Sanki hiç transfer olmamış gibi oldu

Elif887

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
252
67
Kızlar ilk transferim geçen hafta çarşamba transfer oldu.
Genetik tum testlerden geçti aklınıza gelen bütün embriyolara analiz yapıldı.
Hepsi 5.gun blastokist aşamasına da geldi.
İlk 3 gün çok fazla ağır hareket yapmadım.
Evin içinde küçük yürüyüşler bahçeye çıkıp yürüyüşler yaptım.
Yemek falan yapmadım, yıllık iznim vardı onu kullandım. 3. Günden sonra adet sancısına benzer ağrım bacak ağrısı ve bel ağrısı oldu.
Herhalde tutunuyor diye düşündüm.
Transferden sonra 6. Gün test yaptım beta 1,45 çıktı.
Daha sonra 2 gün sonra yine yapayım dedim yine aynı 1,45 değer çıktı.
Transferden sonra banyoda yapmadım garantiye aldim. Ama bugün kanamam başladı beta baktırdım 0,1 sizce ne olmuş olabilir hiç tutunmadi mi yani.
İlk transfer günü düşmüş olabilir mi

Son düzenleme:
Yemek falan yapmadım, yıllık iznim vardı onu kullandım. 3. Günden sonra adet sancısına benzer ağrım bacak ağrısı ve bel ağrısı oldu.
Transferden sonra banyoda yapmadım garantiye aldim. Ama bugün kanamam başladı beta baktırdım 0,100 sizce ne olmuş olabilir hiç tutunmadi mi yani.
Düşme olmaz tutunmamistir. Öncelikle gecmis olsun insaAllah bidahaki sefere tutar minnosunuz. Ilk transferlerimde ben de sizin gibi dikkat etmiştim ama gordum ki ne kadar çok takarsam o kadar çok zorluyo süreç beni ayni şeyleri yasamisiz genetikler falan.. genetige gitmeyen kalitesiz diye dusundugumuz embriyo tuttu . Tamamen nasip ve kafada bittigine inaniyorum artik. Olacağına inanın insaAllah Rabbim daha fazla aratmasin size... ve kendinizi sakın suçlamayın rahim ikiye katlanmis yaprak gibi oluyo transfer surecinde o yapragin arasina koyuyo doktor minnos embriyoyu. Tutunasi varsa tutuyo. Hakkinizda hayirlisi olsun insaAllah🌹

Düşme olmaz tutunmamistir. Öncelikle gecmis olsun insaAllah bidahaki sefere tutar minnosunuz. Ilk transferlerimde ben de sizin gibi dikkat etmiştim ama gordum ki ne kadar çok takarsam o kadar çok zorluyo süreç beni ayni şeyleri yasamisiz genetikler falan.. genetige gitmeyen kalitesiz diye dusundugumuz embriyo tuttu . Tamamen nasip ve kafada bittigine inaniyorum artik. Olacağına inanın insaAllah Rabbim daha fazla aratmasin size... ve kendinizi sakın suçlamayın rahim ikiye katlanmis yaprak gibi oluyo transfer surecinde o yapragin arasina koyuyo doktor minnos embriyoyu. Tutunasi varsa tutuyo. Hakkinizda hayirlisi olsun insaAllah🌹
Teşekkür ederim ❤️ insallah güzel haberler aliriz

Transferden sonra banyoda yapmadım garantiye aldim. Ama bugün kanamam başladı beta baktırdım 0,1 sizce ne olmuş olabilir hiç tutunmadi mi yani.
Genetik test de yapılsa tutunacağı garanti olmuyor maalesef, tüp bebek merkezleri genetik test çok fazla yapıyor ama tutunmayı %10 artırmaktan başka ekstra bir etkisi yok. Biz yaptırmak istedik ancak benim doktorum da çok gereksiz buluyor mesela fakat tüp bebek merkezleri nedense bayılıyor genetik test yapmaya… Yani genetiğe gitti neden tutmadı diye kendinizi yıpratmayın, zaten bir garantisi yoktu öyle düşünün. Çatlatma iğnesi dolayısıyla 1.45 çıkıp sonrasında 0 olmuş olabilir, 5’in altında zaten sonuç negatiftir bebek hiç tutunmamış. Benim de ilk transferim negatif oldu ikinciyi bekliyorum, umarım güzel sonuçlar alırız.

X