Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

yok arkadas turplu su uygulaması zahmetli geldi banada ilk kez dün akşam yaptım..iğrenç kokusu mutfagı sardı..yarım saat gecmek bilmedi..yalnız ılıdıktan sonra yum.sarısı koymadım sadece az zeytınyag koyup sacıma yedirdim..iki saat bekledikten sonra saclarımı yıkadım ...kurulandıktan sonraa yumuşacık havalı bir saçım oldu..sonuç guzel ama sinamekeli kur daha kolay geldi :63:

Bende yarin başlıycam bunu ama yumurtasiz olmaz diyolar bide yumurta sacta pisiyomus felan cok migdem bulandi yumurta koymayinca cok bir fark ediyor mu sizin bi oneriniz varmi ?

Ben saçımı senelerdir uzatmaya çalışıyorum ama bi türlü beceremiyordumm..takiii turplu su ve lavantayi taniyana kadar :)))) ben turpu sadece kaynatıp yapıyorum içine yumurta kirmiyorum..fisfisli bir şişeye koyuyorum gün boyu gelip gidip saç diplerime sıkıyorum..akşam da yikiyorum ertesi gün de lavantayi ayni şekilde yapıyorum. .normalde ayda 1 cm uzayan inatçı sacim 15 günde 1 cm uzamaya başladı. .2 hafta oldu baslayali..ve saclarimin rofleli vw yanık olmasina ragmen saçlarım yumuşacık oldu....

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.

ben de deneyecem :) cok orjınal bısey bu

İnversiyon yöntemi var arkadaşlar ben onu uyguluyorum şimdi,7 gün saca zeytin yağı sürülüyor baş asağı 4dk.beklenip masaj yapılıyor ve en az iki saat bekletiliyor .7 günde 2cm diyorlar sonucunu paylasacağım

Turp mevsimi geldi çattı dun ilk bakımı mı yaptım ayrıca ben havuç soğan ve turbu bir arada kaynatmayı düşünüyorum bir yerde turpla havuc tarifi vardı .

bu 3lü bakımı bir aydır yapıyorum sonuc güzel ekstra hindistan cevizi yağı yada diğer saça iyi gelen yağları uyguluyorum ben memnunum çok

Aslında turplu suyu bayaaa önce okumuştum ama hep bi üşenmiştim çıtçıt falan idare etmiştim artık sıkıldım kendi saçlarım uzasın istiyorum bende ara boy uzamayan saç mağdurlarındanım bakalım başarılı olabilecek miyim bi haftadır yapıyorum

Merhaba Arkadaslar saclarimi kestirdim tabiki herkesin oldugu gibi cok pismanim ne kiyafetlerim yakisiyo ne makyajim aynalara kustum burda sogan kurunu ve lavantayi gördüm lavantayi iciyorum soganida 2 kez surdum acaba hem sogani hemde turpu sursem zarari olur en kisa surede uzamasi lazim saclarimin cok moalkm bozuk

kızlar saçlarım sarı bu maske saçlarımda herhangi bir renk değişimi yapmaz dimi sinemaki küründe çoğu kişi sarı saçda bakırlık yapıyor demişti o nedenle o kürü kullanamamıştım.

kızlar saçlarım sarı bu maske saçlarımda herhangi bir renk değişimi yapmaz dimi sinemaki küründe çoğu kişi sarı saçda bakırlık yapıyor demişti o nedenle o kürü kullanamamıştım.
Bende sarı saçlıyım turp kürü saç rengimde bir değişiklik yapmadı canm. Aslında sinemaki denedim o da bende bakırlaşma yapmamştı ama

Bende sarı saçlıyım turp kürü saç rengimde bir değişiklik yapmadı canm. Aslında sinemaki denedim o da bende bakırlaşma yapmamştı ama
Teşekkür ederim canım bikaç kişi sinemaki sacımda bakırlık yaptı dedi o yüzden cekindim o zaman turplu suyu deniyim gerçi sogan suyu da var bilemedim hangisine baslasam

Kızlar sonuçları her ay atıcam bu ilk yapışım: Saçlarım yumuşacık oldu ve ilk defa kolay tarandı rengi de bi parlak :KK49: dökülme konusuna gelince saç dökülmesi konusunda 3 hafta önce hastaneye gittim ama hicbisey yaramayInca ve saçlarım daha kötü olunca sinirle bıraktım şimdi bunun dökülmemi azaltacagina da inanıyorum söyle diyim günde rahat 150-200 dökülüyo .

Eklentiler

• 20160511_201742.jpg
    20160511_201742.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 113
Kızlar sonuçları her ay atıcam bu ilk yapışım: Saçlarım yumuşacık oldu ve ilk defa kolay tarandı rengi de bi parlak :KK49: dökülme konusuna gelince saç dökülmesi konusunda 3 hafta önce hastaneye gittim ama hicbisey yaramayInca ve saçlarım daha kötü olunca sinirle bıraktım şimdi bunun dökülmemi azaltacagina da inanıyorum söyle diyim günde rahat 150-200 dökülüyo .
peki neden olarak ne söylediler?

X