Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saçlarız artık dökülmeyecek,size garanti ediyorum-fotoğraflı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Metaphora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
2.502
53
34
evet biraz iddalı oldu ama genetik olarak dökülme olmadığı sürece saçlarınız rapunzel gibi olmasa da dökülmesi büyük ölçüde kesilecektir.

zamanında 10 kilo vermiştim hızlı bir şekilde,fast food besleniyordum kansızlık vardı, dolayısıyla saçlarım yıllarca döküldü, lisede arkadaşlarım bile acıyordu bana bu konuda. saçlarım omuzlarımdaydı ve iki sene boyunca neredeyse hiç uzamadı. doktor doktor gezip neyin işe yarayıp yaramadığını görünce bunları formule dökmeye karar verdim.

bu bir tesadüf değildi çünkü evdeki kimyasal şampuanları atınca ailem mecburen benim aldıklarımı kullandı ve nerdeyse 50 yaşındaki anne babamda bile saç çıkmaya başladı. teyzem hamileydi doğumdan dolayı neredeyse kel kalmıştı, doktora yaptığım şeyleri söyledi kullanmam uygun olur mu diye (malum hamile kafasına göre bişi kullanamaz)

doktor da faydalı olduğunu düşündü onay verdi.

5 yıl önce omuz hizasındaydı saçlarım. o zamanki fotoğraflarım yok ama son 2 yılı gösterebilirim.

formüle ara verdiğim evde ne şampuan varsa kullandığım zamanlar çok oldu ama eski dökülen zamanlarıma dönmedim. yakın zamandaki fotoğrafımı da ekleyeceğım.

Eki Görüntüle 996731 Eki Görüntüle 996730 Eki Görüntüle 996728 Eki Görüntüle 996726 Eki Görüntüle 996725

1-eczaneden pharmatone alabilirsiniz (30 kapsül 50 lira falan,diğerleri yoksa bunu alın çünkü iştah açıp kilo aldırabilir)

one day max alabilirsiniz (60 kapsül 35 lira falan,fiyat performans olarak en memnun kaldığım buydu)

solgar alabilirsiniz (bu daha pahalı ama diğerlerinden farkı yok)

herhangi bi eczaneden bu üç markadan birinin multivitamin ilacını alacaksınız.

şişmansanız,kanlıysanız 3 günde bir,zayıfsanız kansızsanız 2 günde bir kullanın. akşam yemeğinden sonra tok karna suyla için aç karna sakın içmeyin midenizi yakabilir. her gün kullanmayın çünkü vitaminlerin fazlası boşaltım yoluyla atılır her gün kullanmanıza gerek yok.

sabah içmenizi tavsiye etmem çünkü iştah açabiliyor.

2-ısırgan karanfil bıttım defne ardıç sabunlarından birini,semtteki aktarlardan ya da doa kozmetikten alın. fiyatlar ortalama 3 lira

3-otacı,bioblas, doa kozmetik sülfatsız şampuan ya da down under naturals nude %98 organik şampuanı alın, tresan almayın tavsiye etmem

4-elma sirkesi alın,en fazla 5 lira. ısırgan otu alın . sarımsak alın

sabunu bi kere,şampuanı bi kere kullanın sonra durulayın saçlarınızı.

sabun bazik saç derimiz asidik bu yüzden sadece sabun kullanmayın zararlı. sabun saçları çok iyi temizler hacimlendirir ve saç tellerini kalınlaştırır. sonrasında bir kere şampuan kullanın,işiniz bitince, yarı yarıya bir bardak su-elma sirkesi karışımını, ya da önceden hazırladığınız ısırgan otu çayını saçlarınıza dökün, durulamayın. ben ikisini dönüşümlü yapıyorum

5- 3-4 diş sarımsağı,dış kabuğunu soyup püre haline getirerek ezin. sarımsak püresini saçlarınıza masaj yaparak yedirin en az bi saat en fazla iki saat bekletin. saç derisini yakar ama dayanmaya çalışın çok etkili faydalarını nette araştırabilirsiniz. bunu haftada bir ya da iki haftada bir yapın.saçlarınızı sonra yıkayın çünkü kafa derinizi yakıyor.

6-şampuanlar ve sabunlar bittikçe değiştirin,saçlarınızı tek tip sabuna şampuana alıştırmayın. daima organik doğal alın.

7- strese dayalı saç dökülmesi çok sık oluyor bu yüzden her gün sabah akşam saç derinize masaj yapın hem kan dolaşımı hızlanır hem strese iyi gelir. her duştan sonra soğuk suyla kafanızı,mümkünse tüm vücudunuzu yıkayın, metabolizmayı hızlandırır saç hızlı uzar.

günde 1 litre su için saçlarınızın kepeklenmemesi için ve sağlığınız için, ve uyku düzeninize yemek düzeninize dikkat edin. haftada en fazla 3 kez duş alın

saçlar için yağ falan kullanmayın bir işe yaramaz (emin olun yıllarca denedim) sadece derinizin ph dengesini bozmuş olursunuz dediklerimi yapmanız yeterli.

uyguladıklarından hangisinin faydasını gördün tam anlayamadım kullandıgın vitaminlerinmi yoksa ısırgan karanfil ve defne sabununmu

Cok uzun islemler ne bunlari yapmaya vaktim var ne de yapacak yuregim var. Saclarim cok dokuluyo kisa bir yontemi yok mu bunun sunu yaparsan dokulmen durur veya gurlesir gibi

Cok uzun islemler ne bunlari yapmaya vaktim var ne de yapacak yuregim var. Saclarim cok dokuluyo kisa bir yontemi yok mu bunun sunu yaparsan dokulmen durur veya gurlesir gibi

Isırgan otu sabunu kullanıyorum.Önceden 100 tel dökülen saçım şimdi 10 tel bile dökülmüyor.Tavsiye ederim.

Yıllarca çeşitli tedavi denemiş ve saçlarımın büyük bir kısmını kaybetmiş biri olarak önerilerinizin devamını bekliyorum teşekkür ederim.

yazı uzun çünkü detaylı yazdım soru sorulmaması için (her zaman foruma bakamıyorum)

ama aslında yazılanlar basit. özet geç diyenler için;

!!!!!!!!!!!!!!!!!SAÇLAR İÇTEN BESLENİR, BU YÜZDEN MULTİVİTAMİN KULLANIN!!!!!!!!!

ancak saç içten beslenirken,dışardan elidor,elseve vs kullanırsanız bunlar saç diplerinizi silikon gibi bir maddeyle tıkar, yine saçlarınız dökülür

ayrıca saçlarını boyayanlar saç derisinin gözenekleri açıldığı büyüdüğü için ilerde saçları ciddi şekilde dökülebilir, bu yüzden

!!!!!!!!!!!!!!!!!! sabun kullanmak zorundasınız,ama sabun tek başına olmaz sonra bitkisel şampuan kullanın!!!!!!!!!!!!

sabun saç gözeneklerini sıkılaştırır saç dökülmenizi azaltır

bu uygulamayı ne kadar süre yaptın da faydasını gördün. Bende yapmayı düşünüyorum inş bana da faydası olur.

faydalı bir paylaşım, çok güzel olmuş saçların darısı başımıza:)

elma sirkesini sadece uçlara mı sürüyoruz yoksa saç diplerine de sürülürse faydası/zararı var mı?

Saçlarım şuan sağdan 3. fotoğraftaki gibi. Uzun ama hacim yok :KK43:
Saçların çok güzel olmuş. Bunu denemek istiyorum umarım benimkiler de öyle olur.
Bir de lütfen deneyen, tecrübeli olan varsa sonuçları paylaşsın.

Okurken yoruldum :26:
Ben yapamam asla bunları kolay gelsin. zahmetli iş.

Arkadaşım öncelikle önerilerin için teşekkürler.Yazını okuduktan sonra aklıma yattı ve uygulamaya karar verdim.Aktardan gidip bi doğal zeytinyağlı sabun ve ısırgan otu aldım. zaten önceden diğer şampuanlara göre daha az zararlı olduğuna inandığım dalin şampuanı-içine çam terebentin koymuştum- kullanıyodum ona devam ettim.Isırganı 2 defa kullandım bikaç kere uygulamayı unuttum ama saçımın dökülmesi acayip şekilde azaldı.Önceden bir avuç dökülen saçım şimdi 10 tel dökülüyor.Bundan sonra asla normal şampuan kullanmam bi kat doğal sabunla bi kat da en az zararlı şampuanla yıkarım.Buarada vitamin desteği olarak da supradyn allday kullanıyorum.Yöntemi Denemek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim :)

Çok güzel bi paylaşım olmus canım biotin kullanıyorum ama sampuanlarimdan sadece biri bitkisel diger ikisinden hemen kurtuluyorum :) sabun da almaya karar verdim bu cansız saçlar bi kendine gelsin artıkkk :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

çok güzel bir paylaşım olmuş. yanlız ilk resımlerdeki kişiyle sanki diğer resimler birbirine benzemiyor. inş yanılmıyorumdur tabi..yanılıyorsam kusura bakmayın lütfen :)

hakiki bıttım sabunu siirt iline aittir ve hakiki olan bıttım sabununu bulmak oldukça zordur çünkü piyasada bıttım sabunu adı altında yüzlerçe çeşit bıttım sabunu satılmakta ve bunların hemen hemen hiç biri bizlere güven vermiyor. hakiki olan bıttım sabunu siirtte üretiliyor bıttım sabunu alacaksak aktarlardan değilde siirtten almakta her zaman fayda vardır. çünkü siirt bıttım sabunu tamamen katkısız ve el yapımıdır. siirt bıttım sabunu fabrikasyon değildir elle yapılır ve kesimi bile elle yapılır. bıttım sabunu bir şifa kaynağıdır siirt halkı asırlardır siirt bıttım sabunu üretimi yapmaktadır. bıttım sabunun ana hammaddesi menegiç yağıdır bıttım meyvesinin kabuğundan çıkarılan yağdan elde edilmektedir ve bıttım yağının faydaları oldukça fazladır. bıttım sabunu mikrop öldürücü bir sabundur saç ve cilt için çok etkilidir. saç dökülmesi yaşayan bir insan bıttım sabunu kullanırsa saç dökülmesi sorunu tamamen yok olur. saçı güçlendirir ve dökülmelerin önüne geçer uzun ve düzenli kullanımlarda ise saçı beyazlamış bir insanın saçlarına doğal bir güç vererek eski rengine döndürür. bıttım sabunu sivilcelerde etkilidir sivilceli bölge bıttım sabunu ile yıkandığı zaman sivilce yok olur çünkü dediğimiz gibi bıttım sabunu mikrop öldürücü bir sabundur.

Son düzenleyen: Moderatör:
saçların uzamıs fakat yoğunluğunu beğenmedim . ama sen mutluysan senın adına sevındım.gule gule kullan:KK51:

Güzel öneriler, aklıma yattı, mutlaka deneyeceğim. :)

Son düzenleme:
X