Rahatlığım

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
2.297
2.370
35
Kızlar merhaba. 2.5 aylık anneyim. Sorun şu ki genel olarak ve bebek bakımı konusunda çok rahatım. Ne güzel işte diyebilirsiniz ama bazen abartı mı diye düşünüyorum hatta çoğu zaman anneliğimi sorguluyorum. Bazen de eşimle tartışıyoruz bu yüzden. O da sağolsun ondan beklemeyeceğim pimpiriklikte bir baba oldu.
Mesela kucağımda emerken uyudugunda üstünü örtmek aklıma gelmiyor. Üşür mü diye bir endişem neredeyse hiç yok. Evde doğalgaz yok salonda ve yatak odasında klima var. Az önce bir odadan öbürüne üzerini örtmeden götürdüm diye eşim baya kızdı. Soğuğa alışık olmasını istiyorum aslında ama yanlış mı yapıyorum emin degilim. Bir de içimden diyorum ki o mesafede ne olabilir 🙄
Bazen de mesela vitamin damlasını unutuyorum ama 1 günden nolcak diyorum. Unuttum desem eşim aşırı kızıyor. Artık tadım kaçmasın diye unutsam da verdim demeye başladım.
Bu huyum hayatimin her alanında var aslında. Genel olarak rahat bir insanım. Hayatta düzenli ilaç kullanamam mesela. Hiç bir düzene sadık kalamiyorum. Kendimle ilgili sıkıntım yok zararı da olsa kendime ama çocuğum için bunu nasıl aşacağım yada aşmalı mıyım bilmiyorum. En kötüsü de taban tabana zıt karakterde bir kocam var 🥴 sırf çenesini cekmiyim diye kizacagi her şey için tek ayak üstünde kırk yalan söylemeye başladım. Benim gibi olanınız var mı merak ediyorum.

Soğuk değil ama sıcak soğuk farkı beni en cok hasta eden şeydir buna dikkat edebilirsiniz çok mu fark oluyor.
Uyurken üşürse tepki verir ztn, ya erken uyanır ya karnı ağrır. Ben yazın bile ufacık bisey olsa alirim ürperme hisse kaybolsun ve saklanma hissi severim.
Cocuklar rutinleri sever, genel anlamda böyledir ama olaylar icin yorum yapamam. Daha 2.5 ay olmuş sizde alışacaksıniz eşinizde alışacak çocuğunuzu taniyacaksiniz bazılarında eşiniz hakli olacak bazılarında siz.

Kızlar merhaba. 2.5 aylık anneyim. Sorun şu ki genel olarak ve bebek bakımı konusunda çok rahatım. Ne güzel işte diyebilirsiniz ama bazen abartı mı diye düşünüyorum hatta çoğu zaman anneliğimi sorguluyorum. Bazen de eşimle tartışıyoruz bu yüzden. O da sağolsun ondan beklemeyeceğim pimpiriklikte bir baba oldu.
Mesela kucağımda emerken uyudugunda üstünü örtmek aklıma gelmiyor. Üşür mü diye bir endişem neredeyse hiç yok. Evde doğalgaz yok salonda ve yatak odasında klima var. Az önce bir odadan öbürüne üzerini örtmeden götürdüm diye eşim baya kızdı. Soğuğa alışık olmasını istiyorum aslında ama yanlış mı yapıyorum emin degilim. Bir de içimden diyorum ki o mesafede ne olabilir 🙄
Bazen de mesela vitamin damlasını unutuyorum ama 1 günden nolcak diyorum. Unuttum desem eşim aşırı kızıyor. Artık tadım kaçmasın diye unutsam da verdim demeye başladım.
Bu huyum hayatimin her alanında var aslında. Genel olarak rahat bir insanım. Hayatta düzenli ilaç kullanamam mesela. Hiç bir düzene sadık kalamiyorum. Kendimle ilgili sıkıntım yok zararı da olsa kendime ama çocuğum için bunu nasıl aşacağım yada aşmalı mıyım bilmiyorum. En kötüsü de taban tabana zıt karakterde bir kocam var 🥴 sırf çenesini cekmiyim diye kizacagi her şey için tek ayak üstünde kırk yalan söylemeye başladım. Benim gibi olanınız var mı merak ediyorum.
ben sizin gibi değilim tam tersiniz olan karakterim
o yüzden eşiniz gibi olabilirim belki -gerçi benimki pimpirik değil. ve ilacı unutmaya pimripik demem bence gevşeklik disiplinsizlik bu mesela

ha bebeğin sürekli üstünü örmek istememenizi anlarım bak. çünkü klimalı evde zaten o çocuk bir şekilde büyüyecek. alışması daha mantıklı...

neyse ben sizinle evli olsam boşanmıştık onu demeye geldim. katlanamam ben çünkü. sevmiyorum rahatlık.

Bir odadan diğerine geçerken ortmeseniz birşey olmaz ya. Kucaginizds uyurkende vücut isiniz zaten onu ısıtır. Bana normal geldiniz yada bende rahatım ki çevrem aşırı pinpirikli olduğumu der

Fazla rahatsin sicaga alistirmak iyi deil tabiki ama vitaminlerini unutma buzdolabinin kapagina yazip yapistirsan asla unutmazsin cocuk uyurken uzeri ortulur herzaman bunun sicaga alistirmiyorumla bir alakasi yok Kat Kat giydirmek sardirip sarmalamak yanlis ama üzeri acikta olmaz yani

ben sizin gibi değilim tam tersiniz olan karakterim
o yüzden eşiniz gibi olabilirim belki -gerçi benimki pimpirik değil. ve ilacı unutmaya pimripik demem bence gevşeklik disiplinsizlik bu mesela

ha bebeğin sürekli üstünü örmek istememenizi anlarım bak. çünkü klimalı evde zaten o çocuk bir şekilde büyüyecek. alışması daha mantıklı...

neyse ben sizinle evli olsam boşanmıştık onu demeye geldim. katlanamam ben çünkü. sevmiyorum rahatlık.
İlac unutmak aslında gevseklikten değil de kafamın sık sık aşırı dolu olduğunu hissediyorum bu yüzden de unutuyorum. Hatta rahatlığın yanında en büyük sorunum unutkanlık bence.İllaki aklıma geliyor ama vakti geçmiş oluyor mesela ve o zaman da neyse 1 gunden bişey olmaz diyorumm

Fazla rahatsin sicaga alistirmak iyi deil tabiki ama vitaminlerini unutma buzdolabinin kapagina yazip yapistirsan asla unutmazsin cocuk uyurken uzeri ortulur herzaman bunun sicaga alistirmiyorumla bir alakasi yok Kat Kat giydirmek sardirip sarmalamak yanlis ama üzeri acikta olmaz yani
Normal yatarken tabikide ortuyorum. Benim aklıma gelmeyen kucağımda uyurken örtmek. O esnada ben sicakliyor olduğum için o da öyledir diye rahat oluyorum.

İlaçları için alarm kurabilirsiniz onlar önemli ama diğer şeyler için ben de rahat büyüttüm. Sakınan göze çöp batar mantigindayim. Kuzenim ağustosun ortasında duş aldirdigi kızına uzun kollu kazak ve çorap giydiriyordu, ben normal giydiriyordum. İnsanlarla temas ettirmez elinde battaniyeyle dolaşır vs vs Onun kızı doğduğundan beri hastanelerden çıkmadı malesef kaç kez antibiyotik tedavileri aldı sayısını unuttuk. benim oğlan da hasta olur ama o kadar ağır değil.

Eşin abartıyor.Yan odaya örtusuz gectin diye hemen çocuk hasta olmaz.ay aman üşumesin falan diyince sarmalayınca çocuk daha çok hasta oluyor alışmadığı için.En iyisini siz bilirsiniz kocaniz biraz dikkat etsin laflarina anne olmak çocuk bakmak kolay degil gereksiz eleştiri yapmasın her şeyi aninda hatırlamak olmuyor.

Ev sıcak demek ki serin olduğunu hissetseniz ona göre davranırsınız. Ben de aman uyandı hop sırta bi yelek asssla yapmadım. Soğuğa çok alışık şükür. Sakin olun evde üşütemez.

Eşin abartıyor.Yan odaya örtusuz gectin diye hemen çocuk hasta olmaz.ay aman üşumesin falan diyince sarmalayınca çocuk daha çok hasta oluyor alışmadığı için.En iyisini siz bilirsiniz kocaniz biraz dikkat etsin laflarina anne olmak çocuk bakmak kolay degil gereksiz eleştiri yapmasın her şeyi aninda hatırlamak olmuyor.
Yüzüne söylemek istediklerimi kelimelere dokmussunuz 🤭

Ev sıcak demek ki serin olduğunu hissetseniz ona göre davranırsınız. Ben de aman uyandı hop sırta bi yelek asssla yapmadım. Soğuğa çok alışık şükür. Sakin olun evde üşütemez.
Ay yelek dediniz de dün kaynanaya fotoğraf attık anında aradı o çocukta niye yelek yok diye. Klima açık diyorum hâlâ kendinle çocuğu bir tutuyon üşür o diyo 😬 sanırım böyle böyle bende kendimi sorgulamaya başladım sonunda. Ha yelek giydirdim mi tabiki de hayır 🤣

Ay yelek dediniz de dün kaynanaya fotoğraf attık anında aradı o çocukta niye yelek yok diye. Klima açık diyorum hâlâ kendinle çocuğu bir tutuyon üşür o diyo 😬 sanırım böyle böyle bende kendimi sorgulamaya başladım sonunda. Ha yelek giydirdim mi tabiki de hayır 🤣
ilk aylar evim 22.5 23.5 arası oldu uyurken örttüm Evet ama kolları çıkarıyodu. Yarım kol atlet üzeri sweat giydirdim ve sıfır yelek.

İlac unutmak aslında gevseklikten değil de kafamın sık sık aşırı dolu olduğunu hissediyorum bu yüzden de unutuyorum. Hatta rahatlığın yanında en büyük sorunum unutkanlık bence.İllaki aklıma geliyor ama vakti geçmiş oluyor mesela ve o zaman da neyse 1 gunden bişey olmaz diyorumm
Maşallah.. ne kadar rahat konuşuyorsunuz
vitaminin nasıl vakti geçiyor mesela antibiyotik mi bu?
hiç vakitli vitamin duymamıştım

kafanız neden dolu o kadar çok mu sorunlarınız var
kafanızı çocuğunuz için büyük oranda boşaltmanız gerekiyor gerekeni en iyi şekilde yaparak

Merkezi sistem olsa odadan odaya geçirirken üşümez ama siz klima diyorsunuz. Diğer odaya geçerken hasta olabilir.
Ben de rahat bir anneyim. Yün yelek giymeden büyüdü. Doktoru da siz kaç kat giyiyorsanız o da o kadar giysin derdi.
İlaç konusunda da aman bir günden bir şey olmaz yok. İleride hastalanınca mesela antibiyotik gibi saatin bile önemli olduğu ilaçlar vereceksiniz. O zaman da böyle amaan diyemeseniz şimdiden biraz kendinizi alıştırın bence. Bana da biraz gevşek geldiniz. Bebek çok küçük çünkü

Bebeğin bulunduğu yer ortalama 22-23 dereceyse kat kat giydirmeye gerek yok, bir bizde var böyle aman başına yün şapka, ayağına kat kat çorap patik, üzeri lahana bebek gibi giydirilmiş bebekler.
Kuzenim Polonya’da yaşıyor, bebekleri kış mevsiminde doğmuştu ayağına çorap bile giydirmiyorlardı evin ortalama sıcaklığını da 21 dereceye ayarlamışlar, bizimkiler kıyametleri koparmıştı bebek hasta olacak ne biçim anne, bebeğe çorap bile giydirmiyor kış günü sabah akşam yıkıyor diye, ne oldu? Şu an 5 yaşında burun akıntısı bile olmadan büyüdü maşallah🧿🧿🧿

Genelde soğuk ülkelerde yenidoğanlara çelikleme yapılır, bebekleri ya soğuk suya sokarlar ya da soğukta bırakırlar, siz karda bırakmıyorsunuz emerken sizin vücut sıcaklığınız bebeği ısıtıyor, buz gibi evde de değilsiniz, giydirmek konusunda bir şey diyemem o yüzden ama ilaç takibini yapın gerekirse alarm kurun.

X