Saç Rengi ve Saç Boyama Saç rengini açmak için doğal yöntem

xoxzgrkz

CaDı
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
251
6
Saç renginizi açmak istiyorsunuz ve bunu da, saçlarınızı yıpratmadan, saçlarınıza zarar vermeden yapmak istiyorsunuz. Peki bu nasıl olacak dersenzi, sizlere, harika bir önerimiz var. Bildiğimiz limon. Limonun renk açma özelliği olsuğu, kesinlikle kanıtlanmış. Bu özelliği saçlarınızda da kullanmak istiyorsanız;
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1/4 fincan limon ve
* 3/ 4 fincan su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Limon ve suyu karıştırıp, temiz saçlarınıza, son durulama suyu olarak, saçlarınıza uygulayın. Bir süre güneşte bekleyin.

alıntıdır

bence saçları çok sert ve mat yapar limon.
tırnaklarımı sertleştirmek içn limon kullanıyorm ben mesela, saç rengimi açmak için de önce beyaz sabunla yıkıyorum sonra şampuanla (not:saçlarım boyalı)

ya tamam da ne kadar açıcak bu saçın rengini ?

renkten renge değişmez mi açma derecesii nasıl karar vericezz

dünya güzelleri sizlerle evdekı malzemelerle nasıl sac rengımı degıstırdıgımı anlatacagım bu duruma annem gıcık olsadaa ...simdi boyaların içinde çıkan oksidasyon kremi ile saçımı açtım saçımda 5 saat kaldı daha sonra soğan kabuğu kaynattım suyu ile rengi sarımsı oldu baktım hoş durmadı bi daha aynen soğan kabuğu toz tarçın türk kahvesinin çekirdekleri evde hazır kahve olmadıgı ıcın çekirdeklerini attım hazır olanda olabılir biraz çay biraz da evde adını bilmedıgim sarı renkte baharat vardı onu attım kaynattım çıkan su ile saçıma bolca ıslattım bi gece kaldı tekrar aynı islemi türk kahvesi ve soğan kabuklarıyla yaptım suan saclarım karamel yaptıkca dahada koyulasacak daha rengı oturacak

sacımda sadece uclarında sarı boya vardı boyatmak ıstemedım cunku yıpranmıstı 7 yıldır kendı rengını hıc kullanmamıstım ..bu senede yapsam kel olacaktım koyu kumral kendı rengıme yaptım once actım sonra bunları uyguladım rengı degıstı guzel oldu yaptıkca daha koyulasacak karamel olduu

X