Premature Bebekler PREEKLAMPSİ geçirmiş ve tekrar hamile olan arkadaşlar...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Serpil hanım merhabalar bende 20 haftalıkken preklamsi ile bebeğimi kaybettim 1 yıl oldu yeniden düşünüyoruz Yalnız bizim olay tüp bebekle hamile kalabiliyorum acaba siz hangi şehirdeydiniz önerebileceğiniz doktor var mı?

Bende hellp sendromu geçirip 27haftalikken karnimda bebek ölümü yasayanlardanim şimdi ikinciye hamileyim 24+5 aynı durumları yaşamaktan korkuyorum çok ağır bir hellp sendromu geçirmiştim 4gun yoğun bakımda kaldım kızımı hiç görmedim 12 gün boyunca ishal ve kusmam vardı sırt ve mide ağrısı dayanılmaz şekildeydi ama doktorlar hellp olduğunu anlamadı şimdi dün akşam ishal ve kusma yaşadım bir daha olmadı arkası gelecekmi korkuyorum

Bende hellp sendromu geçirip 27haftalikken karnimda bebek ölümü yasayanlardanim şimdi ikinciye hamileyim 24+5 aynı durumları yaşamaktan korkuyorum çok ağır bir hellp sendromu geçirmiştim 4gun yoğun bakımda kaldım kızımı hiç görmedim 12 gün boyunca ishal ve kusmam vardı sırt ve mide ağrısı dayanılmaz şekildeydi ama doktorlar hellp olduğunu anlamadı şimdi dün akşam ishal ve kusma yaşadım bir daha olmadı arkası gelecekmi korkuyorum
Geçmiş olsun, Allah sabrını arttırsın.. İhmal etme, iyi bir perinatoloğa görün. Hellp ben de geçirdim ve tekrarlama durumu çok yüksek dediler, ayrıca coraspin kullanmalısın tekrar gebe kalırsan dediler, bir nebze önlüyormuş.. Şimdiden sürekli sıkı takip, tahlil yaptırırsan bebeğin ve senin için güvenli olur..

Sümeyra hanım merhaba bende 2ay önce preeklampsi geçirdim 26.haftada malesef bebeğim doğum anında öldü.ankarada iyi perinatolog olduğunu yazmışsınız ismini öğrenebilirmiyim bende iyi bir doktor arayışındayım

Serpil hanım merhaba bende preklampsi geçirdim .ikinci hamilelikten önce iyi bir perinatoloğa görünmek istiyorum.hangi doktordu göründüğünüz

Merhaba arkadaşlar ben de 3 ay önce oğlumu kaybettim 38 haftalıkken ama benim hiç bir sebebi yok doktorum dogal ölüm olabileceğini söyledi 😔 ben de sezeryan oldum ve inanın Allaha bırakın ben Allaha bıraktım ve artık korkmuyorum kötüyü de cagırmıyorum kötüyü cağırmayın güzel anneler Allah ne derse o olur cünkü kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız ben su an tekrardan hamıle degılım Allah nasıp ederse 2 3 ay sonra düşünüyorum rabbim inşallah aynı yerden tekrardan bizi sınamaz 🙏😔

Kizlar 5 haftalık gebeyim haftaya inşallah doktor kalbi duyarız dedi. İlk gebeligimde preklampsi olduğum için bunda dikkat etmemiz lazımmış....coraspirin,d vitamini,balık yağı, magnezyum verdi nasıl sizce?

Kizlar 5 haftalık gebeyim haftaya inşallah doktor kalbi duyarız dedi. İlk gebeligimde preklampsi olduğum için bunda dikkat etmemiz lazımmış....coraspirin,d vitamini,balık yağı, magnezyum verdi nasıl sizce?
Bazı doktorlar coraspin yerine kan sulandırıcı iğne kullandırıyor. Genel olarak benzer tedavilet. Preeklamsiye odaklı bir hamilelik geçirmemeni dilerim. Tadını çıkar her anının.

Bende 8 ay önce 7 aylık bebeğimi preaklempsi ve hellp sendromundan kaybettim 3 gün yoğun bakımda kaldım. Aslında bebeğim son ana kadar dayanmıştı ama değerlerim kötüye gidince bebeğin kalbini durdurup doğurman gerek dediler 😞😞 hiç unutamıyorum neden illa da kalbini durdurdular. Elimle imza attım ayaklarımla gittim tamam dedim durdurun kalbini kurtarın beni 🥺🥺🥺 şimdi tekrar düşünüyoruz ama travmayı hala atlatamadım

Slm kızlar ben geçen yıl 9 temmuzda 25+6 haftalık kızımı preklamsi nedeniyle erken doğum yaptım artı rahîm ağzı yetmezliği vardı ve dikişliydim ve tüp Bebek ti elhamdülillah çok şükür kızım yaşadı evimize geldik bana yeter diyip her gün dua ediyordum ve dün sürpriz bir şekilde hamile olduğumu öğrendim ve şuan tüm duyguları aynı anda yaşıyorum denizden çıkmış balık gibi tekrar aynı şeyler yaşanirmi falan filan bir dünya sorular.

17+1 haftalık oldum öğrendiğim ilk ginden oksapar iğne d vitamin kullanıyorum şimdiye kadar hiç kilo Almadım kilo almamak gerekli diyor doktor 78 kilolyum acaba diyetisyenden destek almalımiyim

17+1 haftalık oldum öğrendiğim ilk ginden oksapar iğne d vitamin kullanıyorum şimdiye kadar hiç kilo Almadım kilo almamak gerekli diyor doktor 78 kilolyum acaba diyetisyenden destek almalımiyim
Allah sağ salim kavuştursun bebeğine, aspirin de kullanıyor musun? Benim doktorum ki hellp uzmanlık alanı aspirin kullanılmalı demişti, coraspin gibi. Ben başından beri iğne kullanırken zehirlenme yaşadım bu yüzden uyarmak istedim.. Bu arada cinsiyeti ne bebişin?

Allah sağ salim kavuştursun bebeğine, aspirin de kullanıyor musun? Benim doktorum ki hellp uzmanlık alanı aspirin kullanılmalı demişti, coraspin gibi. Ben başından beri iğne kullanırken zehirlenme yaşadım bu yüzden uyarmak istedim.. Bu arada cinsiyeti ne bebişin?
Kız inşallah sağlıkla gelsinde ocsapar yanlız kullaniyom acaba coraspinedemi başlasam

Merhaba yıllar önce bu foruma yazmışım. Ben ilk gebeliğimde yaşadım prekempsiyi.2008 yılında oğlum 37 haftalık 2 kilo olarak doğdu .Birkaç gün küvezde kaldı.Şuan 12 yaşında..2012 yılında bir kızım oldu .Hamileliğimin başından itibaren coraspin magnezyum ve kalsiyum kullandırdı doktor. Şükür hiç bir sorun olmadan 38+6 da kızım doğdu. Moralinizi bozmayın tedbirinizi alın ve pozitif enerjiyle doldurun kendinizi ..Bir şey olmayacak inşaallah..

Merhaba yıllar önce bu foruma yazmışım. Ben ilk gebeliğimde yaşadım prekempsiyi.2008 yılında oğlum 37 haftalık 2 kilo olarak doğdu .Birkaç gün küvezde kaldı.Şuan 12 yaşında..2012 yılında bir kızım oldu .Hamileliğimin başından itibaren coraspin magnezyum ve kalsiyum kullandırdı doktor. Şükür hiç bir sorun olmadan 38+6 da kızım doğdu. Moralinizi bozmayın tedbirinizi alın ve pozitif enerjiyle doldurun kendinizi ..Bir şey olmayacak inşaallah..
Ne güzel siz şanslı olanlardansınız. İğne bile kullndırmamış coraspinle devam etmiş. Umut verici güzel bir haber. Dilerim herkesin hikayesi mutlu sonla biter.

Merhaba. Gebeliginiz ilerlemis epey insallah hersey yolundadir. 5. Haftada coraspine baslattilar mi sizi hemen? Benim iki preeklampsi var, su anda gebelik olma ihtimali var ama hemen gitmek istemiyordum pandemiden dolayı. Sizi 5. haftada baslattilarsa ben de gideyim dedim gönderinizi görünce

Merhaba. Gebeliginiz ilerlemis epey insallah hersey yolundadir. 5. Haftada coraspine baslattilar mi sizi hemen? Benim iki preeklampsi var, su anda gebelik olma ihtimali var ama hemen gitmek istemiyordum pandemiden dolayı. Sizi 5. haftada baslattilarsa ben de gideyim dedim gönderinizi görünce
Evet canım direk corasprin verdi 5. Haftada... inşallah şimdilik herşey yolunda 🤲🏻🤲🏻

X