Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoid Artrit: Romatizma

güzelim haklısın benim eklemlerimde harek kısıtlı var bugün iyim dedim sağ dirseğim bükülüyken düzeltemiyorum kitleniyor sanki.Birde ben doktora ilk gittiğimde bana kanser tedavisinde uygulanan biriaç var şu an adını hatırlamıyorum onu vermişti ben haftada iki gün sabah akşam ikişer tane ben onu ilk içtiğimde hastanelik oldum doktoruma telefon açtım o ilacı bırakmamı salazopyrin kullanmamı s öyledi . amaaaan ne yapıyım artık bu ağrılarla yaşamaya alışıcam Allah başka dert vermesin.birde yaşlandım galiba.

güzelim haklısın benim eklemlerimde harek kısıtlı var bugün iyim dedim sağ dirseğim bükülüyken düzeltemiyorum kitleniyor sanki.Birde ben doktora ilk gittiğimde bana kanser tedavisinde uygulanan biriaç var şu an adını hatırlamıyorum onu vermişti ben haftada iki gün sabah akşam ikişer tane ben onu ilk içtiğimde hastanelik oldum doktoruma telefon açtım o ilacı bırakmamı salazopyrin kullanmamı s öyledi . amaaaan ne yapıyım artık bu ağrılarla yaşamaya alışıcam Allah başka dert vermesin.birde yaşlandım galiba.

ah canım ya yaşlılıkla alakası yokki biz gencizde noluyo bizim kullandığımız ilaçlarınçoğu kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar zaten bakma dr söylemiyo sana hangi ilacı vermişti bilmiyorum ben sadece deltakortil kullanıyorum şuan salazaprini bıraktım yan etki yaptı bi arkadaştada kemik erimesi yapmış volterende kullanmıyorum oda yan etki yaptı bitkisel ilaç deltakortil çörekotu bal karışımı birde karışık otlardan çay çaya bir hafta oldu başlayalı sen hiç bitkisel tedavi uygulamadınmı çok faydası oluyor bitanem

canım benim kullandığım ilaç emthexate 2,5 mg lık tı dr. bana açık açık korkma mamı söyledi.bitkisel bir tedavi de uygulamadım açıkçası .neyse gülüm senin de başını ağrıttım bu konuda .benim torunumum bu hafta sonu sünnet düğünü var çooook mutluyum ALLAH herkeszin evladının torunlarının güzel günlerini görmek nasip etsin. senin çocuk varmı ,henüz yok diye biliyorum Allahım gönlüne göre hayırlı evlat versin.

canım benim kullandığım ilaç emthexate 2,5 mg lık tı dr. bana açık açık korkma mamı söyledi.bitkisel bir tedavi de uygulamadım açıkçası .neyse gülüm senin de başını ağrıttım bu konuda .benim torunumum bu hafta sonu sünnet düğünü var çooook mutluyum ALLAH herkeszin evladının torunlarının güzel günlerini görmek nasip etsin. senin çocuk varmı ,henüz yok diye biliyorum Allahım gönlüne göre hayırlı evlat versin.

çocuk yok henüz canım benim hayırlısı tabiki rabbim isteyen herkese hayırlı evlat nasip etsin ne güzel rabbim torununun diğer mürüvetlerinide görmek nasip etsin inş. bitkisel ilaç dene bence tabiki sen bilirsin bak bir arkadaşımız iyileşen biriyle konuşmuş o toz zencefil ve bal karışımı yediğini söylemiş birde çavdar ekmeği bende yiyorum çavdar ekmeği ananas meyvesi ye elma ye elma sirkesi be bal karışımı içtim ben oda iyi geliyor dene bence

Ben Romatoid Artrit hastasıym
Bitkisel tedaviler başta olmak üzüre bir çok yöntem denedim.
Şu an taşlara merak sardım. Ametis yüzük ve mercan taşınından kolye takıyorum. Ametisin iyi geldiğine inanyorum bana huzur veriyor kendimi rahat hissediyorum.
Eskişehir Tıp Fakültesin de halen tedavi görmekteyim. Doktorlarımdan çok memnunum.

Ben Romatoid Artrit hastasıym
Bitkisel tedaviler başta olmak üzüre bir çok yöntem denedim.
Şu an taşlara merak sardım. Ametis yüzük ve mercan taşınından kolye takıyorum. Ametisin iyi geldiğine inanyorum bana huzur veriyor kendimi rahat hissediyorum.
Eskişehir Tıp Fakültesin de halen tedavi görmekteyim. Doktorlarımdan çok memnunum.

ah canım be dr. dan memnun olman ne güzel birde bizde memnun olabilsek paralı gitsende aynı parasız gitsende Rabbim hepimize şifa versin..

ah canım be dr. dan memnun olman ne güzel birde bizde memnun olabilsek paralı gitsende aynı parasız gitsende Rabbim hepimize şifa versin..

Canım peşin hükümle Dr gidersen olumsuz enerji yüklersin muayenehaneye girmeden önce 7 AYETEL KÜRSÜ okursan çok rahatlatır ve her işin kolaylaşır ALLAH şifalar versin

mrh arkadaşlar benım eşimde yenı bu hastalıga yakalandı iki ayagıda balon gıbı şişti iki aydır hastanelerde dolasıyoruz suanda degerlerı dustu bu defa akcıgerınde verem olmasından şüphelenıyorlar şimdide onun için hastanede yatıyor acaba bu hastalıktan dolayımı akcıgerınde sorun cıktı bırde nelere dıkkat etmelıyız kullandıgınız bıtkı kurlerı nelerdır şimdiden teşekkurler...

mrh arkadaşlar benım eşimde yenı bu hastalıga yakalandı iki ayagıda balon gıbı şişti iki aydır hastanelerde dolasıyoruz suanda degerlerı dustu bu defa akcıgerınde verem olmasından şüphelenıyorlar şimdide onun için hastanede yatıyor acaba bu hastalıktan dolayımı akcıgerınde sorun cıktı bırde nelere dıkkat etmelıyız kullandıgınız bıtkı kurlerı nelerdır şimdiden teşekkurler...

geçmiş olsun canım Allah acil şifalar versin bizlerinde ayakları tabanları şişmişti ve halada şişmekte eşin hangi ilacı kullandı eğer enbrel diye bir iğne kullandıysa o verem yapıyor ama dr söylüyor test felan yapılıp veremden korunmak için ilaçla birlikte başlanıyor iğneye eşinede yapıldımı? bitkisel ilaç kullanıyoruz tabiki herkes farklı farklı kullanıyor ben marankiden aldım son ayım çörekotu bal karışımı yiyorum zencefil bal karışımı yiyebilir ibrahim saraçoğlundan kür alabilir şimdilik bunlar geldi aklıma birde çavdar ekmeği yesin elma sirkesi ve balı karıştırpta içebilir tekrar geçmiş olsun sabır lazım..

sağol canım Allah razı olsun... eşim haydarpaşa numune hastanesınde yattı ıkı hafta onlar hergun iğne yapıyorlardı iltihap varmış onu kurutmak için vuruyoruz dedı ismini bılmıyorum oyle bırseyde demedıler bıze belkı ondandır..şimdi tekrar bır haftadır buyuzden de başka hastanede yatıyor lenf bezelerı buyumus dedı dr parça aldılar araştırcaklarmiş hakkımızda hayırlısı olur inşallah Allah cümlemize şifa versin.sizede geçmiş olsun...

necoocum nerdesin nasılsın ben nete bakamadım uzun süredir ama sende yazmamışsın ağrıların nasıl canım ya kendine dikkat et naptınız dr. geldinizmi gelecektiniz ?

tünaydın arkadaşlar bugün nasılsınız bayram nasıl geçiyor ağrısız geçiyodur inşallah.ağrılar nasıl hafifleme varmı inşallah ilaçların faydası oluyodur kendinize dikkat edin..

arkadşlar bana bi cevap verin lütfen..yaklaşık 3 yıldır diz ağrısı çekiyordum..en son gittiğim doktor romatoid artrit yani iltihaplı romatizma teşhisi koydu..sedimantasyon değerim 27 çıktı.. üst sınır 20 iken..bir de rf ye bakmış kanda yzde yirmiden küçük yazıyo o normal gibi ama teşhisi öyle koydu işte..ve iğne ve ilaç veri.ilacı midemi mahvetti içemedim.iğnesi de mideye zarar veriyomuş vurunmak istemedim başlamadım..acaba yanlış teşhis olabilir mi..benim sıkıntılarım son 3- 4 aydır çarpıntı halsizlik baş dönmesi el ve ayaklarda soğuma tansiyon yükselmesi bazen çok düşmsi..bacaklarda iğnelenme ayak parmaklarında uyuşma..bu şikayetleri yaşayan var mı bundan mı oluyo bu?

arkadşlar bana bi cevap verin lütfen..yaklaşık 3 yıldır diz ağrısı çekiyordum..en son gittiğim doktor romatoid artrit yani iltihaplı romatizma teşhisi koydu..sedimantasyon değerim 27 çıktı.. üst sınır 20 iken..bir de rf ye bakmış kanda yzde yirmiden küçük yazıyo o normal gibi ama teşhisi öyle koydu işte..ve iğne ve ilaç veri.ilacı midemi mahvetti içemedim.iğnesi de mideye zarar veriyomuş vurunmak istemedim başlamadım..acaba yanlış teşhis olabilir mi..benim sıkıntılarım son 3- 4 aydır çarpıntı halsizlik baş dönmesi el ve ayaklarda soğuma tansiyon yükselmesi bazen çok düşmsi..bacaklarda iğnelenme ayak parmaklarında uyuşma..bu şikayetleri yaşayan var mı bundan mı oluyo bu?
Doktorun koyduğu teşhis büyük bir olasılıkla doğrudur cnm bendede dizime bıçak saplanıyormuş gibi ağrı, koltuğa oturken bile batma oluyordu , ayak parmaklarımda buz gibi ve iğnelenme vardı sonra iilerledi ve ellerde şişlik ve sabah tutukluğu başladı sonra teşhis kondu normal kan testinde çıkmadı cpp testi yaptılar onda çıktı .şuan ilaç kullanıyorum mide hapıyla içmen lazım yoksa miden mahvolur doktorunla konuş bence muhakkak mide hapı verir ilaçlarımız çok ağır yan etkisi dokunacak malesef.tedavini sakın kesme.

X