Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

Biz kadinlarin derdi hiç bitmiyor maalesef.Bence de bir doktora görünün Cruel.
Benim de çok feci kasintim var bu siralar,daha önce de bu sikayetle doktora gittigimde bana bir ilaç(krem) vermisti onu kullaniyorum simdilik ama yara olmasindan korkuyorum bu yaralar görülebilen yerlerde mi bana bilgi verin ltf bayanlar çok korkuyorum...:çok üzgünüm:

slm arkadaşlar bende açıkçası şunu sormak istiyorum.bendede genital siğil teshisi kondu ve onları yaktırdım.fakat araştırmalarım sonunda kansere sebeb oluyor diye öğrendim.doğrumudur bilgisi olna varmı çok korkuyorum yaşım 31 ve bir oğlum var

Yaralar görünen yerde değil canım.

yren geçmiş olsun,öyle birşey olacağını sanmıyorum.Öyle olsa tedavi edilmezdi dr. tarafından iyice araştırılmadan.

Vücuttaki büyük benleri bile kansere neden olmasın diye alıyorlar.Bu da öyle birşey olsa gerek.

Biz kadinlarin derdi hiç bitmiyor maalesef.Bence de bir doktora görünün Cruel.
Benim de çok feci kasintim var bu siralar,daha önce de bu sikayetle doktora gittigimde bana bir ilaç(krem) vermisti onu kullaniyorum simdilik ama yara olmasindan korkuyorum bu yaralar görülebilen yerlerde mi bana bilgi verin ltf bayanlar çok korkuyorum...:çok üzgünüm:

Kaşıntı enfeksiyon yada mantardan olabilir.Yara da kaşıntı olmuyor,ilişkide ağrı kanama yanma gibi belirtiler oluyor.

merhabalar yazılarınızın bır kısmını okudum.ben 11 aylık evlıyım.sanıyorum kı sızler benden daha bılgı sahıbısınız.bir sey sormak istıyorum.bundan 3 ay önce bende doktora gittim ve bana yaran var dedi.fitil vs. yazdı bır hafta kadar kullandım bunun yanı sıra bı düzine ilaç ben da bu arada bikaç kişiye sordum onlarda yakıldıgını soyledı.kontrole gıttıgımde yaramda hiç iyileşme olmamıs.tekrar fıtıl verdı tekrar kullandım ve gene bı faydasını gormedım.doktoruma yakılıyormus bu yara dedım oda bana daha çocuk sahıbı olmadıgım için bunun riskli oldugunu yakılan yerde sekıl deişikliği olabılır. bu da çocuk sahıbı olmanı engelleyebılır dedı.ama bir çok kişi yaktırıpta cocuk sahıbıde olmuslar. bu yaralar nasıl geçicek ve benim doğurganlığımı etkılermı lütfen yardımlarınızı beklıyorum.

rahim ağzı kanseri evli bayanlarda mı görülüyor
Yoksa bekarlarda da oluyor mu
Bu kanserin tam olarak belirtileri nelerdir
Ağrı falan olur mu
Benim de yumurtalıklarımda ağrım var acaba bunla alakası var mı
Çok soru sordum kusura bakmayın

kızlar ince bı mavzu bende bugun tekrar gıdıcem dün gittim bana yakılırsa hiç çocuğum olmadığı için riskli olabileceğini söyledi bu safer ki doktorum hem tanıdık hemde baya ilgilendi inşallah kesin bi sonuç almak istıyorum artık.baktı ve bugun için tekrar gelmemi istedi bıde hoca görsün o karar vericek dedi artık başhekım mı ne demek istedi bilmiyorum.saat 11 gibi gidicem artık.inşallah hayırlısıyla şu dertten kurtulurum.allah bütün hastalara acil şifa versin.

rehim ağzının yakılması rahim ağzında bi takım şekıl deişikliklerine neden olabılıyomus. bu sebeplede hiç çocuk doğurmamıs kadınlar için önerilmiyo.ben çocuğu olupta yaktıran daha sonra tekrar çocuk doğuran bi çok kişi duydum ama daha doğum yapmamıs olanlara yapmıyolarmıs çogunlukla.tabı bunun yanı sıra doktorda çok önemlı arkadaslar.

alla alla yazılarınızı okuyunca kafam karıştı .. ben yurtdışında gittim doktora yanmam ve akıntım vardı yara dedi .. test falan yapılması gerek bir haftada iyileştiririm seni dedim ama kalamayacagım için sadece ilaç yazdı vajinal hap 10 gündür kullanıyorum .. en kısa zamanda tedavi edilmesi gerek dedi yoksa kansere dönüşebilirmiş :KK43:( haplarım bitince burda doktora gidicem .. smear testi yaptırmak istiyorum ha birde yakılması gerekebilir dedi çocugum da yok bi arkadaşımında yarası vardı cocuguda yoktu ama yakmışlardı her dr farklı yorummu yapıyo anlamadım

bende ilk duydum bunu.çocuğu olmayana yapılmadığıyla ilgili bişey duymamıştım.bende yaramı yaktırdım ama şekil bozukluğu falan yapmıyomuş.bunuda ilk duydum.rahim kendini çabuk toparlayan bir uzuv dedi doktorum.enteresan her doktor farklı yorum yapıyo fisfisfis acıyacak diye ödüm patlamıştı.acımak yerine güldüm bide.dumanlar çıktığı için yardımcısı kağıt peçeteyle yelliyodu,espri yaptık kızılderililer gibi haberleşiyoruz diye gülüştük.kaydirigubbakcemile3 korkmayın yani kızlar rahatça gidin ve ihmal etmeyin bunu sakın.

slm,muayene için dk.gittiğimde rahim ağzında saplı polip olduğu anlaşıldı.Ama aynı muayende rahim ağzımın yırtık olduğuda saptandı.Benim iki çocuğum var bu yırtık nasıl oluştu, doğumdan sonra dikişlermi açıldı bilmiyorum.Polip alındı ama yırtık duruyor onunda dikilmesi lazım dedi dk. ama ben ameliyat olmaktan korkuyorum,korkumdan birdaha gitmedim dk.ra. Böyle sorunu olan arkadaşlar varmı...kasıklarımda ağrı oluyor pisikolojikmi acaba diyorum bağzen çünki hep aklımda.Aslında basit bir amelihat dedi dk. ama ben korkumu yenemedim
Hatta gün verdiler gitmedim.tetkiklerim yapıldı testler temiz çıktı.sizinle poaylaşmak istedim.:1hug:

Ama çok riskli bi yer orası ve tedavi edilmezse çok kötü sonuçları olabiliyormuş.Sardı diyosun ve hala tedavi etmemişsin, nasıl dayanıyorsun.Doktor benimkine büyük değil yakılmasada olur dediği halde ben yaktırdım.Çünkü çok canımı acıtıyordu.İnan bu her birliktelik esnasında çekilen acının yanında sinek ısırması gibi bi ağrı.
Kesinlikle korkacak bi şey yok.
Bence ihmal etme ve cesaretini topla, ilerde daha zor tedavi gerektirmesin sonra.
çok doğru demişsin arkadaşım ilişki esnasındaki ağrı daha çok fena bi ağrı bence hiç durma hemen git bende yaktırdım hiç korkma canım,

benimde bu ay yakılacak korunmadığımız için adeti bekleyelim dedi dr. adet günüm pçtesi bier bitmez gidip yaktıracağım.....

ben özel hastanede yaktırmıştım geçen yıl 50 ytl fark vermiştim.
Acımıyo kızlar ismine aldanıp korkmayın.

Doktorun kendi odasında olmadı benimki.Yukarda bşka bir odada oldu ama ameliyathane değildi.Normal bir çataldı.Yatıyorsun hemşire üzerini örtüyor.Doktor gelip cıss cıss yapıyor.Acıyacak diye çok korkmuştum ben de ama acımıyor.

Benim yakma işlemi bir defa oldu.40 gün kadar ilişkide bulunmadık.
Ondan sonrada 1 ay daha geçince kontrole gittim ben.Araya tatil girmişti hemen gidememiştim.
Benimki geçmişti bir daha gitmedim.

Belki doktor iyi yakamamıştır,yoksa neden bir ayda 2 defa gidesin ki? Bu süre zarfında tekrarlamayacağına göre? Zaten ilkinden sonra ilişki olmuyor,iyileşme sürecinde olması gerekirken yendiden yakılacak seviyeye geliyorsa bence doktorun işini iyi yapmamış olma ihtimalini düşün derim.

X