Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım aşırı yıpranmış :-( Napıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

_Sabiha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
957
693
Geçen sene saçımı 1 ayda defalarca boyadım. Siyahtı açtım kızıl oldu, istediğim ton değil dedim yine siyaha boyadım. Sonra yine açtım kumral oluyum derken başka kızıl denedim.
Bir yıldır kızıl saçlıyım. Ama bilemiyorum saçım çok yıprandı. Bir açıyorsun sonra üzerine boyatıyorsun. Yanmış gibime geliyor. Saçlarım çok kuru ve kırılgan hale gelmiş.

Şimdi kızıla boyatmak istiyorum, saçımın dipleri gelmiş. Ama çok kararsızım. Saçlarım bunu kaldırır mı bilmiyorum, sonuçta dipleri için yine aynı aşamalardan geçmek gerek.

Açıkcası bu renge alıştım. Ben kendi saç rengim kahverengi. Ama şimdi eski rengime döbebilirmiyim bilmiyorum. Yani genelde ben saçımı boyayınca aynaya bakınca sanki başka kişiymişim gibime geliyor. Kendime alışmam zaman alıyor. Sizce napmalıyım?

Son düzenleme:
Sac bakimi ile ilgili olan kisma bakabilirsin senin durumunda olup neyden fayda gordugunu orda yaziyorlar uygulamalar maskeler falan
İlik bakimi oneririm
Ayrica bu kadar islem sana cok genc yasta beyaz sac olarak doner bilgin olsun

Boyatmaktan tabi ki. Neye boyarsanız boyayın oryal kullanıyorlar saçınızda o da yıpratıyor tabii ki. Saçınızı kestirin güzelce ve kendi haline bırakın.

Kendi haline bırakın da toparlansın biraz. Bu gidişle saçsız kalacaksınız yoksa.
4 aydır boyatmıyorum, kıyamıyorum. Ama dipleri gelmiş. Kızıl saç artık uzanmış dipler kötü duruyor. Bende aylardır biraz toparlansın boyarım diyip duruyorum. Ama boyama durumundan memnun değilim, dipler yine açılmak durumunda. Diyorun acaba eski koyu renge mi dönsem, dipler belli olmasa. Bir süre saçta toparlanır.

Boyatmaktan tabi ki. Neye boyarsanız boyayın oryal kullanıyorlar saçınızda o da yıpratıyor tabii ki. Saçınızı kestirin güzelce ve kendi haline bırakın.
Aynen o oryal çok kötü. Ayda bir kaç kere öyle açılınca çok yıpratıyor. Boya o kadar yıpratmıyor.

saclarini boyama bende o hatayi yapmistim inanilmaz cok yipranmislardi tek takintim sacim olmustu.
Artik dayanamadim upuzun saclarimi omuzlarima kadar kestirdim ve inanilmaz sagliklilar simdi :)
Ha ilik zeytinyagini yap derim süper bir kür

4 aydır boyatmıyorum, kıyamıyorum. Ama dipleri gelmiş. Kızıl saç artık uzanmış dipler kötü duruyor. Bende aylardır biraz toparlansın boyarım diyip duruyorum. Ama boyama durumundan memnun değilim, dipler yine açılmak durumunda. Diyorun acaba eski koyu renge mi dönsem, dipler belli olmasa. Bir süre saçta toparlanır.

Kendi rengine boyatın, kestirebildiğiniz kadar kestirin ve en az bir sene herhangi bir işlem uygulamayın. Bunların yanında haftada bir de bakım yaparsanız daha hızlı toparlanır.

Ben de kızılım. Hindistan cevizi yağı ile maske tavsiye ediyorum. Kestirebilirsin biraz üstelik. Ben her ay uçlarını alıyorum. Ve ben açıcı yapmadan diplerime uygulama yapıyorum. Benim kendi saçım koyu kestane. Saçın kızılın hangi tonu ?

Ablam 8 yil kizila boyadi saçlarını hemde her ay her ay boya attıkça yeniledi.
En son ciddi dökülme sorunu yaşadı saçları bayağı yanmıştı
Saçlarını kestirdi boyanın tamamen gitmesi 8 9 ayı buldu.
Şimdi kendi saçlarını kullanıyor.
Priorin ı ve Hindistan cevizi yağını kesinlikle öneriyorum. bulabilirseniz saf gerçek zeytinyağı da gerçekten iyi gelecektir.
Ama boyatmayın. çünkü saç gidince geri gelmesi çok çok zor

Ablam 8 yil kizila boyadi saçlarını hemde her ay her ay boya attıkça yeniledi.
En son ciddi dökülme sorunu yaşadı saçları bayağı yanmıştı
Saçlarını kestirdi boyanın tamamen gitmesi 8 9 ayı buldu.
Şimdi kendi saçlarını kullanıyor.
Priorin ı ve Hindistan cevizi yağını kesinlikle öneriyorum. bulabilirseniz saf gerçek zeytinyağı da gerçekten iyi gelecektir.
Ama boyatmayın. çünkü saç gidince geri gelmesi çok çok zor
Ben de 1 yıldır kullanıyorum her ay boya yapıyorum tabii.. çoook yıprandı ama cok seviyorum bu rengi :KK43:

Dax Supergro ürünün öneriyorum benim de röfle sırasında kopan saçlarım var bu ürüne başladım içinde bir çok yağ var hindistancevizi de dahil.

Bu arada boya saçı yıpratmaz açma işlemi yıpratır.

Ben de kızılım. Hindistan cevizi yağı ile maske tavsiye ediyorum. Kestirebilirsin biraz üstelik. Ben her ay uçlarını alıyorum. Ve ben açıcı yapmadan diplerime uygulama yapıyorum. Benim kendi saçım koyu kestane. Saçın kızılın hangi tonu ?

Nasıl? Benim saç rengimi tam anlatamıyorum. Ama doğal bir kızıl, fazla açık kızıl değil. Güneşte filan daha açık görünüyor doğal olarak. Bunun gibi diyebiliriz.
9gRDX9.jpg

VPA3yV.jpg

bende boyleydim bir gunde iki uc kez actıgımı biliyoum saclarımı acıp kızıl yaptıgında o renk oturmuyor akıyor uclar baska dipler baska cok yıpranmıs gosteriyor gecen sene bu zamnlar sinirlendim :)) siyah yaptım yine hala siyahım ve saclarım cok guzel oldu kızıl inceltiyor sacları maalesef

Nasıl? Benim saç rengimi tam anlatamıyorum. Ama doğal bir kızıl, fazla açık kızıl değil. Güneşte filan daha açık görünüyor doğal olarak. Bunun gibi diyebiliriz.
9gRDX9.jpg

VPA3yV.jpg
Hmmm bakır gibi.. benimki şarap kızılı o yüzden ihtiyac duymuyorum acmaya. Ustler birazzzzcık daha koyu duruyor tabii ama kotu, itici durmuyor

X