SARILIK

arzusss000

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
99
30
31
Merhaba virüsten hastaneye gidemediğimizden sormak durumunda kaldım. Bebeğim 24 günlük. Beşinci gün bilirubin değeri 15 çıkmıştı. Altıncı gün 13’e düşmüştü sonrasında hiç tekrar baktırmadık sarılık için. Doktor düşmeye başlamış bir daha kan almaya gerek yok demişti. Ama şu iki gündür suratı yine öncesine göre sarı gibi gelmeye başladı bana. Size sorum düşmeye başlayan sarılık sonradan yine artar mı yoksa düşmeye devam ederek biter mi? Hastaneye götürmeli miyiz? Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim🙏🏻

Merhaba virüsten hastaneye gidemediğimizden sormak durumunda kaldım. Bebeğim 24 günlük. Beşinci gün bilirubin değeri 15 çıkmıştı. Altıncı gün 13’e düşmüştü sonrasında hiç tekrar baktırmadık sarılık için. Doktor düşmeye başlamış bir daha kan almaya gerek yok demişti. Ama şu iki gündür suratı yine öncesine göre sarı gibi gelmeye başladı bana. Size sorum düşmeye başlayan sarılık sonradan yine artar mı yoksa düşmeye devam ederek biter mi? Hastaneye götürmeli miyiz? Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim🙏🏻
Allah analı babalı büyütsün inşallah cnm 🤲
Cnm bol bol emzir bide arada bir sıra su ver iki çay kaşığı su bide gece işikta yatır hiç söndürme bitmeyen ve dikkat etmeyen sarılık geri çıkar onun için bol bol emzir ve gündüz çok uyutma

Benim bebegim 1 haftalik ilk kontrolunde sarilik 12 dedi doktor,2 gun sonra yine getirin dedi ama bu salgin donemi goturmek istemedim.sütümü alıyor kakasi normal kilosu iyi.

Bildiğim kadariyla tekrar artabilir sariligi anne sütü almasi ona iyi gelecektir emmesi nasıl

Cabaliyorum gogsumden akan sütü emiyo,ama kayiyo agzindan tutamiyo agliyo cok,kalkan ile emiyor bazen.ac kalip sarilik olmasin diye sagarak veriyorum daha 1 haftalik.
Bebeğin üstüne eğilip kahverengi kısmı da sıkıp ağzına sok. O şekilde emmeye adapte olunca normal pozisyona geçersin. Başta tutturman lazım. Ben de çok zor tutturdum hala da zor alıyor ama dediğim gibi yapınca daha kolay tutuyor.

Merhaba canım seninle bebişin arasında kan uyuşmazlığı var mı? Eğer varsa 1 aya kadar devam edebiliyor sarılık ve eğer çok çok sık emzirmezsen tekrar yükselebilir mümkün olduğu kadar emzirmeye bak gece lamba hep açık kalsın beyaz ışık..
Birde vücuduna yayıldı mı sarılığı doktorlar direk vücuduna bakıyorlar göğsüne bak eğer ki oralar sa sarıysa muhakkak götür en azından çocuk aciline çünkü bebeklerde tehlikeli olabiliyor he birde uykuya çok meyilli değilse çok yüksek değildir benim bebegimde aşırı uyku hali vardı yarım saat uyandırmaya uğraşıyordum ve hastanede 1 gün ışık aldık anca öyle düştü sarılığı bebeklerde ihmale gelmiyor gerçekten

X