Romatait Artrit-erişkin still hastalığı

emine0618

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
1
0
38
merhaba hanımlar, kızım 19 yaşında ocak ayında 1,5 ay tedavi gördü ve erişkin stll hastalığı tanısı aldı. Kesin olmamakla beraber. Kortizon metotreksat ve bir çok ilaç alıyor, crp ferritin alt ast yüksekliği, kırmızı deri döküntüleri ile şehir hastanesine başvurmuştuk. Ulrtson mr pet çekimi ayrıntılı kan değerleri karaciğer ve kemik iliği biyopsisi dahil detaylı araştırıldı. İlaç kullanmaya başlanıldı kortizon ile Ferrtin 1000 lerden Crp 50-80 lerden 10 lara diğerleri ise bu zamnda tamamen normale döndü şükür, ama ağrıları eklem tutumları halen şiddetli. Çene el ayak ağrısı boğaz ağrısı var Sizlerde , çevrenizde bu durumdan muzdarip olanlar var mı? Durumunuz nasıl? Şehir hastanesinde çok aşırı yoğunluk ve randevu ile olmasına rağmen 2 y yarısı hastanede geçtiğinden özel hastanede tedavi devam etme kararı aldık. İlk muayenemizi olduk, ana titre pozitif olmasına y dr. Amiloid diye testler yapıldı. Bugün yine muayenemiz var. Bakalım neler olacak. Rabbim tüm hastalara axil şifalar nasip etsin

Çok geçmiş olsun, 22 yaşında kızım şu anda Still şüphesi ile hastanede yatıyor. Kortizon başlandı. Ferritin düşmeye başladı. Diğer değerlerde daha yavaş düşüyor. Nedense trigliserid yükseliyor. Sizin trigliserid nasıldı. Değerleriniz ne kadar zamanda düzeldi. Rabbim şifa bekleyen tüm hastalara şifalar versin

merhaba hanımlar, kızım 19 yaşında ocak ayında 1,5 ay tedavi gördü ve erişkin stll hastalığı tanısı aldı. Kesin olmamakla beraber. Kortizon metotreksat ve bir çok ilaç alıyor, crp ferritin alt ast yüksekliği, kırmızı deri döküntüleri ile şehir hastanesine başvurmuştuk. Ulrtson mr pet çekimi ayrıntılı kan değerleri karaciğer ve kemik iliği biyopsisi dahil detaylı araştırıldı. İlaç kullanmaya başlanıldı kortizon ile Ferrtin 1000 lerden Crp 50-80 lerden 10 lara diğerleri ise bu zamnda tamamen normale döndü şükür, ama ağrıları eklem tutumları halen şiddetli. Çene el ayak ağrısı boğaz ağrısı var Sizlerde , çevrenizde bu durumdan muzdarip olanlar var mı? Durumunuz nasıl? Şehir hastanesinde çok aşırı yoğunluk ve randevu ile olmasına rağmen 2 y yarısı hastanede geçtiğinden özel hastanede tedavi devam etme kararı aldık. İlk muayenemizi olduk, ana titre pozitif olmasına y dr. Amiloid diye testler yapıldı. Bugün yine muayenemiz var. Bakalım neler olacak. Rabbim tüm hastalara axil şifalar nasip etsin
Merhaba, benimde geçen yıl ağustos ayında bu rahatsızlığım başladı tanılar sizinkiyle aynı. Vücudum da kızarıklık, kaşıntı, boğaz ağrısı, ateş,eklem ağrılarım olmuştu. İlk başladığın da tanı koyulamadı 2,5 ay kadar antibiyotik kullandım enfeksiyon bölümünde yatışım yapıldı. Crp çok yüksekti düşüş hiç bi şekilde olmadı. Aynı şekilde ferittinde çok yüksekti 3 ay sonra tanı konuldu. Yetişkin Stil hastalığı. Daha sonra Kayseri şehir hastanesin de romatoloji bölümünde yatışım yapıldı. Sağolsun doktorum çok ilgilendi ve baya ağrılarım geçmişti. Şuan kortizonlu ilaç ve iğneler kullanıyorum. Ağrılarım azalınca iğneyi bırakıp deneyelim dedik ve 3 hasta sonra tekrar ağrılarım ve vücudum da kızarıklıklarım başladı. Yani kesin bi ilaç bi tedavisi yok 😔

X