Tatlı Tarifi Saray Tatlısı-Dr. Oetker Sponsorluğunda

🌻 Hayırlı Ramazanlar Güzellikler🌻
Sizlere oldukça pratik bir tarif ile geldim. Acil durum misafirlerine kolayca hazırlayabileceğiniz ve çok lezzetli bir tatlı 🤤🤤
⚠️Dikkat şeker hastalarını uzak tutunuz🤪 başlayınca tüm tepsiyi yemek istiyorlar 🤤🤭
Tamam tamam tarife geçiyorum 😁

🌻Malzemeler🌻
-4 yumurta
-1 su bardağı şeker
-1 paket vanilya
-1 paket kabartma tozu
-1.5 su bardağı un (markasına göre değişebilir)

🌻 Kreması İçin🌻
- 1 paket sade ya da kaymak tadında krem şanti

🌻Şerbet İçin🌻
-4 su bardağı su
-2 su bardağı şeker
-Kaynayınca bir kaç damla limon
Şerbet ölçülerini damat zevkinize göre ayarlayabilirsiniz

Eki Görüntüle 3235090

🌻 Hazırlanışı🌻
1-Öncelikle şerbeti hazırlayıp soğumaya bırakalım
➡️Şerbet soğuk, kek soğuk olacak

Eki Görüntüle 3235117

2-Önce yumurta ve şekeri köpürene kadar çırpıyoruz. Kalan malzemeleri ekleyip kıvam alınca yağlı kağıt serdiğimiz dikdörtgen borcama döküyoruz.
180 derecede pişiriyoruz

Eki Görüntüle 3235123

3-Bu arada krem şantiyi hazırlayalım. Bir paket krem şantinin içinde çıkan iki poşeti de 1 bardak süt ile hazırlayıp dolaba kaldıralım

Eki Görüntüle 3235133

4-Kekimiz soğuduktan sonra enine ortadan ikiye kesiyoruz. Üst kısmı tepsinin altına gelecek şekilde yerleştirip üzerine krem şanti sürüyoruz. Altta kalan tabanı da ters çevirip üstüne kapatıyoruz. Soğuk şerbeti her yerine gelecek şekilde döküyoruz. Daha sonra hindistan cevizi ile süsleyip dolaba kaldırıyoruz. Tatlımız hazır deneyeceklere afiyet olsun🥰🤤❤️🤗😋😍

Eki Görüntüle 3235134
Vee sunum zamanı 🥳🥳

Eki Görüntüle 3235136 Eki Görüntüle 3235137
Eki Görüntüle 3235138
Eki Görüntüle 3235139 Eki Görüntüle 3235140
Bu tarz tatlıları çok severim ellerine sağlık kurabiyem 🤗🥰

Yavrucum kendine haksızlık etme,gerçekten o kadar kolay olamaz 😇🫣🤭🥳 yumurtayı kırmak bile bir iş 🤩🍒🥰😍🍒🍒🍒 eminim tadı çok güzeldir 🥰😍🤩🍒🍒🍒 eline sağlık canım kurbisim 😍🥰🤩🍒🍒🍒😘
Oyy canemm kiraz gülümm ay kız yok sizinkilerin yanında bu ne ki 🙈 he bazen yumurtalar da isyana giriyor zaten. Daha yıkarken puff elimde patlıyor 😅 sanki çamaşır çitiliyorum ha 😅😅

X