Saç krizi. Ben mi abartıyorum?

duruguzel

Only positive vibes 💕
Pro Üye
17 Mart 2021
7.106
22.946
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün eşimle bir kriz yaşadık. Konu kızımızın saçı. Akşam 2 yaşındaki kızımızı saçını kestirmeye berbere götürdü. Öncesinde ben ona istediğim modelin fotografını yolladım. Berber aslında benim istediğim modeli kesmiş ama eşim önleri gözüne geliyor diye çok kısa kestirmiş. Öncesinde böyle bir konuşma yapmadık, kendi öyle istemiş. Çocuk beslemeye dönmüş. Lastik toka ile tutulacak gibi değil. Saç bandı zaten takmıyor. Tel tokayı da yutar endişesi ile ben takmıyorum. Ben epey sinir krizi geçirdim. Madem böyle bir fikrin vardı beni ordan aramalıydın dedim. Eşimde olayı çok abarttığımı, bir daha kızı kendim götürmemi söyledi. Ben tabii ki kendim götürmeyi tercih ederim ama 11 aylık küçük bir bebeğim daha var ve eşim yemek dışında ev işlerine yardım etmediği için kalıp onları da yapmak bana düşüyor.
Sizce bu kavga etmek için basit bir sebep mi? Ben abartıyor muyum?

Eklentiler

• D698E37F-9062-4DBC-93B8-9210F8C72556.jpeg
    D698E37F-9062-4DBC-93B8-9210F8C72556.jpeg
    89,9 KB · Görüntüleme: 1.344
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün eşimle bir kriz yaşadık. Konu kızımızın saçı. Akşam 2 yaşındaki kızımızı saçını kestirmeye berbere götürdü. Öncesinde ben ona istediğim modelin fotografını yolladım. Berber aslında benim istediğim modeli kesmiş ama eşim önleri gözüne geliyor diye çok kısa kestirmiş. Öncesinde böyle bir konuşma yapmadık, kendi öyle istemiş. Çocuk beslemeye dönmüş. Lastik toka ile tutulacak gibi değil. Saç bandı zaten takmıyor. Tel tokayı da yutar endişesi ile ben takmıyorum. Ben epey sinir krizi geçirdim. Madem böyle bir fikrin vardı beni ordan aramalıydın dedim. Eşimde olayı çok abarttığımı, bir daha kızı kendim götürmemi söyledi. Ben tabii ki kendim götürmeyi tercih ederim ama 11 aylık küçük bir bebeğim daha var ve eşim yemek dışında ev işlerine yardım etmediği için kalıp onları da yapmak bana düşüyor.
Oda iyiliğini düşünmüş hemen uzuyor diye gözüne girmemesi adına kısa kestirmiş çok o anda düşünmemiş gibi ama sende sana sorulup kendi bildiğini yapmasına kızmışsın durum yani haklı haksız yok gibi ama biraz sakin davran 🥺

Sinir krizi geçirmelik bir olay değil. Uzar saçları yine

Bu herhalde son bir ayda çocuğun saçıyla ilgili çıkan üçüncü dördüncü kavga konusu. Böyle şey için böyle büyük kavga, tartışma yaşanmaz çocuklu evde. Çocuklara yazık.

Çocuk anne ve babanın sorumluluğunda, o bunu istemiş siz diğer modeli, bir sonrakine sizin istediğiniz olur.

Oda iyiliğini düşünmüş hemen uzuyor diye gözüne girmemesi adına kısa kestirmiş çok o anda düşünmemiş gibi ama sende sana sorulup kendi bildiğini yapmasına kızmışsın durum yani haklı haksız yok gibi ama biraz sakin davran 🥺
Evet pek sakin kalamadım 🙁
Evet basit bir sebep. Bir kaç hafta sonra uzayacak bunun için kavga etmeye değmez.
İnşAllah bir kaç haftaya uzar. O zamana kadar jöle ile arkaya mı yatırayım ne yapayım bilemiyorum 🙁
Çok dert etmeyin ya erkekler pek bu konuları düşünemiyor. Uzar sonuçta kökü onda. Benim oğlanların saçı öyle çabuk uzuyor ki her hafta berbere götürmemiz gerek. Sizin kızın da uzar. Kendinize boşa sıkıntı yapmayın.
donya aynı senin dediğin gibi. Ben gibi detaycı değil. Kestirdim mi kestirdim. Bana verdiğin görevi yaptım modunda.

İnşAllah bir kaç haftaya uzar. O zamana kadar jöle ile arkaya mı yatırayım ne yapayım bilemiyorum 🙁

donya aynı senin dediğin gibi. Ben gibi detaycı değil. Kestirdim mi kestirdim. Bana verdiğin görevi yaptım modunda.
çocuğun saçı gözüne gelmiyorsa jöleye falan ne gerek var.

Bu herhalde son bir ayda çocuğun saçıyla ilgili çıkan üçüncü dördüncü kavga konusu. Böyle şey için böyle büyük kavga, tartışma yaşanmaz çocuklu evde. Çocuklara yazık.

Çocuk anne ve babanın sorumluluğunda, o bunu istemiş siz diğer modeli, bir sonrakine sizin istediğiniz olur.
Kızım önüne düşen saçları emiyordu. Eşimden bundan rahatsız olduğu için önlerini kısa kestirmiş. Beni arasaydı kestirme derdim. Aramızda iletişim sorunu var.
Kökü sizde değil mi? Uzar ya çok üzmeyin kendinizi. Bu kaçıncı böyle konu😂
Görmedim ban arsızı. Kadınlar için önemli bir konu Demek. Hele kız çocuğu. Elbise giyiyor. Böyle besleme gibi oldu 🙁

Durum ama üzülme 🥺 aranızdaki bu kırgınlık geçsin geçmeli boşver bir süre öylece kalsın saçları uzayacak eninde sonunda , bundan sonrada en kötü minik bebişine o bakar sen götürür istediğin gibi kestirirsin tartışmamış olursunuz hem 😕

Valla panpa kızma ama suç sende, eşin sorumsuz ve doydoy akıllı biri ona çocuk değil kedi emanet etmem . Madem çocuğun saçı dert olacaktı, baştan kendin götürcektin.
Aşkım sana hiçbir sebeple kızabilir miyim ❤️ Fotograf atmışım. Onu yaptırıp gelecekti. Berberde kesmiş öyle. Beyefendi insiyatif kullanmış.

X