Rahatlığım

Ayrıca 2.5 aylık çocuk D vitamini almak zorunda siz niye belirlediniz anlamadım 10 günlük olduktan sonra yenidoğan bebek D vitamini almak zorunda saat kurup vermelisiniz.

Aaaa bende yengeç aslında en iyi anne baba yengeçlerden çıkar derler. Yay burcu umursamaz oluyor da ondan sordum. Bence bebeğin çok üstüne titremek de iyi değil. Bi şey olacak mı diye sakınanların başına daha çok şey geliyor. Ne çok salacaksın ne de çok takıntılı olacaksın arasını bulmak gerek.

D vitaminini evin içinde her an ulaşacağım bir yere koymalısın. Gerçekten önemli. Sprey formunda olanlar var onu vermesi daha rahat, belki sadece üşeniyorsundur :)

Eşinden dolayı değil ancak bebeğin için önemli olanları zihninde belirleyip ona göre hareket etmelisin.

Ay yelek dediniz de dün kaynanaya fotoğraf attık anında aradı o çocukta niye yelek yok diye. Klima açık diyorum hâlâ kendinle çocuğu bir tutuyon üşür o diyo 😬 sanırım böyle böyle bende kendimi sorgulamaya başladım sonunda. Ha yelek giydirdim mi tabiki de hayır 🤣
Doktorumuz sizin kendi giydiginiz kiyafetten bir kat fazlasını giydirin demisti daha ufakken çok fazla hareket etmedikleri hep yattıkları için üşurler . Emekleme olup daha hareketlenince kendimiz gibi giydirebiliriz.

Damla dediğiniz demir ya da devit değil mi?
1 günden elbet bişey olmaz ama ertesi günü muhakkak verin. Kansızlıktan başlar,kemik ağrısı,yapacağı aksamlard gerileme bu tarz sıkıntılara sebep olursunuz Allah muhafaza. Bi tık araştırın eksikliğinde olabilecek şeyleri,o zaman unutmazsınız ☺️
Diğer konuya gelecek olursak; Soğuğa alıştırmayı evet deneyin ama sanki bı tık küçük daha hayatta 2.5aydır var elbette eşinizin tasviri çok abartı ama bi örtü incede olsa örtün derim.

İlac unutmak aslında gevseklikten değil de kafamın sık sık aşırı dolu olduğunu hissediyorum bu yüzden de unutuyorum. Hatta rahatlığın yanında en büyük sorunum unutkanlık bence.İllaki aklıma geliyor ama vakti geçmiş oluyor mesela ve o zaman da neyse 1 gunden bişey olmaz diyorumm
hem rahatım diyorsunuz
hem kafam aşırı dolu, unutuyorum

nasıl oluyor bu anlamadım ki :KK70:rahat insanın neden kafası dolu olsun?

ben daha net ifade edeyim kendimi en azından
siz "genel olarak" ve "bebek bakımı konusunda" rahatım diye girmiştiniz konuya

burada da 2 örnek vermiştiniz 1 ilaç saatlerini unutmak 2 bebeğin sürekli üstünü örtmek

bana kalırsa ilaç unutmak rahatlıktan ayrı bişey hala da öyle düşünüyorum dediğim gibi bence disiplin, gevşeklik meselesi
ben mesela randevulaşsak biriyle geç kalsa
işyerinde görevini lakayt yapsa
gerekli iş disiplini ve özeni göstermese gevşek olsa o kişiyi boşacak hale gelirim -o yüzden devlette çalışmıyorum.
bazı şeyler (mesela bence iş de) sağlık, aile (bazıları için dini vecibe de olabilir mesela) önemlidir dünyanın en relaks insanı da olsam (olamam da) iki elim kanda da olsa o yapılır.

ama bebeği sürekli ört kat kat giydir bu ideal bir tavır değil zaten, bunun rahat olmakla olmamakla yine bağlantısı yok o Türk anne tipinin draması. ne kadar giydirdin o kadar iyi annesin giydirmedin rahatsın gibi bir korelasyon yok ki.

yani işte kısacası bir terim kargaşası var sizde...

1 günden ne olabilir Allah aşkına, antibiyotik mi bu.

Siz çok normalsiniz bence.
Eşiniz anormal.
Ben üstlerini bazen hiç örtmezdim, daha uzun uyuyorlardı örtmeyince.
Odadan odaya geçerken üstüne bir şey atmak da abartı yani, ev soğuk değilse tabii.

hem rahatım diyorsunuz
hem kafam aşırı dolu, unutuyorum

nasıl oluyor bu anlamadım ki :KK70:rahat insanın neden kafası dolu olsun?

ben daha net ifade edeyim kendimi en azından
siz "genel olarak" ve "bebek bakımı konusunda" rahatım diye girmiştiniz konuya

burada da 2 örnek vermiştiniz 1 ilaç saatlerini unutmak 2 bebeğin sürekli üstünü örtmek

bana kalırsa ilaç unutmak rahatlıktan ayrı bişey hala da öyle düşünüyorum dediğim gibi bence disiplin, gevşeklik meselesi
ben mesela randevulaşsak biriyle geç kalsa
işyerinde görevini lakayt yapsa
gerekli iş disiplini ve özeni göstermese gevşek olsa o kişiyi boşacak hale gelirim -o yüzden devlette çalışmıyorum.
bazı şeyler (mesela bence iş de) sağlık, aile (bazıları için dini vecibe de olabilir mesela) önemlidir dünyanın en relaks insanı da olsam (olamam da) iki elim kanda da olsa o yapılır.

ama bebeği sürekli ört kat kat giydir bu ideal bir tavır değil zaten, bunun rahat olmakla olmamakla yine bağlantısı yok o Türk anne tipinin draması. ne kadar giydirdin o kadar iyi annesin giydirmedin rahatsın gibi bir korelasyon yok ki.

yani işte kısacası bir terim kargaşası var sizde...
Rahatlığım düşüncelerimde degil malesef davranışlarımda. Bir de özet geçmek için az õrneklendirdim o yüzden karmaşık gelmiş olabilirim

Rahatlik iyidir verdiginiz orneklerde abarti bisey yok kucaginizda usumez zaten sizin sicakliginizda var cunku. Odadan odaya gecmekte on saniyelik is nerde pimpirikli biri var cocuklari sorunlu oluyor bana gore. Ayrica damlai unutmakta benim hep yaptigim bisey cogunlukla da vermedim bisey olmuyor esinize anne olan benim benden iyi dusunemezsin deyin gecin

Vitamin vakitli değil tabiki ama biz kendimize bir zaman belirledik rutin olması adına ama nedense asla o vakitte vitamin aklıma gelmiyor

Odalar arası ısı farkı yok denecek kadar az. Zaten Antalya'da yaşıyoruz dışarısı bile 20 derece bu mevsimde. Antibiyotik vb ilaçlar için tabiki de bu rahatlıkta olmam söz konusu olmaz o çok başka bişey.
rutin belirlediyseniz hergün için tel takviminize hatırlatma yapın
vitamin öyle ay bugün vermeyeyim olayı değil

Amaan rahatlık iyidir bence. Keşke herkes öyle olabilse de darlamasa etrafını

Bence pimpirikli olmaktan çok daha iyi sizinki.bir odadan odaya geçerken ne olabilir ki? Eşiniz abartmış.İnsanimizin da bu üşüme muhabbetinden gına geldi bana.Hava 20 derece,ben üstümde sweatshirt ile pişmişim.Millet oyun oynayan çocuğuna mont ve bot giydirmis.Yazik yaw.

Bunun dışında ilaçlarına dikkat edin lütfen .ben sabah uyanip bezini değiştirirken veriyorum mesela.Hem sabah iyi oluyor ,hem kafamdan çıkıyor .bir de insan alışınca ,yapmazsa bı eksiklik hissediyor.

Son olarak ,sizin bu rahat tavriniz eşinizi daha da fena pimpirikli yapiyordur.İkiniz de birbirinizi tetikliyorsunuz bence.Gitgide orta yolu bulursunuz.Kontrole götürdüğünuzde ,doktora ya da ebenize danışın,onun söylediği yoldan gidin.Biz de öyleydim,ikimiz de bazı konularda birbirimize hak verdik.

Güle güle büyütün bebisinizi.

X