Rahim ve yumurtalık ağrısı

Bihatun25

Umut hep var 🌈
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
327
63
Kızlar yumurtlama döneminden 3 gün öncesinden başlayan özellikle sol yumurtalık ağrısı ve rahimde ara ara kasılmalar oluyor 2 gundur de yumurtlama devam ediyor toplam 5 gündür ağrısını çekiyorum hiç böyle olmazdı acı eşiği yüksek birisiyim ama artık ağrısından ayakta bile duramıyorum. Kist falan yok. Sıcak su koysam acaba bir zararı olur mu? Birde internette zencefil çayını okumuştum yumurtlamayı kolaylaştırıyormuş ne yapabilirim?

Kızlar yumurtlama döneminden 3 gün öncesinden başlayan özellikle sol yumurtalık ağrısı ve rahimde ara ara kasılmalar oluyor 2 gundur de yumurtlama devam ediyor toplam 5 gündür ağrısını çekiyorum hiç böyle olmazdı acı eşiği yüksek birisiyim ama artık ağrısından ayakta bile duramıyorum. Kist falan yok. Sıcak su koysam acaba bir zararı olur mu? Birde internette zencefil çayını okumuştum yumurtlamayı kolaylaştırıyormuş ne yapabilirim?
5 gündür hiç şiddeti azalmadı mı ağrının? regl ağrısını azaltan egzersizler mevcut onları yapmayı deneyebilirsiniz. ayrıca havluyu ütüleyip karın bölgenize tutabilirsiniz. soğudukça tekrar ütüleyip tekrar koyun. sıcak su torbasını kullanan çok kişi var ama ben havluyu tercih ediyorum. ayakta duramayacak kadarsa ağrı kesici alırsınız son çare :KK43: birkaç güne yumurtlama biter zaten geçmiş olsun

X