Jinekoloji Randevu yok size sorayım acil lütfen ♥️

Silayimben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
5
0
19
Herkese iyi geceler. Kadın doğum randevusu bulamadığım için size sormak istiyorum tecrübelerinize dayanarak. Ben en son ekim ayında regl oldum, sonra 1 buçuk ay sonra kahverengi lekelenme oldu ama bu 4-5 gün sürdü. Sonra bitti. 15 gün sonra tekrar oldu ama bu defa simsiyah kan geldi 1 hafta boyunca. Sonra yine bitti. 15 gğn sonra yani bugün yine kahverengi lekelenmem oldu. Sizce önemli bir şey var mıdır? Randevu bulamıyorum hiçbir yerde bu yüzden yardımlarınız çok önemli.19 yaşındayım cinsel hayatım yok. 10 senedir regl oluyorum yani düzene bindi. Ama her yıl mutlaka bir sıkıntı çıkıyor. Geçen yıl bir mevsim regl olmamıştım.

Enfeksiyon, hormonal bir dengesizlik, ani kilo değişimleri, miyom, polip, kist vb gibi şeylerden ara kanamalar yaşanabilir. Geçen yıl bir mevsim adet olmadığınızda gitseniz iyi olurmuş aslında o kadar süre geçene kadar. Bence ihmal etmeyin. Bir şey varsa gecikmeden tedavi olmak daha iyidir. Hani senede birkaç kez 1 hafta ya da 10 gün falan gecikme hepimiz yaşayabiliriz. Ama bir mevsim olmama ve sık ara kanama yaşamanız bir takım sorunlar olabileceğini gösteriyor. Korkutmak için demiyorum, belki çok kolay tedavi edilebilir bir şeydir ama daha fazla geciktirmemenizi tavsiye ederim. Özel veya devlet artık çevre yerlere falan da bakın bence. Kadın doğumda randevular çabuk bitiyor gerçekten.

Herkese iyi geceler. Kadın doğum randevusu bulamadığım için size sormak istiyorum tecrübelerinize dayanarak. Ben en son ekim ayında regl oldum, sonra 1 buçuk ay sonra kahverengi lekelenme oldu ama bu 4-5 gün sürdü. Sonra bitti. 15 gün sonra tekrar oldu ama bu defa simsiyah kan geldi 1 hafta boyunca. Sonra yine bitti. 15 gğn sonra yani bugün yine kahverengi lekelenmem oldu. Sizce önemli bir şey var mıdır? Randevu bulamıyorum hiçbir yerde bu yüzden yardımlarınız çok önemli.19 yaşındayım cinsel hayatım yok. 10 senedir regl oluyorum yani düzene bindi. Ama her yıl mutlaka bir sıkıntı çıkıyor. Geçen yıl bir mevsim regl olmamıştım.
özel e git kuzum belki.bi sıkıntı olabilir

X