Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

küllümango küllümango banada bi yardım:KK43:(((diğer arkadaşlarda olabilir lütfen bi akıl verin ben aslında daha önce yazdım ama cvp olmadı tekrar anlatayım saçımı dört ay önce kızıldan kahverengiye çevirdim ve dört aydır da hiç boyamadım. şu an baya bi aktı kahverengi arada kızıl yansımalar var tabi.bugün bi kutu küllü koyu kumralla bi kutu koyu kumral boya aldım haftasonu boyıcam tutarmı?daha beklemem gerekirmi acaba?

ne renk ıstıyorsun ki? eğer saçındaki kızıllık gıtsın ıstıyorsan ikisinie küllü alman gerekli. ama ilk seferde tutmaz buyuk ıhtımal. ama devamli kullandıgında ıstemedigin kızıllık azalabılır

selam arkadaşlar .. ne kadar ılgılendırır bılemıyorum ama.. benım saclarım dogallıgında kullu kumraldı. we aralarında ınce ınce sarılar wardı . ama bende esmer sewdası tuttu. gıttım kolestonun kahwesını kulladım. ınanılmaz derecede koyu oldu.. yansımasıda yoktu bakan mawı sıyah dıyordu.. saclarımın kalıtesı oldukca ıyıydı ama kendı hatalarımla kalıtesını dusurdum.. sımdı dewam etmek zorunda kalıyorum bu boyama ıslemıne cunku dıp saclarım geldıgınde aralarındada acıklık farkı war... boyamak zorunda bırakıyor benı.. net uzerınden arastırdım. bı urun war bıtkısel ıcerıklı we amonyak yok ıcerıgınde . sactan boya sılıcı ozellıgı war yaklasık 1-2ton acıyormus rengını. goldwell system dıe bısı.. bılgınıze.. net uzerınden bana baya tuzlu geldı.. sızde arastırın ..

ay küllü mango çok saol benimle ilgilendiğin için ben aslıkda küllü koyu kumral istiyorum ama yeşerirse saçlarım die korktum o yüzden birini koyu kumral aldım saçlarım baya uzun benm ve ben kızıllıklardan çok kahverenginin rengini kırabilmek istiyorum.çok fazla kızıllığım yok zaten sadece yansıyo bazen.ikisini karıştırsam kötü mü olur deiştiriyimmi diğerinide küllüyle ?bu arada cvpladığın için gerçekten çok saol o kadar soruyla uğraşmak zor valla bravo sana:)ha bide hemen büyük bi deişim beklemiyorum zaten sürekli kullancam bu boyayı zamanla açılsın yeter:))

saol paylaşımın için epk0911 küllümangonun cevabına göre bakarım artık o siliciye bende ama umarım gerek kalmaz:))ve keşke sende boyamasaydın saçlarını ne güzel küllüymüş cnm ya:KK43:yine burdan okumuştum beyaz sabun akıtıyomuş die uygula bence sende ömrün boyunca siyah kullanmak zorunda diilsin.umarım herkesin saçı istediği gibi olur valla ne zor bişiy istemediğin bi renkle dolaşmak

Son düzenleme:
ay küllü mango çok saol benimle ilgilendiğin için ben aslıkda küllü koyu kumral istiyorum ama yeşerirse saçlarım die korktum o yüzden birini koyu kumral aldım saçlarım baya uzun benm ve ben kızıllıklardan çok kahverenginin rengini kırabilmek istiyorum.çok fazla kızıllığım yok zaten sadece yansıyo bazen.ikisini karıştırsam kötü mü olur deiştiriyimmi diğerinide küllüyle ?bu arada cvpladığın için gerçekten çok saol o kadar soruyla uğraşmak zor valla bravo sana:)ha bide hemen büyük bi deişim beklemiyorum zaten sürekli kullancam bu boyayı zamanla açılsın yeter:))

canım saçında yeşillik olmaz . daha onceden saçında rofle işlemi falan olmadıysa korkma. eğer saçın dırençliyse ve saglıgı yerındeyse aldıgın boyaların peroksitini yuzde 9 larla değiştir derim. maksadın bıraz kahverengiligin kırılıp kumrala donmesi çünkü. ama yuzde 6 lık peroksitle pek mumkun olmaz bu dedigin. senin saçındaki renk pıgmentlerini eksiltmen gerekli kahverengiden kumrala dönmesi için. ama koyu kumral ve koyu kullu kumral boyaların içinde bıle fazlasıyla renk pıgmentleri var. anlatabıldım mı acaba bılmıyorum canım.

canım benm çok saol anladım:))ama aldığım yerde yüzde9 luk yoktu maalesef artık elimdekilerle boyıyım bu sefer bi dahakine başka yerden alırım.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canm çok:)))bi de kızıldan önce röfle vardı saçımda senin yazılarının hemen hemen hepsini okuduğum için korktum yeşilimsilik olur mu die ondan birini koyu kumral almıştım canım ikisini karıştırırım dierek.son bişiy sorsam fazla olmuş olmam umarım ben hep loreal kullanıyorum onda varmı yüzde 9 luk peroksiti olan?

sesa şimdi farkettim saç hikayelerimiz hemen hemen aynı.açıcıyı kullandığında sonucunu yazabilirmisin buraya.aslında açmamaya kararlıydım ama iyiyse bende kullanıyım.umarım iyi gelir yıpranmaz saçların.

canım tabiki yazarım. ama henüz denemedim. bir hafta önce bende diger arkadaşlar gibi kızıllıgı ve koyu kahveligi alsın diye küllü kumrala boyamıştım daha feci oldu.bi kaç gün dinlensin istedim bir kaç gün içinde yapıcam.mutlaka haberdar ederim.valla eminönünden çok ucuza buldum.hatta kuaföre danıştım açıcaksan tek terchin bu olsun süper bişey dedi inşallah yıpratmaz canım.:Saruboceq:

kiya kızlar loreal excellence 7.1saçımı mahvetti kullumangocum boyadm saçımı bugun ama gozlerime inanmdm dipler kumrali anımsatan hafif turuncumsu bsy 5 cm sonrası siyah ya siyah benneyaptımki neden boyle oldu acaba boya mi bozuktu kas yapym derken goz cikarmak buna denir

kiya kızlar loreal excellence 7.1saçımı mahvetti kullumangocum boyadm saçımı bugun ama gozlerime inanmdm dipler kumrali anımsatan hafif turuncumsu bsy 5 cm sonrası siyah ya siyah benneyaptımki neden boyle oldu acaba boya mi bozuktu kas yapym derken goz cikarmak buna denir

canım bak ben sana ne yazmışım?
istedigin renk çok açık hadı onu bırak oldukça sarımsı bır renk. ama senin sacında tahmın edıyorum ki kesinlikle sarımsılık yok hatta turuncumsu bır saç değil mi? ancak yavaş yavaş açacaksın boyayla. iyice açıldıktan sonrada bırkaç kere 7.1 ile boyayacaksın anca o sekilde buna yakın bı renk ortaya çıkar kı yıne bu kadar kullu ve sarımsı olmaz. ya sabır edeceksin uzun sure yada vazgeçeceksin.çünkü bu aşamalarda saçın ıstemeyecegın renkler alabıır. koyu bugdaysın bırde . tenine yakışmayan renklerle uzun sure geçirmek hoşuna gitmeyebılır.
piyasadaki en çok açan boya kolestonun 12 ve 12.1 renkleri bunlarla saçını boyayabılırsın açılması için. ama açıldıgında tabı kı en fazla bır ıkı ton açılır ve hoş bı renk çıkar mı bılmem. boyle boyle açacaksın sacını.
yanı once yavaş yavaş açman gerekli demişim değil mi:) ama uzulme bıraz yıkdıktan sonra o sıyah olan yerleri açılmaya başlar. ama sıyah olmasıda çok ılgınç

canım benm çok saol anladım:))ama aldığım yerde yüzde9 luk yoktu maalesef artık elimdekilerle boyıyım bu sefer bi dahakine başka yerden alırım.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canm çok:)))bi de kızıldan önce röfle vardı saçımda senin yazılarının hemen hemen hepsini okuduğum için korktum yeşilimsilik olur mu die ondan birini koyu kumral almıştım canım ikisini karıştırırım dierek.son bişiy sorsam fazla olmuş olmam umarım ben hep loreal kullanıyorum onda varmı yüzde 9 luk peroksiti olan?

canım lorealın küçük peroksitleri yok ne yazık ki. yanı sarı boyalarında var tabı yuzde 9 luk .ama sırf peroksiti içinde kalkıp bır kutu boya daha almazsın. kozmetıkçilerde küçük şişelerde satılıyor yuzde 9 luk yuzde 6 lık peroksitler

slm kızlar.küllümango cum yine boyadım saçlarımı 30 dk sonra yıkıcam.2. küllü koyu kumral boyayışım bu.dipler daha açıktı ilk boyamamda. bakalım bu sefer ne olacak.kızıllıklar dahada azalır inşallah.15 gün olmuştu boyayalı.ve bugüne kadarda hep beyaz sabun,şampuan ve saç kremi kullandım.kurutmadı saçımı,sadece aksın diye iyice.doğrumu yaptım bilmiyorum.saçlarımı yıkayınca yazarım rengini..

küllümangocum uçlarda kızıllıklarım azalms ama sacim nerdeyse 5.0 gibi oldu bi tek dediğim 5 cmlik dip bolumu açildi ama o da tam tutmadi sanırım saçımın koyu olmasından tabii ki uçlarımdan cok daha açık oldu 1-2 ay sonra 2.ye boyadıgımda bu kadar renk farkı olmaz degil mi bari onu duyuym da rahatlym sırnaşık şey sakın yanlıs anlama canım ben sana bak boyle oldu demk istmdm boyanın bozuk oldugunu dusundum acıkcası alırkende evirip cevirdm heryerine baktm son kullanma tarihi yoktu heralde saclarımı son zamanlarda her boya zmanım geldiginde farklı farklı boyalara boyamamdan kaynaklandı

ha bide kuafore sordm defalarca 7.1 boyasam zamanla renk tutmaz mi dedim imkani yok oryal gerek senin sacına dedi sinir etti beni ya :eek:klava:

evettttt.saçlarımı yıkadım.tek kelimeyle süperrrrrrrrrr.(bence tabi)
kahve rengini saçımda gördüm sonunda.ilk boyamamla arasında dünya kadar fark var.ilki daha kırmızımsıydı.şimdi bayaa azaldı.dipler sarıya doğru dönüyodu yıkadıkça.şimdi daha homojen oldu.tabi biraz fark var halaa.ama bunuda gördüm ya zamanla kesin azalacak o fark.yarın gitcem bakalım kuaföre föne.bu sefer ne diyecek :KK70: çikolata kahve gibi oldu yaa çok hoşşş :KK70::KK70:

canım son kullanma tarıhı için lorealı arayıp kutunun uzerındeki bazı numaraları soyluyormuşşun onlarda sana uretım tarıhını soyluyorlarmış. ama bozuk değildir.
ayrıca kuaforun kısmen dogru demiş. 10 kerede boyasan 7.1 olmaz. ama oreallede açılması sart değil. kuaforler o kadar sevıyor ki orealı anlatamam. bı rtonluk açılma için bıle bırının saçını orealle açtıklarını bılırım.
canım sen bı ay kadar sonra saçının boy ve uçlarını yanı dıplerine gelmicek sekilde koleston 12.1 rengiyle guzelce boya ama dıkkat et dıplere gelmesin. bu uçlarındaki rengin kırılmasını saglar. sonrada sadece dıplerini boyarsın ve 20 dk kadar beklettikten sonra uçlara yayarsın boyayı. bu sekilde azda olsa uçları açılır . daha oncede dedigim gibi sen aslında sacını ıstedıgın kadar acılana kadar koleston 12.1 ile boyasan daha ıyı olurdu. hem ayda 1 yapacagın için bu işlemi saçın oreal kadar çok yıpranmaz hemde bu 1 aylık zamanlarda saçına bolca bakım yaparsın.

evettttt.saçlarımı yıkadım.tek kelimeyle süperrrrrrrrrr.(bence tabi)
kahve rengini saçımda gördüm sonunda.ilk boyamamla arasında dünya kadar fark var.ilki daha kırmızımsıydı.şimdi bayaa azaldı.dipler sarıya doğru dönüyodu yıkadıkça.şimdi daha homojen oldu.tabi biraz fark var halaa.ama bunuda gördüm ya zamanla kesin azalacak o fark.yarın gitcem bakalım kuaföre föne.bu sefer ne diyecek :KK70: çikolata kahve gibi oldu yaa çok hoşşş :KK70::KK70:

canım boyadan sonra en az 3 gun saçına fön çektirmemen ve yıkamaman gerekli. saçın açılan pulları bu 4 gun içinde kapanır ve boyadan sonraki ilk 4 gunde yapılan işlemler sayesinde saçtakı boyanın yaklaşık yuzde 50 si akar gider.
o yuzden bence sen yarın föne gitme. 3 4 gun bekle yıkamadan. sonra gıt. tabı yıne sen bılırsın canım

canım boyadan sonra en az 3 gun saçına fön çektirmemen ve yıkamaman gerekli. saçın açılan pulları bu 4 gun içinde kapanır ve boyadan sonraki ilk 4 gunde yapılan işlemler sayesinde saçtakı boyanın yaklaşık yuzde 50 si akar gider.
o yuzden bence sen yarın föne gitme. 3 4 gun bekle yıkamadan. sonra gıt. tabı yıne sen bılırsın canım

ayyy öylemii.ozaman salı filan giderim föne.öğrendiğim iyi oldu.çok sağol. canım saçımın durumu hakkında ne diyorsun. gelişme nasıl.bundan sonra ne yapayım. 6.1 e devammı yoksa 7.1 e mi başlayayım.ama bu sefer 15 günde boyamayı düşünmüyorrum 1 ay geçsin diyorum. ne dersin.
bide 15 gün önce palette yoğun açıcı ve 6.1 loreal boyamışitım. şimdi 6.1 loreal boyadım tekrar. bide şu sabun işine devam edeyimmi. çok soru sordum yaaa :KK43: kusura bakma
sana güveniyorum bi tek o yüzden.

ayyy öylemii.ozaman salı filan giderim föne.öğrendiğim iyi oldu.çok sağol. canım saçımın durumu hakkında ne diyorsun. gelişme nasıl.bundan sonra ne yapayım. 6.1 e devammı yoksa 7.1 e mi başlayayım.ama bu sefer 15 günde boyamayı düşünmüyorrum 1 ay geçsin diyorum. ne dersin.
bide 15 gün önce palette yoğun açıcı ve 6.1 loreal boyamışitım. şimdi 6.1 loreal boyadım tekrar. bide şu sabun işine devam edeyimmi. çok soru sordum yaaa :KK43: kusura bakma
sana güveniyorum bi tek o yüzden.

saol canım:) dedigim gibi aslında 4 gun ne yıka ne sampuanla ne kurut makıneyle hiçbirsey yapmaman gerek. senin daha onceki saçların ne renkti canım hatırlamıyorum. eşin boyuyordu değil mi bı onu hatırlıyorum bırde işe gidemem rezil haldeyım dıyordun. dogru mu hatırlıyorum acaba? önceki halını hatırlayamıyorum tam o yuzden gelişmeye bırsey dıyemem ama yınede sen begendıysen ne mutlu. bırde ne istiyordun tam olarak canım ona göre yardımcı olayım daha sonraki boyamaların için. kusra bakma canım hatırlayamadıgım için.az yardımcı ol lutfen:)

saol canım:) dedigim gibi aslında 4 gun ne yıka ne sampuanla ne kurut makıneyle hiçbirsey yapmaman gerek. senin daha onceki saçların ne renkti canım hatırlamıyorum. eşin boyuyordu değil mi bı onu hatırlıyorum bırde işe gidemem rezil haldeyım dıyordun. dogru mu hatırlıyorum acaba? önceki halını hatırlayamıyorum tam o yuzden gelişmeye bırsey dıyemem ama yınede sen begendıysen ne mutlu. bırde ne istiyordun tam olarak canım ona göre yardımcı olayım daha sonraki boyamaların için. kusra bakma canım hatırlayamadıgım için.az yardımcı ol lutfen:)

evet eşim boyadı yine :KK70: saçlarım uzun süredir siyah boyaydı.en son 3 kez kızıla boyamıştım. daha sonra (senin tavsiyenle sağol) palette yoğun açıcı ve 6.1 e boyadım.şimdi yine aynı renge boyadım. ben 7.1 istiyorum. ama sen 7.1 açık kalır 6.1 e boya dedin.(bende tamam dedim :KK70:)bide saçlarım kürek kemiklerime kadardı kestirdim 1 ay önce omuzumun altında şimdi.1 karışa yakın saç gitti yani.o koyu simsiyah yerler bayaa gitmiş oldu.
şuan beğendim saçımın rengini ama biraz daha açık olsa hani daha çok beğenicem.kumral olsun istiyorum tam anlamıyla.
bir durum daha var. saçımı kesen kız berbat kesmişti. bugün kuaföre düzelttirmeye gittim.biraz düzeltti ama tam olmadı. biraz uzasın 1 ay sonra yine kescem dedi.yani uçlarda hala kızıllık var onlarda biraz kesilecek zaten mecburen.onları pek sorun yapmıyorumda 2-3 cm anca kesilir gerisi kalır yine.

evet eşim boyadı yine :KK70: saçlarım uzun süredir siyah boyaydı.en son 3 kez kızıla boyamıştım. daha sonra (senin tavsiyenle sağol) palette yoğun açıcı ve 6.1 e boyadım.şimdi yine aynı renge boyadım. ben 7.1 istiyorum. ama sen 7.1 açık kalır 6.1 e boya dedin.(bende tamam dedim :KK70:)bide saçlarım kürek kemiklerime kadardı kestirdim 1 ay önce omuzumun altında şimdi.1 karışa yakın saç gitti yani.o koyu simsiyah yerler bayaa gitmiş oldu.
şuan beğendim saçımın rengini ama biraz daha açık olsa hani daha çok beğenicem.kumral olsun istiyorum tam anlamıyla.
bir durum daha var. saçımı kesen kız berbat kesmişti. bugün kuaföre düzelttirmeye gittim.biraz düzeltti ama tam olmadı. biraz uzasın 1 ay sonra yine kescem dedi.yani uçlarda hala kızıllık var onlarda biraz kesilecek zaten mecburen.onları pek sorun yapmıyorumda 2-3 cm anca kesilir gerisi kalır yine.

dogru hatırlışım o zaman. canım bence bundan sonra sacını pek yorma. zaten açılmış eskisine nazaran. eşin gerçektende başarılıymış:) hem kestırmende ıyı olmuş ama bır dahakı ay kestırmeye gitmeden once boya. once saç boyanır sonra kestırılır çünkü.
bu ay normal duzeninde yıka saçını. yanı beyaz sabun vs... kullanma. ama en az haftada 1 kere saç bakım yagı kullan ıyıce bakım yap.
dığer ay boyayacagın zamana kadarda zaten azda olsa akar saçın sende 8.1 ile boyarsın. ama bu kendi saçının dıplerini fazla açabılır. o yuzden ılk onceuçlarına surersin en son dıplerine surersin yıne renk farklılılıgı olsada sonucta anında tek renk saçlara kavuşman zaman alacaktır sabırlı olman gerekli.

X