Rota Virüs Aşısı Yan Etkileri?

demolidem

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2022
48
18
32
Herkese merhaba..
Kızım 3 aylık. 4 gün önce rota virüs aşısını yaptırdım. Gerçekten çevremde bu hastalıktan hastanede yatan o kadar çok çocuk oldu ki, doktorumunda tavsiyesiyle yaptırdım.
Ama yan etkılerını çok sert bir biçimde hissediyoruz. Kızımın kakası bir anda tanecikli olmaya başladı. Bunun sebebi probiyotik eksikliğiymiş. (Ben aşıdan sanmıştım) herneyse probiyotik damlaya başladım.
Bu tuhaf kakadan sonra akşam kızımın ateşi 37-37,5 arası gidip geldi. Çok panik olduğum için hemen hastaneye gittim kaka tahlili yaptırdım. Herhangi bir sorun cıkmadı.
Kakası felaket kötü kokuyor, gazıda öyle. Günde 6-7 kere kaka yapıyor. hatta mama yiyor hemen kaka yapıyor hayret ediyorum.bu arada sütüm yok, bebelac gold ile besliyorum.

Rota aşısı yaptırıp yan etkilerini bebeğinde yaşayanlar var mı? Korkunç şeyler okudum internette. Keşke okumasaydım. Aşı öldürdü diyen bile var.. ama bu aşıyı olmayıp hastalık kapan yakınım 17 gün hastanede yattı.
Bilmiyorum, ilk annelik deneyimim çok endişeliyim çok.. affınıza sıgınarak kaka fotoğrafını da ekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba..
Kızım 3 aylık. 4 gün önce rota virüs aşısını yaptırdım. Gerçekten çevremde bu hastalıktan hastanede yatan o kadar çok çocuk oldu ki, doktorumunda tavsiyesiyle yaptırdım.
Ama yan etkılerını çok sert bir biçimde hissediyoruz. Kızımın kakası bir anda tanecikli olmaya başladı. Bunun sebebi probiyotik eksikliğiymiş. (Ben aşıdan sanmıştım) herneyse probiyotik damlaya başladım.
Bu tuhaf kakadan sonra akşam kızımın ateşi 37-37,5 arası gidip geldi. Çok panik olduğum için hemen hastaneye gittim kaka tahlili yaptırdım. Herhangi bir sorun cıkmadı.
Kakası felaket kötü kokuyor, gazıda öyle. Günde 6-7 kere kaka yapıyor. hatta mama yiyor hemen kaka yapıyor hayret ediyorum.bu arada sütüm yok, bebelac gold ile besliyorum.

Rota aşısı yaptırıp yan etkilerini bebeğinde yaşayanlar var mı? Korkunç şeyler okudum internette. Keşke okumasaydım. Aşı öldürdü diyen bile var.. ama bu aşıyı olmayıp hastalık kapan yakınım 17 gün hastanede yattı.
Bilmiyorum, ilk annelik deneyimim çok endişeliyim çok.. affınıza sıgınarak kaka fotoğrafını da ekliyorum.
Bizimde ishal gibi çok kaka yaptı doktor normal olduğunu söyledi rota aşısıyla ishal mikrobu veriliyormuş zaten. Onun dışında bir etki yapmadı. Ateş için 38° sonrası için calpol verebilirsin demişti. Tanecikli kaka bizimde ilk zamanlar yapardı biogaia başladıktan bir hafta sonra falan düzelmişti. 15.gün başlanıyor normalde size vermemişler miydi

Herkese merhaba..

Benim bebegimde 5 aylik iki dozuda yaptırdım sağlık ocağında yaptırdım hemşireler bana hiçbir yan etkisinin olmadığını sadece ishal olabilir dediler oldu da başka bisey yaşamadım ve bence bebeginizin kakasinda sorun yok aşıdan kaynaklı çok yapıyor olabilir

Rota aşısı alerjik bebeklerin alerjisini tetikliyor. Bizde ilk dozu yaptırdıktan sonra yan etkilerini fazlasıyla yaşadık. Kusmaları, huysuzluğu kolik dönemimize geri döndük. Sonra kakasında kan oluyordu doktora gittik alerji doktoruna yönlendirdi ve bebeğimin süt ürünlerine alerjisi olduğu ortaya çıktı.
Bizimde kakamız böyle beyaz pütürlü oluyordu onlar da meğer sindirmediği süt ürünleriymiş yavrumun 🤦‍♀️ diyet yapınca normale döndü
Bu arada ikinci dozu yaptırmadık

Catlak-kurabiye Catlak-kurabiye ‘nun dedigi gibi; Rota asisi oglumun alerjisini tektikledi ve asidan 1 gun sonra bezlerinde kan gormeye basladim. Emzirdigim icin doktor gozetiminde ek gidaya kadar diyet uyguladim ve nihayetinde doktorun yonlendirmesiyle oglumda diyet actik.

Nacizane tavsiyem bezlerini bu surecte iyice inceleyin. Gordugum ilk kan toplu igne ucu kadardi.

Doktor 2. Dozu yaptirtmadi. Diger asilarin hicbirinde cok sukur sorun yasamadik. Gunu gunune asilarini oldu.

Yavrunuzu saglikla buyutun. 🌸

Ben de bebeğime 2 doz rotarix yaptırdım ateş yapmadı hemşire isal olabilir normal demişti. Aşılar virüs içeriyor çocuğun vücudu virüsü algılayıp antikor geliştirdiği için ateş yükseliyor. Tehlikeli değil yani vücut bağışıklık kazanmaya çalışıyor. İsalin sebebide aşıda rota virüs bulunduğu için aynı mantık

Rota aşısı alerjik bebeklerin alerjisini tetikliyor. Bizde ilk dozu yaptırdıktan sonra yan etkilerini fazlasıyla yaşadık. Kusmaları, huysuzluğu kolik dönemimize geri döndük. Sonra kakasında kan oluyordu doktora gittik alerji doktoruna yönlendirdi ve bebeğimin süt ürünlerine alerjisi olduğu ortaya çıktı.
Bizimde kakamız böyle beyaz pütürlü oluyordu onlar da meğer sindirmediği süt ürünleriymiş yavrumun 🤦‍♀️ diyet yapınca normale döndü
Bu arada ikinci

benimde kızımda aynı şeyler oldu Ancak doktor ilk dozu yaptirmissiniz 2.yi de yaptırın dedi çok kararsız kaldik

M mevsiminciciannesi bununla ilgili detaylı video vardı YouTube da. Kakasında kan olunca önerilmiyordu galiba yanlış hatırlamıyorsam yine de bir kaç doktordan fikir alın. Biz hem kendi doktoruna hem alerji doktoruna falan sormuştuk

X