Rahim şekil bozukluğu

umudumuzhepvar

Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2023
240
85
26
Arkadaşlar kafam allak bullak oldu yardımınıza ihtiyacım var ben 1 seneyi aşkındır evliyim ve cocuk isteği evliligimin başından beridir vardi hiç korunma olmadı gittigim doktor vitamin falan önerdi olumsuz bisey yok dedi surekli 9 ay olunca bana rahim filmi cekti ve şekil bozuklugu var dedi histereskopi olman gerekli dedi inferteliteye yönlendirdi bende yakınımda olan bi hastaneye gittim bu durumlarla ilgilenen iyi doktorlar olduğu söylendi üniversitesi hastanesiydi ve her gittigimde asistanlarla görüştük bende artik doktorla görüşüp konusmak istiyorum dedim surekli git gel yapmaktan sıkılmıştım zaman kaybetmek istemiyorum dedim doktora randevu aldim ve dün doktorla görüştüm önce muayene etti ve sonra raporlarimi inceledi tek tek senin ameliyatlik bi durumun yok dedi bu sekilde olup hatta daha beter sekil bozuklugu olup hamile kalanlar var dedi ben buna müdahale edemem dedi cok şaşırdım cunku aylarca kendimi histeroskobiye o kadar alistirmistimki ama doktor asla önermedi gerek yok dedi biraz daha deneyin normal yolla 1 ay sonra tekrar gel duruma gore istersen ilac tedavisine baslariz dedi eve geldigimden beri kafam cok karışık acaba zaman kaybi mi beklemek bi senedir olmadi bundan sonra da ya olmazsa zamanım boşa giderse diye üzülüyorum yada hamilelik olup düşük olursa bunlar kafami cok kurcalıyo aranizda böyle durumlar yasayan oldumu yakinimda baska gidebilecegim doktorlar fazla yok sizce ne yapmalıyım

Raporumda cd vardi oda malesef elimde yok ikiside doktorda
Ben histereskopi oldum basit bi çıkıntı vardı tepede. Bu gebe kalmaya engel değil ama düşüğe sebep olabilir diye doktorlar mevcut o yüzden risk alamazdım 2. Tüp bebek tedavime başlayacaktım. Bu konuda görüş ayrılıkları var sanıyorum maalesef. Bana da ilk gören doktor prof sorun yok dedi ama öğrencisi rapor hazırlanırken doldurulan formuma rahimimdeki o şeyi belirtmiş. Sonra ben o profun da hicasında devam ettim tedaviye o yüzde elli düşük olabilir dedi o zaman histereskopi istiyorum dedim. Benim görüntünün olduğu mesaji ekleyeceğim buraya. Ama bence başka doktorlardan da görüş alın ne içinize sinerse öyle devam edin.

Ben histereskopi oldum basit bi çıkıntı vardı tepede. Bu gebe kalmaya engel değil ama düşüğe sebep olabilir diye doktorlar mevcut o yüzden risk alamazdım 2. Tüp bebek tedavime başlayacaktım. Bu konuda görüş ayrılıkları var sanıyorum maalesef. Bana da ilk gören doktor prof sorun yok dedi ama öğrencisi rapor hazırlanırken doldurulan formuma rahimimdeki o şeyi belirtmiş. Sonra ben o profun da hicasında devam ettim tedaviye o yüzde elli düşük olabilir dedi o zaman histereskopi istiyorum dedim. Benim görüntünün olduğu mesaji ekleyeceğim buraya. Ama bence başka doktorlardan da görüş alın ne içinize sinerse öyle devam edin.
Ya bende başından beri iki üç doktor gördü burdaki devket hastanesinde rahim filmini çeken doktorlar 1 senede gebelik olusmamis demekki olusmayabilir qmeliyat olmazsan dedi ve tupler açık ama minimal gecis falan dediler ama tıkalı değilmiş bide bana dediki doktor 10 tane infertelite uzmaniniza gitsende 8 tanesi ameliyat onermez dedi

Ya bende başından beri iki üç doktor gördü burdaki devket hastanesinde rahim filmini çeken doktorlar 1 senede gebelik olusmamis demekki olusmayabilir qmeliyat olmazsan dedi ve tupler açık ama minimal gecis falan dediler ama tıkalı değilmiş bide bana dediki doktor 10 tane infertelite uzmaniniza gitsende 8 tanesi ameliyat onermez dedi
Bu kadar kesin konuşamaz bu konularda sekizi aynı fikirde diye de 2 doktorun fikri çöpe atılamaz. Aşıri hassas konular. Sizin birilerine inanmanız onu dinlemeniz mühim. Bu kafa karışıklığıyla bence zaten fayda da olmaz. Içinize sinene kadar görüş almaya devam edin bence.

Ya benimde y seklindeymis iste beklemek cok zor geliyo kafama cok takıyorum icim rahat etmiyo aylarca ameliyt olucam ve duzelecek diye düşünürken simdi gerek yok diyo doktor ama sevinemiyorum olurmu olmazmi olursa düşük olurmu falan böyle düşünceler var kafamda
Y kadar net ise bi daha dolaşın forumda çook histereskopi olan var Y daha ciddi bi şekil bozukluğu. Y şekilde rahim diye aratın.

Bu kadar kesin konuşamaz bu konularda sekizi aynı fikirde diye de 2 doktorun fikri çöpe atılamaz. Aşıri hassas konular. Sizin birilerine inanmanız onu dinlemeniz mühim. Bu kafa karışıklığıyla bence zaten fayda da olmaz. Içinize sinene kadar görüş almaya devam edin bence.
Ya cevremde fazla bu alanda doktor yok bu gittigim üniversite hastanesini cok onermislerdi ama bilmiyorum kafam aşırı karışık bir ay sonra tekrar çağırdı duruma gore baska sehire gidebilirim baska imkanim yok çünkü

Y kadar net ise bi daha dolaşın forumda çook histereskopi olan var Y daha ciddi bi şekil bozukluğu. Y şekilde rahim diye aratın.
Biraz araştırdım evet cok fazla ama neden doktor bana onermedi gercekten gerek yokmu normal değil rahmin dedi ama bi müdahale gerektirmiyo dedi o zaman neden bi senedir hic gebelik oluşmadı 😔

Biraz araştırdım evet cok fazla ama neden doktor bana onermedi gercekten gerek yokmu normal değil rahmin dedi ama bi müdahale gerektirmiyo dedi o zaman neden bi senedir hic gebelik oluşmadı 😔
Gebelik oluşumu tamamen kısmet. Bu şekil sonrasında sıkıntı çıkarabilir bunla ilgili degil.

Ben de Izmit'te umuttepede baslamıştım tedaviye. Özele geçtim sonra doktorum Eray Çalışkan'dı. Size çok uzak değil aklınızda olsun. Operasyonu öğrencisine oldum o zamanlar bin lira fark ediyodu. 🤣
Bende eskisehirdeki hastaneye gidiyorum tedavi icin asistanlar ucretsiz yapiyo dediler hoca yaparsa 3 bin 500 civari en düşük dediler ama hoca onermedi sizin dediginiz doktor nerde tam olarak

Bende eskisehirdeki hastaneye gidiyorum tedavi icin asistanlar ucretsiz yapiyo dediler hoca yaparsa 3 bin 500 civari en düşük dediler ama hoca onermedi sizin dediginiz doktor nerde tam olarak
Şu an klinik açtı sanıyorum ben Okan Üniversitesi'nde hastasıydım. Tedavi olmasanız da bi muayene olup fikir alabilirsiniz. Okanda da devam ediyo mu bilmiyorum

Şu an klinik açtı sanıyorum ben Okan Üniversitesi'nde hastasıydım. Tedavi olmasanız da bi muayene olup fikir alabilirsiniz. Okanda da devam ediyo mu bilmiyorum
Bi ay sonra tekrar bi gidicem bakalim eger yine tatmin edici biseyler olmazsa dosyami alıp baska sehire gitmeyi düşünüyorum acaba dosyayi verirlermi

X