Salonda yemek masası cidden gerekli mi ?

Az önce ailece yer sofrası kurduk salona ilk kez.
Eşim hayatında daha önce yememiş, evin erkekleri ilk kez tecrübe etti, dışarıdan siparişti ama olsun.
Herkes gayet memnun oldu, çocuklar arkadaşları gelince böyle yap dedi.
Eşim de çok samimi oldu, arada yapalım keyif için dedi😂

Deneyiniz ahahshs

Benimde salonumda yemek masası var ama kullanıyormuş diye sor hayır kullanmıyorum o masanın üstünde misafir agirliyormusun diye sor hayir çünkü sığmaz mutfakdada masa sandalye var ama şöyle bi fark var ben masa sandalye almasaydim çok boş ver kalacaktı nasil dolduracagimi bilemezdim böylede bisey var yani

Bu tamamen kişisel tercihlere göre şekillenmesi gereken bir durum. Ben mesela Açık mutfaklı bir evde oturuyorum ve şu anda en çok arzuladığım şeylerden biri ayrı mutfak diyebilrim özellikle misafir ağırlarken. Çünkü ben mutfakta mahremiyet seviyorum, ne bileyim erkekler salonda masada oturup içkilerini içerken mutfakta tezgah başında meze tazelerken ya da çay koyup tabak hazırlarkenki o muhabbeti seviyorum. Şu anda mutfağım salonun ortasında olunca ne özendiğim davet sofralarını hazırlayabiliyorum ne özlediğim mutfak sohbetleri var.
Misafir kültürünüz de önemli. Büyük süslü masalarda şık yemek davetleri vermiyorsanız ve bunun eksikliğini çekmeyecekseniz pekala mutfakta samimi bir masa işinizi görür. Ama adabı muaşeret bakımından şık bir davet sofrasının mutfakta olmasını da doğru bulmuyorum.
Bunlar benim şahsi ihtiyaç ve beğenilerime göre uygun bulduğum fikirler siz de kendiniz için bu değerlendirmeleri gerçekçi bir gözle yaparak neye ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz sanıyorum.

Salon yapmamıştım ve evim de zaten küçüktü. Oturma odamda 3+3+1+1 bir koltuk takımım ve TV unitem var. 1+1di evim. Şimdi orta buyuklukte bir eve geçeceğiz ve salon yapmalıyım. Misafirlerim falan geldiğinde yatıracak ağırlayacak bir oda daha olsun diye. Fakat sorun şu ki gececegimiz evde salon olan oda o kadar da büyük değil yemek odası alsam çok boğacak. Ama mutfak makul büyüklükte zaten mutfak masam da eskimisti oraya büyük bir yemek masası takımı mi alsam kararsız kaldım. Ama gittiğim her evde bogsa bile salonda yemek masası takımı görüyorum. Salon olacak odaya sadece şık bir koltuk takımı ve konsol alsam uzerine objeler dizsem tuhaf kaçar mı ? Fikrinizi beyan ederseniz memnun olurum. Sevgiler.
Benim evim 3+1 ve salonum çok büyük. Yine de boğmamak için yemek masasını başka bir odaya koydum. Yemek odası yaptım. Yaklaşık 4 yıllık evliyim. Toplamda 3 kere kullandık yemek masasını. Şimdiki aklım olsa onu da hiç almazdım. Mutfaktaki masa her şeye fazlasıyla yetiyor. Hiç öyle misafir için düzenimi bozamam. Misafir 1 gün geliyor ama ben bu evde yıllarca yaşıyorum. Merak etme eksikliğini hissetmezsin.

Salondaki masayi mutfaga tasidim. Mutfaktaki masayida cocuklarin odasina koydum ders calisma masasi oldu. Salona cok ihtiyac olursa ayaklari kapanip acilabilen yer sofralari kullaniyorum daha iyi oldu sanki.

X