Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

Yaktırdım bende acımadı gerçekten fazla ama ben korkudan bayıldım:)Yakıldıktan sonra doktor size fitil verdi mi?[/QUOTE

HADİ GÖZÜN AYDIN CANIM İNŞ. KURTULURSUN TAMAMİYLEhihoyyyt
BENDE YAKTIRDIKTAN SONRA 6 ADET FİTİL KULLANDIM. DOKTOR 2 AYDA İLİŞKİ YASAĞI KOYDU . 1 HAFTA SONRA KONROLÜM VAR İNŞ. GEÇMİŞTİR BENİMDE yerimseniben

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar. Umarım tekrarlamaz. Ben de yarın gideceğim biyopsi ve küretaj için, benimki yarayı aştı; 2 yıl önce yaktırdığım ve temizlettiğim halde yeniden oluştu ve bu sefer pap smear kutumdan CIN çıktı kansere doğru emin adımlarlagidiyor. Sakin ihmal etmeyin yaktırdıktan sonra bile mutlaka periyodik kontrollere gidin ... Kimsenin benim gibi kanser korkusuyla uyuyamamasını istemem.
Sağlıklı Günler.

Özge

Yaktırdım bende acımadı gerçekten fazla ama ben korkudan bayıldım:)Yakıldıktan sonra doktor size fitil verdi mi?[/QUOTE

HADİ GÖZÜN AYDIN CANIM İNŞ. KURTULURSUN TAMAMİYLEhihoyyyt
BENDE YAKTIRDIKTAN SONRA 6 ADET FİTİL KULLANDIM. DOKTOR 2 AYDA İLİŞKİ YASAĞI KOYDU . 1 HAFTA SONRA KONROLÜM VAR İNŞ. GEÇMİŞTİR BENİMDE yerimseniben

saol cnm:)bende fittnes a başlamak istiyodum diyetteyimde:)doktor 2 jafta ertele dedi.acaba sadece koşu bandında yütüsem bişey olur muki:):içelim:

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar. Umarım tekrarlamaz. Ben de yarın gideceğim biyopsi ve küretaj için, benimki yarayı aştı; 2 yıl önce yaktırdığım ve temizlettiğim halde yeniden oluştu ve bu sefer pap smear kutumdan CIN çıktı kansere doğru emin adımlarlagidiyor. Sakin ihmal etmeyin yaktırdıktan sonra bile mutlaka periyodik kontrollere gidin ... Kimsenin benim gibi kanser korkusuyla uyuyamamasını istemem.
Sağlıklı Günler.

Özge

cnm inşş bişey yoktur.ama bu cın olayı baya yaygınlaştı eminim tedavisi vardır rahat ol.ilk başta yarayı yakarken smear yapmadılar mı sana?bide cahilliğimden soruyorum bu cın erkekten geçen birşey değil mi?sen rahat ol cnm tekrar geçmiş olsunyerimseniben

tesekkur ederim :) 2 yıldır takip ediliyor zaten düzenli olarak . smir kolposkopi biyopsi hepsi yapılıyordu. bugun de super bir doktora gittim uzmanlıgı bu konuda. yine kolposkopi ve biopsi yapıldı. gonul rahatlıgıyla kanser olamdıgımı soyledi. cin in tedavisi var. rahim agzından kucuk bir parcayı konizasyon ile alarak ilerde kanser riskini onluyorlar. ayrıca bugun ilk hpv asımı da oldum. cok huzurluyum:) bendeki hpv nin tiplemesi yapılmıstı ve benımkı bulasıcı degil tek zararı benım ıcın kanser rıskı olusturması. onu da zaten kontrollerı aksatmayarak onlemek mumkun:)

tesekkur ederim :) 2 yıldır takip ediliyor zaten düzenli olarak . smir kolposkopi biyopsi hepsi yapılıyordu. bugun de super bir doktora gittim uzmanlıgı bu konuda. yine kolposkopi ve biopsi yapıldı. gonul rahatlıgıyla kanser olamdıgımı soyledi. cin in tedavisi var. rahim agzından kucuk bir parcayı konizasyon ile alarak ilerde kanser riskini onluyorlar. ayrıca bugun ilk hpv asımı da oldum. cok huzurluyum:) bendeki hpv nin tiplemesi yapılmıstı ve benımkı bulasıcı degil tek zararı benım ıcın kanser rıskı olusturması. onu da zaten kontrollerı aksatmayarak onlemek mumkun:)

çok sevindim senin adınahihoyyytbende yarayı yaktırmadan önce smear de temiz çıktım .bu rahim ağzı kanseri aşısı ya da hpv aşısı nerelerde yapılıyor

çok geçmiş olsun canım. kaydirigubbakcemile5çok önemli bir noktaya barmak bastın aslında. biz kadınlar hep ihmal ediyoruz kontrollerimizi. ancak bir ağrımız sızımız olacak, öyle gidiyoruz. ama aslında en azından senede bir kontrolle önleyebiliriz. allah şifalar versin tatlım. aşı konusunda bizi bilgilendirir misin? rahim ağzı kanserine karşı koruyucu olan aşı mı?

arkadaşlar doktorum bana yara oldugunu ılacla tedavı olamayacagımı soyledı...adetın bıtınce gel yakalım dedı...smear testının sonucunu daha almadım ama doktor korkulacak bır sey yok..yakalım dedi...ben hiç dogum yapmadım...rahım agzını daralttıgını duydum yakma ıslemının yaktırmasam mıı......?okulada gıdıp gelıyorum agrı sızı bol akıntı olur mu?

arkadaşlar doktorum bana yara oldugunu ılacla tedavı olamayacagımı soyledı...adetın bıtınce gel yakalım dedı...smear testının sonucunu daha almadım ama doktor korkulacak bır sey yok..yakalım dedi...ben hiç dogum yapmadım...rahım agzını daralttıgını duydum yakma ıslemının yaktırmasam mıı......?okulada gıdıp gelıyorum agrı sızı bol akıntı olur mu?

canım bende yaktırmayı biliyodum sadece bendede suan yara olma ihtimali var bunu duyunca arastırdım nette biraz hic dogum yapmamıs kadınlarda yarayı pek önermiyolar dondurmak daha iyiymis ve daha az agrı oluyomus
gecmis olsun insallah önemli biseyin yoktur

cnm bende hiç doğum yapmadım.internetten araştırmıştım dondurma uygun diye hiç doğum yapmayan bayanlarda.doktoruma sordum düzgün yapıldıktan sonra hiç bi farkı yok dedi.galiba yaram biraz büyük olduğu için yakmayı tercih etti.bende geçen pazar yaktırdım hiç adı gibi yakıcı değil.orası ztn sinirsiz bölygeymiş birşey hissetmiyosun.yarım saatte normale dönüyosun.bende okula gidip geliyorum hiç bir sıkıntı yok ama akıntım hala devam ediyor.fitil verdi operasyondan sonra 20 gün sonrada kontrol var umarım tamamen temizlenirim.sakın korkma sende geçmiş olsun

şirinecim ben 26 yaşındayım hiç doğum yapmadım . 1.5 ay önce bende yaktırdım çok basit bi operasyon normal hayatına hemen geri dönüyorsun. Hat ta ben 6 ay hamile kalmaya çalıştım rahimdeki yaramla ama kalmadım. Ilk önceleri bende korkmuştum yaktırma işleminden. Doktorumda yarayla zor hamile kalırsın zaten dedi. Yakılması gerekiyorsa yaktır bence sevgiler...

çok sevindim senin adınahihoyyytbende yarayı yaktırmadan önce smear de temiz çıktım .bu rahim ağzı kanseri aşısı ya da hpv aşısı nerelerde yapılıyor

ben Anadolu Sağlık Merkezinde yaptırdım ama bildiğim kadarıyla birçok özel hastanede yapılıyor.

arkadaslar yara veya iltihap icin verilen ilacı ne zaman kullanmaya basladınız bana adet baslayınca kullanmaya basla dedi ama gecikti gelmedi kullanmaya baslasam bisey olurmu yoksa adetimi beklemeliyim cevap verin lütfen

ofpof yok canım benim yara oldugu tam bellidegil suan iltihap oldugu icin bisey diyemem ama yara gibi gözüküyor dedi sadece bi ilac verdi

slm kızlar bende de yara var ve doktorum dondurma işlemini tavsiye etti hiç doğum yapmadığım için.acaba dondurma işleminden sonra ne kadar sürede hamile kalınabiliyor.

X