Sağlıklı gebelikler için kilo verelim :)

whitewish

Gel Bebişim Gel :)
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
2.717
18
Selam kızlar benim bir sorundan dolayı ilk gebeliğim kötü sonuçlandı şimdi de önümde beklemem gereken bir süre var ve bu süre içinde kendimi gebeliğime hazırlamak istiyorum.Psikolojik olarak hazırlarken fiziksel olarak da hazırlamam gerek.Önüme 2 ya da 3 ay gb.bir süre koydum bu süre içinde de en az 8 kilo vermem gerek :KK43: benim gb.kilo vermek isteyenler varsa birlikte başarabiliriz :)

Hafta:06.05.2013 - 12.05.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 65.9---------Beklenen Kilo: 64.5
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 67,3---------Beklenen Kilo: 66,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 68,8---------Beklenen Kilo: 68,0
* Sekerkiz67---------Şimdiki Kilo: 79,5---------Beklenen Kilo: 78,5

Hafta:13.05.2013 - 19.05.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 63.7---------Beklenen Kilo: 62.5
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 66,5---------Beklenen Kilo: 65,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 69,4---------Beklenen Kilo: 68,0
* Sekerkiz67---------Şimdiki Kilo: 78,9---------Beklenen Kilo: 77,5

Hafta:20.05.2013 - 26.05.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 65,0---------Beklenen Kilo: 64.0
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 68,0---------Beklenen Kilo: 66,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 69,6---------Beklenen Kilo: ***
* Sekerkiz67---------Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***
* Hersey mumkun----Şimdiki Kilo: 71,0--------- Beklenen Kilo: ***
* İlkay10------------Şimdiki Kilo: 54,5--------- Beklenen Kilo: 53,5
* maviboncukcum----Şimdiki Kilo: 68,0--------- Beklenen Kilo: 67,5

Hafta:27.05.2013 - 02.06.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 65,8---------Beklenen Kilo: 64.0
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 66,4---------Beklenen Kilo: 65,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 69,0---------Beklenen Kilo: 68,0
* İlkay10------------Şimdiki Kilo: 54,7--------- Beklenen Kilo: 54,2
* Hersey mumkun----Şimdiki Kilo: 71,0--------- Beklenen Kilo: ***
* xprensesx--------- Şimdiki Kilo: 69,5--------- Beklenen Kilo: 68,0
* Mert0403--------- Şimdiki Kilo: 67,5--------- Beklenen Kilo: 67,0
* maviboncukcum----Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***

Hafta:03.06.2013 - 09.06.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 65,2---------Beklenen Kilo: 64.0
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: ***---------Beklenen Kilo: ***
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: ***---------Beklenen Kilo: ***
* İlkay10------------Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***
* Hersey mumkun----Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***
* xprensesx--------- Şimdiki Kilo: 69,7--------- Beklenen Kilo: 69,0
* Mert0403--------- Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***
* maviboncukcum----Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***

Hafta:10.06.2013 - 16.06.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 64,0---------Beklenen Kilo: 63.0
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 67,3---------Beklenen Kilo: 66,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 70,8---------Beklenen Kilo: 70,0
* xprensesx--------- Şimdiki Kilo: ***--------- Beklenen Kilo: ***
* İlkay10------------Şimdiki Kilo: 54,0--------- Beklenen Kilo: 53,4

Hafta:17.06.2013 - 23.06.2013

* Whitewish ---------Şimdiki Kilo: 63.2---------Beklenen Kilo: 62.0
* Hatice42-----------Şimdiki Kilo: 66,0---------Beklenen Kilo: 65,0
* Bga ---------------Şimdiki Kilo: 69,4---------Beklenen Kilo: 69,0

Son düzenleme:
konuyu görünce çok mutlu oldumm :KK52:
bende 2-3 ay sonra hamile olmak istiyorum ve en az 10 kilo vermeliyim hadi bu yolda birklikte gidelim :KK55:

Benimde 20 gün önce bebeğimi kalbi durduğu için gebeliğim sonlandırıldı. Hamilelikte 7 kg vermiştim zaten hazır fırsattan istifade daha 10 kg vereyim istiyorum.

konuyu görünce çok mutlu oldumm :KK52:
bende 2-3 ay sonra hamile olmak istiyorum ve en az 10 kilo vermeliyim hadi bu yolda birklikte gidelim :KK55:

:) bak buna çok sevindim canım benimle aynı düşüncede birinin olmasına,çalışıyor musun peki,ben şuan çalışmıyorum özel sektör madurlarındanım sürekli evde olduğum için de yemekler,pasta,börek sürekli oyalanmak için yapıyorum ee tabi yiyorum da :)

Benimde 20 gün önce bebeğimi kalbi durduğu için gebeliğim sonlandırıldı. Hamilelikte 7 kg vermiştim zaten hazır fırsattan istifade daha 10 kg vereyim istiyorum.

Çok geçmiş olsun canım Allah bu duyguyu yaşayan herkese sabır versin,ben de mol gebelik teşhisi nedeniyle gebelik için bekliyorum.7 kg çok vermişsin aslında 10 kg.çok fazla değil mi?

:) bak buna çok sevindim canım benimle aynı düşüncede birinin olmasına,çalışıyor musun peki,ben şuan çalışmıyorum özel sektör madurlarındanım sürekli evde olduğum için de yemekler,pasta,börek sürekli oyalanmak için yapıyorum ee tabi yiyorum da :)

evet çalışıyorum canım ziraat mühendisiyim memurum senin meslek ne? o zaman sana mutfaktan başka bi meşgale bulmak lasım :KK6:
benim özellikle şu 2 ay kilo vermem için çok uygun öğle yemeğine eve de geliyorum ne yapsak nasıl versek bu kiloları fikrin varmı?

evet çalışıyorum canım ziraat mühendisiyim memurum senin meslek ne? o zaman sana mutfaktan başka bi meşgale bulmak lasım :KK6:
benim özellikle şu 2 ay kilo vermem için çok uygun öğle yemeğine eve de geliyorum ne yapsak nasıl versek bu kiloları fikrin varmı?

Ben de medikal firmasında çalışıyordum ne yazık ki işten ayrıldım,aynen başka uğraşlar bulmam gerek ama seviyorum da yeni şeyler denemeyi,aslında uzun yıllar sporla geçti üniversite hayatı,öncesi sigara bıraktım kilo aldım,evlendim kilo aldım derken iyice tembelleştim :KK43: çok istikrarlı gidemiyorum diyetlerde ne yazık ki :KK43: burdan birbirimize destekle daha istikrar gösteririm diye düşünüyorum.Ararştırıyorum nasıl bir yol izleyebiliriz diye ama gebelik için bi zayıflama olacağı için birden aç kalıp kilo verip gebelik olunca daha fazlasını almayalım :KK1: ondan en sağlıklısını bulmalıyız,buarada boy kilo oranın nasıl?ben 1.74 boy 68 kilo dayım

anladım canım. benimde boy 1.69 kilo 70 şöyle 60 dan aşağı bi düşebilsem çok iyi olacak :21: ben yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum şu sıra bi diyet listesini yazıp gözümün önüne asıyorum sonra akşama bir bakıyorum çok başka şeyler yemişim :KK9: birde arada yediğim çikolata pasta poğaça olmasa :KK56:

anladım canım. benimde boy 1.69 kilo 70 şöyle 60 dan aşağı bi düşebilsem çok iyi olacak :21: ben yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum şu sıra bi diyet listesini yazıp gözümün önüne asıyorum sonra akşama bir bakıyorum çok başka şeyler yemişim :KK9: birde arada yediğim çikolata pasta poğaça olmasa :KK56:

ahh ahh o çikolatalar,pasta,börekler zaten ne yapıyorsa yapıyor :KK1: ben mesela akşam yemeği veya öğlen yemek olarak çok fazla yemem ama arada yediklerim bitiriyor herşeyi bide akşam yemekten sonraki abur cuburlar :KK5: ben bir iki liste gördüm forumda ama dediğin gb. her zaman listeye uyulmuyor ne yazık ki,ben diyorum ki kalori hesabından gidelim yani istediklerimizi yine yiyelim mesela önümüzde kek mi var onun koca bir dilimini değil yarım dilim yiyelim akşamına da onu dengeleyelim,pilav varsa yemekte pilav yemeyelim mesela yani kalori hesabına göre bir günlük tutalım,işe yarar mı sence tabi biraz egzersizi de hayatımıza sokmamız gerek :KK15:

Çok geçmiş olsun canım Allah bu duyguyu yaşayan herkese sabır versin,ben de mol gebelik teşhisi nedeniyle gebelik için bekliyorum.7 kg çok vermişsin aslında 10 kg.çok fazla değil mi?

Teşekkür ederim.

Amin amin kimse yaşamaz inşallah. 75 felandım ben hamile kaldım 68'e düştüm hamilelikte almak istemiyorum 58'e düşsem iyi olacak zaten kilo almaya müsaitim ne kadar verirsem kardır.

canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm:KK14: bu arada hamilelikte nasıl kilo verdin?

Teşekkür ederim.

Ben hiçbirşey yiyemedim otomatik olarak iştahım kesildi benim onda verdim.

Kızlar ben karatay diyeti tarzı brşey yapıyorum ama tam olarak değil sabahları bir iki dilim mutalaka ekmek yerim

Ondan sonra yemem ekmek öğlen makarna pilavsız yemekleri yerim akşam çorba salata felan gibi

ama evde aabur cubur varsa tutamıyorum kendimi benm de problemim o

olur tabi kalori hesabı yapabiliriz bi araştıralım ben 1 ay önce 2 hafta kadar karbonhidrat diyeti yaptım ilk diyet deyimimdi ve çok zorlandım çünkü çok halsiz kaldım sağlıksız bişey olduğuna karar verip bıraktım şu sıra herşeyden az miktarda yemeye başladım bu hafta ayça kayanın diyetini yapmaya niyetlendim ama kardeşlerim sağolsun her gün pasta börek yaptıklarından yine beceremedim bundan sonra bi süre yalnız olacağım bu sürede zayıflamalıyım önce şu aburcuburu bi keselim eğer kaçamak yaparsakta birbirimize soyleyelim :KK56:

ayça kayanın diyeti iyi görünüyor açta bırakmıyormuş
SABAH :
• Bir dilim çavdar ekmeği ,
• bir kibrit kutusu kadar peynir,
• tere, maydonoz,limon

ÖĞLEN :
• Bir dilim ekmek,
• bir tavuk baget veya 3 köfte,
• 1 kase yoğurt

İKİNDİ :
• Bir yağsız tost,
• bir ayran,
• bir meyve

AKŞAM :
• Bir kase çorba veya bir dilim ekmek,
• 6 kaşık etsiz sebze yemeği,
• salata,
• yoğurt

bu diyetle 1 ayda 8 kg verilirmiş gerçekten sadece bu diyetle 8 kilo veren var mıdır bilmiyorum ben ayda 6 kg vermek istiyorum yani günde 200 gr :KK8:

olur tabi kalori hesabı yapabiliriz bi araştıralım ben 1 ay önce 2 hafta kadar karbonhidrat diyeti yaptım ilk diyet deyimimdi ve çok zorlandım çünkü çok halsiz kaldım sağlıksız bişey olduğuna karar verip bıraktım şu sıra herşeyden az miktarda yemeye başladım bu hafta ayça kayanın diyetini yapmaya niyetlendim ama kardeşlerim sağolsun her gün pasta börek yaptıklarından yine beceremedim bundan sonra bi süre yalnız olacağım bu sürede zayıflamalıyım önce şu aburcuburu bi keselim eğer kaçamak yaparsakta birbirimize soyleyelim :KK56:

ayça kayanın diyeti iyi görünüyor açta bırakmıyormuş
SABAH :
• Bir dilim çavdar ekmeği ,
• bir kibrit kutusu kadar peynir,
• tere, maydonoz,limon

ÖĞLEN :
• Bir dilim ekmek,
• bir tavuk baget veya 3 köfte,
• 1 kase yoğurt

İKİNDİ :
• Bir yağsız tost,
• bir ayran,
• bir meyve

AKŞAM :
• Bir kase çorba veya bir dilim ekmek,
• 6 kaşık etsiz sebze yemeği,
• salata,
• yoğurt

bu diyetle 1 ayda 8 kg verilirmiş gerçekten sadece bu diyetle 8 kilo veren var mıdır bilmiyorum ben ayda 6 kg vermek istiyorum yani günde 200 gr :KK8:

Ben de sana aynı diyeti söyleyecektim,sabah forumda gördüm,ben rahatlıkla yapabilirim aslında şuan çalışmadığım ve akşam da ne yaparsam o yendiği için ayarlayabilirim ama sen iş ortamında uyabilecek misin :44: benim hafta sonları en çok kaçıyor yaa eşim de tatil olduğu için geç kahvaltı,abur cubur vs. pazartesi başladığım diyet cumartesi bitiyor :KK5: sen başladın mı peki ben daha başlayamadım,yarın da arkadaşım gelecek yarın da kesin başlayamam offf :KK43: pazartesi başlasak olur mu :44:1 ayda 8 kilo verdiriyorsa diğer haziran başı gebelik çalışmalarına başlayabiliriz :KK49:

Teşekkür ederim.Amin amin kimse yaşamaz inşallah. 75 felandım ben hamile kaldım 68'e düştüm hamilelikte almak istemiyorum 58'e düşsem iyi olacak zaten kilo almaya müsaitim ne kadar verirsem kardır.Biz bir kaç diyet araştırması yapıyoruz canım aç kalarak değil de sağlıklı herşeyden azar azar yiyerek zayıflayalım diyoruz ,diyet günlüğü tutarak :KK56:

Karatay bence en iyisi ona da bak istersen hiç aç kalmıyorsun ekmek hamur işi ve tatlılar yenmiyor en temel özelliği

Ne zaman istersen başlarız bir türlü karşılaşamadık ta

ben bugünlerde diyette gibiyim zaten pek bişey yemiyorum ama bu hafta sonu eşimin yanına gideceğim :KK16: gelecek hafta çarşambaya herşey için hazırım o zamana kadar karar verelim ve bırakmamak üzere başlayalım

aynen bende diyette gibiyim kısmetse bu akşam birer saatlik yürüyüşlerime de başlayacağım. Benim tek sıkıntım abur cubur yemek.

3 kişiyiz az olmamız da iyi bence rahat olur

selam kızlar bende bebekten önce 6-7 kilo daha verip , öyle hamile kalmak istiyorum , yolun büyük kısmını atlattım ama son zamanlar baya zorlamaya başladı , inşAllah herkesler ideal kilosuna kavuşup sağlıklı bir şekilde bebişlerini kucaklarına alırr :KK49::KK49::KK49:

aynen bende diyette gibiyim kısmetse bu akşam birer saatlik yürüyüşlerime de başlayacağım. Benim tek sıkıntım abur cubur yemek.

Bence de az olmamız birbirimizi kontrol açısından daha iyi olur kalabalık olunca çok karışık oluyor kimin ne zaman ne yaptığı belli olmuyor :44:

selam kızlar bende bebekten önce 6-7 kilo daha verip , öyle hamile kalmak istiyorum , yolun büyük kısmını atlattım ama son zamanlar baya zorlamaya başladı , inşAllah herkesler ideal kilosuna kavuşup sağlıklı bir şekilde bebişlerini kucaklarına alırr :KK49::KK49::KK49:

Amin İnşallah canım burdan birbirimize destek olarak zorlukları aşarız.
bende aslında 56-57 kilo olmak istiyorum sonra Allah nasip ederde bebeğim olursa 10-12 kilo hamilelikte alırsam yine 70 e yaklaşırım diye düşünüyorum :44: doğumda kaç kilo gidiyor ki?

Bence de canım hatice'nin dediği gb.kontrol açısından daha rahat oluruz.ben henüz başlamadım klasik pazartesiyi başlangıç günü alayım diyorum,bahsettiğin diyeti duymuştum ama tatlı vs.yasak olunca daha çok cezbedici olur bide hamile kalınca hoopp tekrar fazlasıyla alırız diye düşünüyorum canım.ben de eve gymstick çubuğu aldım yürüyüş ve evde egzersizlerle desteklerim diyorum diyeti.

ben bugünlerde diyette gibiyim zaten pek bişey yemiyorum ama bu hafta sonu eşimin yanına gideceğim :KK16: gelecek hafta çarşambaya herşey için hazırım o zamana kadar karar verelim ve bırakmamak üzere başlayalım

Canım senin başlangıcın çarşamba olacak o zaman ben de pazartesi demiştim ama acaba hep birlikte ortak bir günde mi balasak :44:

Aramıza hoşgeldin canım :KK34: bizlerde aynı şekilde gebelik öncesi kilo vermek için yöntemler arıyoruz,uyguladığın ya da devamlılığı olan bir diyet var mı?

X