Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

arkadaşlarrr ben açık buğday tenliyim... bakır istiyorum ama yakışır mı bilmiyorum... çok kararsızım yardım edin lütfen a.s. fotoğrafımı da koyabilirim isterseniz... şuan saçım kestane

slmlar canım ister acık bugday tenlı ol ıster bugday tenlı ol yanı ten renginde sarımtıraklık hakımse kesinlikle sana bakır renkler önermiyorum. dore olan tum saç renkleri senin saatlerce guneşte kavrulmuş gibi görunmene sebep olacaktır. kullu tonlar koyu sarılar denemelisin.bakır renkler beyaz tenlılere gidiyor ama herkeste yaptırıyor.yınede sen bılrsın canım

cnm küllümango ya katılıyorum ve çok bakır yansımalı olmayan karamel fındık kabuğu gibi renklerin sana yakışacağını düşünüyorum hele gözlerin ve kaiların da kahverengi ise(siyah değil:) o zaman çok uymlu olacağını düşünüyorum

slmlar canım ister acık bugday tenlı ol ıster bugday tenlı ol yanı ten renginde sarımtıraklık hakımse kesinlikle sana bakır renkler önermiyorum. dore olan tum saç renkleri senin saatlerce guneşte kavrulmuş gibi görunmene sebep olacaktır. kullu tonlar koyu sarılar denemelisin.bakır renkler beyaz tenlılere gidiyor ama herkeste yaptırıyor.yınede sen bılrsın canım

canım sana bir şey soracam..aslında konunuzla çok alakasız ama dore terimi bakırlık,turunculuk anlamında kullanılıyor demi yani bir boyanın içinde dorelik varsa o boyada bakır yansımalar var demek anlamına geliyor demi..gecen gün boya bakıyordum da çok açık dore diye bir renk gördüm ..mağazadaki kız da bu bakır tonu değil ,dorelik yeşillik anlamına geliyo dedi ben de anlamadım bi sana sorayım dedim yerimseniben a.s

Arkadaşlar esmer yada buğday tenli (ama her ikisinde de saçınn doğal rengi siyah:KK70:) birine bakır tonları veya karamel tonları gider mi sizce..:S ..
Yardımcı olan olursa çok sevinirm=)

Bence bakır değil de karamel gider… Ben karameli esmer/buğday tenlilere çok yakıştırıyorum. Ama bakır beyaz tenlilere daha hoş oluyor… Tabii kesin diyemeyiz, istisnalar da olabiliyor:KK66:

canım sana bir şey soracam..aslında konunuzla çok alakasız ama dore terimi bakırlık,turunculuk anlamında kullanılıyor demi yani bir boyanın içinde dorelik varsa o boyada bakır yansımalar var demek anlamına geliyor demi..gecen gün boya bakıyordum da çok açık dore diye bir renk gördüm ..mağazadaki kız da bu bakır tonu değil ,dorelik yeşillik anlamına geliyo dedi ben de anlamadım bi sana sorayım dedim yerimseniben a.s

canım,

darelik demek altın rengi yansıma var demek. yeşil olması için küllü olması gerek. bakır yansımalı olanlarda direkt bakır derler.darelik diyorsa altın yansıması var demektir.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

canım dore= altın demek. hanı lame de gümüştür mesela. keşke elimde bı ımkan olsada o senin sorduğun kızı işinden kovdurabılsem.boyle cahılleri bıle işe koyuyorlar ya. madem işe girmişşin dore nedir onu ögren e be evladım.bilmiyor gibi birde yanlış bılgı vermış. kesinlikle yeşille alakası yok tam zıttı. dore renkler sıcak renkler oluyor .küllüler ise soğuk. tenin soğuksa dore renkler ten rengin sıcaksa küllü tonlar kullanman gerekir.lütfen kozmetıkçı kızların hiçbir dediğine guvenmeyın. yanı bılenlerde vardır elbe ama onlara guvenıpte almayın boyayı

ben esmer tenli bal rengi gözlere sahibim saçlarım karamel şu an ama bal rengi istiyorum sizce bal rengimi daha güzel yoksa karamel mi??bide yazın daha esmer oldum şakkıdı

canım dore= altın demek. hanı lame de gümüştür mesela. keşke elimde bı ımkan olsada o senin sorduğun kızı işinden kovdurabılsem.boyle cahılleri bıle işe koyuyorlar ya. madem işe girmişşin dore nedir onu ögren e be evladım.bilmiyor gibi birde yanlış bılgı vermış. kesinlikle yeşille alakası yok tam zıttı. dore renkler sıcak renkler oluyor .küllüler ise soğuk. tenin soğuksa dore renkler ten rengin sıcaksa küllü tonlar kullanman gerekir.lütfen kozmetıkçı kızların hiçbir dediğine guvenmeyın. yanı bılenlerde vardır elbe ama onlara guvenıpte almayın boyayı

canım teşekkür ederim ben de zaten şaşırmıştım..dorenin tam anlamını bilmiyordum ama işte yeşil olmadığına emindim.bir de o kadar kendinden emin söylüyorlar ki allahtan şimdiye kadar hiç bir şey almadım öyle tezgahtarların lafına güvenip ..

Kızlar benim saç rengim böyle normalde,bunun gibi yani kumral işte..
cnntrkdecember29232816moo4.jpg

Ben bir ara saçımın bir tutamını kızıla boyamıştım denemek içinÇok üzgünüm çoook,sonra vazgeçtim kızıldan,
Saçımın orası öyle kalmıştı..Ama üni.ye gidicem artık,ve saçımın orasının öyle olması saçma bir durum tabii:CüvCüv:
Kızıl olan kısmın üstüne ne renk boyasam kapanır,koyu kahve boya kapatır mı:uhm:
Kızıl dediğim turuncu değil yani,Kırmızı tonda olan kızıllardan..
Yardım lütfensenağlama

yaa canım bilmiyorum ki benim saçımın doğal rengi de orta kahve-dore gibi bişiydi çok hafif küllülük de vardı :1no2: öyle mi gözüküyodu acaba...

benim istediğim renk şu:
411782.jpg

benim fotolar da şu:
484509.jpg

sa.jpg

bana sarı yakışmaz gibi geliyor yerimseniben

lunitari..bence o rengin biraz daha koyu rengi sana iyi gider..bakır rengi koyusu sanki :KK66:
ten rengine daha uyumlu :)
ama şu anki saçın siyah mı kızıl mı tam çözemedim :)

Kızlar benim saç rengim böyle normalde,bunun gibi yani kumral işte..
cnntrkdecember29232816moo4.jpg

Ben bir ara saçımın bir tutamını kızıla boyamıştım denemek içinÇok üzgünüm çoook,sonra vazgeçtim kızıldan,
Saçımın orası öyle kalmıştı..Ama üni.ye gidicem artık,ve saçımın orasının öyle olması saçma bir durum tabii:CüvCüv:
Kızıl olan kısmın üstüne ne renk boyasam kapanır,koyu kahve boya kapatır mı:uhm:
Kızıl dediğim turuncu değil yani,Kırmızı tonda olan kızıllardan..
Yardım lütfensenağlama

Bana da bir fikir verin lütfen,nasıl kapatıcam kızılı..? senağlama

küllümango bu konuda okadar haklısın kı kozmetık marketlerın coğunda böyle insanları çalıstırıyorlar dusun ben dore kahve boya aldıgımda bakırmı boyuyacaksın şimdi saçını diye sormustu bırı ya dusunebılormusun sacmalıgı..

küllümangocuğummmm bana yardım edermisin canım yaaaa benim saçlarım şu anda dore sarı gibi bişiy tam da belli değil rengi beyaz tenliyim biraz soluk beyaz sarıya dönük bir beyaz küllü sarı düşünüyorum ne dersin bana gidermi görüntü resmindeki benim belli oluyormu ten rengim bilmiyorum ama bana bir el at bacımmm ya şu saç rengini bir tutturamadım ben yaaa ne yakışırki bana :uhm:

lunitari..bence o rengin biraz daha koyu rengi sana iyi gider..bakır rengi koyusu sanki :KK66:
ten rengine daha uyumlu :)
ama şu anki saçın siyah mı kızıl mı tam çözemedim :)

canım ilk fotoğrafımda siyah ikinci fotoğrafımda kestaneyle bakırı karıştırıp boyamıştım. senin dediğin gibi biraz koyusunu düşünüyorum ben de, biraz daha kahverengiye çalanını
kararsızlıktan 3 kutu boya duruyor evde :roflol: çikolata kahvesi, bakır, patlican moru sırnaşık şey

benim fotolar da şu:

sa.jpg

bana sarı yakışmaz gibi geliyor yerimseniben[/QUOTE]

canım ınan oldukça hoşmuşşun.ben oyle pekte begenmem kolay kolay kimseyı:)
soyle dıyeyım sen açık bugday degilmişşin. yanı ablam açık bugday tenlı ve senle karşılastırdığımda sapsarı kalıyor. ben koyu bugdayım bende senin yanında çifte kavrulmuş gibi duruyorum. yanı beyaz tenlı değilsin kesinlikle. ama resimde göstermış olduğun tori amosun saç rengini çok rahat kaldırabılırsın. benım senin ten renginle aynı renkte olan bı kız arkadaşım var bılen bılır. 5 yıldır turuncu rengini kullanıyor. senin gösterdiğin renkte ıçınde kızıllık olmayan açık bakır rengi. ışıktan bıraz koyu çıkmış o kadar. neyse 5 yıldır aynı rengi kullanıyor ve çok doğal duruyor. ama yapman gereken kaşların renginide açmalısın eğer dah dogal durmasını ıstıyorsan. yoksa açık bakır rengiyle ve koyu kaşlarla guzel görunmek tarz olmak yerıne özentı durursun.
canım bu rengi market boyalarında bulamazsın. selektive 8.44 var onu bulabılrsın ama oda saçını mahveder. lastık gibi oluyor çok kötu bır boya. eğer bu rengi istiyorsan tıerra 8.44 u tercih etmelisn. sonuç kesinlikle kızılımsı bı bakır olmuyor. tıerrayı kozmetık magazalrında bulabılırsın anca.ve sakın saçını önceden açmaya kalkma.

küllümangocuğummmm bana yardım edermisin canım yaaaa benim saçlarım şu anda dore sarı gibi bişiy tam da belli değil rengi beyaz tenliyim biraz soluk beyaz sarıya dönük bir beyaz küllü sarı düşünüyorum ne dersin bana gidermi görüntü resmindeki benim belli oluyormu ten rengim bilmiyorum ama bana bir el at bacımmm ya şu saç rengini bir tutturamadım ben yaaa ne yakışırki bana :uhm:

canım beyaz tenliysen hemen her renk sarıyı taşıyabılrsın. görduğum kadarıyla oyle peynır beyazı değilsin açık tenlisin sadece. o yuzden kullu ıstıyorsan deneyebılrsın. yakışmadığını duşunursen saçı doreleştirmek en kolay sey. ama dediğin gibi beyazımsı sarı kullu demek çok çok açık bır ton demek ve saçlarını o kadar açarsa elinde kalır malesef. bende bayılıyorum oyle beyaza dönük kullu sarılara.ama saçını aşırı yıpratır. daha net bır resmini görsem daha ıyı yorum yapabılrım canım. ten renginin ne derece açık olduğu göz rengin vs... bunlar çok önemli hatta yuz hatların dudakların bıle oldukça etkılı rengi taşıyabılmen konusunda.
bak bu saç rengini beyazımsı kullu. ama sanırım buna fildişi de denilebılır. bılgım yok.istedğin bu kadar acık bır tonsa vazgeç derim

agyness%20deyn%20sunglasses.jpg

Bana da bir fikir verin lütfen,nasıl kapatıcam kızılı..? senağlama

canım kızıl kolay kolay kapanmaz.. sen okl açılana kadar o kızıla boyalı yerı beyaz sabunla yıka. beyaz sabun ıyıce akmasını saglar. ardındanda okl açılmadan 1 hafta kadar once loreal 6.1 koyu kullu kumral boyayla o kısmı boya. buyuk ölcüde kurtulursun şuandakı kızıldan

X