rahimdeki yara gebeliğe engelmidir

evet canım hemen anlaaşılıyo alttan muayenede de hemen anlaşılıyo.bende de alttan muayenede küçük bir yara olduğunu söylemişti.tabi verdiği ilacı kullanamadım şimde ne durumda bilmiyorum.sende belirtileri mi var?

evet ya banada alttan baktı hemen yara var dedi fitille antibiyotik yazdı benim ilaçlarda bitti ama adet olayım daha sonra giderim dedim sen neden ilaçları kullanmadın ama ilaçla geçmez diyolar hayırlısı inş geçerde yaktırmaya yada dondurmaya gerek kalmaz

bende de yara vardı.benımde bıldgm eger yara ılerı durumdaysa dusuk veya hamıle kalamamaya sebep olabılıo.nıe korkuosun doktora gıtmekten.rahat ol.ben gıttım.aslında ben tamamen kontrol amaclı gıttgmde yara oldgunu ogrendm.tesadufen yanı.hemen yaktrdm.cok basıt bı ıslem.5 dk suruo veya surmuo.sımdı hamıleyım.yanı bence gecıktırmeden gıt bı doktora.sende herhangı bır yan etkıye sebep olmasa bıle nıye aklında suphe kalsınkı acaba yaradan dolayımı hamıle kalamıyrm dıye..gecmıs olsn cnmşutarafagitti

yaktırdıktan kaç ay sonra hamile kaldın

elbette hamileliği engelliyor. rahim sağlıklı deil çünkü.. arkadaşımda yara vardı yaktırdı ve 1ay korundu sonraki ay hamile kaldı..

benim arkadaşımda da yara var dediler.bir çocuğu vardı .yaktırdı.bir iki ay korundu. 3 ay sonrada hamile kaldı....

Merhaba ;
ben 2,5 yıllık evliyim henüz çocuğum yok 6 aydır hamile kalmaya çalışıyorum ama olmadı, doktora muayene olmaya gittim yara var dedi antibiotik yazdı fitil verdi 1 hafta sonra gel yarayı yakalım dedi şuan regl olduğum için biter bitmez gideceğim, rahim ağzndaki yarayla ilgili okadar haber forum dolaştım ki nedir diye. inanın kafam çok karıştı bazıları yara yakılması zararlı bazıları hemen hamile kalıyorsun diyor.. şimdi doktora okaadr şüpheli gidiyorum ki hamile kalmama engel mi yaktırırsam kalabilir miyim ?ne yapacağım kafam çok karışık yardımcı olur musunuz ?

teşekkürler
deniz

ayyyy aman allahım benimkisi çok yeni olmalı çünkü akıntı kaşıntı falan filan yok bende bide geçen aydı sanırım yine yumurtlqama günümde bir kaç damla pembe renkli akıntı gelmişti sadece o başka zamanlarda olmuyor ya sadece yumurtlama günlerimde oluyor

o yumurtlama kanamasıdır o zaman, bazı kadınlarda yumurtlamada çok az kanama olur normal birşeydir, kötü kokulu akıntın, kasık ağrın falan yoksa düşük ihtimal servisit olman, ama gebelik düşünüyorsan normal bir jinekolojik muayeneden geçmelisin, smear testini yaptırmalısın, muayenede yara var mı yok mu söylerler. korkacak bişey yok,insanlar bebek uğruna kaç kez ameliyat oluyorlar, sen bu kadarcığını yapabilirsin heralde, Allah sağlıklı evlatlar versin sana da bizlere de inşallah.

Merhaba ;
ben 2,5 yıllık evliyim henüz çocuğum yok 6 aydır hamile kalmaya çalışıyorum ama olmadı, doktora muayene olmaya gittim yara var dedi antibiotik yazdı fitil verdi 1 hafta sonra gel yarayı yakalım dedi şuan regl olduğum için biter bitmez gideceğim, rahim ağzndaki yarayla ilgili okadar haber forum dolaştım ki nedir diye. inanın kafam çok karıştı bazıları yara yakılması zararlı bazıları hemen hamile kalıyorsun diyor.. şimdi doktora okaadr şüpheli gidiyorum ki hamile kalmama engel mi yaktırırsam kalabilir miyim ?ne yapacağım kafam çok karışık yardımcı olur musunuz ?

teşekkürler
deniz[/QUO

Aynı durum bende de var dun muayne oldum ve muayne olduğum 3. doktor ilk ikisi yaşın küçük ellemeyelim dedi 3. gittiğim doktor o yaranın orda olmasının ilerde daha buyuk problemlere yol açacağını ve o yuzden donduralım dedi smer testim temiz cıkmıştı, ancak son gittiğim doktor smer testi yetmez bu yara buyuk dedi , biopsi için içerden parça aldı hafta ya biopsi sonucum cıkacak ona göre yarayı hemen dondurucam ama çok korkuyorum

öncelikle herkeze merhabalar benim 2 doğumdan sonra 3.ye bebek istememize rağmen 2 yıldır hamile kalamıyıorum herşeyim çok düzenli ama rahimde yara olduğunu söylemişti doktorum ama engel olmadığınıda dile getirmişti bende anlamadım kimi engel diyor kimisi değil diyor ama bana kalırsa engel başka hiç bi sorunum yok yaranın haricinde dondurmayı düşünüyorum adetim bittikten sonra hayırlısı artık

bendede yara var doktor yakarız dedi. bir kerelik korunmadık ve ben hamile kaldım
yani hamileliğe engel değil yara.

Doktoruma gittim ve rahimimde yara teşhisi konuldu. Bebek için bana 2 ay vermelisin dedi.önce yaramızı tedavi etmeliyiz. bu durumda tedaviden sonra bebek olabilir anlıyorum ben. Tabiiii ben rahimde yarayı uzun seneler sonra beklediğim için o anahtar kelimeden sonra sadece ağlıyordum şu anda sakin kafayla doktorumun söylediklerine anlam vermeye çalışıyorum. Benim kaygılandığımı anlayınca üzülecek bişi yok dedi bana, yarayı donduracakmış. Bu arada 8 ay önce herşey temizdi benim tüm tahlillerim yapıldı. bu kadar kısa bir sürede neasıl bu duruma geldiğime inanamıyorum.enfeksiyonun ilerlemiş haliymiş.intimit kullanma demişti önceki doktorum. sonuçta kimyasal, gerek yok demişti.(kullanılmaması gerekenler arasında o da varmış)

X