Popüler Konu Rahim filmi çekilecek ve çektirmiş olanların paylaşım alanı

bende rahim fiilmi cektirdim. tüplerim acık cıktı. kimi cekim yeri cekimden sonra antibiotik veriyo. benim doktorum zaten almam gerktigini sölemişti. çünkü enfeksiyın kapabiliyormuşuz. her 100 kadında bir görülürmüş :KK70: bana verdikleri antibiotik hafif geldigi için bi poga yaramadı üstüne 3 tane fitil kullandım. felan filan neyse...
kimileri diyor ki cok acılıydı hak veriyorum cok samimi arkadaşlarım oldukları için anlatanlara inanıyorıum onlara ama ben agustos ayında cektirdim ve adet agrısından birazcık fazla bir agrım oldu o kadar.. tek sıkıntım akıntım oldu.. hatta cekildikten sonra ogun daha pedli pedli şehirdışına gezmeye gittim :KK70:

benim size bir sorum olacak ben öglen hsg cektirdim ve akşama dogru akıntım başladı. sonra bu akıntı bir hafta devam etti. doktorum tatildeydi başka doktorda ilgilenmedi.. onun hastası olmadıgım için felan neyse... neo-p.... bilmem ne adında ki fitili verdi. daha önce de antiobiotik vermişti zaten.. vs.vs.v.s

sizlerde uzun süreli akıntı oldu mu ve doktorlarınız ne tavsiye etti. ben şimdi regl oldum bitsin kontrole gidicem ? akıntı için de bir ön bilgi edinip öle gitmek istiyorum :KK70:

benim size bir sorum olacak ben öglen hsg cektirdim ve akşama dogru akıntım başladı. sonra bu akıntı bir hafta devam etti. doktorum tatildeydi başka doktorda ilgilenmedi.. onun hastası olmadıgım için felan neyse... neo-p.... bilmem ne adında ki fitili verdi. daha önce de antiobiotik vermişti zaten.. vs.vs.v.s

sizlerde uzun süreli akıntı oldu mu ve doktorlarınız ne tavsiye etti. ben şimdi regl oldum bitsin kontrole gidicem ? akıntı için de bir ön bilgi edinip öle gitmek istiyorum :KK70:

verdiği ilaç çok güzel bir ilaç enfeksiyon ve mantar tedavisinde çok iyi sadece bu sıcaklarda kendinden geçiyor kullanmadan önce 1-2 dk buzdolabına koyarak kullandım.

esindirim biliyom canım ilaç iyi bir ilaç zaten en ufak akıntıda :KK70: hep o veriliyor artık :KK70:
daha önce de kullandım.. rahim filminden cıktıktan sonra da monodoks verdiler. ama akıntı kesilmeyince fitil takviye ettiler. 3 gece kullan bırak dedi.. bıraktım işe yaradı mı yaramadı mı anlamadım çünkü akıntım gene oldu ama ilaç mı içtekileri cıkardı yoksa hala devam ediyor mu anladım şimdi de regl oldum.. bakalım reglden sonra gidicem baksınlar bakalım devam ediyorsa adam gibi antibiotik versinler de gecsin şu ..
ayol gebiş kalcaz diye ugraşıyoz arızalanıyoruz..

venema ayşeye bakma :KK70: sinek ısırsa acı var mı? :KK70: size de oldu mu? diye sorar şimdi başka bir konusu var histereskopi olacakmış başka bir topic acmış :) minik cüvcüv umarım temiz cıkar sonucları korkuları da yersizdir :)

Arkadaşlar 2009 kasım aylarında yaptırmıştım kasmayın kendinizi karna dogru basınç hissi oluşuyoor sadce..sanırım acı olayı kişinin rahat olmamasıyla dogru orantılı.rahat bırakın kendinizi tek tavsiyem bu..aslında acısız ve korkulacak birşey değil..yalnız ped getirin yanınızda içeri verilen ilaç akabiliyor sonra..herkese iyi sonuçlar :)

venema ayşeye bakma :KK70: sinek ısırsa acı var mı? :KK70: size de oldu mu? diye sorar şimdi başka bir konusu var histereskopi olacakmış başka bir topic acmış :) minik cüvcüv umarım temiz cıkar sonucları korkuları da yersizdir :)

sağol cnm umarım sonuçlarım iyi cıkar.korkularımda yersizdir.ama sunu söyleyim herkesin yapısı farklı ve ben nazik biri korkak biride olabilirim. yaptıracağm işlemin nasıl bir işlem olduğunu yaptıran arkadaslardan öğrenmekte istemiş olabilirim.benim gibi soran birçok kişi var.ne bileyim cnm senin alaycı konuşman benim fikirlerim yada topiklerim hakkında üzdüaçıkçası.yinede yaptığın yorumlar içinsağol.allah yardımcımız olsun hepimizin

birde cnm benim bukadar güçsüzolduğum düşünüyosan bana yorum yapmak zorunda değilsinde.sağolsunlar benim durumumdaolup anlayan cok arkadasım var.beni böyle güçsüz ve korkak kabul eden aynı zamanda destekolan

selamlar
bende çarşamba günü kısmetse çektiriyorum
benimde reglim pzrtsi günü bitiyo bi gün boşluk bıraktı ne olur ne olmaz diye çarşmbaya verdi bakalım inşlhh sorunsuz geçer
acısındanda hiç korkmuyorum sadece heyecan var biraz alıştık artık yat kalk pozisyonlarına
bebeğim gelsinde razıyım acılara :gitme:

cumartesi günü bende cektirdim korkulcak hiç birşey yokmuş ne acı ne yanma ne kanama vardı hiç birşey hisstemedim cok rahat geçti

selamlar bugün çektirdim çok şükür hiç bir sorun yokmuş tüplerim açıkmışş :Saruboceq:
ilk başta bir acı oldu birde ilacı verdiğinde adet ağrısı gibi bir sızı oldu ilaç içeri giderken 2 3 dk lık bir işlem abartılacak hiç bir şey yok kanamamda yok sadece pembemsi akıntı gibi bir şey oldu o kadar ama verilen ilaç hala geliyo az az

arkadaşlar ben de çektirdim 2 ay kadar oldu..gercekten abartıldığı gibi bir şey degil,anesteziye hiç gerek yok..adet sancısı gibi hafif bi sızının dışında bir şey yok..ben ağladım çünkü o an moralim bozuldu kendimi o halde görünce o kadar..doktorun elinin hafifliği de önemli,tabi bi de tüplerim açıktı...
bu arada bi sorum var bu filmden sonra adetinde düzensizlik yaşayan var mı?benim adet günüm hiç gecmezdi bu filmden sonra 6 gün gecikti ve ben hamileyim sandım...aynısı olan var mı?

herkez bi yorum yapmış kimininki rahat kiminin ki zor çünkü rahimle alakalı bişey yapıyla dayanıklılıkla alakası yok ben ikibuçuk sene önce yapıcaktım tansiyonum düştü bayılıyodum iğne vurdu ilaç verdi ama çok canım acıdı doktorda yapamadı zaten rahim dar dışarı alamıyoruz dedi benim canım çok yandı çektiremedim dayanıksızlıkla alakası olsa doğum yaptım ona dayandım rahim filmi benim için doğumdan zor şuan yine çekilmem gerekiyo ve ben çok korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum

arkadaşlar ben de çektirdim 2 ay kadar oldu..gercekten abartıldığı gibi bir şey degil,anesteziye hiç gerek yok..adet sancısı gibi hafif bi sızının dışında bir şey yok..ben ağladım çünkü o an moralim bozuldu kendimi o halde görünce o kadar..doktorun elinin hafifliği de önemli,tabi bi de tüplerim açıktı...
bu arada bi sorum var bu filmden sonra adetinde düzensizlik yaşayan var mı?benim adet günüm hiç gecmezdi bu filmden sonra 6 gün gecikti ve ben hamileyim sandım...aynısı olan var mı?

rahimle oynandığı için geçikme oluyo bende 10 gün olmuştu ikinci ayda da hamile kalmıştım hamile kalma şansı artıyo

bende iki kez rahim filmi çektirdim tüplerden biri tıkalı çıktı ama ilaç verilirken kendiliinden açıldı. dayanılmayacak bir acı değil yani biraz dişinizi sıkınca içiniz rahat ediyor öbür türlü ne var acaba şüphesi içimizi yiyior. kafasında soruişareti olan varsa korkmasın beni çok korkuttular ve tedavim gecikti.keşke daha önce çektirseydim dedim.

Ben özelde cektırdım hıç acı yok sadece adet sancısı gıbı kucuk bır agrı oluyo ama ssk da kı eskı teknolojıyle yapıldıgı ıçın narkoz alman gerekıyo ve sancısı cok
fazla

merhaba herkese 4 ay kolomen kullandıktan sonra doktorum rahim filmi çekelim dedi. ben de internetten araştırdım çok korktum yazılanları okuyunca. ama mecbursun ya hani dün paşa paşa gittim hastaneye. işim nedeniyle bir ilçede yaşıyorum, tedeavi için doktorumun muayenehanesine gitsem de rahim filmini hastanede çektikleri için sıradan bir devlet hastanesine gittim. doktorumun son görüşmemizde bazı ilaçlar yazdı rahim filmi için. biri kas gevşetici iğne diğeri de film için gerekli olan sıvı. dün hastaneye gittim. filmden 1 saat önce kas gevşetici iğneyi vurdular. sonra röntgen odasına gittik bildiğiniz röntgen filmlerinin çekildiği oda. hemşire işlem için gerekli aletleri hazırlarken ben de hazırlanıp masaya yattım. ama nasıl korkuyorum tabi. neyse doktor geldi. kendimi kasmamam gerektiğini talimatlarına uyarsam canımın acımayacağını söyledi. neyse işlemi anlatayım kısaca. spekulumu (iki birbirine dönük kaşık gibi düşünün daha uzunu tabi) takarken canım biraz acıdı doğruyu söylemek gerekirse içinize yerleştirip kenarlara doğru açtırıyor vidalarından sonra gazlı bezle akıntıları falan temizledi. bu kısım biraz acılıydı ama dayanılabilir bir acı. sonrasında zaten onu çıkardı sanırım çünkü acı geçti bi anda. küçük bir hortum gibi bişi takıp ucuna da ilacı vereceği enjektörü taktı. ve derin nefes al kımıldama dedi en önemli kısmı burası çünkü. sonra ilacı verdi ilk olarak pek bişi hissetmedim ama sonra kasıklarımda ağrı hissetmeye başladım. bu da en ağrılı adet sancınız nasılsa ondan birazcık daha fazla diyebilirim ve o anda film çekti röntgen teknisyeni 2 defa. bu kısımda acılıydı biraz ama gerçekten dayanılmayacak gibi değil ki ben parmaktan kan aldırırken düşüp bayılan, aşı olmamak için okuldan kaçan biriyim düşünün yani. sonra tüpü çekip steril olsun diye gazlı bez yerleştirdi. 1-2 dk dinlenip kalktım. pedim vardı zaten giyindim ilk bir kaç saat yürürken biraz acıdı tabi ama biraz kanama oldu akşama kadar sürdü. sonra geçti gitti. şimdi çok iyiyim.anestezi alıp yaptıranlar için söylüyorum anesteziye gerek yok gerçekten hem anestezi iyi bişey mi sanıyorsunuz normal yolla sadece 10 dakika acıya dayanmanız gerekiyor. anestezinin etkisi günlerce sürüyor baş ağrısı bulantı zaten onun etkisi de geçince diğeriyle aynı acıyı hissetmeye başlar insan sanırım. işlemden sonra 1 tane ağrı kesici içtim ve şu an çok iyiyim. tavsiyem anestezi almayın ve o kadar gözünüzde büyütmeyin korkmayın. ha bu arada sonuçlar anında çıkıyor. iki tüpüm de açık çıktı. çok mutluyum yani... doktor haftaiçi gel yeni izleyeceğimiz yolu konuşalım dedi. iğneli tedavi mi aşılama mı bilmiyorum. sizce bundan sonra nasıl bir tedavi uygulanır tüpler açıksa. ha bu arada yumurtlama problemim var ama adetlerim çok düzenli...cevaplarınızı bekliyorum...

ben anestezi alarak çektirmiştim rahim filmini hiçççç ağrı acı hissetmedim sonrasında da , çok rahattı valla ben tavsiye ederim çok korkanlar için..

X