Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

pamukcum karindan igne yaptirmaya bende korkuyordum ama hicde korkulacak bidey yok canim korkma rahim filmi daha zor inan!!!

İnşallah kolay bişeydir canım yaa..rahim filmi çektirmeden önce inanılmaz stres yapmıştım şimdi düşünüyorum da ne zaman oldu bitti diyee..off şimdide iğnelere stres yapıyom..:çok üzgünüm:

acarboncuk haklısın canım herkesten o kadar yanlış şeyler duydum ki..yok kesip biçiyorlar..yok yürüyemiyon...yok kasıkların çok ağrır falan filan...yaa hiç ağrı olmadı diyemem oldu fakat abartacak şekilde değil..mümkünmü hiç olmaması..biraz da kanamam oldu ama sadece o günlüktü..yani korkmayın arkadaşlar ne kadar kendinizi kasıp korkarsanız doktorunuz o kadar zorlanır ve filminiz iyi çıkmaz...relax...! relax...!

pamuk 26 aynı benimde senin düşündüğün gibi oldu canım şimdi hangi iğnlere başlayacaksın bend başlıcam iğnelere

Canım iğnelerimi aldım biraz bize pahalıya patladı ama olsun sonucuna değer..iğnelerimin ismi gonal f ...inşallah bir vesile olur ve bizde o duyguyu yaşarız canım...

Haktancım benim pko rahatsızlığım var.Bunun için bebeğim olmuyor.Rahim filmi çektirdim ve çok şükür iyi çıktı.Şimdi de iğneleri vurunmaya başlıcam daha sonra da ALLAH kerim...Canım yaa sen nasıl vuruyon kendi kendine ayy ben çok korkağımdır yapamam...adetimin 1.günü gel dedi herhalde o gün başlıcaz.Herşeyin hayırlısı canım...:çok üzgünüm:
Bu arada senin rahatsızlığın ne..? Neden vurunuyorsun iğneleri canım..?:uhm:

arkadaslar ben rahim filmi cektirdigimde acayip kanamam oldu ve ameliyat masasi kalktigimda kan revan icindeydi kasiklarim cok agridi cunku benim rahim girisim dardi ve cikista kapida bayilmisim gozlerimi actigimda basimda 2 doktor 3 hemsire vardi?kimsyi korkutmak degil amac bilgilendirmek!!!

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.

merhaba ben rahim filmi çektirdim ve sanıldığı kadar acı veren birşey değil :1no2: inanın ilk başta bende korkmuştum ama korkumun yersiz olduğunu anladım.sadece rahat olun. geçmiş olsun:1rolleyes:

merhaba herkeze hayırlı geceler ben de bugun rahım fılmı cektırdım oldum oldum dırıldım cok agrım oldu ama agrım 15 dak surdu sonrasında gecti agrının sıddetlı olmasının nedenı tuplern acık olmasındanmı yoksa kapalı olmasından mı kaynaklanıyo merak edıyorum sahsen bılgılendırırsenız sevınırım

vicdanim gecmis olsun canim benim.insallah hayirli haberlerimizi burda vermekte nasip olur.bende 2 ay once turkuyede cektirdim filmi.ama genel anesteziyle oldum uyandigimda hersey oluvermisti.sukurler olsunki bi sorun cikmadi.sonucumda iyi cikti.hayirlisiyla bekliyoruz iste.rabbim tum isteyenlere icinde de bizlere o kutsal duyguyu nasip etsin insallah....

bende çektirdim.internette okumuştum ve baya korktum anestezi falan ugulandığı yazıyordu..
ama 10-15 dk lık bişey korkulacak hiç bişey yokmuş

ben de kendimi çok kasmıştım dr.da sağolsun zaten muayene de filan bile iyi davranmamıştı.zaten beni zorlayan spekulumun yerleştirilmesi oldu.ağrı oldu ama hemen kalkıp yürüdüm.sonuçta ölmüyoruz işte:))hatta ben şimdi cesaretimi toplarsam tekrar çektirmeyi düşünüyorum.çünkü tıkanıklık varsa açılabiliyormuş.

Muhakkaki ağrı oluyo ama dayanamayacağını zannetmiyorum 10 15 dakika sürüyo en çok ağrı veren kısmı tüplere sıvıları yollarken oluyo ondan önceki işlemler pek fazla bişey yapmıyo ama sakın elini karnına koyma gerçi doktorun söyler bunu sana elini karnına götürürsen işlem tekrarlanıyomu .Hayırlı haberler inşallah.

Bu filmden sonra hamile kalan çok arkadaşım var ben kalmadım .Bu arada bu filmden sonra bende bayıldım ve kanamam oldu

merhaba herkeze hayırlı geceler ben de bugun rahım fılmı cektırdım oldum oldum dırıldım cok agrım oldu ama agrım 15 dak surdu sonrasında gecti agrının sıddetlı olmasının nedenı tuplern acık olmasındanmı yoksa kapalı olmasından mı kaynaklanıyo merak edıyorum sahsen bılgılendırırsenız sevınırım

eğer kanallar zaten tıkalıysa filmin sonunda çıkıyor.Ama bazen tıkanma değilde yapışık olma durumu varmış film çeklilirken verilen sıvının basıncı nedeniyle açılıyormuş ve sonuç yine pozitif çıkıyor.Yani aslında en başta yapışık olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olamıyorsun.Bu filimden sonra 100 kadından 17 si hamile kalabiliyormuş sırf bu sebepten dolayı.Ha bir de şu var bazen vajinal sıvılar spermin işlevini öldürüyor ,işte bu verilen sıvı onuda pozitif yönde etkiliyormuş.zaten 5-10 dakika arası sürüyor.cesaret kızlar

Benim doktorumda rahim filmi istedi ve çok korkuyorum....
Okuduğum mesajlarda kimine göre çok kolay kimine görede çok zor olduğunu gördüm...
Doktorum anestezi eşliğinde yapabileceğimi söyledi..
Acaba öyle mi yapmalıyım??

rahım fılmı
gercekten bu kadar zor bı ıslemse neden doktorlar "nevarkı zaten kısa bı ıslem anestezı vermeye gerek yok" dıyebılıyorlar

Walla bilmiyorum benim doktorum anestezi alarak çektirebilirsin dedi.
Ama ben kararsızım 10 15 dakikalık bi işlem için anestezi almalımıyım ki??

Canım geçmiş olsun umarım çabalamam sonucunda bebişine kavuşursun
Allah yardımcın olsun.Sende bizlere dua et emin olun kızlar dua çok önemli.:teselli:
c.gif
e.gif
y.gif
l.gif
a.gif
n.gif

X