Kontakt Lens Rainbow marka lensler hakkında görüşlerimizi paylaşalım mı?

TheSindy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
136
27
Rainbow Colors ELITE Line-Doğal Çerçeveli Renkli Kontaktlens
Kalınlık
0.06mm. (-3.00D)
Meteryal Hema
Oksijen Geçirgenliği 19.7 dk/t
Radyus
8.60
Çap
14.00
Dioptri
0.00D ile
10.00D ile +/-10.00D arası
+/-20.00D arası 0.25 derece aralıklarla
0.50 derece aralıklarla
Renkler
DarGreen
(KoyuYeşil) Emerald Green
(Zümrüt Yeşil) Grey
(Gri) Ocean
(Deniz Mavisi)
Sky Blue
(Gök Mavi) Dark Blue
(Koyu Mavi) Lilac
(Menekşe) Hazel

Giallo (Fıstık Yeşil)

Açıklama
%38 su ihtiva eden günlük kullanımlı kozmetik lens. Rainbow Elite Colors lenslerinin boyaması iristen daha dar, pupiladan daha geniştir. Dolayısı ile, irisin rengi dış kenarlardan gözükmekte ve doğal bir hare gibi durmaktadır.

Temizlik
Göz doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.
Lens Ömrü
Kullanım talimatlarına uyulduğunda kullanım süresi asgari 1, azami 1,5 sene olarak saptanmıştır. 1 sene sonra değiştirilmesi tavsiye edilir.
Özel İmalat
+/- 10 Dioptiriden sonra +/- 25.00d ye kadar özel imalat olup. %25 fiyat farkı uygulanır ve iade kabul edilmez.

Rainbow Colors FANTASY Line-Çerçeveli Kontaktlens

Kalınlık
-3.00 de 0.06
Meteryal Hema
Oksijen Geçirgenlik 13 dk/t
Radyus
8.60
Çap
14.30
Dioptri
0.00D ile
10.00D ile +/-10.00D arası
+/-20.00D arası 0.25 derece aralıklarla
0.50 derecearalıklarla
Renkler
Light Green(Açık Yeşil) Light Blue(Açık Mavi) Light Grey(Açık Gri)
Deep Green(Koyu Yeşil) Deep Blue(Koyu Mavi) Deep Grey(Koyu Gri)
Light Hazel Deep Hazel Yellow(Sarı)
Açıklama
%43 su ihtiva eden günlük kullanımlı kozmetik lens.Rainbow Fantasy Line lenslerinin özellikleri Rainbow Elite Line’ la tamamen farklı olup,3 renk olarak tasarlanmıştır. Fantasy Line kontaktlenslerinin dış kenarı siyah hareli, pupila kenarıda renkler arasında daha doğal bir geciş sağlamak için kahve rengidir. Dolayısı ile, irisin dış kenarında bir hare oluşturmakta ve gözü daha büyük ve güzel göstermektedir
Temizlik
Göz doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz..
Lens Ömrü
Kullanım talimatlarına uyulduğunda kullanım süresi asgari 1 azami 1,5 sene olarak saptanmıştır. 1 sene sonra değiştirilmesi tavsiye edilir.
Özel İmalat
+/-10 dioptriden sonrası özel imalata girer,%25 fiyat farkı vardır.

Bence bir lensin en önemli özelliği oksijen geçirgenliğinin olması. Göz nefes alamayınca göz tansiyonu, göz kuruluğu vs. yapıyor. Bu yüzden önce oksijen geçirgenliği, sonra doğallığı derim. Elite Line serisinin Fantasy Line serisine göre oksijen geçirgenliği daha yüksek. Bu yüzden yeni sipariş edeceğim lensler büyük ihtimalle Elite Line serisinin gri rengi olacak. Aslında bu lensleri yaklaşık 4 yıl önce kullanmıştım fakat uzun tırnaklarımla takmaya çalışırken yırtmıştım, haliyle çöpe gitti. O zaman da elite line gri kullanmıştım. Şu an tek hatırladığım lensi taktığımda sibirya kurdunun doğal gözlerine sahip olduğum fakat pupil boşluğu biraz dar olsa daha güzel olacağıydı. Bu lens hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum, neler düşünüyorsunuz?

Rainbow Fantasy Line Light Blue 'nun koyu kahverengi gözde duruşu
$DSC00335.JPG
Fotoğraf http://www.lensmakyaj.com/'dan

Bnde fantasty libe serisinden koyu gri hareli siparis ettim umarim guzeldir kizklar

Rainbow'un yeşilleri nasıl ki acaba :26: Doğal olduğunu duymuştum lens almayı düşünüyorum da doğallığı ve fiyatı hakkında fikir sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim :)

Shanna annemde koyu yesilini aldi rainbowun carsamba gunu gelior lenslerimiz seni hebardar ederm

Kızlar bende rainbowun dark gereni var geçen gün aldım ama rengi bana çok cart geldi. Gözlerim açık kahve, uzaktan siyah gibi gözüküyor çok koyu, yakından da tıpkı pastel boyalardaki koyu yeşil gibi çok çakma bi renk gibi duruyor. Ben bi kere denemek için taktım bi daha takamadım maalesef.. Tavsiye etmem kızlar :KK50::KK45:

Ben geçen sene Giallo rengini kullanmıştım yalnız rainbowun, o müthiş doğal bi renk. :KK9:Forumda kullanmış olan arkadaslar da vardı fotoğraflarına bakabilirsiniz. Yalnız rainbow biraz rahatsız bir lens.. Forumdaki Arkadaslardan rahat eden de var, 6-8 saat sonra batma yapıyor diyen de var.. Ben bikaç saat bile dayanamıyodum açıkçası.. Ama benim gözlerim çok hassastır, sizde de aynısı olacak diye bi kaide yok :KK34:

Kizlat lenslerim geldiii'rainbow fantasy serisi deep grey.mukemmel dogal duruyor ve cok rahat kesnlkikle tavsiye ederim.daha once b&l natural look gri kullaniordum.oda guzeldi ama bu cok daha guzel.cunku damarsizzzzz

@kiraz86 cnm foto ekleyebilirmisin merak ettim ben elit serisinden spice gialo ve gri kullandim ama fantasy merak ediorum ozellikle griyi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

acaba fantasy line grey nasıl olur..gözlerim koyu kahve..ve daha önce b&l grey kullandım..fikir verebilir misiniz?

rainbow kullanan yok mu kızlar ? elite line hazel mi fantasy line hazel mi alsam karar veremedim

Merhaba,koyu gri ve acik gri fantasy line nasil duruyor,kullanan varsa resim koyabilirmi?

yıllardır elite line gıallo kullanıyorum .. asla vazgeçemeyeceğim bir lens ve rengi.. çok yakından biraz asker yeşili gibi duruyor sanki ama çok da sorun olmuyor biraz daha sarılık olsun isterdim içerisinde aslında..yapısı muhteşem fakat pupil genişliği biraz fazla olduğundan alttan kendi göz renginiz çok az görünüyor. bu sorun yalnızca elite line serisinde var sanırım.. ben çok rahat ediyorum bu lensle.. sabah takıp akşam yatana kadar gözümde durabiliyor.. çok doğal kendi göz renginiz sanılabilcek bir lens.. uzaktan belli olmuyor tabi ama hafif bir buğuluk katabiliyor..

Merhabalar bende çok okumama rağmen tam olarak karar veripte içime sinen bi lens bulamamıştım ve sonunda rainbow giallo aldım ve paylaşmak istedim benim astigmat olduğu için biraz kalın ama elite line serisiyle aynı.şimdi bu lens gözünüzü olduğundan daha büyük göstermiyo bi kere göz rengi çapın be kadarsa o kadar renk veriyo dogallığı muhtesem.alttan gözbebeği Çıkma yapabiliyo ama lens oldugu zor anlaşılır Buda gün Işığında resmi ayrıca Gözlerim orta kahve

Kızlar rainbow fantasy light hazel ve deep hazelı kullanan resim koyabilecek olan var mı? Ben daha önce Giallo kullandım gözlerimi yemyeşil yaptı, ben ondan daha koyu belli olmayan göz rengimi çok az açacak çok doğal bir ela yapacak bir lens arıyorum. Gözlerim açık kahve bu arada

Rainbow un renkli toric lensi mi bu canım?astigmatlı yani öyle mi?bende düsünüyodum ama astigmatlı renkli lensi önermediler?sen memnun musun?:)
Tatlım şöyle diyim ilk taktığımda çok batar gibi oldu sonradan Yorumları okudum zamanla solüsyonda durdukça düzelir diye hakikaten daha iyi durumda ben de alalı 1 hafta oldu yalnız kalın işte toric olduğu için oda ben memnunum şimdilik ..biraz Pahalı ama benim gözüm çok düşük numara OLmasına rağmen aldım seninde çok düşükse almayabilirsin ben biraz üzüldüm sonradan evet rainbow toric :)

Tatlım şöyle diyim ilk taktığımda çok batar gibi oldu sonradan Yorumları okudum zamanla solüsyonda durdukça düzelir diye hakikaten daha iyi durumda ben de alalı 1 hafta oldu yalnız kalın işte toric olduğu için oda ben memnunum şimdilik ..biraz Pahalı ama benim gözüm çok düşük numara OLmasına rağmen aldım seninde çok düşükse almayabilirsin ben biraz üzüldüm sonradan evet rainbow toric :)
Canım ya cok tesekkür ederim cok yardımcı oldun.Ben seffaf kullanıyorum aynı seffafımın numarasıyla siparis etsem netten olur mu ki?Bir de benim seffafların dia si 14.50 rainbow renkli toriclerin diası 14.00 sorun yasar mıyım acaba?Senin gözlerinin değeri nedir?

X