Sakın burada ilişkinizi baltamaya çalışanlara kulak asmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Etrafımda bir çok meslekten gerçekten ama gerçekten kendi işinde hatrı sayılan, ismi duyulan kişiler var
Hepsinin konuşmasından, üslubundan, karşısındakiyle tartışırken laflarla değil aklıyla alt etmesinden anlıyorsun bilgi birikimlerini kendini ne kadar gerçekleştirdiklerini. Hani kaç okul bitirdim falan hikaye.
Ben bunu diyeyim ne dediğimi herkes anladı zaten :)

Bu şahıs iddia ettiği gibi üç üniversite mezunu olduğuna emin mi? Nerede okumuş Gabar Dağı’nda mı? Herhangi bir kurumdan mezun mu, eğitim almış mı bilemiyorum, mümkündür gerçi eksi netlerle üniversite kazanılıyor; fakat sosyal medyasında iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramıyor, cümlelerinin yarısı küfür hakaret, kelimeleri eksik ve yanlış yazmış, yazım kuralları, noktalama işaretleri zaten hak getire! Düzgün, normal, küfürsüz, hakaretsiz cümlesi yok.

Dediğim gibi kullanıcı ismini ve profil fotoğrafını kapatınca insan ilkokul mezunu bir herif sanar. Ya da ergen küfürbaz bir çocuk.

Üç üniversite bitirdikten sonraki hali bi de bu öyle miymiş? Desenize yüklü eşek gibi kitapları götürmüş getirmiş öyle.

pff ben anlayamadım tam şimdi kocası mı vesikalıymış?
Benim yabani dişi papağan, erkek eş papağanıyla ilgilendim diye onu kıskandı gagalayıp yuvalıktan attı. Papağan bile namusuna sahip çıkıyor. Bunlar da gölgede kalmış kavun gibi kocalarını onun bunun koynuna yuvarlayarak yolluyor. Annem eşeğin de şeyi var, eşek de kendi kara şeyini beğeniyor der. Hayret bir şey. Bundan sonraki aşama yere yatıp muhtelif yerlerini avuçlayacak herhâlde.

Etrafımda bir çok meslekten gerçekten ama gerçekten kendi işinde hatrı sayılan, ismi duyulan kişiler var
Hepsinin konuşmasından, üslubundan, karşısındakiyle tartışan laflarla değil aklıyla alt etmesinden anlıyorsun bilgi birikimlerini kendini ne kadar gerçekleştirdiklerini. Hani kaç okul bitirdim falan hikaye.
Ben bunu diyeyim ne dediğimi herkes anladı zaten :)
Takdir görmemiş aşağılık kompleksi var o yüzden bu kadar dile getiriyor

accessdenied accessdenied al kuzum, buradan itibaren insanların annelerini de karıştırmaya başladı. ağzım açık okuyorum, siz gerçekten rehabilite edilmelisiniz ya. ilaç falan da işe yaramaz çünkü hastalık değil bu. içinize işlemiş, karakteriniz olmuş.
Rehabilite edilebilir biri değil bence, kumaşı bu. Mirtada yazmış, kadın küfür etmeden, ucuzluk yapmadan cümle kuramıyor. Saniyor ki biz cevap veremediğimiz için susuyoruz, afedersin ama kocamı göndereyim diyen, milletin annesine sataşan biri kaç kuruşluk olabilir ki? Erkek olsam yanimda kadın diye gezdirmeye utanırdım.

Ayyy bana da açtığım konuda uzak dur o heriften dendi. Herkes haklıydı. Sonra olaylar farklı gelişti, durmadım tabi.
E ben evli değildim, adam da beni döven boynuzlayan bir ruh hastası değildi. En nihayetinde en fazla aşk acısı çektim. Risk buydu en fazla.
Yani haksız yere ayrıl dense de niye küfredeyim insanlara ya hu? Kadınlar benim meseleme ortak oluyorlar, zaman harcıyorlar, kimin ne zoru var?

Ya zaten bir insan bir insana niye küfür eder?
Yani ben de ağzı çok temiz biri değilim, sinirlenince kendi kendime söylenip küfür ederim ama insanlara niye hakaret edeyim?
Hem de boşan dediler diye?

Buradaki her öneriyi uygulamak zorunda değil kimse. Kocam beni yerlerde sürükledi diye konu açmadıysan kafana uymayan öneriye ok teşekkürler deyip geçersin.
Durduk yerde bu kadar sinirlenip elaleme kocanı önermeye çalışmak "bombk bir evliliğim var ama kabullenmek istemiyorum" demek bence.
Zaten bu seviyede bir insanın nasıl düzgün ilişkisi olabilir?
Başkası adıma utanma organım olsa çoktan kuruyup düşmüştü şu an.

Bana sormadınız ama cevaplamak istedim.
Ok kib bye derim. Bu kadar.
Burada beni ve eşimi tanıyan insanlar var, bilirler ki güzel bir ilişkimiz var. Aracımıza takip cihazı takmak zorunda hissetmediğimiz seviyede 😌
Ve biri anlattığım bir şeyi yanlış anlayıp boşan diye ısrar etse ok kib bye derim hakaret etmek yerine.

Buradaki tüüüm mesajlarınızın seviyesinden ve içeriğinden anladığım tek şey kusura bakmayın ama tek kelimeyle bk gibi bir evliliğiniz olduğu.
Öyle olmasa insanlara kocamı sana göndereyim de kadınlık yaşa gibi şeyler yazmak yerine ok kib bye derdiniz.
Bunu bilen kadınlar sizin o hakaret dolu mesajlarınızın alt metninde ne olduğunu gayet iyi anlıyorlar ama siz kuyruğu dik tuttuğunuzu sanıyorsunuz. Durum çok üzücü ama farkında değilsiniz.
Kimse kendisine boşan boşan da dememişti aslında konuyu manipüle ederek anlatmış. Konuyu özet geçeyim:

Kendisi bizim aktif olduğumuz aldatmayla ilgili bir konuya bodoslama dalıp “zaten çoğu kadın aldatılıyor ama haberleri yok, haberi olanlar da affediyor, benim kocama arkadaşları karımı aldatıcam yardımcı ol diye mesajlar atıyolar yazdı.” Biz de onlar da senin kocana yaramazlık için yardım ediyodur her şey karşılıklı dedik. Bu sefer başladı ben onun telefonunu patlattım, arabasına gps taktım, bir şey yapmamış demeye. Resmen dellendi. Kendini yerden yere atmaya, küfürler, hakaretler etmeye başladı. Olay olalı 1 aydan fazla olmuştur, hala bunu konuşuyor.

Aslında kendisi bizlere durduk yere aldatılıyosunuz dediğinde biz hiç takmadık ama biz kendisine aldatılıyosun bile demedik sadece imasını yapınca otokontrolunu tamamen kaybetti. Kısacası durduk yere kimse bir şey dememişti kendisine. Gelip hepiniz boynuzlanıyosunuz yazarsan insanlar senin boynuzlanmadığın ne malum der normal olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X