Prolaktin ve tsh

mdznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
8
6
25
Merhaba gebelik düşündüğümüz için kadın doğum doktoruna başvurduk, ultrason çok şükür temizdi, ancak kan tahlilinde tsh 10 prolaktin 132 çıktı. Ve folat düşük çıktığı için folik asit kullanmam gerektiği söylendi. Tsh bir ay kadar önce 5.9 du nasıl bu kadar yükseldi bi anda anlayamadım. Prolaktin için de mr istenebilir dendi, migren için yine bir ay önce mr çekilmiştim. Bir sıkıntı olsaydı görünürdü diye düşünüyorum. Kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Bu durumu yaşayan var mı?

Tsh zaten yüksekmiş ilaç kullanmaditsaniz yükselme kaçınılmaz olmuş ama korkulacak bir durum değil öncelikle dahiliye randevu alın tsh için doz ayarlaması lazım heray mutlaka tsh baktir çünkü gebelik düşünüyorsanız 1ile 3arasi kalmalı dvitamininizede baktığın b12 demir tsh serbestt3 aile hekimliğinde bakılıyor ama öncelik dahiliye endokrin yönlendirebilir belki prolaktin süt hormonu oda ilaçla düşüyor merak etme umarım sağlıklı sonuçlarımız olur

İkisi de var ben de. Hatta yarın mr çekinecegim bende de 83 çıktı proklaktin. Ertesi gün bakıldığında da 122 çıktı. Gebeliği engelliyormuş. Bu hormonun yükselmesinin en büyük sebeplerinden biri de stresmiş doktorum söyledi. 1 günde bu hormon yüzünden çok stres yaptığım için yükselmiş bile olabilir dedi doktor. Her ihtimale karşı nodül var mı diye mr çektirecek. İlacı da var. Diğer doktorum direkt ilaç kullanabilirsin dedi mesela.
Tsh için de hapların en az kahvaltıdan 1 saat önce içilmesi lazım. Sabah saatlerinde 9-10 arası içiyorum ben hep. Korkulacak bir şey yok merak etmeyin ❤️

X