RİSKLİ DETAYLI ULTRASON

feslifeslegen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2023
2
0
34
Merhaba arkadaşlar; 20+3 haftalık hamileyim. İki gün önce detaylı ultrasona girdim. Ultrasonda bebeğimin beyinciğinin 10 gün geriden geldiğini ve kalpte parlaklık olduğunu söylediler. 12 haftalıkken burun kemiğinin olmadığını söylemişlerdi. 1 hafta sonra gittiğimde burun kemiği varmış küçükmüş dediler. 2li tarama testimde hiç bi problem yoktu. Bu haftaya kadar her şey yolundaydı.
Şimdi araştırma hastanesine yönlendirdiler. Randevum 10 gün sonra ama asla aklımdan çıkaramıyorum, 10 gün beklemek çok zor olacak. Bana verilen kağıdı buraya ekleyeceğim. Bilgisi olan başına gelen bakabilir mi? Özellikle beyincik ile ilgili bi bilgi bulamadım. Lütfen içimi rahatlatacak şeyler söyleyin

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-11-01 at 13.58.35.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-01 at 13.58.35.jpeg
    77,5 KB · Görüntüleme: 294
İçimizi ferah tutun bo
Merhaba arkadaşlar; 20+3 haftalık hamileyim. İki gün önce detaylı ultrasona girdim. Ultrasonda bebeğimin beyinciğinin 10 gün geriden geldiğini ve kalpte parlaklık olduğunu söylediler. 12 haftalıkken burun kemiğinin olmadığını söylemişlerdi. 1 hafta sonra gittiğimde burun kemiği varmış küçükmüş dediler. 2li tarama testimde hiç bi problem yoktu. Bu haftaya kadar her şey yolundaydı.
Şimdi araştırma hastanesine yönlendirdiler. Randevum 10 gün sonra ama asla aklımdan çıkaramıyorum, 10 gün beklemek çok zor olacak. Bana verilen kağıdı buraya ekleyeceğim. Bilgisi olan başına gelen bakabilir mi? Özellikle beyincik ile ilgili bi bilgi bulamadım. Lütfen içimi rahatlatacak şeyler söyleyin
l bol
içi ferah tut bol bol dua et allahın izniyle hiçbir şey yoktur inşallahhhh çevremde bir sürü insana saçma sapan şeyler söyledir ve hepsi sapasağlam sağlıcakla kucaklarına aldılar bebeklerini gebeliğini kendine zehir etme stres minik bebeğe daha çok zararlı inan.. bende sürekli her şeye evham yapıyordum ama inan nasıl düşünürsen öyle olur. Her şey allahtan inşallah dedikleri şeyler yoktur yanılmıştırlar 🌸

İçimizi ferah tutun bo

l bol

içi ferah tut bol bol dua et allahın izniyle hiçbir şey yoktur inşallahhhh çevremde bir sürü insana saçma sapan şeyler söyledir ve hepsi sapasağlam sağlıcakla kucaklarına aldılar bebeklerini gebeliğini kendine zehir etme stres minik bebeğe daha çok zararlı inan.. bende sürekli her şeye evham yapıyordum ama inan nasıl düşünürsen öyle olur. Her şey allahtan inşallah dedikleri şeyler yoktur yanılmıştırlar 🌸
Evet stres yapmamak lazım ama elde değil işte. İnşallah güzel haberler alacağım teşekkür ederim

Merhaba Beyinciğinde gelişmeme olarakmı tanımladılar . Kaç haftalıksınız aynı durum bizde de var başka anomaliler ile birlikte

merhaba çok geçmiş olsun bende şuan 30 haflık gebeyim 21. hafta detaylı ultrosonda bizimde kalbinde anomali göründü sağ aortik ark dendi perinotolojiye yönlendirildik sizin gibi, farklı sendromlardan şüphenildi ve amniyosentez istendi bi kaç doktorla daha görüştük herkes amniyosentez yapılması yönündeydi çok fazla korktuk amiyosentez yaptırmak istemiyorduk ama iyiki yaptırmışız 2 ay boyunca sürekli ağladım stres üzüntü çok kötüydü ama sonuçlarımız çok şükür ki temiz çıktı inanaın sonuççlar çıkana kadar bir iğne alamadım bebeğime psikolojim bozuldu boşuna o kadar stres yapıp bebeğimi üzmüşüm amniyosentez isterler ise düşünmeden yaptırın ki gebeliğiniz rahat geçsin inşallah herşey temiz çıkar

merhaba çok geçmiş olsun bende şuan 30 haflık gebeyim 21. hafta detaylı ultrosonda bizimde kalbinde anomali göründü sağ aortik ark dendi perinotolojiye yönlendirildik sizin gibi, farklı sendromlardan şüphenildi ve amniyosentez istendi bi kaç doktorla daha görüştük herkes amniyosentez yapılması yönündeydi çok fazla korktuk amiyosentez yaptırmak istemiyorduk ama iyiki yaptırmışız 2 ay boyunca sürekli ağladım stres üzüntü çok kötüydü ama sonuçlarımız çok şükür ki temiz çıktı inanaın sonuççlar çıkana kadar bir iğne alamadım bebeğime psikolojim bozuldu boşuna o kadar stres yapıp bebeğimi üzmüşüm amniyosentez isterler ise düşünmeden yaptırın ki gebeliğiniz rahat geçsin inşallah herşey temiz çıkar
Merhaba . Amniyosentez sonucunuz ilk sonuçtan itibaren kaç günde geldi acaba.

Merhaba . Amniyosentez sonucunuz ilk sonuçtan itibaren kaç günde geldi acaba.
ilk sonuç 10 gün sonra geldi 3 aşamalıydı bizim test ilk olarak şüphelendikleri di-george sendromuna bakıldı 2.aşamada kromozom sayılarına bakıldı oda 2 haftada çıktı en son fish testine bakıldı o daha detaylıymış o da sonraki haftada çıktı 3 hafta da hepsi çıkmış oldu

ilk sonuç 10 gün sonra geldi 3 aşamalıydı bizim test ilk olarak şüphelendikleri di-george sendromuna bakıldı 2.aşamada kromozom sayılarına bakıldı oda 2 haftada çıktı en son fish testine bakıldı o daha detaylıymış o da sonraki haftada çıktı 3 hafta da hepsi çıkmış oldu
Teşekkür ederim . Bizimde ilk sonuç 10 gün sonra geldi diğerlerini bekliyoruz. down sendromu şüphesi vardı o kalktı. Diğer anomalilerinin genetik olup olmadığı çıkacak inşallah .

Sanırım Bursadasınız sizin takibiniz hangi hastanede yapılıyor.

Sanırım Bursadasınız sizin takibiniz hangi hastanede yapılıyor.
Kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı, evet bursadayım kadın doğum doktorum lotus plazada Neriman Çelik çok memnunum kendisinden, amniyosentez işlemini Uludağ üniversitesinde riskli gebelik bölüm başkanı olan bilge Çetinkaya demire yaptırdık kendisi Jimer hastanesinde

Merhaba canım, benim bebeğime de sağ aortik ark dendi. Hamileliğimin başından beri perinatologa gidiyordum kendi tercihimdi. 12. Hafta da genetik testlerimiz yapılmıştı temiz çıkmıştı. Dün doktorum kalbinde yapısal bir damar fazla gördü. Amniyosentez yaptırmalı mıydım. Gen testleri yeterli mi sizce. Çok endişeliyim. Ultrasonda herşeyi normal çıkmıştı bugüne kadar. 26. haftadayım.
Bebeğiniz nasıl sağlıklı mı herşeyi yolunda mı? Çok sık karşılaşan bi durum değilmiş sanırım endişeliyim.

Merhaba canım, benim bebeğime de sağ aortik ark dendi. Hamileliğimin başından beri perinatologa gidiyordum kendi tercihimdi. 12. Hafta da genetik testlerimiz yapılmıştı temiz çıkmıştı. Dün doktorum kalbinde yapısal bir damar fazla gördü. Amniyosentez yaptırmalı mıydım. Gen testleri yeterli mi sizce. Çok endişeliyim. Ultrasonda herşeyi normal çıkmıştı bugüne kadar. 26. haftadayım.
Bebeğiniz nasıl sağlıklı mı herşeyi yolunda mı? Çok sık karşılaşan bi durum değilmiş sanırım endişeliyim.
Merhaba benimde oglumun kalbinde var cift damar sizin bebeğiniz doğdumu acaba

birsürü şey söylenip sağlıklı yavrular doğuran çok anne var, Banada bir bacağı kısa dendi ama doğdu elhamdulillah öyle bişe yok.
Usg ölçümleri bazen yanlış olabiliyor. Mesela geriden geliyo görmüş olabilir ama bidahaki gitmeye tamamlamış olabiliriyor. İçini ferah tutun sağlıkl kucağınıza alırsınız yavrunuzu inşaAllah

Amniyosentezi doktorunuz öneriyorsa mutlaka yaptırın bence en azından içiniz rahatlar sağ aortik ark tek başına ise bir problem olmaz dedi doktorlar genetik bir hastalık yok ise ayna görevi görüyor kalp ona göre çalışıyor dediler ama yine de her ihtimale karşı çocuk kalp cerrahisi olan bir hastanede doğum yapacağım herşey yolunda şuan çok şükür hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah evet çok nadir karşılaşılan bir durummuş ve genetikmiş mutlaka ailede birinin damarı bu şekilde demişti doktorum bi rahatsızlık vermediği sürece genelde fark edilmiyormuş bile şimdi detaylı ultrosom yapıldığı için önceden farkedilebiliyormuş

Kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı, evet bursadayım kadın doğum doktorum lotus plazada Neriman Çelik çok memnunum kendisinden, amniyosentez işlemini Uludağ üniversitesinde riskli gebelik bölüm başkanı olan bilge Çetinkaya demire yaptırdık kendisi Jimer hastanesinde
Bizde ilk Bilge hocaya gitmiştik Üniversiteye . Sonra Bursa'da ne kadar hoca varsa dolaştık. Bizde tavsiye üzerine Yüksek ihtisasta yaptırdık. Kaan Pakay hocaylada devam edicez. sizin Doğumunuz oldumu yada ne kadarı kaldı. Umarım söylenenlerin aksine hepsi sağlıklı sıhatli gelir.

Son düzenleme:
Bizde ilk Bilge hocaya gitmiştik Üniversiteye . Sonra Bursa'da ne kadar hoca varsa dolaştık. Bizde tavsiye üzerine Yüksek ihtisasta yaptırdık. Kaan Pakay hocaylada devam edicez. sizin Doğumunuz oldumu yada ne kadarı kaldı. Umarım söylenenlerin aksine hepsi sağlıklı sıhatli gelir.
34 haftalığız şuan inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız sizin ne kadarlık

Merhaba benimde bebeğimde çift aortik ark tanısı mevcut. Amniyosentez önerildi. Şuan 24 haftalık oldum ve korkuyorum. Damar çözümü olan birşey denildi ama sendrom konusunda gözümü korkuttular. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Doğumu olan veya bu süreçte olan kişiler nasıl bir yol izledi bilgi verir tecrübe paylaşırsa çok sevinirim . Hamileliğim çok zor geçiyor. Panik atak yaşıyorum ve sürekli ağlıyorum. Amniyosentez yaptırsam sonuca göre ne yapacağımı bile bilmiyorum. Geniş panel Fetal DNA yaptırmıştım temizdi sonuçlarım ama bu sorun detaylı ultrasonda çıktı. Lütfen bilgi paylaşımına devam edelim.

Merhaba bana da amniyosentez önerildi. 24 haftalık oldum. Korkuyorum hem yaptırmaktan hemde sonuçtan. Di george olana bakılırsa sadece o ne kadar sürede çıkıyor acaba 3 hafta diyen yerler oldu 3 hafta çok uzun geldi bebekte büyüyor yani aklım karışık. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde hangi ilde yaptırdınız amniyosentezi ne zor bir süreçmiş keşke sağlıklı olsalar kucağımıza alıp çıksak hastaneden inşallah öyle olur doğumlarımız

X