Doğal Saç Bakım Kürleri Saçlarımın yanıklarından nasıl kurtuldum..

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Birboteci4

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
2
0
30
öncelikle merhaba arkadaşlar. Bende saçı yanan binlerce kadından sadece biriyim. Yanıklarımın nasıl oluştuğu konusuna girmeyi çok isterim ama o kadar uzun ki ☺️ Şunu söylesem yeter sanırım ben 12 yıldır saç boyuyorum ve bakır kızıl sarı kahverengi hepsini denedim. Bunun yanı sıra saçlarımı bir ara oksidanla açıyordum. Tabi sonunda kafanızda saç yerine Mısır püskülleri kalıyor :) neyse geçen yaz saçlarımı turuncudan bir anda sarı ya çevirmek istedim. Kuaförün saçların yanar demesine rağmen yap sen dedim (saçlarıma o kadar güveniyordum ki) tabi sonuç kopan saçlarla beraberim. Saçlarımı hemen erkek modeli kestirdim.( Tabi bu sırada sürekli ağlıyordum, çünkü tam bir uzun saç hastasıyım.) yine de gitmedi yanıklar. Sonra bir karar verdim. Saçlarımı ucundan kendim kesmeye başladım bütün bakım maskelerini denedim. (Sinemaki kürü gerçekten saç uzatıyor ama zaten yanık olan saç uçlarımı iyice kuruttu bu yüzden bıraktım) en sonunda kendime bir bakım uydurdum ve sonuçtan çok memnunum. Evet yanık yerler bir anda muhteşem bir görüntü almıyor ama en azından kıvırcık saçlarım geri geldi. Gürleşti ve uzadı. Umarım sizinde işinize yarar. O zaman tarifimize geçelim. ☺️ Öncelikle bir soğanı 4 e bölüp az bir suyun içinde su sarı olana kadar kaynatıyoruz. Daha sonra soğumaya bırakıyoruz. Soğuktan sonra içine bir yumurta sarısı, Hindistan cevizi yağı, bir kaşık bal, az süt, zeytinyağı ekleyip karıştırıp kafamıza friksiyon uygulayarak sürüyoruz. 2 saat bekletiyoruz. Duştan sonra saç uçlarımıza Hindistan cevizi yağı sürüyoruz. Bu kadar :) ve mutlaka bitkisel şampuan kullanın. Ayrıca koku falanda olmuyor gerçi yazın hiç denemedim :) şimdiden kolay gelsin yaza kadar güzel saçlara kavuşmamız dileğiyle

X