Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Seboreik dermatit baslangiciniz nasildi....

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Beybi05

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
503
126
31
Merhaba kizlar. Ben su siralar bu rahatsizlikla uğraşıyorum.. daha doğrusu yeni öğrendim hastaligin adını.
Ben 4 ay once burun estetigi ameliyati oldum. Ardindan cildimde ozellikle T bolgem de aşırı yaglanma başladı. Arastirdigimda bunun normal olduğunu ameliyattan sonra bi cok kisinin bunu yasadigini okudum. Bazilarinin hemen gecmis bazilarinin bi kac sene sonra.
Biraz bekledim ameliyat olali 4 ay oldu hala gecmedi diye gecen doktora gittim tekrar. Ayrica benim ameliyattan öncede saclarimda dökülme mevcuttu vitamin eksikligi yüzünden. Bi de dedim saclarimi da sorayim gitmisken. Doktor yüzüme ve saçlarıma bakti. Yagli egzama olmus dedi yani seboreik dermatit..
Bi sampuan iki losyon ve burun kenarlarım icinde kortizonlu krem verdi. Sampuanla yüzünü de yika dedi. Ben sampuanla yüzümü yikayinca yuzum acayip kuru oldu ve putur putur oldu. Basta boyle bisey yoktu. Tek sorunum yaglanma ve siyah noktaydi. Korktum hemen baska doktora gittim. O da sampuani ve losyonlari kullanmaya devam et kremi değiştircem dedi. Simdi ben bu hastaligin basinda miyim? Yani saclarim da bisey yok kasintin yok kabuklanma yok. Hatta eczaneci losyonu kulak cubuguyla sacimdaki sorunlu yerlere surdurmemi soyledi. Annemin önüne egildim bakti bakti neresi sorunlu gayet tertemiz dedi. Normal de ameliyat sonrasi saclarimda ve cildimde yaglanma artmıştı ama her yaglanma seboreik dermatit demek mi oluyor? Açıkçası sampuani kullaninca falan daha beter oldu yüzüm . Ve bide cilde dagildigi vucuda dagildigi falan söylenmiş cok korktum nolur biri bilgilendirsin beni :KK43:

Bende de var canım. Yağlı egzama ve seboreik dermatit aynı seyler. Kafadaki bir tür mantar da bunlara sebep oluyormus. Ben sabahlara kadar kasınıyorum. Deli oluyorum kaşıntıdan.
Bana betasalic losyon ve ketoral verdi. Sana ne verdi doktor?

Bende de var canım. Yağlı egzama ve seboreik dermatit aynı seyler. Kafadaki bir tür mantar da bunlara sebep oluyormus. Ben sabahlara kadar kasınıyorum. Deli oluyorum kaşıntıdan.
Bana betasalic losyon ve ketoral verdi. Sana ne verdi doktor?
Travocort krem, betasalic losyon, psovate losyon bi de konazol şampuan verdi canim ya. Sen ilk egzama oldugunda nasildin nasıl başladı yani bu rahatsizlik sende? Bi de tedavisi yokmus ve gittikce yayilip artiyormus dogru mu :KK43:

İbrahim saraçoğlunun bu rahatsızlık için tedavisi var. Kortizonlu krem uzun süre kullanılmaz birde

İbrahim saraçoğlunun bu rahatsızlık için tedavisi var. Kortizonlu krem uzun süre kullanılmaz birde
Zaten hic birini kullanmiyorum sadece gecici tedavi ediyormus. Bosuna zararli seyleri kullanmayayim dedim. Sanirim ibrahim saracoglunun tedavisi eller icinmis ya da ben yanlis biliyorum

Zaten hic birini kullanmiyorum sadece gecici tedavi ediyormus. Bosuna zararli seyleri kullanmayayim dedim. Sanirim ibrahim saracoglunun tedavisi eller icinmis ya da ben yanlis biliyorum
Önerilerim şu yönde olacak. İbrahim saraçoğlunun dut kürünü saç diplerinize de uygulayabilirsiniz. Onun haricinde normal şampuan ve kremlere elveda diyin. Eczaneden kozmetik olmayan seboreik dermatite uygun şampuanlardan alabilirsiniz. Bol bol saç diplerinizi havalandırın saçları öne döküp dipleri kazımadan tarayın kan dolaşımı artsın. Saf zeytinyağı sürebilirsiniz saç diplerinize alternatif olarak.

Asitli ve ağır yemeklerden bir süre uzak durun. Patlıcan domates portakal mandalina fln özellikle. Bol yeşillik tüketin.

Veee bol bol su için.

Bu süreçte de dediğim gibi kaşımaz ve doğru şampuanları kullanırsanız kortizonsuz kontrol altına alırsınız. Yazın da bol bol deniz ve güneş.

umarım hemen geçer. Geçmiş olsun. Mutlu yıllar

Önerilerim şu yönde olacak. İbrahim saraçoğlunun dut kürünü saç diplerinize de uygulayabilirsiniz. Onun haricinde normal şampuan ve kremlere elveda diyin. Eczaneden kozmetik olmayan seboreik dermatite uygun şampuanlardan alabilirsiniz. Bol bol saç diplerinizi havalandırın saçları öne döküp dipleri kazımadan tarayın kan dolaşımı artsın. Saf zeytinyağı sürebilirsiniz saç diplerinize alternatif olarak.

Asitli ve ağır yemeklerden bir süre uzak durun. Patlıcan domates portakal mandalina fln özellikle. Bol yeşillik tüketin.

Veee bol bol su için.

Bu süreçte de dediğim gibi kaşımaz ve doğru şampuanları kullanırsanız kortizonsuz kontrol altına alırsınız. Yazın da bol bol deniz ve güneş.

umarım hemen geçer. Geçmiş olsun. Mutlu yıllar
Ya canim cok sagol ne guzel aciklamissin :) bu rahatsizlik yazin azaliyor mu ki deniz ve gunes dedin ? O zmn gunesin etkisi olan bişeyin eksikligi yasaniyor kışın. D vitaminim eksik olur kış mevsiminde acaba bi etkisi var mıdır? Bi de Vichy yesil sampuan demis cogu kisi o sampuan hakkinds bi bilgin var mi? Bi de bu dut kürü yuze uygulanir mi?

Ya canim cok sagol ne guzel aciklamissin :) bu rahatsizlik yazin azaliyor mu ki deniz ve gunes dedin ? O zmn gunesin etkisi olan bişeyin eksikligi yasaniyor kışın. D vitaminim eksik olur kış mevsiminde acaba bi etkisi var mıdır? Bi de Vichy yesil sampuan demis cogu kisi o sampuan hakkinda bi bilgin var mi? Bi de bu dut kürü yuze uygulanir mi?
Yeşil şampuan gerçekten iyi.
T-gel şampuan iyi
Babenin seboreike uygun bi şampuanı var o da iyi.
Bi de prozinkti galiba o markanıb saç maskesi de deriye iyi geliyo.

Dut kürünü yüzüne uygulayabilirsin.
Yani bilmiyorum d vitamini eksikliği tetikliyor mu ama tek sebebi o değil.

Kimyasal herşeyi hayatından cıkarman gerek. Zeytinyağı şuan en iyi dostun ve nemlendiricin olsun:)

Yüzünü temizlediğin tüm ürünler doğal olsun asla beyaz sabun vs kullanma mesela

Valla bana sanki birden başladı gibi geliyor. 34 yaşıma kadar hiç başıma gelmedi.

Benim bazen alnıma da iniyor. Böyle pütür pütür isilik gibi bir görüntü. Sanki küçük küçük sivilceler gibi. Zaten sırtımda da aşırı kaşıntı oluyor. Onun için de excipial verdi doktorum.

Yeşil vichy kullanıyorum ben de kokusu berbat ama iyi geliyor. Head and sholulders intensive treatment cok cok cok iyi. Marketlerde yok. Internetten alabiliyorum. Tc de pek yok. Ama hepsi burada n11 falan oralarda bulabiliyorum. Hayatımın sampuani o oldu zaten.

Surekli kortizonlu losyon kullanmak evet iyi degil ama alevlenme doneminde kullanıp bir haftada bırak dedi bana doktor. Yoksa geçmezmiş.

Bir de yüz icin pruzon merhem var. Bitkisel kortizonlu. Hergün kullanima uygun. O da cok iyi geldi alnıma.

Valla bana sanki birden başladı gibi geliyor. 34 yaşıma kadar hiç başıma gelmedi.

Benim bazen alnıma da iniyor. Böyle pütür pütür isilik gibi bir görüntü. Sanki küçük küçük sivilceler gibi. Zaten sırtımda da aşırı kaşıntı oluyor. Onun için de excipial verdi doktorum.

Yeşil vichy kullanıyorum ben de kokusu berbat ama iyi geliyor. Head and sholulders intensive treatment cok cok cok iyi. Marketlerde yok. Internetten alabiliyorum. Tc de pek yok. Ama hepsi burada n11 falan oralarda bulabiliyorum. Hayatımın sampuani o oldu zaten.

Surekli kortizonlu losyon kullanmak evet iyi degil ama alevlenme doneminde kullanıp bir haftada bırak dedi bana doktor. Yoksa geçmezmiş.

Bir de yüz icin pruzon merhem var. Bitkisel kortizonlu. Hergün kullanima uygun. O da cok iyi geldi alnıma.
Ya bende hic kaşıntı yok kizariklik yok.
Acaba diyorum doktor mu karıştırdı bu hastalığı ki umarim karistirmistir.

Yani şöyle diyeyim ben 4 ay once burnumdan estetik ameliyati oldum. Sonrasinda cildimde asiri yaglanma ve sivilcelenme basladi. Korkup araştırdım. bi cok kisi ameliyat sonrasi bunu yaşamış zamanla yaglanma duzelmis cilt eski haline gelmis. Ben biraz beklemedim acikcasi surekli cildiyeye gidip durdum. Ilk gittigim doktor estetik ameliyatlarindan sonra ciltte bu sorunun yasandigini biliyordu gececek bisey kullanma dedi. Biraz bekledim yine baska bi doktora gittim :KK70: o doktor da işte ameliyat böyle bisey yapmaz dedi geldi sacima bakti yuzume bakti yagli egzama dedi. Ama saclarim da yillardir yaglidir benim yani kabuklanma falan olmadi asla arada kepek olur sampuanlardan o kadar.

Aslinda yillardir polikistik over diye yumurtaliklarda bi rahatsizligimin verdigi bi sorun bu yaglanma. Ee sac yagli ciltte ameliyattan dolayi yagli, egzama diye karistirmis midir diyorum? Bunu aciklayamiyorum dinlemiyorlar. Gereksiz bisey kullanmak istemiyorum. bugun Vichy sampuan aldim bu kasintiyi azaltir dediler ee kasintim yok ensa taraflarında falan da mi yok dediler. Anladim ki kasintili oluyor bu rahatsizlik.

Bi de cildimde pul pul dökülme ve kabariklikta yoktu ta ki doktorun sacim icin verdigi sampuani yuzune de kullan demesine kadar. Bi kere kullandim cildim kupkuru oldu kapardi kizardi. Alerji kremi surdum hemen geçti. Faydasi olacagina zarari oluyor valla delircem herhalde.

elidel + fucidin kullandim ama elidel'deki kanser uyarısı ve fucidin'in de bitmesi sebebiyle daha az riskli seyler ariyorum ..Vichy & clinical streanght saclari halleder ama benim alın , t bölgesi ve kaşlarıma da sıcradı .. Sizler ne kullaniyorsunuz artık son noktadayim kızlar moralimi cok bozdu bu hastalık :KK43:

blue cap diyorlar ama 180 tl o da nesi

birisi pruzon yazmis ilk defa duydum ama yüze uygun mudur ?

kimi sirke yada gül suyu demis ? (sirkeyi denedim yuzumu daha da kuruttu )

elidel + fucidin kullandim ama elidel'deki kanser uyarısı ve fucidin'in de bitmesi sebebiyle daha az riskli seyler ariyorum ..Vichy & clinical streanght saclari halleder ama benim alın , t bölgesi ve kaşlarıma da sıcradı .. Sizler ne kullaniyorsunuz artık son noktadayim kızlar moralimi cok bozdu bu hastalık :KK43:

blue cap diyorlar ama 180 tl o da nesi

birisi pruzon yazmis ilk defa duydum ama yüze uygun mudur ?

kimi sirke yada gül suyu demis ? (sirkeyi denedim yuzumu daha da kuruttu )
Ben doktorun verdigi ilaclarin hepsini bıraktım. Baska doktora gittim yagli egzama falan yok sende dedi. Tabi bu doktora gidene kadar bisuru sampuan ve kremler aldim. Bosa giden paralar. Vichy yesil sampuani kullandim. Normalde kepege etki etmesi gereken sampuan pul pul doktu sac diplerimi birakinca durdu kepeklenme. Zaten ne kasinti ne baska bisey yoktu bende. Yagli egzama diye verilen seyler asil egzama gibi yapmisti. Aman diyeyim bi kac doktora gidin bi doktora guvenip ilaclar kullanmayın benim gibi :KK43:

B Beybi05

Yani şöyle diyeyim ben 4 ay once burnumdan estetik ameliyati oldum. Sonrasinda cildimde asiri yaglanma ve sivilcelenme basladi. Korkup araştırdım. bi cok kisi ameliyat sonrasi bunu yaşamış zamanla yaglanma duzelmis cilt eski haline gelmis. Ben biraz beklemedim acikcasi surekli cildiyeye gidip durdum. Ilk gittigim doktor estetik ameliyatlarindan sonra ciltte bu sorunun yasandigini biliyordu gececek bisey kullanma dedi. Biraz bekledim yine baska bi doktora gittim :KK70: o doktor da işte ameliyat böyle bisey yapmaz dedi geldi sacima bakti yuzume bakti yagli egzama dedi. Ama saclarim da yillardir yaglidir benim yani kabuklanma falan olmadi asla arada kepek olur sampuanlardan o kadar.

Aslinda yillardir polikistik over diye yumurtaliklarda bi rahatsizligimin verdigi bi sorun bu yaglanma. Ee sac yagli ciltte ameliyattan dolayi yagli, egzama diye karistirmis midir diyorum? Bunu aciklayamiyorum dinlemiyorlar. Gereksiz bisey kullanmak istemiyorum. bugun Vichy sampuan aldim bu kasintiyi azaltir dediler ee kasintim yok ensa taraflarında falan da mi yok dediler. Anladim ki kasintili oluyor bu rahatsizlik.

Bi de cildimde pul pul dökülme ve kabariklikta yoktu ta ki doktorun sacim icin verdigi sampuani yuzune de kullan demesine kadar. Bi kere kullandim cildim kupkuru oldu kapardi kizardi. Alerji kremi surdum hemen geçti. Fayda

Bi de cildimde pul pul dökülme ve kabariklikta yoktu ta ki doktorun sacim icin verdigi sampuani yuzune de kullan demesine kadar. Bi kere kullandim cildim kupkuru oldu kapardi kizardi. Alerji kremi surdum hemen geçti. Faydasi olacagina zarari oluyor valla delircem herhalde.
Canım yasadigina benzer birsey geldi basima aynen kafamda yanma kaşıntı pullanma hic bisey yoktu severlik dedi kafama herşeyi verdi ama sadece yuzum kizarmisti verdikleri kremleri sürünce hersey oldu kabuk kaşıntı yanma kafam icinde konozolu iki gunde bir verdi ve kortizonlu losyon ucuncu yıkamada kafam egzema oldu o zaman egzemanin ne olduğunu anladim hala cekiyorum ben doktorların elinde kaldim resmen aynen dedigin gibi seni hic dinlemiyolar eezberlemisler herseyi

B Beybi05

Canım yasadigina benzer birsey geldi basima aynen kafamda yanma kaşıntı pullanma hic bisey yoktu severlik dedi kafama herşeyi verdi ama sadece yuzum kizarmisti verdikleri kremleri sürünce hersey oldu kabuk kaşıntı yanma kafam icinde konozolu iki gunde bir verdi ve kortizonlu losyon ucuncu yıkamada kafam egzema oldu o zaman egzemanin ne olduğunu anladim hala cekiyorum ben doktorların elinde kaldim resmen aynen dedigin gibi seni hic dinlemiyolar eezberlemisler herseyi
Valla ben ilaclari bi kere kullandım kotu etkisini görünce baska doktora gittim. Egzama falan yok dedi. Gayet normal sac diplerinde yuzunde dedi. Bende biraktim. Sıkıntı da yaşamadım. Artik tek bi doktora görünüp oturmuyorum malesef yanilmalar cok oluyor tatmin olana dek bi kac doktora gidiyorum. Sizin kotu olmus kullansaydim banada yapacakti egzamayi anlamistim. Ozellikle yüzüm berbat olmustu :KK43:

B Beybi05

Bi de tatlim mumkunse kortizonsuz krem falan iste. Elidel diye bi kremdi galiba onu yazdi doktor bana kortizonlu yazmislardi basta ama o cok kotu yapmıştı. Sonra degistirmistim. Aklinda olsun sor bi doktoruna bakalim önerirse degistir kremini

sac diplerinde olan kabuklanma icin ben de yazmak istedim bu surecte deneyip memnun oldugunuz losyon sampuan vb vb varsa bana da onerirmisiniz rice etsem tesekkurederim.
Bir de yuzdeki sivilcelenme icin sac urunu kullananlar olms gordugum kadariyla bu durum yuzunuzde yanma kasinma yapti mi bazi sampuanlar temiz icerikli degil ondan sormustum

sac diplerinde olan kabuklanma icin ben de yazmak istedim bu surecte deneyip memnun oldugunuz losyon sampuan vb vb varsa bana da onerirmisiniz rice etsem tesekkurederim.
Bir de yuzdeki sivilcelenme icin sac urunu kullananlar olms gordugum kadariyla bu durum yuzunuzde yanma kasinma yapti mi bazi sampuanlar temiz icerikli degil ondan sormustum
Head and shoulders mentollü şampuan iyi geliyor sakın pantene kullanmayın azdırıyır
Kesin bi çözümü yok bu hastalığın sürekli dikkatli olmak lazım bol su steski zamanlarda da azıyor

Head and shoulders mentollü şampuan iyi geliyor sakın pantene kullanmayın azdırıyır
Kesin bi çözümü yok bu hastalığın sürekli dikkatli olmak lazım bol su steski zamanlarda da azıyor
Ben bu sampuandan kullandim fakat sonra satin aldigim sitede baska urunlere bakarken(benzer) farkettim ki aldigim urun sahte idi glb cunku asiri derece goz yakmasi yapti bende. Sosyal medyada da yakin zamanda gordum bu marka icin sahte
Urun iceren videolar vardi.
Onerileriniz icin coktesekkur ederim su durumuna dikkat edeyim ama stres yonetiminde basarili degilim onun icin de benim iyilesmem yavas olacaktir diye dusunuyorum

X