Reiki

Canımcığım,kitaplardan veya internetten okuyarak reiki ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsin.Ama uygulayabilmek için uyumlanman,yani el alman,kanala açılman gerek.İzmir'de çok kıymetli masterlar var,onlarla irtibata geçebilirsin.

bende ankara" da tavsiye edebileceğiniz fiyatı fahiş olmayan bir yer arıyorum arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkür ederim arkadaşlar
sevgili irem baysal senin siteni daha öncede ilgilenmiştim tekrar bakmak güzel oldu.. emeğinize sağlık.. sevgiler

Sevgili anifora,İzmir'de harika bir master var:Turgay Köyağasıoğlu.İnternette sitesi de var.Google'dan adını yazıp bulabilirsin.Sevgiler...

evet evet evet benim master ım da turgay hoca.....harika bir insan....mutlaka görüşmelisin diyorum

sevgilera.s.

Son düzenleme:
Bende reiki aldım. 1. seviyedeyım bılmıyorum faydalandım mı aslında reiki veren hocadan emın degılım. Guvenılır bırısı olup olmadıgına cok dıkkat edemıyorsun. Reiki masterım dıyor ama kım demıs nerden almıs. Ha bi suru sertifikası fılan var ama bılemıyorum ıste. Tabıkı enerjı akısına ınanıyorum o kısım dogrudur bence. Reiki aldıgım donemde ozellıkle kısının aura rengı konusuna cok ılgı sarmıstım. Benım rengım pembe ve turuncu karısımıdır hep. Gercekten emın oldugum bır hocadan 2. sevıyeye devam etmek ısterım sahsen.

Sevgili citlembik banada yardim etsen biraz pozitif enerji yollasan biraz diyorum ama sen bana bakma baya bi yolla,etrafimda sadece negativ olaylari yasiyorum ne geliyorsa üst üste geliyor bunaldim yeter artik ne olur biraz pozitiflik olsun artik:çok üzgünüm:yoksa kafayi yicem a.s.

canlarım tam 4 yıldır reiki ile ugrasıyorum. gerçek anlamda hem zihinsel, hem de bedensel dinginlige ulastım diyebilirim. reiki hocam sayesinde çok rahat bi hamilelik donemi ve dogum yasadım. herkese tavsiye ediyorum, pozitif bi yasam için kesinlikle reiki..

merhaba

gerçekten reiki/ şifacılık ile ilgili değişik bilgiler sitelerde yayınlanıyor ama bu işiçin birebir temas kurmak lazım sanırım yanılıyor muyum

ANTALYA da el veren kimse var mı sanırım çok var da ben tanımıyorum :)

Herkese merhaba, ben de senelerdir reiki ile ilgileniyorum, 3. aşama öğrencisiyim.
Reiki insanın hayatına girdikten sonra, pek çok şeyi değiştirip dönüştürebiliyorsunuz.
El verme olarak bahsedilen inisiyasyon için önerim;
Reiki öğretmenini sadece inisiyatör - el verici olarak görmemeniz, eğitim o kadarla bitmiyor.
1-2 saat de yeterli değil.
Reiki öğretmeni her zaman ulaşabileceğiniz, soru sormaktan çekineyeceğiniz biri olmalı.

Sevgiler,

Evet.Reiki için uyumlanma lazım enerjiye kanal olabilmek için.Ama bu imkanınız yoksa,bioenerjinizi yükselterek de hem kendinize,hem başkalarına şifa verebilirsiniz.Bioenerji ile reiki arasındaki fark,bioenerjide kendinizi bir pil gibi kullanırsınız.Yani sizin enerjinizden gider.Bunun için enerjinizi artıracak faaliyetler-meditasyon,zikir gibi-yapmalısınız.Reikide uyumlanma aldıktan sonra,evrendeki enerjiye kanal olursunuz.Evlerimizin çatılarına kurduğumuz güneş kollektörleri gibi.Kollektörler nasıl güneş enerjisini toplar,suyumuzu ısıtırsa,biz reikiciler de evrendeki enerjiye kanal olarak yansıtabiliriz.Bu çok güzel bir duygudur.Çünkü hem siz şifa bulursunuz,hem insanlara şifa verirsiniz.Başkasına enerji verirken kendi enerjinizi kaybetmez,tersine,o enerjiden siz de istifade edersiniz.Bu konuyu derinlemesine araştırın derim ben.Çünkü yapılan uygulamaları kendi öz kültürümüzün süzgecinden geçirmemiz şart.Eskiden Anadolu'da ocakçılar varmış.Bu da ona benzer birşey.Uyumlama almak kaydıyle 8 yaşındaki bir çocuk bile reiki yapabilir.Eğer uyumlama isterseniz,doğru eğitmeni bulmanız lazım.Çünkü bazı art niyetliler çok fahiş fiyatlar isteyebiliyor.Şimdilik bu kadar.Okuldan yeni geldim.Biraz dinlenmem lazım.Herkese kucak dolusu sevgiler...

Oky ben araştırıdm.Bir arkadaş buldum uyumlama yollıycak bana ama ne dedii?Bankaya 200 lira yatır ben sana uyumlama yollıycam dedi!Bende inanmadım tabi.200 lira enerjemi aldı yafuu:)):uhm:Hayrınıza uyumlama yollayında bizde istifade edelim.Yoksa bende acayip böyle bir güç var ve nasıl kullanacağımı bilmiyorum..

Ben yaklasik 6 yildir ilgileniyorum neredeyse reiki hakkinda herseyi biliyorum.
Ancak isvicrede yasadigim icin birinci asamayi cok ögrenmek istememe ragmen kendî dilimde master bulamadigim icin ögrenemedim ancak 2 kez reiki aldim muhtesem bir sey.
Esim su an Ankarada internetten ona bir master buldum yarin ilk asamayi ögrenecek pek ilgisi olmasada, umarim isimize yarar darisi benim basima:)

kızlar bende reiki öğrenmek istiyorum bi hocamız eğitim veriyormuş fakat ben kapalıyım bana iyi karar ver senin yaşam felsefene ters düşebilir dedi.sizce neden bunu söyledi ??

bende reiki 1 almak istiyordum ama reikinin dini yönden caiz omkadığını öğrendim bu konuyu tartışabilirmiyiz

Oky ben araştırıdm.Bir arkadaş buldum uyumlama yollıycak bana ama ne dedii?Bankaya 200 lira yatır ben sana uyumlama yollıycam dedi!Bende inanmadım tabi.200 lira enerjemi aldı yafuu:)):uhm:Hayrınıza uyumlama yollayında bizde istifade edelim.Yoksa bende acayip böyle bir güç var ve nasıl kullanacağımı bilmiyorum..

Sevgili elifee, benim bildiğim kadarıyla uyumlama öyle uzaktan olmuyor. Biz sadece 2 kişi aldığımız halde sabah 9 gibi başlayıp, öğleden sonra 5'e kadar filan sürmüştü, tabi sadece uyumlama değil, konunun anlatımı ve şifa verme de vardı. Kişi başı 100 vermiştik,...

X