Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

arkadaşlar merhaba bu hsg yaptırmak istiyorum ama korkuyorum canım yanacak diye.ben vajinal muayene de olamıyorum kastığımdan sizin nasıl geçti acaba???yardımmm
Anestezi yapacaklar mı sordunuz mu?ben anesteziyi oldum hiç bile anlamadım.çıkınca ağrım bile olmadı.

arkadaşlar merhaba bu hsg yaptırmak istiyorum ama korkuyorum canım yanacak diye.ben vajinal muayene de olamıyorum kastığımdan sizin nasıl geçti acaba???yardımmm

canım ben de aynı durumdaydım seninle..vajinal muayenede o spekuluma bile tahammülüm yoktu ama anestezisiz yaptırdım..başta kas gevşetici bir iğne yaptılar..çok uğraştı kadın ama açılmadı..spekulum takılması dışında sıkıntı veren birşey yok..takıldıktan sonra 30 sn içinde alışmaya başlıyorsun..sadece adet sancısına benzeyen bir ağrı oluyor o da ilacın püskürtülme hızına ve süresine göre..maksimum 10 dakika sürer tüm işlem..

Merhaba arkadaslar bende hsg yaptırıcam ıstanbulda yasıyorum acaba nerelerde yaprıtdınız cok agrı cektınızmı bılgılendırırısenız sevınırım. Spektromar ıyı dıye durdum ama yınede bılgı almak ıstıyorum

herkese mrb. ben de rahim filmi çektirdim ve korkulacak bişy olmadığını yazmak istedim buraya.çünkü okuduklarım hep korkutuyodu beni bu konuda, ama kaç kaç nereye kadar, sonunda karar verdim çektirmeye. Konya da yaşıyorum Fuat Demir çekti. başka bi yerde çektircektim ama orası iptal olunca elimde ilaçlarımla falan gittim adama, iyi ki gitmişim hemen şip şak valla 2 dk falan sürdü işlem. rahmi tutarken biraz rahatsızlık verici ardından ilacı verirken sanki biraz uyuşma hissiyle sürtünme arası bişy yaşıyosun ama öyle korktuğum gibi ne acı ne sancı olmadı. zaten dr "şimdi şunu yapıcam şöyle olacak şimdi bunu yapıcam böyle olacak" diye söylüyo yapacaklarını ve hani iğne vurana falan deriz ya eli hafifmiş diye, aynen öyle, çok yumuşak hareket ediyo adam. işlem sonuda hafif adet ağrısı gibi bişy yaşadım ve biraz kan geldi, ki ped takmıştım bir iki damla şeklinde lekelenmiş. kısacası korkulacak bişy yok. ertelemeyin korkarak gitmeyin, ne bileyim rahat olun kasmayın kendinizi. zaten bilirsiniz, ne kadar kasarsanız o kadar acı çekersiniz her durumda.

Bende dün çektirdim ilaçli hsg filmi ilaci verirken adet agrisindan biraz şiddetli ağrim oldu 4 5 dk sürdü ve geçti.çok şükür film sonucumda temiz çikti.

Kızlar bugün anestezili olarak filmimi cekildim ve çok şükür temiz çıktı :KK66:filmden sonra ilk aylarda hamiş kalan arkadasların arasına inşallah bende katılırım.

Arkadaşlar yarın film çektiricem ve çok korkuyorum.
Hic korkma bence rahat ol. 2 dk suren bi islem icin bosa anestezi alinmasina karsiyim. Gitmeden 1 saat once kas gevsetici icebilirsiniz biraz yardimi dokunuyo. Kasmayin bi bakmissiniz bitmis.

Arkadaşlar yarın film çektiricem ve çok korkuyorum.

hiç korkma canım..ben de günlerce korktum her yazılanı okuduğum için..acı eşiğim de düşüktür üstelik..ama en fazla 10 dk..benim tüplerim tıkalı olduğu için biraz uğraştılar o da o yüzden..yoksa daha kısa sürüyormuş..kas gevşetici bir iğne yaptılar 15-20 dk önce..belki bir ağrı kesici alıp gitmekte faydalı olabilir ama inan sadece adet sancısının birkaç dakikasını yaşayacaksın, zaten onlar seni rahatlatmaya çalışırlar, şöyle nefes al, rahat ol, kaç yıllık evlisin vs gibi sorup, söyleyip oyalıyorlar :KK48: sonra öksür diyor, ilaç fazlası çıksın diye ve bitiyor, pedini takıyosun, yürüye yürüye çıkıp gidiyosun:KK25:

hiç korkma canım..ben de günlerce korktum her yazılanı okuduğum için..acı eşiğim de düşüktür üstelik..ama en fazla 10 dk..benim tüplerim tıkalı olduğu için biraz uğraştılar o da o yüzden..yoksa daha kısa sürüyormuş..kas gevşetici bir iğne yaptılar 15-20 dk önce..belki bir ağrı kesici alıp gitmekte faydalı olabilir ama inan sadece adet sancısının birkaç dakikasını yaşayacaksın, zaten onlar seni rahatlatmaya çalışırlar, şöyle nefes al, rahat ol, kaç yıllık evlisin vs gibi sorup, söyleyip oyalıyorlar :KK48: sonra öksür diyor, ilaç fazlası çıksın diye ve bitiyor, pedini takıyosun, yürüye yürüye çıkıp gidiyosun:KK25:
Cnm kapalimi senin.tupun acildi mi peki

Arladaşlar çekilemedi film. Doktor acil ameliyata girmiş. Yarına kaldı. Sordum anestezi yapıyoruz dediler. 400tlmiş pahaşı geldi ama yinede yaptırcam Sorun varsa teşhis edilsin yani...

Cnm kapalimi senin.tupun acildi mi peki

hayır rahim filminde açılmadı ne yazık ki ve çok üzüldüm..inan ağrısını bile hissedemedim o esnada tıkalı dediklerinde..:KK43: üstelik rahimde perde de çıktı.. ama sonra laparoskopi ve histeroskopi yaptırdım..orda açtılar ama zorlu geçiş var tabi tam açık sağlıklı tüp gibi değil:KK43:

hayır rahim filminde açılmadı ne yazık ki ve çok üzüldüm..inan ağrısını bile hissedemedim o esnada tıkalı dediklerinde..:KK43: üstelik rahimde perde de çıktı.. ama sonra laparoskopi ve histeroskopi yaptırdım..orda açtılar ama zorlu geçiş var tabi tam açık sağlıklı tüp gibi değil:KK43:
Gecmus olsun xnm insallah duzelir peki dojtoe ne diyor bebwk icin

Merhaba arkadaşlar
benim bi sorum olucak size daha doğrusu fikir almak istiyorum. şimdi biz 2 senedir korunmadığımız halde hamile kalmadım 2013te tüm tahlillerimi yumurtalık kontrollerimi yaptırmıştım ve o zamanlar sorun olmadığı söylenmişti. her neyse bu 2 sene içinde gerek yumurtlama günlerine denk getirerek gerek normal zamanlarda birlikteliklerimizde hiç bişekilde hamile kalamadım birde 2 sene önce böbrek taşı düşürmüştüm bu sene geçen ay yine tekrarladı böbrek taşı sorunum ve çok şiddetli sancılar çekiyordum üroloji bölümüne gittim bakılan ultrason ve tomografi sonuçlarımda 2 adet taşım çıktı fakat birde tomografi raporunda radyoloji uzmanı tarafından görülen yumurtalıklarımda bir dermoit kist tespit edildi. bunun içinde hemen kadın doğum uzamnına başvurdum tabi. tekirdağ ve çanakkalede gittiğim 3 uzman 1 doçent hamilelikten önce bu kistin alınmasını önerdiler. ben onlara güvenmeyip birde güvendiğim bir profla görüşmek istedim ve o ameliyat önermedi yumurtalığıma zarar geliceğini ve ameliyattan sonra hamilelik şansımın daha düşeceğini söyledi önce aşılama tutmazsa tüp bebek yapmamızı önerdi. bir de benden o gün hsg filmi istedi çektirdim onda da bazı yapışıklıklar çıktı ama onlarda sorun değil aşılama yaptır sen büyük ihtimalle tutar dedi doktorum. eşimdede bi sorun yok bu arada yapılan testler normal çıktı.
şimdi gelelim asıl sorumuza hsg filmini çektirdiğimde 17 nisandı ben 25 martta en son regl olmuştum. yani adet günüme 5 gün vardı. normalde adetten sonra çekiliyomuş bu film sanırım ama benim bi daha o profa gitme şansım olmadığı için o gün çektirip sonuçlarımı göstermem lazımdı ve nitekimde çektirip gösterdim. fakat ben hala regl olmadım. yani 22 nisanda regl olmam lazımdı 5 gün geçti üstünden. acaba hsgden dolayı gecikme olmuş olabilir mi? ben bu yüzden olduğunu düşünüp test falan yapmadım henüz. yani 2 yıl boyunca durupta bu ay tutmuş olabilir mi sizce ve eğer tuttuysa bana böbrek taşı ve kist yüzünden tomografi, mr, hsg çekildi bu durumda bebeğe mutlaka zarar gelmiştir değil mi :/ bu kadar çok çocuk isterken ilk defa umarım bu ay hamile değilimdir diye dua ediyorum.. yorumlarınıza, tecrübelerinize ihtiyacım var kızlar...

Merhaba arkadaslar ben bugun rahim filmi cektirdim 2 3 aydir forumlardan surekli takip edioydum inanilmaz korkak biriyim bursa burtomda anestezili cektirdim bayilip ayilmam hersey yarim saat surdu sonrasinda hic agri hissetmedim su an inanilmaz rahatim tuplerimde acik cikti biblerce kez sukur bizde 1 ,5 yildir korunmupruz bakalim artik hayirlisi allahtan.Hersey olumlu gecrse benim gibi sikintoda olanlara yazicam diye soz vermistim kendime o yuzden uye oldum yani imkaniniz varsa anestezili olun allah hepimize hayirli evlatlar versin en yakin zamanda :KK66:

X