Korkuyorum. Benzer süreci olup iyi sonuçlar alan var mı?

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
1.787
3.385
38
Bir süredir adet düzensizliğim vardı. Bir iki aydır da akıntım yoğundu hatta kokuluydu. Kokulu akıntı için mutlaka doktora gidecektim fırsat olmadı. Adet duzensizligi için de gitmek istiyordum. Sağlık anksiyetesi olduğu için ben de tedavimi duzgun olmadan pek doktora gidesim yoktu da aynı zamanda. Çünkü bir ara çok doktora gittim. Birbirine karıştı. Bazı ultrason randevularim çok uzak tarihe verildi falan derken kendimden de sıkıldığım için önce ruh halim duzelsin. Fiziksel belirtileri net ayırt edecek duruma geleyim sonra giderim diye karar vermiştim. Biraz da bundan ihmal ettim sanırım.

Bugün nihayet muayene oldum. Altta kopyaladigim gibi ultrason sonucu bu şekilde. Adetin 3. Günü kan testi istedi doktor. Ca125, 153, 199 falan onların da hepsini yazmış kagida. Elbette farkındayım şu aşamada doktor bile net yorum yapamaz. Smear da aldı bir ay sonra sonuc çıkacak. Kan testleri için de 25 gün kadar var..bu bir ay sürecinde de iyi ihtimalleri düşünüp rahatlamak istiyorum.

3 yıl önce de çok tuhaf rahatsızlığım olmuştu. 30 gün adetin ilk günü gibi kanamam olmuştu. Adetliyken beyaz et parçası gibi birşey gelmişti. Yine akıntılarım tuhaftı. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmıştım. Hatta rüyalarımın anlamı bile büyük kötü bir hastalık geçirecek gibi falandı. Doktora gitmek için bile 3 ay bekledim. Tamamlayıcı sağlık sigortası kötü hastalık için bekleme süresi veriyor ya. Hatta bir doktordan emin olamadım daha güvendiğim doktora da gittim. O dönem birşey çıkmamıştı.

Şimdi böyle testler falan daha ciddi olunca biraz korktum. İyi örnekleri de duymak iyi gelir diye yazmak istedim.

UTERUS NORMALDEN IRI HETEROJEN UTERUSA BITISIK MYOM? END NORMAL KALINLIKTA OVERLERDE PATALOJI YOK

Miyomun var, çok kanama yapıyorsa almak isterler almışken patolojiye de gönderebiliyorlar

Miyomun var, çok kanama yapıyorsa almak isterler almışken patolojiye de gönderebiliyorlar
Kanaman var mı diye sordu. Normalde hep 7 gün olurum bu ay 5 gün oldum. Bu ay kanamam da azdı. Miyomda rutin istenen bir test mi ca testleri. Hepsini istemiş ondan korktum biraz da. Son aylarda çok duzensizdim. Rahimde de büyüme gördü.

o testleri istemeleri kötü bir şey değil genelde negatif çıkar zaten, tamamlayıcını devam ettirseydin devlette çok uzun sürer sonuç süreleri

o testleri istemeleri kötü bir şey değil genelde negatif çıkar zaten, tamamlayıcını devam ettirseydin devlette çok uzun sürer sonuç süreleri
Özel hastanelere pek guvenmiyorum. Bu gittiğim doktor da tecrübeli bir doktor. Zaten test için adeti bekleyecegim. Yeni adet oldum sayılır. O ara smear gelmiş olacak. Tamamlayıcı daha çok sonuç kötü olursa diye iyi oluyor ama devam ettirmedim.

X