Sağılmış süt karmaşası

Ben 22 ay kızımı sagarak besledim.bu konuyla ilgilide bir çok ebeden doktordan bilgiler aldım . sagdigin sütü önce buzlugun altında bir kaç saat bekletip sonra buzluğa süt posetiyle beraber koyman gerekir
22 ay sağarak mı :silah: helal olsun valla şu süt sağma işi ve sonra sağdığını bebişe içirmek o kadar zor geliyor ki emzirmek ne rahatmış diyorum. Siz biberon mu kullandınız? Kaşık bizde aşırı gaz sancısı yaptı.

Her çocukta farklı ilerler.

Ben sağıp direkt buzluğa atmıştım taze taze donsun diye :110: tadı gerçekten kötüydü kızıma veremedim ama dolaptakiler duruyor atmadım daha.
Dün taze sütümü sağıp mama kaşığıyla verdim reddetmedi hüpletti döke saça içti ama akşamına bir gaz sancısı oldu ki kıvrana kıvrana sabahladı yavrum :anne: yani kaşıkla da işim zor başka alternatif nasıl olacak bilmiyorum:işsiz:
Biberon şeklinde plastik olanları var onunla kolayca hupletir. Meme reddi nede sebep olmadı bizde.yada kaşık biberonlar var o şekildedir verdim.
Alıştırma bardağı dediğiniz şu suluk tarzı olanlar mı acaba? Evde buna benzer birşey var. Deliklerin altındaki tıpa sayesinde yine emince sıvı geliyor kendi kendine ağız içine dökülmüyor.
Sütünü sagdikda. Sonra buzdolabının en soğuk kısmında 2 gün biriktirebilirsin ondan sonra buzluğa Atmani tavsiye ederim.

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-11-12-40-09-884_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-08-11-12-40-09-884_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2023-08-11-12-44-06-106_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-11-12-44-06-106_com.android.chrome.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 32
Ben 22 ay kızımı sagarak besledim.bu konuyla ilgilide bir çok ebeden doktordan bilgiler aldım . sagdigin sütü önce buzlugun altında bir kaç saat bekletip sonra buzluğa süt posetiyle beraber koyman gerekir
maşallahh 🥰 ben de öyle duymuştum o yüzden sordum ♥️

Biberon şeklinde plastik olanları var onunla kolayca hupletir. Meme reddi nede sebep olmadı bizde.yada kaşık biberonlar var o şekildedir verdim.

Sütünü sagdikda. Sonra buzdolabının en soğuk kısmında 2 gün biriktirebilirsin ondan sonra buzluğa Atmani tavsiye ederim.
Alıştırma bardağının biberondan farkı olur mu meme reddi yaşamama açısından?

Alıştırma bardağının biberondan farkı olur mu meme reddi yaşamama açısından?
Emzirme danışmanları alıştırma bardağı öneriyor. Biberon emme refleksini bozduğundan dolayi.Bende kullandım 5 aydan sonra bende yaşamadım herhangi bir red. Hatta 6 aydan sonrada pipetli suluklara geçtim hemen alıştı iki cekmede.

Emzirme danışmanları alıştırma bardağı öneriyor. Biberon emme refleksini bozduğundan dolayi.Bende kullandım 5 aydan sonra bende yaşamadım herhangi bir red. Hatta 6 aydan sonrada pipetli suluklara geçtim hemen alıştı iki cekmede.
Peki alıştırma bardağının ucu sert mi yumuşak mı olmalı? Bir de philips avent’in deliği fazla büyükmüş sanırım bu da bebeğin ağzına bir anda fazla süt girmesi demek. Siz hangisini kullandınız?

Peki alıştırma bardağının ucu sert mi yumuşak mı olmalı? Bir de philips avent’in deliği fazla büyükmüş sanırım bu da bebeğin ağzına bir anda fazla süt girmesi demek. Siz hangisini kullandınız?
Benimki yumuşaktı silikon yani. İlk mamajoo kullandım . Öyle boğazına kaçma falan yaşamadım ki gece bile verdim. Zaten delikli değil düz bir çizgi var ve bastırdığı da açılıyor o delik. Yani çekmeden gelmiyor özelliği damlatmaz .kulplu almıştım kendide tutuyordu hoşuna gidiyordu.Zaten suda veriyordum ek gıdaya başlayınca iyice alıştı fakat bir süre sonra ucunu kemirdiginden deliğini genişletmiş. Ozaman oksuryordu hemen başka aldım buseferde pipetli olsun istedim alisirmi alismazmi derken iki cekmede pipete alıştı. Şuanda bunu kullanıyorum.

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-11-14-31-10-216_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2023-08-11-14-31-10-216_com.solidict.ebebek.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2023-08-11-14-33-18-038_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-08-11-14-33-18-038_com.miui.home.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 34
Benimki yumuşaktı silikon yani. İlk mamajoo kullandım . Öyle boğazına kaçma falan yaşamadım ki gece bile verdim. Zaten delikli değil düz bir çizgi var ve bastırdığı da açılıyor o delik. Yani çekmeden gelmiyor özelliği damlatmaz .kulplu almıştım kendide tutuyordu hoşuna gidiyordu.Zaten suda veriyordum ek gıdaya başlayınca iyice alıştı fakat bir süre sonra ucunu kemirdiginden deliğini genişletmiş. Ozaman oksuryordu hemen başka aldım buseferde pipetli olsun istedim alisirmi alismazmi derken iki cekmede pipete alıştı. Şuanda bunu kullanıyorum.
Evet ben de mamajoo’nun yorumlarını okudum ucunun çok dayanıklı olmadığını, ayrı olarak yedek uç satılmadığını yazmışlar. İlk olarak onunla başlamak mantıklı olacak sanırım. Bende şöyle bir suluk var yurtdışından hediye gelmişti ama ucu sert. 5.ayda kullanılır mı bilemiyorum 🤷🏼‍♀️

Eklentiler

• IMG_3357.jpeg
    IMG_3357.jpeg
    94,8 KB · Görüntüleme: 25
Bir de munchkin’in şöyle bir geçiş bardağı varmış kullanan var mı?

Eklentiler

• IMG_3358.jpeg
    IMG_3358.jpeg
    70,7 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba tecrübeli anneler. 4 ay 10 günlük bebeğim var. İlk günden beri emiyor. Ama 1 ay sonra işe başlamam gerektiği için sağdığım sütleri vermeye alıştırmak istiyorum. Bu konuda hiçbir bilgim yok.
1. sorum biberonla mı vermeliyim kaşıkla mı? 4 aylık bebekte biberona alışıp memeyi reddetme durumu olur mu?
2. sorum da sağılmış sütler nerde ne kadar bozulmadan kalıyor herkes farklı birşey söylüyor. 4 ay önce sağdığım sütleri buzdolabımın buzluk kısmında bekletiyordum. Buzunu çözdürüp baktım tortulanmış. Bozulduysa nasıl anlarım?
3. Altı saat çalışıyorum iş yerinde süt sağmam gerekir mi? Siz nasıl yaptınız çalışan annelerin tecrübelerini aktarmalarını bekliyorum. Çok teşekkürler
Alıştırma bardağı ya da normal bardakla verebilirsiniz. Biberonun meme reddi yapma ihtimali var.
Anne sütünde 3 kuralı var diye hatırlıyorum. Dışarda 3 saat , buzdolabında 3 gün buzlukta 3 ay
Mümkünse 2 saatte bir sağım değilse 2 kere muhakkak sağim yapin

22 ay sağarak mı :silah: helal olsun valla şu süt sağma işi ve sonra sağdığını bebişe içirmek o kadar zor geliyor ki emzirmek ne rahatmış diyorum. Siz biberon mu kullandınız? Kaşık bizde aşırı gaz sancısı yaptı.
Benim kızım emmedi 2 ay emzirme danışmanları kendi cabamla emzirmeye çalıştım, baktım olmuyor.hadi kızım basarabilrsin dedim .zaten 4 aylıkken ise baslayacaktim sagdim biberonla icirdim.kasik samanlıkta iğne aramak gibi birşey 😃

Benim kızım emmedi 2 ay emzirme danışmanları kendi cabamla emzirmeye çalıştım, baktım olmuyor.hadi kızım basarabilrsin dedim .zaten 4 aylıkken ise baslayacaktim sagdim biberonla icirdim.kasik samanlıkta iğne aramak gibi birşey 😃
Zaten emmediyse mantıklı olanı yapmışsınız kızınız işinizi kolaylaştırmış o zaman :KK24: kaşıkla çok zor hakikaten gıdım gıdım :KK43:

Siz bu işin uzmanı olmuşsunuz o zaman şunu da sorayım oda sıcaklığında bekletilen sütü bebeğe vermeden önce tekrar ısıtmaya gerek var mıdır?
Bilek testinde soğuk hissettiren sütü içerse sıkıntı olur mu yoksa sıcağa yakın ılık mı olmalı her zaman?

Evet hanımlar bu konuyu açmıştım sonrasında chicco’nun alıştırma bardağını alıp denedim bebeğim sütü ememedi. Daha sonra yine chicco’nun eğik uçlu biberonunu aldım onu hiç istemedi. Lansinoh biberon denedim sonuç yine fiyasko. Yani gözümü karartıp biberona alışmasını göze alıp onu bile verdim ama bebeğim almıyor. Bu pazartesi işe başlayacağım. Bu çocuk biberonu daha nasıl verebilirim yadım lütfenn

Merhaba tecrübeli anneler. 4 ay 10 günlük bebeğim var. İlk günden beri emiyor. Ama 1 ay sonra işe başlamam gerektiği için sağdığım sütleri vermeye alıştırmak istiyorum. Bu konuda hiçbir bilgim yok.
1. sorum biberonla mı vermeliyim kaşıkla mı? 4 aylık bebekte biberona alışıp memeyi reddetme durumu olur mu?
2. sorum da sağılmış sütler nerde ne kadar bozulmadan kalıyor herkes farklı birşey söylüyor. 4 ay önce sağdığım sütleri buzdolabımın buzluk kısmında bekletiyordum. Buzunu çözdürüp baktım tortulanmış. Bozulduysa nasıl anlarım?
3. Altı saat çalışıyorum iş yerinde süt sağmam gerekir mi? Siz nasıl yaptınız çalışan annelerin tecrübelerini aktarmalarını bekliyorum. Çok teşekkürler
Oda sıcaklığında 3saat, buzdolabında 3 gün, dondurucuda en fazla 3 ay kalabilir, eskiden 6ay deniyordu sakın 6 ay bekletmeyin. Benmari usulü ısıtıp verin bebeğinize. Asla biberon kullanmayın emmesi daha kolay olduğu için meme reddi kaçınılmaz son olabilir. Çay kaşığı kullanın.

Evet hanımlar bu konuyu açmıştım sonrasında chicco’nun alıştırma bardağını alıp denedim bebeğim sütü ememedi. Daha sonra yine chicco’nun eğik uçlu biberonunu aldım onu hiç istemedi. Lansinoh biberon denedim sonuç yine fiyasko. Yani gözümü karartıp biberona alışmasını göze alıp onu bile verdim ama bebeğim almıyor. Bu pazartesi işe başlayacağım. Bu çocuk biberonu daha nasıl verebilirim yadım lütfenn
Biberon denemisiniz hep mamajonun kesik uçlu alıştırma bardağını yada wee nin kesik uçlu silikonun deneyin. Resimde atmıştım size yukarda.

Biberon denemisiniz hep mamajonun kesik uçlu alıştırma bardağını yada wee nin kesik uçlu silikonun deneyin. Resimde atmıştım size yukarda.
Chicco’nunkini denemiştim mamajoo ile ucu aynı gibi görünüyor. Onu da dişini kaşımak için ağzına alıyor ama sütü içemeyip ağlıyor.

Eklentiler

• IMG_3786.jpeg
    IMG_3786.jpeg
    52,7 KB · Görüntüleme: 22
X