SEBEPSİZ İNFERTİLİTE gebelik için neler denediniz

Hamile kalmadan bir ay önce rahim filmi cekilmiştim
Rahim filmi sonrası adet olunca moralim bozuldu eşimle kavga edip cocuk düşünmeyi bırakacaz dedik . Belim cok agrırdı benim bi komşu beline kupa çek dedi ağrı geçermiş öyle adet bitimi eşim belime kupa çekti burdan bi arkadaşta yumurtalıklarına da kupa cekersen iyi gelir filan dedi onuda yaptım. Benim bel ağrım kesildi ve resmen kupadan sonra ben yumurtlama belirtilerini cok belirgin yaşadım . Prolaktin sıkıntısı bendede vardı ilaç kullandım 0.46 düştü . O kadar ümitsizdimki doğru düzgün ilişki olmadı ve eşim korunuyordu (korunamamış ) . Adet günüm geçti ben test yapmak zerre istemiyordum . Testi yaptığım gibiizgi belirdi
Hayırlı olsun sağlıkla doğsun inşallah 🤗 darısı bize olsun 🤲
herkese bir şey vesile oluyor size de belki hsg belki kupa iyi gelmiş.
Prolaktin için bana ilaç vermedi doktorlar ama bir ay hayıt çayı içtim düşmüş değerim ama yine gebelik olmadı

Hayırlı olsun sağlıkla doğsun inşallah 🤗 darısı bize olsun 🤲
herkese bir şey vesile oluyor size de belki hsg belki kupa iyi gelmiş.
Prolaktin için bana ilaç vermedi doktorlar ama bir ay hayıt çayı içtim düşmüş değerim ama yine gebelik olmadı
Bebeğimi kaybettim malesef

Allah gönlünüze göre muradınızı verir İnşallah🤲 Allah'tan nasip olmayınca olmuyormuş. İstiyorum ki doğal yolla nasip olsun tüp bebeğe bir karar verip bir vazgeçiyorum. Düşünmediğim tek bir anım olmuyor sürekli aklımda o yüzden kendimi rahat da bırakamıyorum. Belki tüm yolları deneyip yine olmazsa nasip de yokmus deyip rahata ererim bilmiyorum ama her ay farklı bir küre niyetleniyorum . 🤷🏻‍♀️
Allah tüm bekleyenleri tez vakitte muradına erdirsin inşallah
Amin cümlemizin inşallah Rabbim gönlüne göre versin🤲 Bana da derlerdi kafandan at diye ben de derdim ki ya nasil atayım ki olmuyor düşünmeden edemiyorum. Ama dediginiz gibi tüp öncesi herşeyi deneyip tamam artık nasipte yokmus dedigim ay hamile kaldım. İnşallah en kısa sürede kolaylikla sizin gebelik haberinizi duymam nasip olur🥰🤲

Bakıldı canım bir sorun yok Haklısın bekledikce stres artıyor ama tüp bebeğin de garantisi yok diyor eşim 😔
Sizin bebeğiniz oldu mu yoksa sürecin başında mısın
Herkese merhaba
Sebepsiz infertilite teşhisi ile 1 buçuk yıldır hamile kalamıyorum.
İlk aylarda hamile kalamayinca çok strese girdim her ay kaygılar içinde nerde yanlış yapıyoruz ters giden bir şeyler mi var diyerek geçti.
Tahlillerimizde rahim filminde bir sebep bulunamayinca kendimi rahatlatmaya çalıştım ama kafadan atinca hamile kalıyorsun denilen kıvama gelemedim.
Eşimin çok hasta olduğu ve 1 kere birlikte olduğumuz ayın sonunda bile Allah'tan ümit kesilmez diyerek kendimde gebelik belirtisi ararken buluyorum kendimi. 😅

Bu arada 2 kere hacamat yaptırdım. Hacamatin gebe kalmaya faydası oluyormuş.
Bele yakı yapistirmayi denedim yumurtlama gününe kadar rahmi sıcak tutunca gebelige faydası oluyormuş diye. Yumurtaliklara karnıma yapistirmadim korktum o yüzden bende işe yaramadı sanırım.
Dr MFk nın eş paketini bir ay düzenli kullandık. ümitliydim ama olmadı.

1 ay ovulasyon takibi yaptım. Pik göremedim. Sıvı almama vs yanlış yaptım heralde beni çok gerdi tekrar denemek istemedim

Aşılama denedik 2 kere olmadı.
Tekrar tedaviye gitmek için hastane doktor değiştirmek istiyorum. ( Ankara için tavsiyeniz olursa mutlu olurum)

Bu sürede bitkisel kürleri denemek istedim.
Geçen ay soğan kürüyle başlayım dedim 3.gün mideme ağır geldi 🤦🏻‍♀️

Bu ay hayıt tohumu alıp çayını içmeyi deneyeceğim. Hormonları dengeliyormuş hamile kalanları okudum bu sitede.
İncir havuç kürü de denemek istiyordum. Prolaktini yukseltiyormuş kullanmaya korktum. Benimki sınırda biraz yüksek. Dr bunun üzerine bişey demedi. Yani referans aralığı 13-23 arası iken benim değerim 25.7 civarı çıkıyor. Gebeliğe engel olan bu mu acaba 🤷🏻‍♀️

Göbek düşüklüğüm var mı merak ediyorum ama Ankarada bildiğim biri yok. İnanmak zor olsa da göbeğini çektirip hamile kalanı da çok duydum.

Bunun yanı sıra eşim ve bende demir eksikliği d vitamini eksikliği çıktı ikimizde de. Ne kadar engel olur gebe kalmaya bilmiyorum.

❤️❤️❤️Siz neler denediniz gebe kalmak için nelerde şifa buldunuz neler önerirsiniz ❤️❤️❤️

Bitkisel kürler dışında benim için geriye tüp bebek kalıyor maalesef.
Doktor ne diyorsa öyle gidiyorum ekstra bişi yapmadm aşilama yaptım 28 Şubat'ta bekliyorum hiç bir belirti yok şuan da

Kızlar ben bugün başka bir doktora muayene oldum. Ultrasonda bakar bakmaz bağırsağımın rahmime yapışık olduğunu söyledi. Sonra rahim filmimi inceledi bir sorun yok tüpler açık dedikleri filmde sol yumurtalığımın rahmimin arkasına doğru döndüğünü diğerinin de sağ tarafa doğru çok uzaklaştığını ve rahmimin T şeklinde olduğunu söyledi. Maalesef Rahim filminde tüplerden ilaç geçtiyse her şey yolundadır diye yorumluyor doktorlar dedi.
Bütün bunlar gebeliğe engel değil fakat bu durumun süreci zorlaştırdığını geciktirebileceğini söyledi.
Biz de daha fazla beklemek ve yıpranmak istemediğimiz için tüp bebeğe kesin karar verdik.
Üzüldüğüm şey ben rahim filmini çekileli nerdeyse 1 yıl oluyor her şey normal diye hep kendimizi frenlemeye çalıştık acele etmeyelim doğal yolla olsun diye diye yaşımız 33 oldu. Belki süreç daha da uzayacak nasibimiz ne zaman gelecek Allah bilir. Ama sebebi yok diye evde beklemeyin farklı doktorlara gidin.

Kaç yumurta gelişecek kaç tanesi dolu kaçı dölleniyor ve 5. Güne kaç tane ilerleyip kalıyor? Kaliteleri nasıl? Bu süreçte farklı aralıklarla hormon testleri alınıyor. Mesela e2 değeri çok iyi ama bende ultrasonda o döneme girince endometrium u ince buldu. Daha önce kimse söylememişti bunu. Dolayısıyla transfer yapmadı. Yaşıma göre yumurta sayısı döllenme iyi ama 5. Güne kalan iyi kalite bir tane embriyo oldu. O yüzden 2. Opuyu yapalım dedik ortak kararla. Bu sürede yaklaşık 2 ay takviyeler arı sütü vs kullandım buna rağmen 8 döllenen yumurtadan bu sefer 2 tane orta kalite embriyo donduruldu. Çok üzgünüm çünkü kalite ile ilgili bir sıkıntı var görünüyor. Biz her ay yumurtluyoruz ama kalite nasıl döllenme nasıl içeride ne oluyor bilmiyoruz ki.çoğu kişinin Kimyasal gebelik olanlar haberi olmuyor. Benimde kimyasal gebeliğim rahim inceliğinden düştü belki. O yüzden diyorum tüp bebekte laboratuvarda bu konularda bilgi sahibi olabilirsin ancak. Zaten güvendiğim Gittiğim Dr banada öyle diyordu tüp bebekte çıkar sebep varsa. Yani hiç sebep yoksa da bazen Allah bu yolla nasip ediyor. Bazı insanların nasibine uğraşmak çabalamak düşüyor bu konuda. Allah kolayca hayırlısını versin diyorum hepimiz için
Siz tüp bebek için hangi doktora gidiyorsunuz? Maalesef benim doktorum aşırı ilgisiz. Ağzından zorla alıyoruz sözü. Bir kere başlamış olduk ama çok pişman oldum.

Ohoooo Burda başlasam anlatmaya 3 gün sürer herhalde 😀
Aylarca femara ovitrelle klomen ovitrlle denedim sonuç yok

hormon testleri güzel
Spermiyogram güzel
Hsg rahim filmi tüpler acık
Amh normal
3 defa aşılama negatif
Her defasında en az 4 yumurtam olur bu arada
Hayıt otları,aslan pençesi otları,soğan suyu,çakşır suyu ismini bilmediğim macunlar takviye vitaminler
Mfk es paketi
Neyse sürekli çaba halindeydik herkes kafana takma bak olacak dedi ama benim için ilişkiye girmek dahi bir ödev haline geldi artık 😂 En son doktor değiştim bir tane profesör buldum dedim ben Histeroskopi olmak istiyorum hsg filmimi inceledi evet dedi yapmamız lazım burda bişeyler var adet bitimine gittim narkozum verildi hatrlamıyorum uyandığımda doktorum basımdaydı elinde bir tüp ve içinde bir sürü minik toplar dedim bunlar ne senın bunlar dedi miyomlarım varmış boş yere ilaç yüklemişim kendime de sonra doktor bana dedi ki miyomlar tam spermlerin geçiş noktasına yuva yapmış bu sekıl sana 10 tane aşılama da yapsak tutmazdı zaten dedi . 1 ay ilişki yasağı verdi dedi adet oldum gonalf başladım yumurta çatlatma iğnesi oldum suan beklemedeyim 9. Günüm iğne de doktorum doğal olacak diyerek benim içimi rahatlattı açıkçası çok uzattım kusura bakmayın umarım hersey gönlünüzce olur 🩷
Bende 1.5 yıldır istiyorum ne yapsam nerden başlasam bilemiyorum çok zor bir süreç insan yıpranıyor

Herkese merhaba
Sebepsiz infertilite teşhisi ile 1 buçuk yıldır hamile kalamıyorum.
İlk aylarda hamile kalamayinca çok strese girdim her ay kaygılar içinde nerde yanlış yapıyoruz ters giden bir şeyler mi var diyerek geçti.
Tahlillerimizde rahim filminde bir sebep bulunamayinca kendimi rahatlatmaya çalıştım ama kafadan atinca hamile kalıyorsun denilen kıvama gelemedim.
Eşimin çok hasta olduğu ve 1 kere birlikte olduğumuz ayın sonunda bile Allah'tan ümit kesilmez diyerek kendimde gebelik belirtisi ararken buluyorum kendimi. 😅

Bu arada 2 kere hacamat yaptırdım. Hacamatin gebe kalmaya faydası oluyormuş.
Bele yakı yapistirmayi denedim yumurtlama gününe kadar rahmi sıcak tutunca gebelige faydası oluyormuş diye. Yumurtaliklara karnıma yapistirmadim korktum o yüzden bende işe yaramadı sanırım.
Dr MFk nın eş paketini bir ay düzenli kullandık. ümitliydim ama olmadı.

1 ay ovulasyon takibi yaptım. Pik göremedim. Sıvı almama vs yanlış yaptım heralde beni çok gerdi tekrar denemek istemedim

Aşılama denedik 2 kere olmadı.
Tekrar tedaviye gitmek için hastane doktor değiştirmek istiyorum. ( Ankara için tavsiyeniz olursa mutlu olurum)

Bu sürede bitkisel kürleri denemek istedim.
Geçen ay soğan kürüyle başlayım dedim 3.gün mideme ağır geldi 🤦🏻‍♀️

Bu ay hayıt tohumu alıp çayını içmeyi deneyeceğim. Hormonları dengeliyormuş hamile kalanları okudum bu sitede.
İncir havuç kürü de denemek istiyordum. Prolaktini yukseltiyormuş kullanmaya korktum. Benimki sınırda biraz yüksek. Dr bunun üzerine bişey demedi. Yani referans aralığı 13-23 arası iken benim değerim 25.7 civarı çıkıyor. Gebeliğe engel olan bu mu acaba 🤷🏻‍♀️

Göbek düşüklüğüm var mı merak ediyorum ama Ankarada bildiğim biri yok. İnanmak zor olsa da göbeğini çektirip hamile kalanı da çok duydum.

Bunun yanı sıra eşim ve bende demir eksikliği d vitamini eksikliği çıktı ikimizde de. Ne kadar engel olur gebe kalmaya bilmiyorum.

❤️❤️❤️Siz neler denediniz gebe kalmak için nelerde şifa buldunuz neler önerirsiniz ❤️❤️❤️

Bitkisel kürler dışında benim için geriye tüp bebek kalıyor maalesef.
Kafanız çok karışık bende böyleydim. İşin içinden çıkılmıyor maalesef. Benimde sebepsiz infertilite. Gidin bi tüp bebek doktoruna sonuç alınmasa bile rahat eder içiniz. Böylesi çok yorucak yoksa.

Kafanız çok karışık bende böyleydim. İşin içinden çıkılmıyor maalesef. Benimde sebepsiz infertilite. Gidin bi tüp bebek doktoruna sonuç alınmasa bile rahat eder içiniz. Böylesi çok yorucak yoksa.
Aynen öyle yaptık daha fazla boşa kürek cekmeyelim dedik ve tüp bebeğe karar verip doktora gittik.
Her şey yolunda dedikleri halde bu son gittiğimiz Dr. doğal yolla gebe kalmami engelleyen bir sürü şey saydı. Bu sitede bu yollardan geçen çok kişi bekleme tüp bebeğe git demişti haklilarmis.
Hep tüp bebeğe karşı frenliyorduk kendimizi çünkü her şeye normal dediler. Arkadaşlarim hep Ne acele ediyorsunuz daha olur yeni evlisiniz.. vs vs. dedi Evet 2 yıllık evliyim ama çok yorulduk bu süreçte. En son kürlere de şans vereyim hormon iğnelerinden daha iyidir dedim ama olmadı. Eşimle cinsel hayatımız bile oluşamadan bozuldu. Sırf günleri takip ederek yapacaz diye . Yorgun argın olduğumuz zamanlarda bile zorladik kendimizi.
Her gece acaba ne yapmalıyım diye benimle benzer hikayeleri okumadan araştırmadan uyuyamiyordum.
Şimdi sebeplerin olması üzdü ama kafam rahatladı bakmıyorum gelecek aya tüp bebeğe başlayacağız hayırlısıyla.

Sebepsiz infertilite demek ben sebep bulamadım demek gerçekten yoksa sebebi olmadığından değil yani hormonlar güzelse tüpler açıksa sebepsiz deyip geçiyorlar . Siz tüp bebeğe m i gittiniz.
Ben şimdi düşünüyorum da ilk tahlillerden rahim filminden sonra sebepsiz infertilite o yüzden aşılama yapalım dediler. Sonra aşılama için gittiğimde size ne dediler diyorlardı iyi güzel dediler eşine ne dediler iyi dediler rahim filmine ne dediler bir şey yok iyi dediler. Tamam o zaman bu kağıdı al aşılamaya git. Diyalog böyle geçti 2 aşılamamda da. Yani zahmet edip rahim filmimi açıp bi de ben yorumlayim demediler. Şimdi yeni fark ediyorum bunun saçmalığını.
Öncesinde Özele gittigimde de yumurtalıkların çok iyi rahim filmine bile gerek yok ona masraf etmektense aynı fiyat aşılama yapalım demişti Dr.

Aynen öyle yaptık daha fazla boşa kürek cekmeyelim dedik ve tüp bebeğe karar verip doktora gittik.
Her şey yolunda dedikleri halde bu son gittiğimiz Dr. doğal yolla gebe kalmami engelleyen bir sürü şey saydı. Bu sitede bu yollardan geçen çok kişi bekleme tüp bebeğe git demişti haklilarmis.
Hep tüp bebeğe karşı frenliyorduk kendimizi çünkü her şeye normal dediler. Arkadaşlarim hep Ne acele ediyorsunuz daha olur yeni evlisiniz.. vs vs. dedi Evet 2 yıllık evliyim ama çok yorulduk bu süreçte. En son kürlere de şans vereyim hormon iğnelerinden daha iyidir dedim ama olmadı. Eşimle cinsel hayatımız bile oluşamadan bozuldu. Sırf günleri takip ederek yapacaz diye . Yorgun argın olduğumuz zamanlarda bile zorladik kendimizi.
Her gece acaba ne yapmalıyım diye benimle benzer hikayeleri okumadan araştırmadan uyuyamiyordum.
Şimdi sebeplerin olması üzdü ama kafam rahatladı bakmıyorum gelecek aya tüp bebeğe başlayacağız hayırlısıyla.
En doğru karar, belirsizlik insanı kahrediyor. Emin olun tüp bebekte sonuç alacaksınız. Ben inanıyorum. Bu süreç beklenecek bi süreç değil çünkü.

Sebepsiz infertilite demek ben sebep bulamadım demek gerçekten yoksa sebebi olmadığından değil yani hormonlar güzelse tüpler açıksa sebepsiz deyip geçiyorlar . Siz tüp bebeğe m i gittiniz.
Ben şimdi düşünüyorum da ilk tahlillerden rahim filminden sonra sebepsiz infertilite o yüzden aşılama yapalım dediler. Sonra aşılama için gittiğimde size ne dediler diyorlardı iyi güzel dediler eşine ne dediler iyi dediler rahim filmine ne dediler bir şey yok iyi dediler. Tamam o zaman bu kağıdı al aşılamaya git. Diyalog böyle geçti 2 aşılamamda da. Yani zahmet edip rahim filmimi açıp bi de ben yorumlayim demediler. Şimdi yeni fark ediyorum bunun saçmalığını.
Öncesinde Özele gittigimde de yumurtalıkların çok iyi rahim filmine bile gerek yok ona masraf etmektense aynı fiyat aşılama yapalım demişti Dr.
Maalesef bizde zaman kaybedip ilk zamanlar tüp bebeğe gitmedik. Bekledik. Neyi beklediysek artık. Saçma sapan aşılama ile 1buçuk yıl heba oldum. Onun öncesi doğal yolla deneme de var tabi. Parmak hesabı, belirti ara, akıntı takip et, takvimi ezberle... Neler neler çer çöp kaynat iç. Sonuç kocaman bi sıfır. Tanı sebepsiz infertilite. Hamile kalamamanın sebepi var elbet. Mutlaka bişi var ama ne. Herkesin ki farklı tabi. Neyse uzatmayayım. Aşılama zaman kaybı. Baktın çocuk olmuyor gitcen özel veya devlete başarı oranı yüksek olan tüp brbeği deneyeceksin. Doktor orandan söz edince. Ben direk anladım bu işten bişi çıkmaz diye de. Eşime anlatamadım. Ona da ayrı bi sinirim zaten.

X