Sağlık sigortası gebelik

beynuriye

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
14
2
28
Merhaba arkadaslar benim bir sorum olacak anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak düşünüyorum. Fakat 1 adet döneni sonrası gebe kalınır sartı var ama 1 adet donemı mı yoksa 1 ay mı bekleme süresi anlam vermedim benım adet günüm 17 sinde ve 4 gün sürüyor sıgortam bugun basladı dıyelım 1 ay mı beklıcm yoksa adet biter bitmez mı yaomam gerekıyor bılen var mı

Sigorta başlangıç tarihinden bir ay sonra diye biliyorum yani aslında iki adet döngüsüne denk geliyor o adet döngüsünde hamile olmamanız lazım adetinizin bitmesini beklemenize gerek yok bence. Ben de yaptırdım aynı sigortayı o şekilde doğum yaptım mantıklı bir düşünce

Sigorta başlangıç tarihinden bir ay sonra diye biliyorum yani aslında iki adet döngüsüne denk geliyor o adet döngüsünde hamile olmamanız lazım adetinizin bitmesini beklemenize gerek yok bence. Ben de yaptırdım aynı sigortayı o şekilde doğum yaptım mantıklı bir düşünce
Sigorta bugün baslarsa adetim 17 sinde baslıyor 21 inde bitiyor sonra 1 ay daha mı beklıcem anlamadm ki ya

Sigorta bugün baslarsa adetim 17 sinde baslıyor 21 inde bitiyor sonra 1 ay daha mı beklıcem anlamadm ki ya
Sigorta başlangıç tarihinden itibaren bir ay geçmesi gerekiyo mesela sigorta 25inde başladı bir dahaki ay 25inde hala hamile kalmamış olman lazım o yüzden regl bitince değil de regl olmadan yaptırmak daha mantıklı bence

Beklersem gebelik 2 ay ıcınde gerceklesmesse 2.sene tekrar yenılemem lazım o yüzden soruyorum zaten. 😉
Onu zaten yenilemen gerekir muhtemelen ilk 3 ay kalıyor birinci ayı onlar istemiyor sizi bilemem ama çoğu insan öyle 2 ayda hamile kalmiyor ben de 2. Yıl yenileyip öyle doğum yaptım

Sigorta başlangıç tarihinden itibaren bir ay geçmesi gerekiyo mesela sigorta 25inde başladı bir dahaki ay 25inde hala hamile kalmamış olman lazım o yüzden regl bitince değil de regl olmadan yaptırmak daha mantıklı bence
Yani bugün yaptırdım ayın 12 si ya sigorta baslangıcı 17 sınde regl olduktan sonra mesela 21 ınde bitiyor diğelim bidahaki ayın 12 sıne kadar hamıle olmamam mı gerekıyor.

X