Rahimde perde (uterus septum) ameliyatı geçiren var mı??

Geçmiş olsun canım. Çok normal durumun. Daha da sürebilir, kesilip bir hafta sonra tekrar adet görebilirsin. Operasyonun büyüklüğüne göre. Ben 40 gün içinde 3kez adet görmüştüm aralarda 5gün falan temiz kaldım sadece. Rahim kendini temizliyor.
Ay çok teşekkür ederim arkadaşım. İçimi rahatlattın

Geçmiş olsun öyle zorlu süreçlerki. Ben daha bi kere histereskopi oldum rahmim şu an ne durumda bilmiyorum. Şimdi bu ay adeti bekliyorum yine doktor tekrar kontrol amaçlı histereskopi yapacak. Allah hepinizin yardımcısı olsun :KK43:
C candu canım hiç yıpratma kendini, hepsi geçecek Allah'ın izniyle. Ben sadece benim başıma gelmiş gibi okadar ağladım ki, hiç çocuğum olmayacağını düşünerek eşime isterse benden ayrılabileceğini bile söyledim. Oysa okadar basit bir operasyonmuş ki, kötü doktorlara düştüğüm için talihsizlikler yaşadım. (5operasyon)
Sen şanslısın ki bak doktorun iyi. Yaşın kaç bilmiyorum ama bak bu yıl içinde hamile kalabilirsin onu hayal et. Umudun hep olsun. Doktora gittiğin her zaman bebeğine biraz daha yaklaştığını düşün. Bak benim rahim filmi buydu. Ne kadar büyük bir septum varmış içerde di mi

Eklentiler

• IMG_0294.jpg
    IMG_0294.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 129
canım ben burayı kullanmayı pek bilmiyorum ama senin rahim filminle benimkisi neredeyse aynı zaten filmde de açıklamasında kavite formu v şeklindedir diye yazıyodu. Yani anlayacağın martı şeklindeydi bu ay adetimi bekliyorum ikinci histereskopi için bakalım ne durumda :KK43: Ya benim eşimin de morfoloji ve sayı sorunu var onun için ilaca başladı keçiboynuzu kürü falanda içiyo arada 1 yıldır hiç korunmadığımız halde hamile kalamadım ben.Yaşım 29 olacak yakında eşimde aynı yaşta benimle :KK70: İnşallah dediğin gibi ollur bu yıl içinde gelir artık yolcumuz. Ya bi de acaba ben eşim yüzünden mi hamile kalamadım o kadar zaman yoksa septum yüzünden mi bunu da merak ediyorum :KK43:

Cevap yok ama ben yine de yazacagim dun gittim ikinci histereskopi icin gunumu aldim. Haftaya sali yatisim var carsamba da ameliyat zeynepkamilde olacagim doktor kontrol amacli dedi ama eger septumdan bir seyler kaldiysa onuda aliriz demisti. Insallah bu son olur:) simdiden geriliyorum cünkü...

arkadaşlar merhaba,
geçen hafta ilk gebeliğim düşük ile sonuçlanınca acı bir tecrübe ile rahimde perde olduğunu öğrendik. tabiki nasıl bir moral bozukluğu ve çöküntü hepiniz beni çok iyi anlarsınız diye düşünüyorum. uterus septum olanlarda düşük sonrası küretaj işlemi yapılmıyor dedi doktorum. septuma zarar verebilirmiş. kendi kendine vücut atacak dedi. kendi kendine atarmı bekleyeyim mi yoksa bu küretaj işlemi şart mı? bu konuda tecrübesi olan var mı ilk sorum bu. ama asıl önemli olan tabiki rahimde perde meselesi. uykularım kaçıyor sürekli bunu düşünüyorum. arkadaşlar tek seferde kurtulabilir miyim? alanında uzman, mutlaka bu doktora ameliyat olmalısın diyebileceğiniz iyi bir doktor var mı bildiğiniz? lütfen bana yardımcı olun. önerilerinizi bekliyorum.

arkadaşlar merhaba,
geçen hafta ilk gebeliğim düşük ile sonuçlanınca acı bir tecrübe ile rahimde perde olduğunu öğrendik. tabiki nasıl bir moral bozukluğu ve çöküntü hepiniz beni çok iyi anlarsınız diye düşünüyorum. uterus septum olanlarda düşük sonrası küretaj işlemi yapılmıyor dedi doktorum. septuma zarar verebilirmiş. kendi kendine vücut atacak dedi. kendi kendine atarmı bekleyeyim mi yoksa bu küretaj işlemi şart mı? bu konuda tecrübesi olan var mı ilk sorum bu. ama asıl önemli olan tabiki rahimde perde meselesi. uykularım kaçıyor sürekli bunu düşünüyorum. arkadaşlar tek seferde kurtulabilir miyim? alanında uzman, mutlaka bu doktora ameliyat olmalısın diyebileceğiniz iyi bir doktor var mı bildiğiniz? lütfen bana yardımcı olun. önerilerinizi bekliyorum.
Canım hiç korkma kaç aylık düşük yaptın?

Canım bu ameliyat normal bi ameliyattan daha basit histereskopi yöntemiyle yapılıyor. Rahminin içine kamera ile girip septumu kesiyorlar. Ben iki kere oldum 5 cm e yakın bi septum alındı. Minnacık bi şey kaldı ama doktor sorun teşkil etmez dedi. Herhangi bi dikiş yara vs. olmuyor hiç korkma ama iyi bi doktora git tabi.

5 haftalık düşük yaptım. adetlerim çok düzenli olduğu için hemen fark ettik gebeliği
Perdnin büyüklüğü çok önemli kimisinde hiç etkilemiyor kimisinde kocaman rahmi ortadan ikiye bölüyor (benimki öeyleydi) doktorun sana boyutu hakkında bir şey dedi mi?

internette konu ile ilgili pek bişey yok. bu işte şu doktor iyidir vs gibi. sanırım çok karşılaşılan bir durum değil.
rahim filminin ağrılı bir işlem olduğunu söylüyorlar doğru mu?
ve en önemlisi iyi bir doktor var mu şu perde ameliyatını yapan.

arkadaşlar merhaba,
Öncelikle gecmis olsun
Ben kürtaj istemedigim icin ilacla dusuruldu biraz kürtajdan uzun sürüyor iöacla dusurmek en azindan rahme zarar vermiyorsun
Drlar kürtaj yapalim dediler septuma zarar gelir demediler
Benim 3 düsügüm oldu üc düsüge kadar arastirma inceleme yapilmiyor nedense anneye cektiriliyor
Malesef
3 dusukten sonra rahim filmi cekildi septum oldugu ispatlandi daha sonra bu septumdan dolayi amaliyat oldum ayni gün eve geldim 3 ay korunmanin ardindan kimyasal gebelik gecirdm 1 yil sonra hamile kaldim yine düsükle sonuclandi dr rahmin gayet guzel oldugunu bir sorun olmadigini söyledi cok sükür hamiyleyim ve su an sorun görünmüyor
Cok iyi bir dra gitmen lazim istanbulda yesim yercok var cok tatli isinin uzmani bir dr inceleyip arastirip görüsebilirsin

internette konu ile ilgili pek bişey yok. bu işte şu doktor iyidir vs gibi. sanırım çok karşılaşılan bir durum değil.
rahim filminin ağrılı bir işlem olduğunu söylüyorlar doğru mu?
ve en önemlisi iyi bir doktor var mu şu perde ameliyatını yapan.
Rahim filminde narkoz alirsan hisetmiyorsun canim

Öncelikle gecmis olsun
Ben kürtaj istemedigim icin ilacla dusuruldu biraz kürtajdan uzun sürüyor iöacla dusurmek en azindan rahme zarar vermiyorsun
Drlar kürtaj yapalim dediler septuma zarar gelir demediler
Benim 3 düsügüm oldu üc düsüge kadar arastirma inceleme yapilmiyor nedense anneye cektiriliyor
Malesef
3 dusukten sonra rahim filmi cekildi septum oldugu ispatlandi daha sonra bu septumdan dolayi amaliyat oldum ayni gün eve geldim 3 ay korunmanin ardindan kimyasal gebelik gecirdm 1 yil sonra hamile kaldim yine düsükle sonuclandi dr rahmin gayet guzel oldugunu bir sorun olmadigini söyledi cok sükür hamiyleyim ve su an sorun görünmüyor
Cok iyi bir dra gitmen lazim istanbulda yesim yercok var cok tatli isinin uzmani bir dr inceleyip arastirip görüsebilirsin
ameliyattan sonra da düşük oldu yani doğru anladım değil mi? inşallah bu defa sağlıkla alırsın bebeğini kucağına. biz erken fark ettik ona seviniyorum tabi birkaç kere düşük veya erken doğum yapıp bebeğini kaybedenler var bu çok daha üzücü. Yeşim Yeçok hemen araştırıyorum. teşekkür ederim.

Özellikle Antalya, İstanbul, Adana ve Diyarbakırda bildiğiniz, duyduğunuz, kendinizin amelliyat olduğu doktorları önerirseniz sevinirim.

ameliyattan sonra da düşük oldu yani doğru anladım değil mi? inşallah bu defa sağlıkla alırsın bebeğini kucağına. biz erken fark ettik ona seviniyorum tabi birkaç kere düşük veya erken doğum yapıp bebeğini kaybedenler var bu çok daha üzücü. Yeşim Yeçok hemen araştırıyorum. teşekkür ederim.
Evet oldu malesef insAllah sen yasamassin tedavisi olan bir hastalik mersk etme cnm kimisinde perde gebelik ve doguma engel degil esnek oluyor be bebek buyuyebiliyor

arkadaşlar merhaba,
Kürtaj olmaman iyi olmuş. Benimki 7haftalıktı düşük sonrası kalanlar için kürtaj dediler ama ben yaptırmayıp çıktım hastaneden psikolojim berbattı. Ebe tanıdığım da iyi ki yaptırmamışsın dedi ve kalanları sabah akşam çörek otunu bal ile ezip bir tatlı kaşığı yuttum. İki hafta sonra bişey kalmadı.
Benim septum derin ve genişti çok şükür kurtuldum ve şuan 2aylık bebeğim kucağımda. Hiç üzme kendini çok yaygın olan bir durummuş bu. Başta ben de sadece benim başıma geldi sanmıştım.
Dr u çok iyi araştırmalısın. Her ben yaparım diyene gitme. Düşükten 2,5 ay sonra doç. Mustafa Acet de ameliyat oldum. Ameliyattan 4 ay sonra 1aylık hamile olduğumu öğrendim. Zaten nasıl bir perde varsa 2,5ay kesintisiz kanamam oldu.

Kürtaj olmaman iyi olmuş. Benimki 7haftalıktı düşük sonrası kalanlar için kürtaj dediler ama ben yaptırmayıp çıktım hastaneden psikolojim berbattı. Ebe tanıdığım da iyi ki yaptırmamışsın dedi ve kalanları sabah akşam çörek otunu bal ile ezip bir tatlı kaşığı yuttum. İki hafta sonra bişey kalmadı.
Benim septum derin ve genişti çok şükür kurtuldum ve şuan 2aylık bebeğim kucağımda. Hiç üzme kendini çok yaygın olan bir durummuş bu. Başta ben de sadece benim başıma geldi sanmıştım.
Dr u çok iyi araştırmalısın. Her ben yaparım diyene gitme. Düşükten 2,5 ay sonra doç. Mustafa Acet de ameliyat oldum. Ameliyattan 4 ay sonra 1aylık hamile olduğumu öğrendim. Zaten nasıl bir perde varsa 2,5ay kesintisiz kanamam oldu.
Bebegin buyumesine izin vermiyor zaten perde

Çörek otu ve bal karışımını deneyeceğim. Doktorunuzu da araştıracağım. Çok teşekkür ederim. Tabiki endişeliyim suanda çünkü süreci çok rahat atlatanlar oldugu gibi defalarca ameliyat olanlar da var. İnşallah herkes en kolay şekilde atlatır.

X