Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

biliyoruz:) tierra,organic color en iyileri ama hiçbir boya tamamen bitkisel değildir bunların özelliği amonyaksız olmaları e bu da bir şeydir tabi,boyalı saça olur mu bilmiyorum ayrıca renk çok çabuk aktığından 2 haftada bir uygulanması gerekiyormuş bence mantıklı değil

eweeet ben geldim ve bi soru sorcam...benm şuan saçlarım terrakota.oda koyu karamel gibi ben çıkolata kahve yaparsam kötü bi renk olur mu acaba?o kafama takıldı... haftaya kep atmam var o yüzden renk konusunda karar vermem lazım...ayrıca bende sık boyamaya karşıyım.bi heves başladım yaklaşık 1 yıla yakın dır boyuyorum ve kendi saç rengimi özledim(bu bi itiraftır :))) bencede ilk önce sorgulayın sonra kesin kararı verin derim arkdşlar...

mn ciğim ben de çikolata kahve istioyrum biliyorsun ama kararımı bir türlü veremiyorumfisfisfis
saçın şu an güzel görünüyorsa bence bir şey yapma belki sevmezsin fazla kızıl koyu filan olur keşke kep zamanı yaptırmasaydım diyebilirsin şu anki saçından memnunsan yaptırma bence daha sonra da uzat kendi saçını kullana.s

Zaten viyole yapıcam büyük ihtimalle... Çünkü oreale şiddetle karşıyım:)) Bakıcam Yakışıyor mu yakışmıyor mu, kullanışlı mı... Ya da en önemlisi ben o saçla mutlu muyum... Ondan sonra kullanıp kullanmamaya karar vericem... Eğer istemezsem kendi saç rengime dönmeyi düşünüyorum... Ya da benzeri tonlar olsun... Bu kadar çok soru soruyorum ama:KK70: İstiyorumki en sağlıklı ve zararsız şekilde olsun... Boya seçerkende önce sağlıklı olmasına dikkat ediyorum...

arkadaşım.eğer beyaz tenliysen ve göz renginde ela yeşil yaa mavıyse yuz hatların belirginse yanı yumuşak hatlı değilsen eminimki oldukça yakışır mor.yada en basıtından kafana mor bı eşarp bagla bakalım yakışıyor mu:)ciddiyim bak bu konuda. biz bir arkadşaım saçını turuncu ıstediği zaman boyle kafasına turuncu bez baglamıştık baktık yakışıyor.boyadık ve 5.yılını doldurcak aynı renkle.
iki boya arasında ne kadar çok zaman olursa o kadar ıyı.ama 1 ayın sonunda dıpler çıkıyor mecbur kalınıyor. ama her saçı boyamada eğer dip boyası yapıyorsak sadece diplere boya gelsin son 10 da dığer yerlere saçı suyla nemlendirerek tarak yardımıyla yedırılsın.boylece daha onceden boyanan yerlerde yıpranma yaşanmaz tekrar. canım eğer cila yapmayı bılıyorsan ayda bır boyarsın saçını .boyadıktan ıkı hafta sonrada cila atarsın. hem akan renkler içinde en uygunu bu olacaktır. eğer cila nedir diye mera edersende belirtirim .ben istiyorum ki herkes guzel olsun:) o yuzden sor canım istediğini

Benim saçlarım mavi siyah boyaydı sonr siyah kına ama şimdi 6-7 aydır boyamıyorum kendi saçım zaten
koyu sarı , şu aralar favori rengim turuncu yane bakırmıydı neydi adı
onu saçımı fazla yıpratmadan nasıl çevire bilirim?
şu anki saç rengim kumral gibi

saçında kına ve sıyah boya varsa saçını yıpratmadan mumkun değil turuncuya cevırmen canım.bende yavaş yavaş kurtul yada guzel bır yuzun varsa kestir sıyah olan yerleri kalanınıda turuncuya boyat.yada yıpranmış ama turuncu saçlarla dolaşmayı göze al canım.

kimse bitkisel boya markası bilmiyormuu =(

gözdey85 arkadaşımızında dediği gibi bende tierra ve organıc colorı bılıyorum. 1 yıldırda tıerra kullanıyoruz bır arkadaşıma. ve gerçektende çok guzel bır boya. yanı oyle ıkı haftada vs... akmıyor.eksiden arkadaşımın saçını turuncuya boyardık.1 ayı dolmadan solardı renk bozuk bır turuncu olurdu. ama tıerranın 8.44 mango rengini kullandığımızdan berı renk aksada yıne bozuk bır renk olmuyor sadece ilk zamanki parlaklığı azalıyor o kadar. ve bılenler bılır koyu renk saçı turuncu sarı gibi renklere kuaforler boyarken mutlaka orealle acarlar. ama benım arkadaşımın saçı 3 numara yanı koyu kahverengi ama ben tıerrayla dırek boyadığımda 8.44 mango rengini çok rahat yakalayabılıyorum. yani bulunması bıraz daha zor ama bulabılrsen de mutlaka bunları kullan.renk seçeneğide oldukça fazla.

ewet aslında haklısın gözdeycm şuan macera aramıyım sonu kötü olabilir... ama çikolata kahveyi unutmadım...keşke diğer renkleri hiç denemeseydim diyorum. gerçekten güzel renkti.galiba diplerim biraz daha bekleyebilirler...tşkler... :KK70:

gözdey85 arkadaşımızında dediği gibi bende tierra ve organıc colorı bılıyorum. 1 yıldırda tıerra kullanıyoruz bır arkadaşıma. ve gerçektende çok guzel bır boya. yanı oyle ıkı haftada vs... akmıyor.eksiden arkadaşımın saçını turuncuya boyardık.1 ayı dolmadan solardı renk bozuk bır turuncu olurdu. ama tıerranın 8.44 mango rengini kullandığımızdan berı renk aksada yıne bozuk bır renk olmuyor sadece ilk zamanki parlaklığı azalıyor o kadar. ve bılenler bılır koyu renk saçı turuncu sarı gibi renklere kuaforler boyarken mutlaka orealle acarlar. ama benım arkadaşımın saçı 3 numara yanı koyu kahverengi ama ben tıerrayla dırek boyadığımda 8.44 mango rengini çok rahat yakalayabılıyorum. yani bulunması bıraz daha zor ama bulabılrsen de mutlaka bunları kullan.renk seçeneğide oldukça fazla.

tierra piyasada her yerde satılıyormu? bende organik boyaya dönmek istiyorum.saçlarım yıpranmak üzere çünkü..
organik boyalarda her renk yok diye biliyorum ama golden karamel var mı canım? bir bilgin varsa eğer sevinirim..a.s.

tierra da pek çok renk var ama boyalı saçın üzerine oluyor mu bilmiyorum ve şunu hatırlatırım bitkisel olsa da saçı sık boyamak hele bizim yaşımızda mantıklı değil bitkisellerin içinde de belirli kimyasallar olmak zorunda zaten olmasa renk öyle tutmaz şu var saç için daha az zarar verici bitkiseller ama sağlık için gene aynı ,boyanın zararlarını öğrendikçe insanlara boyayın boyayın diyemiyorum diyeceksiniz ki artık zararlı pek çok şey var radyasyon katkı maddeleri evet ama nasıl olsa zaten zarardayız diye hepten batmanın da bir alemi yok boya maddeleri direk kana karışıyor her açıdan zarar koyu renk boyaalrda suni renk pigmentleri daha fazla olduğu için maalesef onlar daha zararlı,saçında beyaz olmayan ve kendi rengi kendisine yakışanlar bence hiç boyamasın beyazı olanlar ya da illa kendi saçından farklı renkler isteyenlere diyecek sözüm yok ama boya saç yaşlanmasını da hızlandırıyor bunu ben değil doktorlar hatta kuaförlerin kendisi bile diyorlar bence en fazla 3 ayda 1 boya olmalı ki bu da yılda 4 kez boyamak anlamına gelir daha az zarardır bence

arkadaşlar organik boyalarda kimyavi maddeler yok fakat kimyasallara benzer maddeler yer almakta yani saçı az yıpratmakta .
organik boya normal saç boyalarına karşın saçta daha az süre durmakta dayanıklılığı az sonuçta oda yıpratıyo fakat normal boyalarla karşılaştırırsak az yıpratıyo organik boyalar hakkında yaptığım araştırmada baya bi madde içerikleri yer alıyodu kimyasallara benzer maddeler oku oku kimyager olucam sonuçta ah keşke kimya bilgim olsaydı hiç yoktan bazı cilt,saç ürünlerinde neyin ne olduğunu nasıl bi etki ettiğini anlardımm senağlama.

hamileyken mecbur organik boya kullanıcam..beyazlarım çok önde çıkıyor çünkü...

canım ben tıerrayı kuaforlerınde alışverış yaptığı cosmoplex dıye buyuk bı kozmetık magazından alıyorum.sanaırım hemen her sehırde bu gıbı kuaforlerın alışvrış yaptığı buyuk magazalar vardır.ordan temın edebılrsın.evet bıtkısel denıyor ama yınede zararlı. organıc color ı anırım hamileler boyatabılıyor ama tıerraryı boyatıyolar mı hiç denk gelmedim. evet renk skalası çok daha fazla sanırım ıstedğin renkte vardır.yanı ısmı aynı olmaz beli ama renk aynıdır.markadan markaya değişiyor çünkü isimler

Küllümango'dan (a.s.) cesaret aralarak soruyorum... Cila nedir?:))

Bir de bu bitkisellerde yoğun viyole falan var mıdır??

Küllümango'dan (a.s.) cesaret aralarak soruyorum... Cila nedir?:))

Bir de bu bitkisellerde yoğun viyole falan var mıdır??

canım cila işleminı dırekt yazmayayım çok uzun surer çünkü. ama eğer saçının boyası akmış rengi solmuş ama sen yınede dip boyası yapmak istemiyorsan mesela saçın vıyole ama aktı rengi soldu ise her zaman kullandığın vıyole boyanın ceyreğini alıcaksın geri kalan 4 te 3 une de su koyacaksın ve saçını boyar gibi boyayacaksın. bu işlemde hem akmış ve solmuş olan saç rengin cila işlemi ile parlar canlanır hemde saçına zarar gelmez buyuk çoğunluğuna su konulduğu için.
eğer anlatamadıysam sor tekrar canım. ayrıca tıerra dediğim boyadakı ısımler hep farklı hatırladığım kadarıyla mesela 8.1 açık kullu kumrala melisa demişler.aldıkları bıtkılerin adını koymuşlar yanı.ama çoğu markada görmediğim renkleri görmuştum. sen yınede saçını vıyole gibi mor renklere boyucaksan mutlaka loreal recitalden şaşma.

saçında kına ve sıyah boya varsa saçını yıpratmadan mumkun değil turuncuya cevırmen canım.bende yavaş yavaş kurtul yada guzel bır yuzun varsa kestir sıyah olan yerleri kalanınıda turuncuya boyat.yada yıpranmış ama turuncu saçlarla dolaşmayı göze al canım.

boya kusturma yöntemi saça ne kadar zarar veriyo

boya kusturma yöntemi saça ne kadar zarar veriyo

boya kusturma işlemi saça bayağı zarar verıyor. ama yınede orealle açmalarından dah aaz zarar verıyordur. sennasıl yapıldığını bılıyo rmsun yoksa kuaofore mı yaptırcaksın?
hatırladığım kadarıyla sampuanın içine yuzde 9 luk peroksit koyupta yapıyolar bırde farklı bır urun var onunlada saçtakı rengi kusturuyorlar.

canım cila işleminı dırekt yazmayayım çok uzun surer çünkü. ama eğer saçının boyası akmış rengi solmuş ama sen yınede dip boyası yapmak istemiyorsan mesela saçın vıyole ama aktı rengi soldu ise her zaman kullandığın vıyole boyanın ceyreğini alıcaksın geri kalan 4 te 3 une de su koyacaksın ve saçını boyar gibi boyayacaksın. bu işlemde hem akmış ve solmuş olan saç rengin cila işlemi ile parlar canlanır hemde saçına zarar gelmez buyuk çoğunluğuna su konulduğu için.
eğer anlatamadıysam sor tekrar canım. ayrıca tıerra dediğim boyadakı ısımler hep farklı hatırladığım kadarıyla mesela 8.1 açık kullu kumrala melisa demişler.aldıkları bıtkılerin adını koymuşlar yanı.ama çoğu markada görmediğim renkleri görmuştum. sen yınede saçını vıyole gibi mor renklere boyucaksan mutlaka loreal recitalden şaşma.

Anladım canım teşekkür ederim:))) Ben hep cila denilince üstüne ayrı birşey sürülüyor sanıyordum, bildiğin cila mantığıtatlicadiarzu

Yahu bu kadar şeyi nereden biliyorsunuz:)) Kuaförlere taş çıkarırsınız yani:nazar:

Bilmediğim bir sürü şeyi sayenizde öğrendim, çok teşekkür ederima.s.a.s.

ben de öyle sanıyordum:))) saol küllümango

canım istediğin sonuca göre değişiyor tabı.saçın doreyse kullu renklerle cila atıyorsun.saçın yeşilimsi olduysa mesela onu geçirmek içinde dore bı renkle cila atıyorsun saçına.yada saçının bazı yerleri bazı yerlerini tutmuyor mu boyada sende yıne saçın rengine göre bır cıla atıyorsun sorun kalkıyor.

X