PROLAKTIN VE HİPOFİZ BEZİ BAŞ BELAM OLDU

mavi bulutt35

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
25
4
30
Arkadaslar öncelıkle prolaktın ve hipofiz bezi adenom gibi konulardan haberdar degıldım ta ki bu hastalıkla tanısana kadar allah razı olsun kadınlar klubune girdim az cok buradan ogrendım doktor dan ve ınternetten ama özellıkle yasanmıslıkları okumak daha çok öğretici oldu. Ve size şöyle söyleyeyim yaklaşık 20 günlük bir maraton olduğunu anlatmak istiyorum öncelikle ben aile hekimine gidip kan verdim kansızlığım oluyordu çünkü benim onları merak ettim uzun zamandır bir yıldır vermiyordum kan tahlılı
Ve daha sonra doktor genel olarak baktı bütün tahlilleri hormonlar dahil sonrasında sonuçlar çıktı kansızlık çıktı demir düşük onları zaten tedavi oluyoruz bir şekilde ilaçları falan yazdı ayrıca ilk defa öğrendiğim bir diğer Prolaktin diye bir değerinde 47 çıktığını söyledi Ve çocuğun olmaz beyninde tümör olabilir diye cümleler sarf etti Ben o günden sonra birkaç gün ağladım ettim sonra bana dahiliye ve endokrine gitmem gerektiğini söyledi belki bu şekilde korkutmasaydı açıkçası dahiliye endokrine gitme olayını hızlandırmaya bilirdim ama hızlıca onlara randevu aldım ve bunların hepsini devlet hastanelerine giderek sağladım bu arada İzmir’de yaşıyorum. Ben de sağlıkçıyım kulak burun boğaz hekimi ile özel bir klinikte çalışıyorum ve gerçekten kolay değil stresli geçiyor. Daha sonra kadınlar kulübüne girerek de bunu yaşayan var mı bu tarz şeyler okudum daha iyi bilgi sahibi olmama sebep oldu. Sonrasında ise dahiliye doktoruna gittim ayıptır söylemesi üç gün sıcak suyla yıkanma üç gün cinsel anlamda perhiz yap dedi. Ben de hızlıca endokrin doktoruna randevu buldum yine aynı şekilde bozyaka hastanesinden. Daha sonra endokrin doktoru aradan birkaç gün geçti için bugün de Prolaktine bakalım dedi dahiliye doktorunun söylediği perhizleri uyguladığım için
Tekrar bakıldı ve içimde güzel bir his vardı ama bir yandan da o kadar çok umutsuz ve üzüntülüydimki sonuc 2-3 saat sonra cıkti e nabızdan baktım 74 çikti ve kahroldum cunku endokrin doktoruna en son gittiğimde gerekirse hipofiz bezi mr çekmek gerekebilir ve Adenom olsa dahi korkmamam gerektiğini söyledi. Ve bu arada ben gerçekten bozyaka hastanesine gittim endokrin doktorunun adını söylemek istiyorum gamze gelir Çavdar yaklaşımı falan bana çok iyi geldi muayene kısa da sürmedi. Ve devlet hastanesi olmasına rağmen… gerçekten sonuca kahrolmuştum sonrasında tekrar endokrine randevu ayarladim ayni hekime randevu bulamadım başka bir hekime randevu aldım aynı sıcaklığı ondan bulamadım o da aynı şekilde üzüldüğünü görünce çok önemli değil sorun olacak bir şey yok Adenom işte tümör olsa dahi Ve bunun ilaçları var gibi olumlu cümleler söyledi ancak yine de bu tümör büyük ise görme alanını etkiliyor muş baş ağrısı yapıyor muş ve çok önemli bir organ olduğunu öğrendim hipofiz bezinin… daha sonra Bozyaka Hastanesi nde MR için randevu verecek olan sekretere rica ettim endişem var yakın tarihi var mı 2 gün sonrasına bana randevu verdi Bu arada tanıdığın falan da yok hastanede. Randevuyu Buca Seyfi demirsoy‘a verdi gidip çekildim hipofiz bezi mr ı… bunu yaşayanlar büyük ihtimal bu cümleme kadar okuyacaklar o yüzden gerçekten size komik mi gelir bilmiyorum ama o kadar çok dua ettim ki o kadar çok Allah’tan yardım istedim ki normalde gerçekten çok isterim ama düzenli olarak namaz kılmayan biriyim namazda kıldım duamıda ettim. Mr a girdiğim andan itibaren dualar da okudum. Ve bu süreç içinde gelen hastalara dahil başka insanlara da Prolaktin değerinden bahsettim gerçekten çoğu kişi bilgi sahibiymiş ve illaki çevresine Prolaktin değerinin yüksek çıktığı insanlar da olmuş hatta adenomu olan birine de denk geldim. Ne olursa olsun ben yine de kafama takmıştım 27 yaşındayım üç yıllık evliyim. Daha sonra bir hafta sonra da Mr sonucu çıktı Allah‘ıma şükürler olsun hiçbir bulgusu saptanmamıştır yazıyordu raporda… O kadar çok mutlu oldum ki çünkü Prolaktin değerini büyük oranda streste etkiliyor muş ve bu durumu yaşayanlara tavsiyen ne olur stres yapmayın biliyorum hiçbirimizin elinde değil ama ne olur stres yapmayın gerçekten benim Prolaktin değerimin yüksek çıkmasının sebebini özellikle streste bağlıyorum ve bir süre endokrin doktoruna da gitmeyeceğim Prolaktin değerimi adetimin ikinci ya da üçüncü günü tekrar vermeyi düşünüyorum ama aradan üç ay geçince falan bunu yapacağım çünkü tekrar Prolaktin değeri yüksek çıkarsa çok aşırı kafama Takmam ama yine de nedenini araştırmak için yoruldum bu aralar… sadece çevremden ve internetten ve hekimin söylediği kadarıyla stres bu hormonu çok etkiliyor ve dönemsel olarak bu hormon çok çok değişime uğruyor o yüzden dolayı da ben büyük oranda stresin etkilediğini düşünüyorum bunu paylaşmak istedim eğer benim yaşadığımı yaşayan varsa sonuç itibariyle 25 üstü Prolaktin değerinde sıkıntılı illaki tümör olacak diye düşünmeyin güzel düşünün dualarınızı edin iyi dileklerde bulunun

Benim de 37 çıkmıştı ve bir kadın doğum uzmanı da bana direkt adenomdan bahsetti inanılmaz korkup üzüldüm. Basit yumurtalık kistlerimi çikolata kisti olarak yorumları endometriozissin prolaktin düzelse bile bu şekilde doğal yoldan zor hamile kalırsın tüp bebek de bu tarz hastalarda hemen tutmaz kistler sınırda yarım cm daha büyürse ameliyat etmek gerek dedi. Beyin cerraha gittim, mr çektirdim, bir avuç ilaç içtim 1 ay, 3 ay doğum kontrol hapı kullandım randevuya kadar ve inanılmaz ağladım sabah akşam. 3 ay sonra randevu almak için hastaneyi aradım doktor ayrılmış. Başka doktora gidip durumu anlattım sende kist yok ne ameliyatı endometriozis de değilsin dedi. Basit yumurtalık kistlerini anlattı.
Prolaktin dostinex adlı ilacla kolayca normale dönüyor. Ve dediğiniz gibi stresli zamanlarda yükselebilir (ben stresli bir dönemdeydim). Adenom olsa bile ilaçla tedavi eğer olmazsa da burundan girilerek yapılacak bir operasyon ile bu durum çözülebiliyor.
Bİr gün belki bir şeyler duyup korkarak araştıracak kişi/kişiler için yazıyorum bunları her şey güzel olacak 🐣🌸

Benim de 37 çıkmıştı ve bir kadın doğum uzmanı da bana direkt adenomdan bahsetti inanılmaz korkup üzüldüm. Basit yumurtalık kistlerimi çikolata kisti olarak yorumları endometriozissin prolaktin düzelse bile bu şekilde doğal yoldan zor hamile kalırsın tüp bebek de bu tarz hastalarda hemen tutmaz kistler sınırda yarım cm daha büyürse ameliyat etmek gerek dedi. Beyin cerraha gittim, mr çektirdim, bir avuç ilaç içtim 1 ay, 3 ay doğum kontrol hapı kullandım randevuya kadar ve inanılmaz ağladım sabah akşam. 3 ay sonra randevu almak için hastaneyi aradım doktor ayrılmış. Başka doktora gidip durumu anlattım sende kist yok ne ameliyatı endometriozis de değilsin dedi. Basit yumurtalık kistlerini anlattı.
Prolaktin dostinex adlı ilacla kolayca normale dönüyor. Ve dediğiniz gibi stresli zamanlarda yükselebilir (ben stresli bir dönemdeydim). Adenom olsa bile ilaçla tedavi eğer olmazsa da burundan girilerek yapılacak bir operasyon ile bu durum çözülebiliyor.
Bİr gün belki bir şeyler duyup korkarak araştıracak kişi/kişiler için yazıyorum bunları her şey güzel olacak 🐣🌸
Supersınız bende ondan başlık açtım benı de korkuttular

Şuan duyunca çok şaşırdım ve üzüldüm. Benim değerimde 37 idi 3 ay bekleyelim eğer kendiliğinden düşmezse ilaç verixem dedi doktorum ve 3 ay sonra baktık 30a düşmüştü hiçte bir şeyden şüphelenip korkutmadı stres çok etkili yükseltiyor. Birde dereotu kuru ve yaş üzüm incir maden suyu yükseltiyor diye biliyorum. Meme ucu hassasiyetine de dikkat edin düzeliyor düzelmezse de dostinex düzenliyor kendinizi hşç üzmeyin bende çok korkmuştum şuan gebelik için bekliyorum 🥰🤲

Şuan duyunca çok şaşırdım ve üzüldüm. Benim değerimde 37 idi 3 ay bekleyelim eğer kendiliğinden düşmezse ilaç verixem dedi doktorum ve 3 ay sonra baktık 30a düşmüştü hiçte bir şeyden şüphelenip korkutmadı stres çok etkili yükseltiyor. Birde dereotu kuru ve yaş üzüm incir maden suyu yükseltiyor diye biliyorum. Meme ucu hassasiyetine de dikkat edin düzeliyor düzelmezse de dostinex düzenliyor kendinizi hşç üzmeyin bende çok korkmuştum şuan gebelik için bekliyorum 🥰🤲
Teşekkür ederim. Bu durum 2 yıl önceydi, çözüldü çok şükür. 🌸 Gebelik de elde ettim 48 gün önce doğum yaptım binlerce kez şükürler olsun. 🐣 Allah isteyen bekleyen herkese ve size hayırla, sağlıkla nasip etsin bizlere de hayırla, sağlıkla büyütmek nasip etsin. 🤲

Teşekkür ederim. Bu durum 2 yıl önceydi, çözüldü çok şükür. 🌸 Gebelik de elde ettim 48 gün önce doğum yaptım binlerce kez şükürler olsun. 🐣 Allah isteyen bekleyen herkese ve size hayırla, sağlıkla nasip etsin bizlere de hayırla, sağlıkla büyütmek nasip etsin. 🤲
Aminnnn banada nasip etsin inşallah 🥰 sağlıkla büyütün❤️

Aminnnn banada nasip etsin inşallah 🥰 sağlıkla büyütün❤️
Belki bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen olur diye yazıyorum.Arkadaslar hipofiz adenomu öyle ortalığı velveleye verecek veryansın edilecek bişey değil Yani bunun dışında ne dertler var hayatta İlaçla kontrol altına alınacak bişey.Ki ben hiç ilaç kullanmadan bebek sahibi oldum.Prolaktinimde referans aralığı içindeydi üstelik tamamen tevafuk bir şekilde öğrendim.Doktorum prof eda ertorer alanında mükemmel bir doktor.Bana insanların yarısında bu adenomun olabilecegini haberlerinin bile olmadan bununla yaşadığını söyledi.Yani bu büyüsü bile ilaçla küçülen bişey.Kafaniza takılacak bişey değil ..

X