Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

arkadaşlar sonunda çektirdim tv usg ilaçsız aşağıdan röntgenmiş çok şükür kolay geçti sonuç cumaya yardımcı olan olmayan herkeze sonsuz sevgiler:KK71::KK71::KK71:

şey pardon yanlış söyledim aşagıdan ultrason ve hiç ağrı acı olmadı şükür darısı birdahaki aya spral çıkartma işlemine inşallah oda bunun kadar kolay geçer şimdi korkma sırası ondaaaa:KK17::KK17::KK17::KK17:

papatya canım bendede esneme payı yoktu bende çok korkuyordum amaa gittiğim yer acısız ve ağrısız çekti filmii hiç bir şey anlamadım bennn bence makinelerle ve tecrübeli doktorlarla alakası var diye düşünüyorum bana bidaha çektir deseler yine çektiririm çünkü hiç bişey hisstemedim vajinal muayeneden farkı yoktu :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

ben devlet hastanesinde çektirdim doktor çok dikkatli ve işini bilen biriydi ama bende nedense şiddetli bi makat sancısı oldu normalde vajinal muayenede hiçbirşey hissetmiyorum ama hsg makatıma sancı yapmıştı.

ben devlet hastanesinde çektirdim doktor çok dikkatli ve işini bilen biriydi ama bende nedense şiddetli bi makat sancısı oldu normalde vajinal muayenede hiçbirşey hissetmiyorum ama hsg makatıma sancı yapmıştı.

anladım canımm ben devlet hastanesinde çektirmeye korktum açıkçası dijital makineler çok iyii ve hiç acı hissetmedim...Makat sancısı ve rahim sancısı olduğunu söylemişlerdii sırf o yüzden dijital makinede çektirdim...Hayırlısı Rabbim bebişlere kavuşmayı nasip etsinn.herşey bebişlere değerrr:KK70::KK70::KK70:

anladım canımm ben devlet hastanesinde çektirmeye korktum açıkçası dijital makineler çok iyii ve hiç acı hissetmedim...Makat sancısı ve rahim sancısı olduğunu söylemişlerdii sırf o yüzden dijital makinede çektirdim...Hayırlısı Rabbim bebişlere kavuşmayı nasip etsinn.herşey bebişlere değerrr:KK70::KK70::KK70:

mrb arkadaşlar ben 2.5 yıllık evliyim 14 aydır bebeğimiz olmuyor 3 ay klomen tedavisi gordum sonuc alamadımve dr bıraktım bana baska bişey onermedi bende baska hastaneye gittim o dr rahim filmi istedi 10 gün önce inanın 10 gündür içim içimi yiyodu uykularım kactı ben anestezili olmak istedim dr kabul etmedi riskli dedi başka yerleri araştırdım ve anestezili yapan bi yer buldum bugun yaptırdım anestezili hiç ağım yok çok şükür sonucları yarın alcam inşallah iyi çıkar allah isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah banada:emir_bebek:

Arkadaşlar sonunda spralida çıkarttırdım cuma günü ve adetli değilken TV USG ve kültür sonuçlarımı almaya gitmiştim doktor çık masaya çıkartayım dedi nasıl yani şimdi olmaz regl olunca birdahaki ay dedim ne gereği var 1 dk lık iş dedi neyse wc için musade istedim o an içimde bir cesaret 1o senedir spral kontrolü için yada diğer sorunlar için korkudan hiç jinekoloğa gitmeyen ben çatala çıktım ( neyseki akşamdan gerekli kişisel temizliği yapmıştım sanki bilir gibi)
DOKTOR ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞLAR ben ZEYNEP Kamil hastanesine gittim jinekoloji 1 doktor RESUL bey çok iyi doktor allah razı olsun 1 nisanda jinekolojide görewe başlamış daha önce kısırlık bölümündeymiş hiçbir aleti olmadan ördek kafası gibi şeyi takmadan ve en önemlisi benim canımı hiç acıtmadan 1dk bile sürmedi eliyle benim 10 senelik sprali çıkarttı normalde aile planlamasında çıkarıyolarmış sakın korkmayın ve lütfen Zeynep K:KK16::KK16:amil hastanesinin kafalara yerleşmiş kötü imajını silin büyük konuşmamak lazım ben küçük oğlumu 14 yıl önce orda sezaryanla doğurdum birdaha asla gelmem diyodum ama gittim ve çok memnun kaldım:KK16::KK16:

vicdan selam canim ben rahim filmi cektirdim seni korkutmak istemem ama inanilmaz aci veren bisey icinden bir parca kopariyorlar sanki rahimin icinde iki demir varken saga don sola don diyorlar o sekilde filmi cekiyorlar ben anestezisiz yaptirdim ve cikista bayildim.Mutlaka ikna et doktorunu anestezi icin canim

Arkadaşlar bende aysonu cektiricem.Doktora sordum agrılı bir işlemmi diye oda canın tatlıysa anestezi veririz dedi.Benımde canım cok tatlıdır :) doktor oyle dedıkten sonra hastaneden cıkarken kesın anestezi almam lazım dedım eve geldim yorumları okudum tam anezteziden vazgececektimkiii sevgili arkadaşımızın yorumu gördüm :KK43: ben napıcam şimdiiiii.Sevgili mehay o kadar kötümüüü ?

arkadaslar bende aysonu cektırıcem filmi ama gerildim şimdiden.Doktor canın tatlıysa anestezi veririz dedi benimde tatlıdır hani parmagım kesilse ağlarım :) napıcam ben aramızda da bayagı cesaretli arkadaslar var falla. Ama bir düşünsenize bu işleme gögüs geremiyen nasıl doğurur orasını hiç bilmiyorum.

Arkadaşlar bende aysonu cektiricem.Doktora sordum agrılı bir işlemmi diye oda canın tatlıysa anestezi veririz dedi.Benımde canım cok tatlıdır :) doktor oyle dedıkten sonra hastaneden cıkarken kesın anestezi almam lazım dedım eve geldim yorumları okudum tam anezteziden vazgececektimkiii sevgili arkadaşımızın yorumu gördüm :KK43: ben napıcam şimdiiiii.Sevgili mehay o kadar kötümüüü ?

canım arkadaşın bahsettiği eski yöntemle hsg, onda rahme çengel gibi bişey takıp filmi iyi çekebilmek için çekiştiriyorlarmış bu da acı verir haliyle. ama yeni yöntemde, dijital olanda vajinal muayeneden farkı yok. sıvı veriyorlar içeri o kadar. doktoruna sor öğren hangi yöntem olduğunu. ona göre bir yerde yaptır hatta. anestesiziden bahsettiyse eski yöntem olabilir, çünkü yeni yöntemde hiç acı olmadığından anestesiziye de hiç gerek yok. büyük tıbbi görüntüleme merkezleri radyoloji merkezlerinde yeni yöntemler oluyor, hastaneler de genelde eski oluyormuş, önce onu bir öğren istersen ona göre kararını ver.

Nedir bu kadınların başına gelenlerrr arkadaşlar . Bakalım doktorda dedi bu işlemden 2-3 ay sonra hamile kalma olasılığı daha yüksek diye.İnşallah hepimiz için birbirimiz için dua edelim.

slm kızlar ben gebze tarafında oturuyorum hsg çektirmem gerekiyor ama herkes gibi korkuyorum :KK43: acaba bu bölgede yada pendik tarafında önerebileceğiniz bir hastane varmı?

arkadaslar bende aysonu cektırıcem filmi ama gerildim şimdiden.Doktor canın tatlıysa anestezi veririz dedi benimde tatlıdır hani parmagım kesilse ağlarım :) napıcam ben aramızda da bayagı cesaretli arkadaslar var falla. Ama bir düşünsenize bu işleme gögüs geremiyen nasıl doğurur orasını hiç bilmiyorum.

arkadaşım parmağım kesilse ağlarım demişsin:) bende oyleyım ınan o yuzden genel anestezi ile cektırdım hsg yı ama onceden arastırdım eskı yontemle yapıyomus hastane hatta dr mun oldugu hastane anesteziyle cekemem dedi drumda bende baska bi özel hastanede anesteziyle yaptırdım iyikide oyle yapmışım rahattım en azından çıkıncada fazla bi acı hissetmedim.

arkadaşlar 3 yılı geçiyor çocuk isteyeli geçen yıl hamile kaldım kürtajla alındı kalbi durunca 3 gün önce dra gittim artık tedavi istiyorum diye muayne etti önce rahim filmi istedi fındıkzadeye yönlendirdi salı günü için randevu aldım korkuyorum ama acısıız diyorlar mutlaka sonucu yazarım size

arkadaşlar 3 yılı geçiyor çocuk isteyeli geçen yıl hamile kaldım kürtajla alındı kalbi durunca 3 gün önce dra gittim artık tedavi istiyorum diye muayne etti önce rahim filmi istedi fındıkzadeye yönlendirdi salı günü için randevu aldım korkuyorum ama acısıız diyorlar mutlaka sonucu yazarım size

canım öncelıkle gecmıs olsun bende ay sonu cektırecegım ınsallah, sırf buyuzden sehır dısından gelecegım ınanırmısın acısız ceken tek yer orası dıyee.
sonucun umarım ıı cıkar hıcbısey yoktur,dörtgözle beklıyorum bakalım dedıklerı gıbımıymıs acaba,bırde doktor yonlendırmesıyle fıyatta bı ındırım oluyormu acaba?fıyatı nekadar?

canım öncelıkle gecmıs olsun bende ay sonu cektırecegım ınsallah, sırf buyuzden sehır dısından gelecegım ınanırmısın acısız ceken tek yer orası dıyee.
sonucun umarım ıı cıkar hıcbısey yoktur,dörtgözle beklıyorum bakalım dedıklerı gıbımıymıs acaba,bırde doktor yonlendırmesıyle fıyatta bı ındırım oluyormu acaba?fıyatı nekadar?

şimdiden geçmiş olsun arkadaşım radyomar da 320 tl ama dr gonderdiği zaman indirim olurmu ne kadar olur bilmiyorum gitmeden ara bi öğren istersen ben orda yaptırmadım ama araştırmıştım

radyomarda yaptıracaksan gerçekten acısız olduğundan emin olabilirsin canım korkulcak hiçbir şey yok. 5 dakikalık bişey.

330 canım, beni de doktor yönlendirdi ama indirim olmadı malesef.

şimdiden geçmiş olsun arkadaşım radyomar da 320 tl ama dr gonderdiği zaman indirim olurmu ne kadar olur bilmiyorum gitmeden ara bi öğren istersen ben orda yaptırmadım ama araştırmıştım

330 canım, beni de doktor yönlendirdi ama indirim olmadı malesef.

cok tesekkur ederım arkadaslar verdıgınız bılgıler ıcın sımdıden heyecanlandım:))

bende cuma günü gittim, ama o günden beri psikolojim bozuldu, kendimi kadın gibi hissetmiyorum bile. o ortam o kadar çok bozmuşki sinirlerimi. odaya 3 kişi birden aldılar, zaten senden öncekiler bağırınca geriliyorsun. ben kendi kendimi iyice serbest bıraktım yoksa olmazsa tekrar gel diyorlar. ilaç verilirken çok canım yandı, bağırdım bende ama dediğim gibi öncekilerden çok etkilenmiştim bide kanama oluyormuş benim haberim yoktu. neyse benimki çok uzun sürmedi. tüpler açık dediler. 3-4 saniye ağrım oldu o kadar ama bi daha Allah çektirmesin.

X