2 gün geçtiği için gebelik testi yaptım ve pozitif çıktı. ( Silik çizgi şeklinde)
Ama iki gün sonra önce kahverengi akıntı sonrada kanamam oldu. ( Bugün oldu) Kasık ve boşluklarımda ağrılarım var.
Şimdi sorum ise, bu dış gebelik mi oluyor?
Dış gebelik ise doktora gitmek zorunda mıyım?
Randevuyu 10 gün sonraya bulabildim.
Özele gidecek durumum yok.
Doktara gitmesem herhangi bir tehlike olabilir mi?
Bu konuda benimle görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Korkutmak istemem ama her türlü acile gitmelisin bence. Ben dış gebelikten iç kanamayla gittim hayati tehlike oluşturan bir durum. Tek taraflı kasıkta iğne batması şeklinde bir ağrım vardı. Umarım öyle bir durumun yoktur riske atma bence en acil şekilde doktora git

Kimyasal gebelikte olmuş olabilir. Acilde kan verebilirsin değerini takip etmek amacıyla

Merhabalar arkadaşlar
Adetten önce bütün gebelik belirtilerini yaşayıp adetimde 2 gün geçtiği için gebelik testi yaptım ve pozitif çıktı. ( Silik çizgi şeklinde)
Ama iki gün sonra önce kahverengi akıntı sonrada kanamam oldu. ( Bugün oldu) Kasık ve boşluklarımda ağrılarım var.
Şimdi sorum ise, bu dış gebelik mi oluyor?
Dış gebelik ise doktora gitmek zorunda mıyım?
Randevuyu 10 gün sonraya bulabildim.
Özele gidecek durumum yok.
Doktara gitmesem herhangi bir tehlike olabilir mi?
Bu konuda benimle görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Evet 10 gün bekleme direk acile git onlar seni yönlendirsin evde bekleme iç kanama riski oluyor dış gebelikte

Hastaneye gittim arkadaşlar,sadece kan verdim. Dış gebelik değil kimyasal gebelikmiş.
Bunun dışında herhangi bir işlem yapılması. İki günün sonunda da ağrılarım kesildi.

X