'prensesi'kitap okuma günleri 6.anket

haydi yeni anketeee seçin bakalım arkadaşlar

• 'Uçurtma Avcısı'-Halit Hüseyni(Khaled Hüosseini)

OY: 5 29,4%
  • 'Leyla'-Alexadnra Cavelius

OY: 9 52,9%
  • 'Ejderha Dövmeli Kız'-Stieg Larsson

OY: 2 11,8%
  • 'En Son Yürekler Ölür'-Canan Tan

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17

prensesi

tocasının pamuk prensesii
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2009
1.304
3
Uçurtma Avcısı

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen

arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları...

Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

Leyla

Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosna'daki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi... “Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız… Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken “insan uygarlığı” denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz.” -Sydsvenska Dagbladet.

Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavya'nın adıyla birlikte duyduğum ‘etnik temizlik', ‘toplama kampı', ‘toplu tecavüz' gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım. -Allt om Böcker Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz. -Svenska Dagbladet Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım. -Dagens Nyheter

Ejderha Dövmeli Kız

41 ülkede rekor satış yapan kitaplarının başarısını göremeden 50 yaşında hayata veda eden İsveçli gazeteci Stieg Larsson'un zihne kazınacak sahneler, çarpıcı ve canlı karakterler, okurları adeta yerlerine çivileyecek sürükleyici bir kurgu ile her sayfasını ağır ağır ve dokuyarak yazdığı Millennium serisinin ilk kitabı Ejderha Dövmeli Kız'ı okuduktan sonra, Gefle Dagblad gibi 'bundan daha iyisi yapılamaz' diyebilirsiniz. Ama bu erken bir karar olabilir. Son sözü söylemeden ikincisini beklemenizi tavsiye ederiz.

'Olağanüstü! Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak.'

-Sunday Times-

'Bu kitabı okumaya başladığınızda, ilk adımı hiç atmamış olmayı dileyeceksiniz. Çevreniz kararacak ve kendinizi öykünün içinde bulacaksınız! '

-Bild Am Sonntag

'Bu kitap kendisi için söylenen her bir övgü sözcüğünü hak ediyor. Üçlemenin geri kalan iki kitabı bunun yarısı kadar bile iyi olsa, Larsson bize müthiş bir miras bırakmış olacak.'

-Sharon Wheeler-

'Larsson'un bu kitabı saatli bir bomba gibi...'

-Bob Cornwell-

'Hipnotize edici.'

-USA Today-

'Tam bir dinamit.'

-Liz Smith-

'Çılgınca! Müthiş bir gerilim.'

-The Washington Post-

'Büyük bir açlıkla okunacaktır! '

-Observer-

'Larsson'un kitapları hayatımız için bir tehlike oluşturuyor. Parklar okuyucularla tıka basa dolacak, çalışma dünyası altüst olacaktır. Bütün bunların nedeni hiç kimsenin kitabı elinden bırakamamasıdır.'

-Bams-

(Tanıtım Bülteninden)

En Son Yürekler Ölür

Bu kez yazar, aşk'ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında geçen çarpıcı bir öykü. Yanı başımızda yaşanıyormuşçasına gerçek...

'Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken, ben sana âşık oldum Nehir...'

'Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle, yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken, ben sana âşık oldum Deniz...'

Yüreklere düşen ilk kıvılcımlar... Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk... Ve o uğursuz kaza! Kadının belleğinde kalan son sözcükler... 'Sıkı tutun Nehir! ...'

bir çırpıda okuyacağınız bir aşk hikayesi gözyaşlarınızı tutamayacaksınız
duygulanacak,kendinizi kitabın içinde bulacaksınız..

LİSTEDEKİLER

Sarissa
maiberf
burcu_brc
prensesi
Maip
MissA
hande80
ameli
sliuistu
gnydn64
smoker
glntpl
Punchshe

Not: Katılmak isteyenler Sarissa'ya özel mesaj atsınlar.
Lütfen "Kitap Günü"ne katılmayacaklar oy kullanmasın.

Son düzenleme:
Yuppi yeni anketimiz açılmış :KK62:
Çok güzel kitaplar kararsız kaldım.
Biraz düşüneyim de sonra karar veririm.

yeni anketimiz hayırlı uğurlu olsun evet cnm hepsi gerçekten çok güzel bakalım hangi kitabım seçilcek merakla bekliyorum...:KK6:

Bunlar okumak istediğin kitaplar mı yoksa okuyup da beğendiğin kitaplar mı?

Prensesi unutmadan mesajının başına listemizi ekleyip, liste dışından kimsenin oy kullanmamasını yazar mısın?

listeyi ekledim cnm eksilen var mı bilmiorum bir önceki ankettikini ekledim umarım herkes gelir ..
cnm okuduklarım var arasında hatta 1 günde bitirdim o yüzden koydum ankete ama kimseyi etkilemek istemediğimden yorum yapmıyım diorum bi de okumak istediklerim var ankette

orchidea ve daisy yi çıkaracaksın canım.
Onlar hiç katışmıyorlar.

tamamdır tatlım bu arada senin hamilelik ne alemde ne kadar kaldııı

prensesi yeni anketimizi açmışsın canım, bende kararsız kaldım birazcık düşüneyim bakalım hangisine oy atacağım..:KK34:

Kararımı verdim.
İlk oyu ben kullanayım.
Canan Tan seçeneğini hiç yokmuş gibi sayıyorum zaten. O seçilirse mecburen okurum ama artık Canan Tan kitaplarını okumayı hiç istemiyorum.
Uçurtmma Avcısı'nı pek çok kişi okumuştur sanırım.
Ejderha Dövmeli Kız belki isminden belki popülerliğinden bilemiyorum beni çok çekmiyor.
Ben oyumu Leyla'ya veriyorum.

selam kızlar :KK16: güzel romanlar seçmişsiniz :KK54: okumadığım bir tek ejderha dövmeli kız var onuda bulamıyorum çok sattıgından tükenmiş..eğer sonuçtan o çıkarsa bende bulabilirsem bende katılmak isterim..ama şimdilik yokum (varmısın yokmusun gibi oldu :KK52:)

cinsiyeti belli olunca sölersin cnm ben de merak ettim canan tan'ın bütün kitaplarını okudum ve inan ilk anketti kitabı en kötüsüydü en son yürekler ölür ve piraye eroinle dans hepsi birbirinden güzel kitaplar ankette çıkmasa bile bi ara oku derim :KK19:
ben de ejderha dövmeli kıza verdim oyumu çok okunan bir kitap merak ediorumm

cinsiyeti belli olunca sölersin cnm ben de merak ettim canan tan'ın bütün kitaplarını okudum ve inan ilk anketti kitabı en kötüsüydü en son yürekler ölür ve piraye eroinle dans hepsi birbirinden güzel kitaplar ankette çıkmasa bile bi ara oku derim :KK19:
ben de ejderha dövmeli kıza verdim oyumu çok okunan bir kitap merak ediorumm
Canan Tan'ın ilk Piraye'sini okudum. Okuduğumda sevmiştim. Sonra Yüreğim Seni Çok Sevdi'yi ve Eroinle Dans'ı okudum. Hepsi de aynı. Birini okumak yeterli, diğerleri zaman kaybı. O nedenle artık okumak istemiyorum.

canım genelde göstermeyenler nazlı prensesler oluyor benim kızımda 20. haftada ayrıntılı ultrasona kadar göstermemişti cinsiyetini:KK61:

Bizimki tam göstermiyor diyemem aslında.
Cinsiyetini öğrenebileceğimiz dönemde bir defa gittim.
Ayda bir gittiğim için de 10 Aralıkta tekrar gideceğim.
Doktor görse de yanılmamak adına söylemedi, biz de ısrar etmedik.
Sağlıklı olsun da fark etmez.

Ankette kim hangisine oy vermiş göremiyoruz sanırım.
Herkes hangi kitaba oy verdiğini yazarsa arada başka oy verenler olup olmadığını anlayabiliriz.

Ankette kim hangisine oy vermiş göremiyoruz sanırım.
Herkes hangi kitaba oy verdiğini yazarsa arada başka oy verenler olup olmadığını anlayabiliriz.

ben vermedim valla :KK52::KK52: bir ejderha dövmeli seçeneğim oldugu ve kitabı bulamadıgım için :KK34:

hanımlar merhaba..hastane günlügüm bitti çok şükür..anneannemde çok iyi gönül rahatlıgıyla sahalara dönebilirim...amketteki iki kitabı okudum..
uçurtma avcısı
ejderha dövmeli kız(3.kitabını bekliyorum okumak için)
oyumu leylaya verecegim..hep okumak istedigim bir dönemde geçmiş ondan ötürü..

kızlar ben uçurtma avcısı ile ejderha dövmeli kızı okudum.
canan tanı ise hiç beğenmiyorum
leyla dedim mecburen

Benim oyum Ejderha Dövmeli Kız'a gitti.
Sarissacaığım merakla bekliyoruz minik meleğinin cinsiyetini. 4 ay ne kadar da çabuk geçmiş ya :KK49: sanki hamilelik haberini yeni almış gibiyim ama maşallah hayırlısıyla yolu yarılamışsın canım. :nazar: :emir_bebek:

X